IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алтернатива на НЗОК?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
    Може примерно ддс-то да се вдигне на 22% а здравната осигуровка да отпадне. Така и тия дето не плащат здравни осигуровки на практика ще пълнят бюджета (като купуват цигари и бира) откъдето държатвата ще плаща.
    ДДС трябва да се намали - за учебници, храни и лекарства - ного да се намали.

    Защо да вдигат ДДС върху бира, за да финансират здравеопазването - това е нечестно. Нали който пий бира - грижи се за своите бъбречета и няма да занимава нефролозите?

    - Да спрат ромовите помощи - ето ти пари за здравеопазване за всички данъкоплатци.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      .... хубаво: ама държавата отде ще вземе пари?
      Може примерно ддс-то да се вдигне на 22% а здравната осигуровка да отпадне. Така и тия дето не плащат здравни осигуровки на практика ще пълнят бюджета (като купуват цигари и бира) откъдето държатвата ще плаща.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение

        По мое наблюдение, ако човек е млад и здрав, при инцидентни проблеми е по-добре да си плати директно в съответно здравно заведение. Т.е. няма особен смисъл от индивидуалните здравни застраховки. Много хубав плюс са обаче продаваните пакети за служителите в дадена фирма - хем подобна застраховка си се води допълнителен мотивиращ бонус плащан от работодателя, хем и цената на пакета за фирмата ще е доста по-хубав.

        Специално НЗОК за нищо не става - те не покриват и една трета от цената на адекватно и модерно лечение - за сметка на това на страдащият пациент, целодневното висене пред кабинети в компанията на кого ли не му е гарантирано.
        Ти прав до голяма степен - но все пак младият и здрав някога ще стане дърт и болен. По-добре е система с лична партида - в която внасяш и трупаш пари за здраве, като по времето когато не ти трябват, те да се инвестират някъде консервативно... а една част да отива за взаимоспомагателсво, НО само между тия, дето плащат. Ного съм разсъждавал и писал по този въпрос.


        Иначе аз съм се погрижил за мен си - ако нещо дребно ми се случи като болест - ще се оправя при нужда 500-1000-2000 кинта не са непосилна сума за никой работещ човек щом е за здраве, ако се счупя при злополука: застрахован съм, ако не дай-боже се разболея от рачец или друга тежка болест, пак имам специална докторска застраховка, дето ми покрива лечение до 2 КБ и то в най-добрите болници на света - за тия пари всичко което може да бъде излекувано, ще бъде излекувано, а ако ми е писано да се озъбя: какво да се прави.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mvr0306 Разгледай мнение
          Въпроса не трябва да е за алтернатива на НЗОК а дали има смисъл изобщо да съществува! Самата каса харчи доста милиони за заплати, сгради и т.н. и всъщност не става ясно каква е ползата от съществуването и. Не е ли по разумно да се раздели здравеопазването на частно и държавно, като държавните болници просто да се издържат от бюджета, буквално както беше преди 1989? Така ще отпадне проблема и с хората които не плащат здравни осигуровки, т.к. просто няма да има НЗОК. Държавата плаща на лекарите и за доставките в болниците и толкова, без клинични пътеки! Сега здравеопазването е бизнес, където болниците цоцат от НЗОК а ако лекарите са на "твърда" заплата няма да има смисъл да фалшифицрат клинични пътеки, да "лекуват" умрели хора и т.н. От друга страна нека има частни болници където всеки да ходи според доходите си и да си плаща - директно или през частен здравно осигурителен фонд. Частните болници трябва да бъдат изцяло отделени от държавните вкл. и забранено на лекари да работят в частна и държавна блница едновременно.
          .... хубаво: ама държавата отде ще вземе пари?
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • По-миналата година май всички здравноосигурителни фондове ги задължиха да станат застрахователи. Част от тях се вляха в по-голям застраховател като самостоятелни отдели продаващи застраховка "Заболяване" и застраховка "Злополука", а други си взеха самостоятелен лиценз. При всички случаи повечето все още функционират като алтернатива на НЗОК:
            http://insurance.profit.bg/company/Z...3_ctype-4.html
            По размер на премиен приход от статистиката в КФН за застраховка "Заболяване", първите трима застрахователя са:
            "ОЗОФ Доверие ЗАД'' АД
            ЗАД "България" АД
            "Дженерали Застраховане" АД

            По мое наблюдение, ако човек е млад и здрав, при инцидентни проблеми е по-добре да си плати директно в съответно здравно заведение. Т.е. няма особен смисъл от индивидуалните здравни застраховки. Много хубав плюс са обаче продаваните пакети за служителите в дадена фирма - хем подобна застраховка си се води допълнителен мотивиращ бонус плащан от работодателя, хем и цената на пакета за фирмата ще е доста по-хубав.

            Специално НЗОК за нищо не става - те не покриват и една трета от цената на адекватно и модерно лечение - за сметка на това на страдащият пациент, целодневното висене пред кабинети в компанията на кого ли не му е гарантирано.

            Коментар


            • Въпроса не трябва да е за алтернатива на НЗОК а дали има смисъл изобщо да съществува! Самата каса харчи доста милиони за заплати, сгради и т.н. и всъщност не става ясно каква е ползата от съществуването и. Не е ли по разумно да се раздели здравеопазването на частно и държавно, като държавните болници просто да се издържат от бюджета, буквално както беше преди 1989? Така ще отпадне проблема и с хората които не плащат здравни осигуровки, т.к. просто няма да има НЗОК. Държавата плаща на лекарите и за доставките в болниците и толкова, без клинични пътеки! Сега здравеопазването е бизнес, където болниците цоцат от НЗОК а ако лекарите са на "твърда" заплата няма да има смисъл да фалшифицрат клинични пътеки, да "лекуват" умрели хора и т.н. От друга страна нека има частни болници където всеки да ходи според доходите си и да си плаща - директно или през частен здравно осигурителен фонд. Частните болници трябва да бъдат изцяло отделени от държавните вкл. и забранено на лекари да работят в частна и държавна блница едновременно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kiril_bg Разгледай мнение
                Т.... Понеже от НЗОК искат да им плащаш задължително.
                Верно ли
                Е*аси изродите !!!!!!!!! Как може да искат да им плащаш ???? И то задължително !!!!!!!!!!!!!!!!!!
                Е ТОВА НЕ Е ДЪРЖАВА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                Сега малко по-сериозно - доколкото знам Токуда не са свързани с НЗОК. Те самите изпълняват нейната функция чрез здравните си фондове. Централата им е в София, но имат договори с (може би) най-добрите клиники във всеки град и там прегледи и други неща са ти безплатни. Единственото ти задължение е да звъннеш на координатора в съответния град и да му кажеш от какъв лекар точно имаш нужда и той поема останалото(смятам, че е доста удобно). В зависимост от пакета (който плащаш задължително !!!) ти се поемат различни дейности - при мъжете едни, при жените други. Свържи се с техен представител и той ще ти даде повече информация. Лично аз плащам по 26 - 27лв на месец и срещу това ползвам толкова неща дето не мога да ги изброя...
                Не е реклама на Токуда, а анти-реклама на НЗОК(на които също по задължение плащам не малка сума, но ги ползвам само когато ми се налага да взема болничен) !!!!
                Last edited by mussi; 08.10.2015, 11:40.
                Only God Can Judge me...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Kiril_bg Разгледай мнение
                  Има ли частни здравно осигурителни компании в България, като алтернатива на НЗОК?
                  Има, има...а доколкото знам Токуда не са свързани с НЗОК

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiril_bg Разгледай мнение
                    Има ли частни здравно осигурителни компании в България, като алтернатива на НЗОК?
                    Пробвай и със застрахователи. Зависи какво точно търсиш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
                      Токуда - имат си фонд, където всичко ти е осигурено в пакети
                      Токуда свързани ли са по някакъв начин с НЗОК или са независими? Понеже от НЗОК искат да им плащаш задължително.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiril_bg Разгледай мнение
                        Има ли частни здравно осигурителни компании в България, като алтернатива на НЗОК?
                        Токуда - имат си фонд, където всичко ти е осигурено в пакети
                        Only God Can Judge me...

                        Коментар


                        • Алтернатива на НЗОК?

                          Има ли частни здравно осигурителни компании в България, като алтернатива на НЗОК?
                        Working...
                        X