IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
    Аз съм за частните пенсионни фондове и ще ви кажа защо. Всички тук сме капиталисти и до известна степен либертарианци, т.е. обичаме риска, но не и глупавия риск. Точно за това преди да си избера частен пенсионен фонд се зачетох сериозно за всичките и си избрах този който ми допада. И както императорът каза проблемът не е в свързаността, а в кухостта, което в интерес на истината, като човек, който е чел за всички не можах да намеря достатъчни доказателства кой е кух, и кой не е. Но в крайна сметка предпочитам да рискувам и да очаквам да съм оцелил правилния ЧПФ, отколкото да отиват в черната дупка наречена НОИ.
    Ти в кой фонд работиш?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
      Мите след случая с немските каруци и поканата на Меркел нещо митът Германия се срина.Как да вярвам на Алианц?
      А аз как да вярвам на Ной - след като (според подготвената наредба) очевидно се опитва да ОКРАДЕ парите на хората?
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Аз съм за частните пенсионни фондове и ще ви кажа защо. Всички тук сме капиталисти и до известна степен либертарианци, т.е. обичаме риска, но не и глупавия риск. Точно за това преди да си избера частен пенсионен фонд се зачетох сериозно за всичките и си избрах този който ми допада. И както императорът каза проблемът не е в свързаността, а в кухостта, което в интерес на истината, като човек, който е чел за всички не можах да намеря достатъчни доказателства кой е кух, и кой не е. Но в крайна сметка предпочитам да рискувам и да очаквам да съм оцелил правилния ЧПФ, отколкото да отиват в черната дупка наречена НОИ.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Прехвърлил си партидата си...заради под 1% инвестиция в едно определено дружество, при това активно търгувано на БФБ, тоест оценено в активите на ПФ по реалната си пазарна стойност ???

          Твоя работа щом си решил, но по мое мнение това е смешно.


          Тони - ПФ на Алианц НЕ инвестират в компанията майка - именно за да не бъдат обвинени в такива неща. Второ - това, че Желев е директор в Алианц, не означава, че той определя де да се инвестират парите. Трето - ако имаше някакво източване - от компанията майка щяха да вземат мерки при редовните (два пъти в годината) инспекции в България.

          Пак питам - ЗАЩО ПОД Алианц да не инвестира в Индустриален Холдинг - и то минимална част от активите си - и то отчитайки тия активи по пазарни стойности? Аз не виждам проблем.

          Форти - кой знае - както виждаш, това е някакъв анонимен сайт. Всеки може да напише каквото си поиска в интернет, особено като е анонимен.
          Мите след случая с немските каруци и поканата на Меркел нещо митът Германия се срина.Как да вярвам на Алианц?

          Коментар


          • Проблем не е свързаността, но: КУХОСТТА.

            Когато един ПФ инвестира в стабилна публична компания, при това в мащаб, съизмерим с другите инвестиции - това да е проблем: защо?

            Проблем: когато някой ПФ инвестира в реално абсолютно неликвидна компания, оценявайки примерно на 5 лв нейните акции, при положение, че реализираната печалба на акция е (примерно) 0.8 стинки.


            Пример - една от основните инвестиции на доста от инвестиционните фондове на Allianz Мюнхен са акциите на самият Allianz... и не съм чул някой да прави проблем от това - а от подобно инвестиране по-голяма свързаност - който може - да измисли.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              това наистина ли е така???
              Естествено че ДА! И е съвсем нормално, стига да се спазват законовите ограничения(определените %)

              И така е абсолютно навсякъде по света!!!
              Да не мислиш, че пенсионните фондове на Дженерал Илектрик например не инвестират а ценни книжа на Дненерал Илекстрик и свързани с нея компании???

              Коментар


              • Първоначално изпратено от GenCho Разгледай мнение
                ...е те точно затова миналата година си прехвърлих партидата от Алианц в Инг
                Прехвърлил си партидата си...заради под 1% инвестиция в едно определено дружество, при това активно търгувано на БФБ, тоест оценено в активите на ПФ по реалната си пазарна стойност ???

                Твоя работа щом си решил, но по мое мнение това е смешно.


                Тони - ПФ на Алианц НЕ инвестират в компанията майка - именно за да не бъдат обвинени в такива неща. Второ - това, че Желев е директор в Алианц, не означава, че той определя де да се инвестират парите. Трето - ако имаше някакво източване - от компанията майка щяха да вземат мерки при редовните (два пъти в годината) инспекции в България.

                Пак питам - ЗАЩО ПОД Алианц да не инвестира в Индустриален Холдинг - и то минимална част от активите си - и то отчитайки тия активи по пазарни стойности? Аз не виждам проблем.

                Форти - кой знае - както виждаш, това е някакъв анонимен сайт. Всеки може да напише каквото си поиска в интернет, особено като е анонимен.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                  "Човека на Алианц, Димитър Желев е една от водещите фигури в застраховането. Заедно с жена си Данета Желева контролират "Индустриален холдинг България" който контролира голяма част от корабостроенето и корабоплаването в България. Химимпорт размъти водатата на семейство Желеви като изкупи над 10% от акциите на ИХБ. и затрудни тоталното превземато на холдинга от Желеви и по този начин защити интересите си в морския бизнес."

                  Митко мойте уважения, вярно е че си нов в Алианц, но не бъди така наивен. Човека е изпълнителен директор на алианц и контролира ИХ България, а ти си много далече и от двете неща в Софармите.
                  И пак казвам ти препоръчваше компанията като неинвестираща в свързани е НЕ Е ВЯРНО Не ме интересува лихвата 4 или 6% е и дали облигациите са сини или зелени и това че са пуснали 5-6 емисии или че инвестират и в майката в Германия. Тук има само "да" и "не". Инвестират ли в свързани - ДА!

                  п.п. май като се замисля чиста от такова побългаряване е само НН? Там не знам за кусури, което не значи че няма!
                  това наистина ли е така???

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                    Мите не искам да споря с теб. Всички знаят за слабоста на ПОК Алианц към ИХ България. В което случайно или не управник и акционер е пак Димитър Георгиев Желев.
                    Та каква става тя - има един Алианц, който се управлява в Мюнхен, ама тук другия БГ се управлява от г-н Желев и когато ИХ България има нужда от пари издава облигации, които яко се изкупуват от ПОК Алианц в който случайно пак г-н Желев е акционер.
                    ...е те точно затова миналата година си прехвърлих партидата от Алианц в Инг

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Тони: само където първо - Желев е миноритарен акционер и в двете дружества (по твоята логика свързани с Алианц са Софарма и Софарма Трейдинг например - чрез мен )
                      - и второ - акциите на ИХ в протфейлът на Алианц са си пазарно оценени... а не като някои други, които пенсионните компании си ги оценяват на колкото решат, защото реално с тях няма сделки на БФБ, освен между самите ПФ в групата. Що се относя за облизвациите - странно ли намираш един пенсионен фонд да инвестира в облизвации с 5% лихва, емитирани от дружество с толкова сериозни активи?

                      1% (и по-малко) за нас може да е доста като сума, но нима ние сме виновни, че сме могъщи? Процентът е по-важен - защото утре ако ИХ изгърми - колко ще загубят клиентите ни - по няма и 1 стотинка на дял?
                      "Човека на Алианц, Димитър Желев е една от водещите фигури в застраховането. Заедно с жена си Данета Желева контролират "Индустриален холдинг България" който контролира голяма част от корабостроенето и корабоплаването в България. Химимпорт размъти водатата на семейство Желеви като изкупи над 10% от акциите на ИХБ. и затрудни тоталното превземато на холдинга от Желеви и по този начин защити интересите си в морския бизнес."

                      Митко мойте уважения, вярно е че си нов в Алианц, но не бъди така наивен. Човека е изпълнителен директор на алианц и контролира ИХ България, а ти си много далече и от двете неща в Софармите.
                      И пак казвам ти препоръчваше компанията като неинвестираща в свързани е НЕ Е ВЯРНО Не ме интересува лихвата 4 или 6% е и дали облигациите са сини или зелени и това че са пуснали 5-6 емисии или че инвестират и в майката в Германия. Тук има само "да" и "не". Инвестират ли в свързани - ДА!

                      п.п. май като се замисля чиста от такова побългаряване е само НН? Там не знам за кусури, което не значи че няма!
                      Last edited by tony1975; 28.09.2015, 06:03.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Стоянчо Разгледай мнение
                        Аз говорих за военни и полицай,Като е толкова хубаво стани и ти такъв.Пък като направиш някой друга мисия, пак се прави на интересен.Ама пусти страх.Друго си е да мърмориш и правиш на умен в София, съвсем друго да се занимаваш с талибанчета.
                        100яне, това е ФИНАНСОВ сайт, а не за комплексари фуражкаджии!
                        Отиди си в панчето, там са от твоята кръвна група.
                        Нито съм те карал да ставаш военен, нито да ходиш на доброволни мисии /само за връзкари/ за по 100 евро на ден + двойна заплата!

                        Не мисля повече да коментирам, нито да комуникирам, НО внимавай с квалификациите и се опитай да се АРГУМЕНТИРАШ ако знаеш значението на думата!

                        Коментар


                        • Тони: само където първо - Желев е миноритарен акционер и в двете дружества (по твоята логика свързани с Алианц са Софарма и Софарма Трейдинг например - чрез мен )
                          - и второ - акциите на ИХ в протфейлът на Алианц са си пазарно оценени... а не като някои други, които пенсионните компании си ги оценяват на колкото решат, защото реално с тях няма сделки на БФБ, освен между самите ПФ в групата. Що се относя за облизвациите - странно ли намираш един пенсионен фонд да инвестира в облизвации с 5% лихва, емитирани от дружество с толкова сериозни активи?

                          1% (и по-малко) за нас може да е доста като сума, но нима ние сме виновни, че сме могъщи? Процентът е по-важен - защото утре ако ИХ изгърми - колко ще загубят клиентите ни - по няма и 1 стотинка на дял?
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Стоянчо Разгледай мнение
                            Аз говорих за военни и полицай,Като е толкова хубаво стани и ти такъв.Пък като направиш някой друга мисия, пак се прави на интересен.Ама пусти страх.Друго си е да мърмориш и правиш на умен в София, съвсем друго да се занимаваш с талибанчета.
                            тихо, тихо да не захващаме тая тема
                            Last edited by tony1975; 27.09.2015, 23:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Konsultant Разгледай мнение
                              Дали си наясно, че т.н. държава плаща не повече от 50% от реалните осигуровки на чантаджийте и то поне с 6 месеца закъснение 100яНЧо?!!!!! Но това не им пречи да взимат 100% пенсия нали при 1ва категория труд?! А защо 1ва категория трабва да бъдат и повече от 15 000 административни служители в МВР и БА?!!!!
                              Тези същите получават и по 20 заплати при пенсиониране?!
                              Тези същите вият като бесни за възможността да им се намалят заплатите и увеличи възрастта за пенсиониране ...?! Или са повече българи и граждани от останалите, които са обект на пенсионната реформа?!!!

                              Да не навлизам в повече подробности ..!

                              P.S.: НОИ се точи точно от тях Стояне, защото държавата плаща само процент от осигуровките им, а получават цели пенсии!
                              Аз говорих за военни и полицай,Като е толкова хубаво стани и ти такъв.Пък като направиш някой друга мисия, пак се прави на интересен.Ама пусти страх.Друго си е да мърмориш и правиш на умен в София, съвсем друго да се занимаваш с талибанчета.

                              Коментар


                              • Въпросът бе инвестират ли в свързани - е ИНВЕСТИРАТ! Факт! Колкото и малко за теб да е 1% от 1млрд активи но не е толкова микроскопически колкото го представяш!
                                Няма нужда да го защитаваш, ти преди и за предните си работодатели лошо не думаше
                                Факт е че инвестират в свързани с основен акциионер фирми!
                                Хубава вечер и не заблуждавай!

                                п.п. А нима инвестиция в Алианц СЕ не е инвестиция в свързано или там не се брои? Ама що въобще се захванах да ти посочвам "неточности в поста ти", като си знам..... айде лека.

                                Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Аха, - и колко яко се изкупуват?

                                Бил акционерин - че то всички някъде сме акционери.

                                Бръза справка в УПФ - делът на облизвациите на ИХ е 0.46% от портфейлът, делът на акциите - 0.38% от, значи общо - "свръзаните инвестиции" са огромните 0.84%.

                                За сравнение - Монбатовиците са 0.87%, Софармите - 1.70%.

                                И какво - ако Д. Желев си купи 50 акции на Софарма - и Софарма ще стане свръзано дружество ли?

                                Че във фондът има облизвации на ИХ - това е повече от нормално, защото читавите облизвации на нашият пазар са малко и няма особен избор. Е, по-добре ако имаха жабешки, но явно ги оценяват като твърде рискови - или се отнасят с предубедителство, както и ного други.
                                Last edited by tony1975; 27.09.2015, 23:27.

                                Коментар

                                Working...
                                X