IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
    А защо изобщо трябва да има НОИ? Нека всичко е доброволно.
    Все пак това е осигуровка, а не данък...или?
    Разбира се, че НОИ е излишно.

    За 7 месеца от началото на 2015г. приходите в консолидирания държавен бюджет:
    1)
    - от ДДС бяха 4,647 милиона лв.
    2)
    - от Акцизи бяха 2,414.3 милиона лв.
    Тоест общо над 7 милиарда лв.


    За сравнение за 7 месеца от началото на 2015г. изплатените пенсии от НОИ бяха на стойност 4,834,788,799 лв. Тоест дори приходите от ДДС са достатъчни за изплащане на над 96% от изплатените пенсии от НОИ.





    http://www.minfin.bg/bg/statistics
    http://www.nssi.bg/aboutbg/st

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      къде са тези декларации?????????
      ще подпиша за отказ от НОИ и от ДЗПО
      ще подпиша и за това, че пред парламент няма да вися никога
      ще подпиша и за това, че ще хваля ПФ до дупка ежедневно
      само да не ми вземат парите в техните схеми
      " УТОПИЯ " Томас Мор .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        И аз туй питам: къде са. Не е ли абсурдно човекът да се води пълнолетен и дееспособен, но държавата да държи да го дундурка... срещу щедро заплащане обаче?
        Ами щом човекът е пълнолетен и дееспособен, значи трябва да може да решава сам тия неща - още повече в конституцията пише, че осигуряването е право... не е задължение.
        Тоя път,право в целта!!!
        +++++++

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          И аз туй питам: къде са. Не е ли абсурдно човекът да се води пълнолетен и дееспособен, но държавата да държи да го дундурка... срещу щедро заплащане обаче?
          Ами щом човекът е пълнолетен и дееспособен, значи трябва да може да решава сам тия неща - още повече в конституцията пише, че осигуряването е право... не е задължение.
          Най-сетне нещо с което да се съглася.
          Last edited by 4ervenasgan; 17.09.2015, 23:09.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            къде са тези декларации?????????
            ще подпиша за отказ от НОИ и от ДЗПО
            ще подпиша и за това, че пред парламент няма да вися никога
            ще подпиша и за това, че ще хваля ПФ до дупка ежедневно
            само да не ми вземат парите в техните схеми
            И аз туй питам: къде са. Не е ли абсурдно човекът да се води пълнолетен и дееспособен, но държавата да държи да го дундурка... срещу щедро заплащане обаче?
            Ами щом човекът е пълнолетен и дееспособен, значи трябва да може да решава сам тия неща - още повече в конституцията пише, че осигуряването е право... не е задължение.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              А ми ти ще си ги похарчиш, бе - ако не ти: децата ти.

              Иначе съм съгласен с тебе - който не ще пенсионно осигуряване - подписва декларация, заверява я нотариално и: не плаща нищо. Който не ще Ной - отказва се само от Ной, който не ще ДЗПО, отказва се само от.


              Да , ама ако тия, дето са се отказали от осигуряване, след 20 години се струпат пред парламентът и писнат, че имат "права" и държавата трябва да ги храни - полицията да ги пръсне като пилци с гумени куршуми, сълзотворен газ и ного бой.
              къде са тези декларации?????????
              ще подпиша за отказ от НОИ и от ДЗПО
              ще подпиша и за това, че пред парламент няма да вися никога
              ще подпиша и за това, че ще хваля ПФ до дупка ежедневно
              само да не ми вземат парите в техните схеми

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BullsonBSE Разгледай мнение
                Пенсионните Фондове ще задвижат пазара сега към края на месеца.
                Да го раздвижат, колко пък да го раздвижат, то черешовият свърши

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Консултантов: само не зная на кого ще разпродадат тия "известни позиции".
                  Мите,

                  Опитвам се да съм делиКАТЕн, отговора е ясен ... за добро или лошо?!

                  Поздрави Императоре наш!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                    Има логика, БФБ е под нивото от 2013 г. вече, а трябва да се отчете и доходност .. .
                    От друга страна не съм сигурен как ще се отразят т.н. стрес тестове.
                    Ако се направят както трябва е логично и да видим разпродаване по някои известни позиции поддържани до момента с определена цел.
                    Консултантов: само не зная на кого ще разпродадат тия "известни позиции".
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Има логика, БФБ е под нивото от 2013 г. вече, а трябва да се отчете и доходност .. .
                      От друга страна не съм сигурен как ще се отразят т.н. стрес тестове.
                      Ако се направят както трябва е логично и да видим разпродаване по някои известни позиции поддържани до момента с определена цел.

                      Коментар


                      • Пенсионните Фондове ще задвижат пазара сега към края на месеца.
                        Bulls on BSE

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                          Мите айде спри пиенето днес от рано си започнал.Искаш да ми кажеш че трябва да ми стане кеф щото кат ми вземат париче в частен фонд знам кой ще ми ги похарчи и за какво.Това твоето е цинизъм.Аз не искам да ми вземат пари не им ща и пенсията.Това са крадци
                          А ми ти ще си ги похарчиш, бе - ако не ти: децата ти.

                          Иначе съм съгласен с тебе - който не ще пенсионно осигуряване - подписва декларация, заверява я нотариално и: не плаща нищо. Който не ще Ной - отказва се само от Ной, който не ще ДЗПО, отказва се само от.


                          Да , ама ако тия, дето са се отказали от осигуряване, след 20 години се струпат пред парламентът и писнат, че имат "права" и държавата трябва да ги храни - полицията да ги пръсне като пилци с гумени куршуми, сълзотворен газ и ного бой.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                            И ти ли вече си комунист?
                            Аз съм за разтурване на НОИ и лееееека промяна в наименованието на ДЗПО, като отпадне буквичката З.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                              Ко? Не.
                              И ти ли вече си комунист?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Ко? Не.
                                Ей Сган, не всичко е червено!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X