IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    като не достигат парите - жертваш се за децата, какво друго можеш да направиш?
    на пенсия ще караш с това от НОИ - както много други сега
    като имаш дете, което не можеш да издържаш, но си внасяш в ДПФ - така става ли???
    Ще караш, ама ако го има Ной.

    Лесно ти е да го речеш - ама ако се стигне до там да легнеш и да умреш от глад и студ, друго ще казваш.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Някои може да имат "почти нула", но някои - не. Има хора с по 13-15 Б в пенсионната си партида - и то хора, дето възрастта за пенсиониране им е още далече - тоест тия пари ще растат... това нула ли е?
      Мдааа. Първо здравейте на всички, отдавна не съм писал.
      +1 за Импа. Аз съм типичен пример за това. Имам 12 г. Трудов стаж и над 40 к натрупани по 3 те партиди и то само за сметка на работодателя ми и съобразно изискуемите проценто по закон. И нямам никакво желание гербаджиите да ми ги вземат и бутнат в НОИ и да деля по равно с чернокраките. Докат аз съм си бил главата над книгите и съм си скъсвал задника от работа да се реализирам по някакъв начин и да деля с мързеливия цивкав получовек .......нема как

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
        абе не съм съгласен с теб и това е!
        1. Не скатаваш от данъци, защото осигурителната ти база пада и в НОИ реално се води че си внесъл по-малко и накрая когато държавата почне да ти дава....
        2. Не скатаваш данъци, защото като ги изтеглиш(аз а и много мои приятели не са си направили ДПФ за да го изтеглят чак на 65) си връщаш скатаните данъци. Виж ПФ е на далавера щото лапа такса върху вноска без данъци, ама накрая като се разделяте когато ти връщаш дданъци на държавата те не ти връщат част от вноските.
        3. Не скатаваш от данъци, защото вървим към развития свят а там данъциите са 20-30-40% и сега си скатал 10% ама ако решиш да излизаш след 10години и тогава данъка е прогресивен в размер на 35% така си го накатаваш, че нищо не скатаваш!

        СТИГА СТЕ ЗАБЛУЖДАВАЛИ СТАДОТО!
        ДЪРЖАВАТА НЕ Е ТОЛКОВА ГЛУПАВА ДА СЕ МИНЕ 2-3МЛН(ОСВЕН АКО НЕ СА РОМИ) ДА НЕ СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ. ЩЕ ГИ ПЛАТИМ ЧЕ ДАЖЕ В ПОВЕЧЕ!
        Само да подложат на обсъждане по-висок ДОД - тегленето на ДПФ ще започне на момента !!!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
          абе не съм съгласен с теб и това е!
          1. Не скатаваш от данъци, защото осигурителната ти база пада и в НОИ реално се води че си внесъл по-малко и накрая когато държавата почне да ти дава....
          2. Не скатаваш данъци, защото като ги изтеглиш(аз а и много мои приятели не са си направили ДПФ за да го изтеглят чак на 65) си връщаш скатаните данъци. Виж ПФ е на далавера щото лапа такса върху вноска без данъци, ама накрая като се разделяте когато ти връщаш дданъци на държавата те не ти връщат част от вноските.
          3. Не скатаваш от данъци, защото вървим към развития свят а там данъциите са 20-30-40% и сега си скатал 10% ама ако решиш да излизаш след 10години и тогава данъка е прогресивен в размер на 35% така си го накатаваш, че нищо не скатаваш!

          СТИГА СТЕ ЗАБЛУЖДАВАЛИ СТАДОТО!
          ДЪРЖАВАТА НЕ Е ТОЛКОВА ГЛУПАВА ДА СЕ МИНЕ 2-3МЛН(ОСВЕН АКО НЕ СА РОМИ) ДА НЕ СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ. ЩЕ ГИ ПЛАТИМ ЧЕ ДАЖЕ В ПОВЕЧЕ!
          Оставяй го този Император. Въобще не е в час, дори и в преценките - поне началните му допускания са толкова криви, че няма защо да се чудя как досега не е станал милионер след толкова години висене на борсите.
          Попитай го как смята данъчните облекчения на УПФ !!!!
          Last edited by fortiss; 04.10.2015, 20:25.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Ок, какво прави бедният човек като стане дрът? Ще легне да мре ли?
            като не достигат парите - жертваш се за децата, какво друго можеш да направиш?
            на пенсия ще караш с това от НОИ - както много други сега
            като имаш дете, което не можеш да издържаш, но си внасяш в ДПФ - така става ли???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Тоя "изключителен професионалист" продължава упорито да забравя, че в моментът на внасянето осигуряващият се не е назад с 5% заради таксите, а е напред с 5%, просто защото върху тая вноска не плаща данъци (10%-5%=5%) и продължава все така усърдно да тръгва от презумпцията, че всички пари са внесени едновременно в началото на периода.
              Иначе как можем да си обясним фактът, че упорито продължава да изкарва ПФ губещи, а в същото време никой не е видял партида, открита преди няколко години, която да е на минус? Умишлено е написал някакъв невероятно сложен анализ - а реалното състояние може да бъде изчислено и от дете. Всеки може да си отвори партидата - да види колко е внесъл и колко има сега, да си добави и еднократно 10% към всяка вноска (защото 15% са спестени данъци, а от вноската е удържана 5% такса. Какво сложно има? Друг въпрос е, че ако човекът има ДПФ, то входящата му такса няма да е 5%, но по-малко.
              абе не съм съгласен с теб и това е!
              1. Не скатаваш от данъци, защото осигурителната ти база пада и в НОИ реално се води че си внесъл по-малко и накрая когато държавата почне да ти дава....
              2. Не скатаваш данъци, защото като ги изтеглиш(аз а и много мои приятели не са си направили ДПФ за да го изтеглят чак на 65) си връщаш скатаните данъци. Виж ПФ е на далавера щото лапа такса върху вноска без данъци, ама накрая като се разделяте когато ти връщаш дданъци на държавата те не ти връщат част от вноските.
              3. Не скатаваш от данъци, защото вървим към развития свят а там данъциите са 20-30-40% и сега си скатал 10% ама ако решиш да излизаш след 10години и тогава данъка е прогресивен в размер на 35% така си го накатаваш, че нищо не скатаваш!

              СТИГА СТЕ ЗАБЛУЖДАВАЛИ СТАДОТО!
              ДЪРЖАВАТА НЕ Е ТОЛКОВА ГЛУПАВА ДА СЕ МИНЕ 2-3МЛН(ОСВЕН АКО НЕ СА РОМИ) ДА НЕ СИ ПЛАЩАТ ДАНЪЦИТЕ. ЩЕ ГИ ПЛАТИМ ЧЕ ДАЖЕ В ПОВЕЧЕ!
              Last edited by Amsterdamm; 04.10.2015, 20:24.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                http://idfk.org/доходност-на-осигурените-в-пенсионни/
                Четеш анализа, който е изключително професионален и разбираш какво ни чака при пенсионирането...
                Тоя "изключителен професионалист" продължава упорито да забравя, че в моментът на внасянето осигуряващият се не е назад с 5% заради таксите, а е напред с 5%, просто защото върху тая вноска не плаща данъци (10%-5%=5%) и продължава все така усърдно да тръгва от презумпцията, че всички пари са внесени едновременно в началото на периода.
                Иначе как можем да си обясним фактът, че упорито продължава да изкарва ПФ губещи, а в същото време никой не е видял партида, открита преди няколко години, която да е на минус? Умишлено е написал някакъв невероятно сложен анализ - а реалното състояние може да бъде изчислено и от дете. Всеки може да си отвори партидата - да види колко е внесъл и колко има сега, да си добави и еднократно 10% към всяка вноска (защото 15% са спестени данъци, а от вноската е удържана 5% такса. Какво сложно има? Друг въпрос е, че ако човекът има ДПФ, то входящата му такса няма да е 5%, но по-малко.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                  Беден човек ще гледа преди всичко да осигури ядене на децата си, да им осигури образование. Това на първо място. Той няма да мисли за себе си след 20-30 години, а сега за малките си деца. Няма да има пари за ПФ. Ако не му ги вземат насила - както сега - ще останат само само само тези с ДПФ-тата, а ти знаеш, че те са малко като брой и няма как да изкарвате заплатите само от тях.
                  Не пиши за тези 3 хилки, защото повечето хора са на заеми с доста по-висока лихва от доходността на ПФ - значи и това няма как да стане - не е икономически изгодно.
                  Ок, какво прави бедният човек като стане дрът? Ще легне да мре ли?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                    http://idfk.org/доходност-на-осигурените-в-пенсионни/
                    Четеш анализа, който е изключително професионален и разбираш какво ни чака при пенсионирането...
                    От това по-професионален анализ не съм чел!!!!Къде ти да се сетят хората за реална доходност и други въпроси в тази връзка!!!Само парите в буркани могат да ти осигурят добро пенсиониране!!И ЛюбоМир Христов!!!Само че,не съм чул той да се е опитал да прави някакъв инвестиционен фонд и да предлага 84% реална доходност за 10 години!!!Но аз съм проЗ човек,А той е бил подуправител на БНБ!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kony Разгледай мнение
                      http://idfk.org/доходност-на-осигурените-в-пенсионни/
                      Четеш анализа, който е изключително професионален и разбираш какво ни чака при пенсионирането...
                      еми това е....

                      Коментар


                      • http://idfk.org/доходност-на-осигурените-в-пенсионни/
                        Четеш анализа, който е изключително професионален и разбираш какво ни чака при пенсионирането...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Хубаво - ама като станеш дрът: какво правиш? Ако си богат - ок, ама ако си небогат? И преди съм ти казвал - ти разсъждаваш само от своя гледна точка - но огромната част от хората нямат нито средства, нито време, нито знания, за да инвестират самостоятелно. Тоест нямат друг избор, освен да си турят някъде едни пари - та някой да им ги управлява и увеличава поне малко от малко за времето когато вече няма да имат сили да се трудят.

                          разбира се - още по-добре е родителите да правят това за децата си - поради наличието на повече време за растеж на инвестицията - мисля съм разказвал - за да осигури родителят на новороденото си дете една пожизнена месечна пенсия от 1.3 Б в далечното бъдеще (които съобразно нормална инфлация, ще са равни на около 200-250 кинта днес), е необходимо да вложи еднократно само около 3 Б сега.
                          Беден човек ще гледа преди всичко да осигури ядене на децата си, да им осигури образование. Това на първо място. Той няма да мисли за себе си след 20-30 години, а сега за малките си деца. Няма да има пари за ПФ. Ако не му ги вземат насила - както сега - ще останат само само само тези с ДПФ-тата, а ти знаеш, че те са малко като брой и няма как да изкарвате заплатите само от тях.
                          Не пиши за тези 3 хилки, защото повечето хора са на заеми с доста по-висока лихва от доходността на ПФ - значи и това няма как да стане - не е икономически изгодно.

                          Коментар


                          • Хубаво - ама като станеш дрът: какво правиш? Ако си богат - ок, ама ако си небогат? И преди съм ти казвал - ти разсъждаваш само от своя гледна точка - но огромната част от хората нямат нито средства, нито време, нито знания, за да инвестират самостоятелно. Тоест нямат друг избор, освен да си турят някъде едни пари - та някой да им ги управлява и увеличава поне малко от малко за времето когато вече няма да имат сили да се трудят.

                            разбира се - още по-добре е родителите да правят това за децата си - поради наличието на повече време за растеж на инвестицията - мисля съм разказвал - за да осигури родителят на новороденото си дете една пожизнена месечна пенсия от 1.3 Б в далечното бъдеще (които съобразно нормална инфлация, ще са равни на около 200-250 кинта днес), е необходимо да вложи еднократно само около 3 Б сега.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Мдам - като гледаме икономиката (и още повече: демографията) наистина - най-добре да забравим за Ной.

                              От всички пенсионни неща най-доброто е ДПФ - просто защото ако си недоволен, можеш да си дръпнеш парите, когато си решиш.
                              Както написа един колега - при съпоставката между НОИ и ПФ - едното нула, другото вестник по-високо.
                              ДПФ наистина решава нещата, защото никога няма да си изтегля парите то там, защото никога няма да ги набутам там !!!!!!!

                              Има една друга теория за целесъобразното използване на парите.
                              Примерно сега съм млад, работя и печеля добре. Знам какво правя и докарвам нещата така, че да имам и други доходи извън тези от заплата. Точно тях ще използвам за пенсия. ПФ не ми трябва в този случай.
                              Друг казус - сега съм млад, работя ,но не печеля много. Трудно ми стигат за издръжка на семейството. Не мога да отделям пари за инвестиции още повече да подаръци на някой некадърен ПФ с високи такси. А и защо да го правя примерно 45 години подред и да се лишавам от малкото, което имам?? За да мога след това да получа още по-малко в последните години от живота си ли? Защо да лишавам децата си от още някой лев за някаква келява пенсия, която я стане, я не. И това ще го получа в последните години от живота си. По-добре да го изхарча през първите 45 години, отколкото през последните 5-10-15 години.
                              Значи ако съм богат - не ми трябва ПФ. Ако съм беден - още по-малко ще ми трябва.
                              Нали ПФ така и така чудеса не правят. Уж колкото дадеш, толкова ще вземеш, т.е. пазят те от инфлация - това показаха данните за последните 12 години. Ако изхарчвам всичко на момента - пак няма да ме хване инфлацията - фифти - фифти.

                              Коментар


                              • Мдам - като гледаме икономиката (и още повече: демографията) наистина - най-добре да забравим за Ной.

                                От всички пенсионни неща най-доброто е ДПФ - просто защото ако си недоволен, можеш да си дръпнеш парите, когато си решиш.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X