IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително здравно осигуряване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Чудесна новина от НОИ е, че от началото на 2003г. до края на януари 2019г.:
    - здравноосигурителните плащания бяха с 8,719.1 МИЛИОНА лв. или НАД 8.7 МИЛИАРДА лв. повече от здравноосигурителните вноски


    Така за ПО-МАЛКО ОТ 17 години са спасени от прахосване за простотии НАД 8.7 МИЛИАРДА лв., които са похарчени ЗА ЩАСТИЕ за здравеопазването в България.





    http://www.minfin.bg/bg/statistics/12
    http://www.minfin.bg/bg/4

    Коментар


    • През 2006г.:
      1)
      - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха със 150.2 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
      2)
      - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 8,321.8 МИЛИОНА лв.
      Тоест дефицитът се равняваше на ПО-МАЛКО ОТ 1.9% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА СЪЖАЛЕНИЕ прекалено малко от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ...


      За сравнение през 2018г.:
      1)
      - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха с 1,124.5 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
      2)
      - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 15,267.2 МИЛИОНА лв.
      Тоест дефицитът се равняваше вече на НАД 7.3% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА ЩАСТИЕ, в сравнение с 2006г., много повече от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ вместо за излишни БЮДЖЕТНИЦИ...





      http://www.minfin.bg/bg/statistics/12
      http://www.minfin.bg/bg/217

      Коментар


      • За 10 месеца от началото на 2006г.:
        1)
        - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха със 208.3 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
        2)
        - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 6,644.8 МИЛИОНА лв.
        Тоест дефицитът се равняваше на ПО-МАЛКО ОТ 3.2% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА СЪЖАЛЕНИЕ прекалено малко от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ...


        За 10 месеца от началото на 2018г.:
        1)
        - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха с 988.9 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
        2)
        - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 12,960.7 МИЛИОНА лв.
        Тоест дефицитът се равняваше на НАД 7.6% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА ЩАСТИЕ, в сравнение с 2006г., много повече от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ вместо за излишни БЮДЖЕТНИЦИ...





        http://www.minfin.bg/bg/statistics/12
        http://www.minfin.bg/bg/217

        Коментар


        • https://www.segabg.com/category-obse...bor-na-sanitar

          IИзбор на санитар

          Коментар


          • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
            В донаборната лекарска комисия (за армията) в един от кабинетите ни преглеждаха на групи по 7-8 момчета, наредени в редица: покажете езиците... минава пред всеки... така, така, така, добре! покажете коремите ... да, да, да, добре! обърнете се кръгом, свалете панталоните и се наведете ... попипа тестисите, разтвори ягодиците .. така, така, така, добре! Айде готово, годни сте! Не се майтапя ​​​​​​
            Но пък ушният лекар ни приемаше по един и ме очарова: влизам и го виждам с гръб към мен, загледал се през прозореца навън. Е, мисля си, почива си малко човекът, кво пък, и си стоя тихичко и чакам да се обърне и да ме поеме... Но след малко чувам некво тихо шепнене откъм него, както си е с гръб към мен: "Колко е четири по четири?" Брех, викам си, и отговарям, също шепнейки - "шеснайсе!". Така ми зададе още два-три въпроса, а аз отговорих, обърна се и каза, вече с нормален глас "Готово", записа в картата ми и - "Излизай!".

            Купон!
            Купона е днес , пич ... командата е само "разтвори''... портфейла !

            Коментар


            • В донаборната лекарска комисия (за армията) в един от кабинетите ни преглеждаха на групи по 7-8 момчета, наредени в редица: покажете езиците... минава пред всеки... така, така, така, добре! покажете коремите ... да, да, да, добре! обърнете се кръгом, свалете панталоните и се наведете ... попипа тестисите, разтвори ягодиците .. така, така, така, добре! Айде готово, годни сте! Не се майтапя ​​​​​​
              Но пък ушният лекар ни приемаше по един и ме очарова: влизам и го виждам с гръб към мен, загледал се през прозореца навън. Е, мисля си, почива си малко човекът, кво пък, и си стоя тихичко и чакам да се обърне и да ме поеме... Но след малко чувам некво тихо шепнене откъм него, както си е с гръб към мен: "Колко е четири по четири?" Брех, викам си, и отговарям, също шепнейки - "шеснайсе!". Така ми зададе още два-три въпроса, а аз отговорих, обърна се и каза, вече с нормален глас "Готово", записа в картата ми и - "Излизай!".

              Купон!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                А след това ще заместят човека-доктор с изкуствен интелект на монитора; още по-евтино - ти само отчислявай на NHS, техното задължително здр. усигоряване.
                Отчисляването му е майката ... всичко останало е без значение , стадото най вече !

                Коментар


                • А след това ще заместят човека-доктор с изкуствен интелект на монитора; още по-евтино - ти само отчислявай на NHS, техното задължително здр. усигоряване.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от И.Зверов Разгледай мнение
                    В Англия се канят, поради липса на общопрактикуващи лекари (т.н. джипита), приемите да стават с 15 пациента наведнъж, подбрани по близки оплаквания:
                    https://www.telegraph.co.uk/news/201...groups-15/amp/

                    Хъмм... Мчи те даже ветеринарите всяко жюотно поотделно преглеждат, пък виж нас, хората, как се канят да лекуват... Нещо като Кашпировски и Чумак, ако ги помните - по телевизията...

                    Напред към 1984!
                    Ми супер , 15 такси за преглед на един път , ей тъй се работи !

                    Коментар


                    • В Англия се канят, поради липса на общопрактикуващи лекари (т.н. джипита), приемите да стават с 15 пациента наведнъж, подбрани по близки оплаквания:
                      https://www.telegraph.co.uk/news/201...groups-15/amp/

                      Хъмм... Мчи те даже ветеринарите всяко жюотно поотделно преглеждат, пък виж нас, хората, как се канят да лекуват... Нещо като Кашпировски и Чумак, ако ги помните - по телевизията...

                      Напред към 1984!
                      Last edited by И.Зверов; 10.11.2018, 20:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Krum Sokolov Разгледай мнение
                        Истината е че болниците са намерили село без кучета и крадат парите на здравната каса, надписвайки манипулации и изнудвайки осигурените да доплащат. Така в много от тях персонала е раздут и натоварването на голяма част от него е никакво в сравнение с това на един производствен конвеер например. Ако има конкуренция за пациенти и се контролира да не се надписват ненужни манипулации парите от касата даже ще остават.
                        Коментирам личен опит. Първо си платих 36.лева за кръвни изследвания. После ми сложиха абокат и ми взеха кръв за повторно изследване, за да вземат пари и от касата. После ме накараха да си платя 3 нощувки, уж че съм лежал в болницата, и ме викаха за преглед в 9 часа сутринта и докторите ми обръщаха внимание чак след 13. часа. Караха ме да вися по пейките та ако дойде проверка да съм там. нали уж лежа в болница. След това ми биха контрастно вещество и ме вкараха в някаква машина. Накрая след 1 седмица висяне по пейките и изсмукване на един куп пари от касата ми казаха че имам камъни в бъбреците и ме отпратиха в друга болница и там да смучат пари за лечение на камъните. След това ми рабиваха 3 пъти камъни. Първите 2 пъти имаше защо и ги извадих. Третия път нямах камъни и нищо не излезе, но ме блъскаха за тоя дето духа(на ехографа доктора ми каза че вече няма камъни а тоя дето работи с машината донесе стара снимка с камък) за да вземат 380 лева от касата. В същото време има болни които не могат да минат на машината за разбиване защото имат право само на 3 манипулации годишно. доктора можеше да вкара друг нуждаещ се на мое място за да свърши нещо полезно а не да троши машината за тоя дето духа.
                        Главата мина ли на скенера ... камъните са там , да знаЙш ...

                        Коментар


                        • За 9 месеца от началото на 2006г.:
                          1)
                          - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха със 196.9 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
                          2)
                          - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 5,846.9 МИЛИОНА лв.
                          Тоест дефицитът се равняваше на ПО-МАЛКО ОТ 3.4% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА СЪЖАЛЕНИЕ прекалено малко от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ...


                          За 9 месеца от началото на 2018г.:
                          1)
                          - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха с 906.7 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
                          2)
                          - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 10,163.3 МИЛИОНА лв.
                          Тоест дефицитът се равняваше на НАД 7.7% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА ЩАСТИЕ, в сравнение с 2006г., много повече от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ вместо за излишни БЮДЖЕТНИЦИ...





                          http://www.minfin.bg/bg/statistics/12

                          Коментар


                          • Много грубо ама е истина:https://www.youtube.com/watch?v=DXube-xhYyE
                            Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                            Коментар


                            • Истината е че болниците са намерили село без кучета и крадат парите на здравната каса, надписвайки манипулации и изнудвайки осигурените да доплащат. Така в много от тях персонала е раздут и натоварването на голяма част от него е никакво в сравнение с това на един производствен конвеер например. Ако има конкуренция за пациенти и се контролира да не се надписват ненужни манипулации парите от касата даже ще остават.
                              Коментирам личен опит. Първо си платих 36.лева за кръвни изследвания. После ми сложиха абокат и ми взеха кръв за повторно изследване, за да вземат пари и от касата. После ме накараха да си платя 3 нощувки, уж че съм лежал в болницата, и ме викаха за преглед в 9 часа сутринта и докторите ми обръщаха внимание чак след 13. часа. Караха ме да вися по пейките та ако дойде проверка да съм там. нали уж лежа в болница. След това ми биха контрастно вещество и ме вкараха в някаква машина. Накрая след 1 седмица висяне по пейките и изсмукване на един куп пари от касата ми казаха че имам камъни в бъбреците и ме отпратиха в друга болница и там да смучат пари за лечение на камъните. След това ми рабиваха 3 пъти камъни. Първите 2 пъти имаше защо и ги извадих. Третия път нямах камъни и нищо не излезе, но ме блъскаха за тоя дето духа(на ехографа доктора ми каза че вече няма камъни а тоя дето работи с машината донесе стара снимка с камък) за да вземат 380 лева от касата. В същото време има болни които не могат да минат на машината за разбиване защото имат право само на 3 манипулации годишно. доктора можеше да вкара друг нуждаещ се на мое място за да свърши нещо полезно а не да троши машината за тоя дето духа.
                              Last edited by Krum Sokolov; 30.09.2018, 00:01.

                              Коментар


                              • За 8 месеца от началото на 2006г.:
                                1)
                                - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха със 183.9 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
                                2)
                                - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 5,204.7 МИЛИОНА лв.
                                Тоест дефицитът се равняваше на ПО-МАЛКО ОТ 3.6% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА СЪЖАЛЕНИЕ прекалено малко от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ...


                                За 8 месеца от началото на 2018г.:
                                1)
                                - В консолидирания държавен бюджет здравноосигурителните плащания бяха със 807 МИЛИОНА лв. повече от здравноосигурителните вноски
                                2)
                                - Приходите в консолидирания държавен бюджет общо от ДДС и АКЦИЗИ бяха 10,163.3 МИЛИОНА лв.
                                Тоест дефицитът се равняваше на НАД 7.9% от приходите общо от ДДС и АКЦИЗИ - ЗА ЩАСТИЕ, в сравнение с 2006г., много повече от приходите от ДДС и АКЦИЗИ се използваха за ЗДРАВЕОПАЗВАНЕ вместо за излишни БЮДЖЕТНИЦИ...





                                http://www.minfin.bg/bg/statistics/12

                                Коментар

                                Working...
                                X