IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Ако ще внеса 800лв и ще получа 850лв след 10 години - защо ми е фонд тогава?
    Нали сам виждаш, че реалната доходност в зависимост от изчисленията се върти около 0%. За тези 0% реална доходност са ме одрънкали с колко много такси през ходините.
    Сега гледам от началото на годината моето УПФ пак е назад.
    В зависимост от КОИ изчисления - на долуцитираният "професор" ли - чиито "грешки" в изчисленията могат да бъдат открити и от синчето ти?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Още един който приравнява "хората" (не в тоя пост, но по принцип) към себе си.

      Това че ние с тебе умеем да инвестираме, не означава, че 99% от хората умеят.
      Ми да ти дават парите 99% от хората бе! Що и за моите 1% ламтите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fordi
        след толкова "реформи",промени ли се датата от която ППФ и УПФ започват на изплащат пенсиите на придобили право на пенсия 1 и 2 категория труд.
        дали остана по-рано приетата дата- след 31.12.2015.
        синдикатите имаха идея ,да се отложи поне с 5год.но... мълчание
        Ще започнат да изплащат точно тогава, когато това се реши законово. За ППФ това е все едно.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
          бих предложил да ми се дават парите от ПФ и аз сам да си ги инвестирам
          в края на годината ще давам отчет на НОИ какво съм купил, за да са спокойти, че няма да търся пенсия от тях
          Още един който приравнява "хората" (не в тоя пост, но по принцип) към себе си.

          Това че ние с тебе умеем да инвестираме, не означава, че 99% от хората умеят.
          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Мите ми нали сте професионалисти бе.Или сте професионалисти само в таксите.Ти няма ли най накрая да разбереш че хората не ви искат.Никой не ме е питал.Сега като ми дадат тази възможност аз отивам в НОИ.И ще видиш как ще дам на България дотука 14000 кинта
            Защо приравняваш "хората" със собствените си желания? Аз пък досега не съм срещнал на живо някой (освен тебе виртуално) който да има сосна партида и да иска да я подари безвъзмездно на Ной.

            И ти няма да дадеш тия 14 Б на България - но ще ги дадеш на някоя тумба ромове, за да си купят ракия.

            Впрочем парите са си твои - прави каквото искаш, предупредил съм те, че някой ден ще съжаляваш.

            И още - ти сам си признавал, че познаваш хора, които са заработили 1.2 Б пенсия, но Ной им дава само по 800 кинта, защото това бил "таванът" - е, в ПФ таван НЯМА.

            Но както казах, щом си решил да си подариш парите, това е твое право.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              И как ги пресметна?
              що, ти колко ги изкарваш?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                а знаеш ли колко са таксите на НОИ, ако това ти е водещото? Нека ти кажа - 150%
                И как ги пресметна?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Мите ми нали сте професионалисти бе.Или сте професионалисти само в таксите.Ти няма ли най накрая да разбереш че хората не ви искат.Никой не ме е питал.Сега като ми дадат тази възможност аз отивам в НОИ.И ще видиш как ще дам на България дотука 14000 кинта
                  а знаеш ли колко са таксите на НОИ, ако това ти е водещото? Нека ти кажа - 150%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Нищо няма да поддържат.
                    Като дойде 2022 и се види, че НИЩО не могат да плащат, ще отложат за 2032, 42....
                    След време - катебе, ликвидация и всички ще си получат "личните вноски" или по-скоро каквото е останало от тях след сочните такси и комисионни за паразитите.
                    Ми нали точно заради техните лобита вдигат пенсионната възраст.Ще се пенсионираме на толкова години в зависимост от това кой набор сме.Осемдесети набор ще се пенсионира на 80 а набор 2000 на 100 години 2005 набор на 105 години.Мафията е завладяла държавите и няма да пусне кокала без война.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Хайде поредният мит, започнал от професионалните фондове.

                      Кой ти каза, че те - ППФ не са можели да плащат пенсии преди няколко години? Да - в повечето случаи тези пенсии биха били нищожни... ама я ми кажи - щом някой фиктивно се е осигурявал отвреме-навреме и внесъл в ППФ 800 кинта (станали с някаква доходност 898 кинта например), колко пенсия трябва да получава, според тебе? - 300 лв на месец - пожизнено? Хубаво - ама отде ще дойдат тия пари? - От партидите на другите осигуряващи се? - Моля-моля - само Ной може да краде осигуровките на здраво работещите и плащащи яко удръжки хора, за да плаща "достойни пенсии" на фиктивно осигурявали се, само защото те имали, разбираш ли - ПРАВА !!!

                      Ето затуй в Ной ще избягат основно тия, дето си знаят, че не са се осигурявали и ще получат почти нищо от ПФ, просто защото почти нищо не са внасяли - тоест поради тоя закон, който измислиха, Ной не само че няма да дръпне над дъното, ами ще затъне още повече.

                      Единици ще са лудите, които имат в партидата си 18 Б например, и ще отидат да ги подарят на Ной.
                      Мите ми нали сте професионалисти бе.Или сте професионалисти само в таксите.Ти няма ли най накрая да разбереш че хората не ви искат.Никой не ме е питал.Сега като ми дадат тази възможност аз отивам в НОИ.И ще видиш как ще дам на България дотука 14000 кинта

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        Хайде поредният мит, започнал от професионалните фондове.

                        Кой ти каза, че те - ППФ не са можели да плащат пенсии преди няколко години? Да - в повечето случаи тези пенсии биха били нищожни... ама я ми кажи - щом някой фиктивно се е осигурявал отвреме-навреме и внесъл в ППФ 800 кинта (станали с някаква доходност 898 кинта например), колко пенсия трябва да получава, според тебе? - 300 лв на месец - пожизнено? Хубаво - ама отде ще дойдат тия пари? - От партидите на другите осигуряващи се? - Моля-моля - само Ной може да краде осигуровките на здраво работещите и плащащи яко удръжки хора, за да плаща "достойни пенсии" на фиктивно осигурявали се, само защото те имали, разбираш ли - ПРАВА !!!

                        Ето затуй в Ной ще избягат основно тия, дето си знаят, че не са се осигурявали и ще получат почти нищо от ПФ, просто защото почти нищо не са внасяли - тоест поради тоя закон, който измислиха, Ной не само че няма да дръпне над дъното, ами ще затъне още повече.

                        Единици ще са лудите, които имат в партидата си 18 Б например, и ще отидат да ги подарят на Ной.
                        Ако ще внеса 800лв и ще получа 850лв след 10 години - защо ми е фонд тогава?
                        Нали сам виждаш, че реалната доходност в зависимост от изчисленията се върти около 0%. За тези 0% реална доходност са ме одрънкали с колко много такси през ходините.
                        Сега гледам от началото на годината моето УПФ пак е назад.

                        Коментар


                        • бих предложил да ми се дават парите от ПФ и аз сам да си ги инвестирам
                          в края на годината ще давам отчет на НОИ какво съм купил, за да са спокойти, че няма да търся пенсия от тях

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                            спокойно, все още няма доказателства дали той може да чете. Доказано е към момента, че не може да смята.
                            Доказано е тоже, че обича да яде череши.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                              Нищо няма да поддържат.
                              Като дойде 2022 и се види, че НИЩО не могат да плащат, ще отложат за 2032, 42....
                              След време - катебе, ликвидация и всички ще си получат "личните вноски" или по-скоро каквото е останало от тях след сочните такси и комисионни за паразитите.
                              Хайде поредният мит, започнал от професионалните фондове.

                              Кой ти каза, че те - ППФ не са можели да плащат пенсии преди няколко години? Да - в повечето случаи тези пенсии биха били нищожни... ама я ми кажи - щом някой фиктивно се е осигурявал отвреме-навреме и внесъл в ППФ 800 кинта (станали с някаква доходност 898 кинта например), колко пенсия трябва да получава, според тебе? - 300 лв на месец - пожизнено? Хубаво - ама отде ще дойдат тия пари? - От партидите на другите осигуряващи се? - Моля-моля - само Ной може да краде осигуровките на здраво работещите и плащащи яко удръжки хора, за да плаща "достойни пенсии" на фиктивно осигурявали се, само защото те имали, разбираш ли - ПРАВА !!!

                              Ето затуй в Ной ще избягат основно тия, дето си знаят, че не са се осигурявали и ще получат почти нищо от ПФ, просто защото почти нищо не са внасяли - тоест поради тоя закон, който измислиха, Ной не само че няма да дръпне над дъното, ами ще затъне още повече.

                              Единици ще са лудите, които имат в партидата си 18 Б например, и ще отидат да ги подарят на Ной.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Той знае ного добре това - ама както и Фортиссов казва: важното е лаф да става.

                                Отделно - щом стане на около 60 години човекът, може да прави една друга подла, но съвсем законна врътка, но няма да я напиша публично, защото не зная дали г-н горанов не чете.
                                спокойно, все още няма доказателства дали той може да чете. Доказано е към момента, че не може да смята.

                                Коментар

                                Working...
                                X