IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

    Дори и 65 годишна възласт за пенсиониране която е напълно възможна към 2020 и за мъже и за жени изглежда не е основния проблем. Просто ако тенденцията за намаляване на сумите на вложителите в тези фондове с темп 2% годишно (номинално!!!) продължи, нещата ще станат трудно контролируеми много по-рано. Може би сцените няма да са съвсем същите като с банките през 1996, може би няколкостотин милиона могат да се преглътнат сравнително безболезнено от вложителите, но за мен големия въпрос е какво ще е доверието към неща като "фондове" и "инвестиции" а ако недоверието се прехвърли и към други неща които се свързваха с тези фондове ситуацията ще стане съвсем сложна. Разбира се може и да има някое доста просто и логично обяснение на сегашната ситуация с пенсионните фондове, което да разсее съмненията но не го виждам.

    Коментар


    • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

      Както е известно след няколко години мъжете ще се пенсионират на 63г., а жените на 60г. Това означава, че жените още от 2020г. ще могат да теглят от своите спестявания в УПФ, а мъжете от 2023г. Така че, на УПФ не им остава много време преди да започнат ежегодно вече да изплащат пенсиите на своите сегашни клиенти, които само внасят средства в УПФ в момента.
      Тогава ще си проличи дали нетната доходност е достатъчна за да изплащат пенсиите или ще разчитат на вноските на новите си клиенти за да изплащат пенсиите на пенсионираните си клиенти - този принцип е обаче както знаем e - ПРИНЦИПА НА НОИ PAY-AS-YOU-GO

      Коментар


      • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

        Данните на НОИ и КФН за няколко УПФ които прегледах показват че към 30.06.2004 нетните активи на тези УПФ са между 93.7% и 95.5% от вноските тоест от -6.3 до -4.5%. Става въпрос за 4 от големите фондове. Първите по ред произволно избрани защото нямах много време, но сигурно и при останалите картинката е същата. Нещо не изглеждат добре нещата. Интересното е какво ще стане ако продължават със същото темпо. Ще има ли трусове или ще ни се размине? Защото сега фондовете държат към 200М лева но непрекъснато към тях тече ресурс и половината от този ресурс ако се изсипе в замитане може да станат доста поразии.

        Коментар


        • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

          Spored men ima problem pri niakoi fondove koito sa svarzani s banki sas sashtoto ime. Blokovite sdelki koito se izvarshvat pomezdu im oshtetiavat osigurenite v tezi fondove, no nikoi ne smee da kaze nishto. Abe koito moze sam da si upravliava parite(tezi koito sa v dobrovolnite, a ne v universalnite i prfesionalnite) po-dobre da go pravi sam. Az lichno mnogo mrazia niakoi da mi obiasniava che se bil grizel za parite mi. Vinagi sam imal chuvstvoto che pri upravlenieto na sobstvenite mi pari az sam si nai-dobar. Govoria za BG, navan e malko po-razlichno, no razlikata ne e koi znae kakva.
          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

          Коментар


          • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

            "Резултатът е, че в резултат на инвестиции тези вноски са се повишили само с...1.88% за 2.5 години"
            Izrechenieto ne e formulirano pravilno - "...в резултат на инвестиции..." Investicionnata deinost na fondovete e edno, razhodite na samiq POK i netnite aktivi sa drugo. Moje da se proveri, che netniqt rezultat samo ot investiciite e m/u 8-15%. Znachi tozi dohod se izqjda ot razhodi - zaplati, reklama, administrativni i t.n. Sustnostta na problema e dali tezi razhodi sa v goliamata si chast sa fiksirani ili ne. Ako ne sa fixirani togava OK, aktivite ste narastvat, zastoto sme v nachaloto na chastnoto osiguriavane i razhodite ste padnat kato %. Ako da togava e problem. A moje i da ima iztochvane i umishleni razhodi pri niakoi fondove, koeto e VERY BIG problem.

            Коментар


            • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

              Данните на КФН за периода януари 2002 - юни 2004 показват, че вноските които НОИ е превел за този период на УПФ са 164,193 хил. лв., а нетните активи на УПФ през юни 2004 са вече 167,282 хил. лв.
              Резултатът е, че в резултат на инвестиции тези вноски са се повишили само с...1.88% за 2.5 години.

              Данните са тук:
              http://www.fsc.bg/fsc_page.asp?v=4

              Коментар


              • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                Кои средства нарастват? ВНЕСЕНИТЕ или РАЗПРЕДЕЛЕНИТЕ по партидата?
                Защото като прегледах съвсем наскоро има други данни от FSC. Нещо не е ясна работата, затова се въздържам да ги напиша. Не искам да правя нито реклама нито антиреклама на някого а просто да изясним дали наистина ВНЕСЕНИТЕ пари в пенсионните фондове се увеличават или намаляват. Ако се увеличават чудесно, спим спокойно и се радваме на живота, но ако намаляват....

                Коментар


                • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                  Честно казано не знам какво точно обсъждате /домързя ме да чета всичко/. Проверката по партидата ми в УПФ Доверие показва че има разпределена доходност и средствата са повече от внесените, т.е. нарастват.

                  Коментар


                  • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                    Поразрових на няколко места защото доста ме заинтересува този въпрос. За петте по-големи пенсионни фонда УПФтата им за две и половина години имат резултат между 0.94 и 0.95 лева активи на вложен 1 лев вноски. Не може да е обянение инвестирането основно в ДЦК защото те са си с положителна доходност. Въпросът е кога нещата ще станат видими за "средния" българин и голяма ли ще е паниката. Ако е голяма си представям каква фондова борса ще имаме за години напред а думите "инвестиране" и "фондове" може да почнат да ги обозначават със знаци за мръсни думи в българските речници. Прекалено апокалиптично ми се вижда цялата тази картина но разбира се може и нещо да бъркам. За това искам да пообсъдим нещата. Няuолко мнения и гледни точки е по-добре от едно мнение и една гледна точка

                    Коментар


                    • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                      Корекция:
                      Приходите на Пенсионно-осигурителните дружества от такси и удръжки върху трите вида фондове (тоест за сметка на осигурените) от началото на 2002г. до края на юни 2004г. са 34,070 хил. лв.

                      Коментар


                      • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                        Наистина КФН показва, че приходите на Пенсионно-осигурителните дружества от такси и удръжки (тоест за сметка на осигурените) от началото на 2002г. до края на юни 2004г. са 31,522 хил. лв., но тези приходи са резултат от управлението не само на УПФ, но и на ППФ и ДПФ.
                        КФН не разкрива колко точно са приходите от такси и удръжки в резултат само на управлението на УПФ.

                        Коментар


                        • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                          Мисля че не спорим а обсъждаме важна тема. Какво е инвестиция може да се види в книжки с картинки и за мен не е въпрос. Въпросът е че както се казва през 90-те някои хора поизточиха по някой лев от някои банки и се видя каква стана. Възможно ли е евентуално източване на пенсионните фондове да доведе до нещо подобно. Струва ми се че е интересно да се обсъди и да се знае.

                          Коментар


                          • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                            Moje da se proveri v FSC, che gohodnostite ot investicii sa mnogo dobri - da kejem sredno mejdu 8% i 15%. Interesno e togava, zasto iztichat tolkova mnogo pari. Dali razhodite sa goliami v nachalnite godini ili prosto imame nalice nerednosti pri niakoi fondove.

                            Коментар


                            • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                              Не виждам за каво спорите(като изключи идиота-Неосигурен който е за психиатрията)?
                              БГ закона за фондовете е страхотен и МНОГО либерален в сравнение с други подобни в развити страни.
                              Вярно е че фондовата борса е доста зле и според мен още много години ще е така(това е друга тема защо).
                              Но фондовете може да са много успешни.Ако менаджърите на тези фондове не са ужасно посредствени.
                              Така че единственото което може да се случи е дребните душици(които управляват тези фондове) да източат по някой лев и тва е.
                              Позната история.

                              Коментар


                              • Скандалните Универсални Пенсионни Фондове

                                Неосигурен ти да не си с психически отклонения?
                                Хората ти обясняват ясно че(и в закона го има):
                                1.Фондовете са длъжни да имат 50% в държавно гарантирани инструменти!!!!!
                                2.От извлечението на фонда по долу е видно че над 30% са в други инструменти освен ДЦК
                                защото нито срочния депозит е ДЦК,нито акциите са ДЦК,нито ипотечните облигации са ДЦК
                                а за имотите пък какво да говорим.
                                Само ОЛИГИФРЕН може да твърди че:Акции,Ипо облигации,Срочни депозити и Инвест имоти не са инвестиции.
                                Ами кое тогава е инвестиция бе скапан тъпанар,а?

                                А че се точат фондовете явно е така.Като гледам какви смотаняци правят фондове то какво умно може да очакваш от тях?
                                Тъпанари като теб-Неосигурен идиот.

                                Коментар

                                Working...
                                X