IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

    Куул, цялата работа е да събират мангизи за да плащат пенсиите на сегашните пенсии!!! И в САЩ пенсионното осигуряване практически се е издънило, щото парите са профукани.
    Не съм против да има такова чудо, но съм твърдо против да ме задължават.

    Това е голяма далавера, ако бях баровец и имах гръб, щях и аз пенсионен фонд да си направя, мамка му. И честен щях да съм към клиентите, щях да им плащам някой ден добри пенсийки, да могат и тока да си плащат, и хлебец и млечице да си купуват, че и салам даже, и да се фукат на другите си набори, колко им е готин фонда и колко почтен човек шефът му.
    Е, аз през това време бих си лежал на някой плаж на канарските острови, заобиколен от 18 красиви момичета, с които да пием за тяхно здраве, но това е друг въпрос...
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

      pensionnoto osiguryavane e mehanizum, koito e prilozhim v celia svyat. tova, 4e dnes nyakoi si misli, 4e sled vreme nyama da ima nuzhda ot pensia e hubavo, no ako sled vreme, kogato e netrudosposoben, se okazhe, 4e individut si e propilyal i spe4elenite pari ... togava kakvo mu ostava??? da stane klo6ar i po nyakakuv na4in da se opita da zhivee na gurba na danakoplateca! Za tova durzhavata predpo4ita da se zastrahova, 4e vseki edin individ, kato izleze ot trudosposobnata vuzrast, 6te ima nyakakvi prihodi. Durzhavata razbira se prinuditelno vzima tezi pari;o)) tova e v ideyata na durzhavata, da vzima tova koeto i e nuzhno, za da mozhe da osiguri kompleks ot uslovia za zhivot i t.n. Koito si misli, 4e ne e dovolen ot service-a koito predlaga konkretnata durzhava, 4iito grazhdanin e ... ima 6ans da potursi politi4esko ubezhi6te nyakude drugade ;O))) Drug e vuprosut pensionnite osiguriteli kak upravlyavat kintite;o))) no nali za tova ima izbor. kato ne te kefat ednite ... otiva6 pri drugite.

      Коментар


      • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

        И на мен така ми се струва ;-)
        Аз внасям всеки месец по 20 лв. по индивидуална партида към Доброволен пенсионен фонд "Алианц България". Как те управляват парите ми - това представлява голям интерес даже и за мен.
        Преценете сами:
        След 14 вноски по 20 лв = 280 лв. към настоящия номент имам 281.40 лв.
        Даже и ако премахна по 0.90 ст. на транзакция, това означава по-малко от 0.5% доходност за година.

        Коментар


        • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

          Според мене тия са разбойници... Отде накъде ще ме задължават да се осигурявам? ми аз пък не ща!!! Дори съм убеден, че това е противоправно. Помислете от тая гледна точка - какво представлява това осигуряване? Внасяш там некви мангизи и след определен период от време те почват да ти изплащат "пенсия", тоест да ти дават обратно пари. Ами то и всяка банка прави същото, ако имаш влог в нея. Значи... ако някой няма пенсионна осигуровка и бъде осъден затова, по силата на тоя прецедент всяка банка може да съди всеки гражданин затова, че няма влог в нея!!!
          От друга страна такова дело не може да има, защото кой ще е ищец? Това може да бъде само този, който е претърпял загуби от НЕплащането на осигуровки. Ако някой пенсионен фонд или НОИ заведе делото, значи... значи ще си признаят, че ни доят, че печелят от нас!!!

          Не знам доколко свързано изложих мнението си, но това е то и дано сте ме разбрали. Винаги гледам да се изскубна от тия крадци. Ако човек влага парите, които те му отмъкват в инвестиции и започне докато е млад, има сериозни шансове на 50-55 години вече да е толкова заможен, че да си доизживее животът както си го кефи, без да трябва да бачка повече. Докато ако им плаща... колко пенсионери сега ровят из кофите! Нямам им доверие на тия.
          Пък и нали знаете на вълкът защо му е дебел вратът?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

            В края на септември 2004г. нетните активи на Универсалните Пенсионни Фондове са 205,019,000 лв.
            До 19 ноември 2004г. обаче НОИ е превел вноски на стойност 214,411,816.97 лв. в Универсалните Пенсионни Фондове.

            Резултатът е, че за по-малко от 2 месеца (от края на септември 2004г. до 19 ноември 2004г.) Универсалните Пенсионни Фондове е трябвало да имат нетна доходност от 4.58% за да може нетните им активи на 19 ноември 2004г. да са равни поне на вноските преведени от НОИ...

            http://www3.fsc.bg/kstatistika/UON_statistika_bg.html
            https://applications.nssi.bg/ppf/

            Коментар


            • Аз пък го виждам така

              Няма. Ше дойдат араби, китайци и още един патриот

              Коментар


              • Аз пък го виждам така

                Chudia s v BG niama li da ostnat samo pensiite, malcinstvata i patriotite kato men.

                Коментар


                • Аз пък го виждам така

                  Повишаването на пенсионната възраст засега дава слаби резултати според данните на НОИ и НСИ:
                  1)декември 2000г.
                  - населението на възраст 15 и повече години е 6,888,842
                  - пенсионерите са били 2,375,149 или 34.5% от населението на възраст 15 и повече години

                  2)юни 2004г.
                  - населението на възраст 15 и повече години е 6,685,149
                  - пенсионерите са били 2,330,621 или 34.9% от населението на възраст 15 и повече години

                  Коментар


                  • За TIM-adjiqta

                    Ако не си си избирал сам фонд то от странцата на НОИ трябва да ти покажат в кой фонд си разпределен (ако си роден след 1959). Ако някой е "избрал" вместо теб и ти е фалшифицирал подписа може просто да вдигнеш скандал или да се преместиш безплатно (с обяснение колко е лошо служители да фалшифицират подписи и как прокуратурата ще е силно заинтригувана от такива работи)
                    Има няколко фонда (поне ДСК-Родина е един от тях) в чиито сайтове можеш по ЕГН да провериш дали някой не те е направил клиент на съответния фонд.

                    Коментар


                    • Аз пък го виждам така

                      Pak pri tqh. Te trqbva da sa mu privejdali pari.

                      Коментар


                      • Аз пък го виждам така

                        Nqkoj shte mi kaje li kak moga da otkriq v koj fond se osigurqwam. W saita na NOI pishe che sam si go izbral
                        az no defakto ne e taka. Blagodarq predvaritelno

                        Коментар


                        • Аз пък го виждам така

                          Което ще рече:
                          Ръст на пенсиите отпуснати от НОИ:
                          - 2000/2001 - 6,54%
                          - 2001/2002 - 8,97%
                          - 2002/2003 - 7,36%
                          Като се отчете увеличения брой пенсионери и премахването на таваните на пенсиите май ще се получи спадащ тренд.

                          Коментар


                          • Аз пък го виждам така

                            Пенсии отпуснати от НОИ:
                            2000 - 2,534,520,800 лв.
                            2001 - 2,700,357,700 лв.
                            2002 - 2,942,682,300 лв.
                            2003 - 3,159,280,600 лв.

                            Нараставане на пенсиите:
                            - 2000/2001 - 165,836,900 лв.
                            - 2001/2002 - 242,324,600 лв.
                            - 2002/2003 - 216,598,300 лв.

                            Коментар


                            • Аз пък го виждам така

                              Нетните активи на управляваните от пенсионноосигурителните дружества фондове за допълнително пенсионно осигуряване увеличават своя растеж.
                              Номинално ръстът на активите им в края на съответната година е бил следния:
                              - 2000г. - 86,642 хил. лв.
                              - 2001г. - 100,257 хил. лв.
                              - 2002г. - 145,556 хил. лв.
                              - 2003г. - 178,079 хил. лв.

                              Коментар


                              • povtariat krazhbata chrez privatizacionnite fondov

                                Нетните активи на управляваните от пенсионноосигурителните дружества фондове за допълнително пенсионно осигуряване започват да забавят своя растеж.
                                Номинално активите им в края на съответната година са били следните:
                                - 2000г. - 86,642 хил. лв.
                                - 2001г. - 186,899 хил. лв.
                                - 2002г. - 332,465 хил. лв.
                                - 2003г. - 510,544 хил. лв.

                                Това означава, че процентно изменението е било следното:
                                - 2000/2001 - 116%
                                - 2001/2002 - 78%
                                - 2002/2003 - 54%

                                Коментар

                                Working...
                                X