IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Graf Разгледай мнение
    Остава да решим от де се появяват пенсиите при тези нули.
    Виж, за фондовете знаем нещичко, но това което научаваме (не от разните местни "контролиращи" органи) е съвсем стресиращо.
    Един германец, след като успял да преживее ваймарския крах, хиперинфлацията през 30-те и края на авантюрата "хилядолетен Райх" стигнал до извода, че всякакви там социални и пенсионни плащания се извършвали от настоящия доход на обществото. Демек, никакви натрупвания, капитализирания и т.н. не се случват.
    Ами така е - който чака на разходо-покривна система - няма друг начин.

    Точно това се опитвам да обясня на Пешов и още неколцина - че като си подарят парите на Ной сега - в бъдеще ще чакат 2 000 000 хъхряка да им заработват пенсиите.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
      Пак ще пиша в тази тема, въпреки че ме обвиниха вече веднъж, че работя за някой пенсионен фонд. И пак ще кажа, че при ЧПФ, поне парите ти отиват във фирми, които в повечето случай се развиват. А в НОИ къде отиват? А да Бойко ги дава за тока и водата на ЦСКА и Танев иска да ги даде за откриване на университет за пенсионер. Хайде сега кажете, че НОИ е по-добре.
      Той бойкоборисов първо да обезщети ЦСКА за базата Червено знаме, която им заграби, а после да се оправдава, че бил "помагал".
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
        Е те тези, които предпочитат нои, го предпочитат ИМЕННО, защото знаят какво, колко и кога са внасяли в зъпъфътата.
        Така е, пак си прав.

        Който е работил през куп за грош и се е осигурявал все на минимум, ного ясно че ще хукне да си прехвърля неговата партидка от 738 лева в Ной и после ще им висне на вратът... ама който има 24 Б в УПФ, ще си даде тия пари на Ной, ама някой друг път.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Таксите в Ной очевидно са 100% - защото всеки осигуряващ се има там 0.00 лв.
          Остава да решим от де се появяват пенсиите при тези нули.
          Виж, за фондовете знаем нещичко, но това което научаваме (не от разните местни "контролиращи" органи) е съвсем стресиращо.
          Един германец, след като успял да преживее ваймарския крах, хиперинфлацията през 30-те и края на авантюрата "хилядолетен Райх" стигнал до извода, че всякакви там социални и пенсионни плащания се извършвали от настоящия доход на обществото. Демек, никакви натрупвания, капитализирания и т.н. не се случват.
          А.А. "Всяко нещо трябва да се прави толкова просто, колкото е възможно. Но не по-просто!"

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
            Ми: ха де.

            На това му се казва: доброволно самоочесване.
            Импе, за НОИ е така. Ама много скъпа тази ваша услуга - това управление! Направо сте ми станали ортаци на парите, че и сте пред мен с таксите даже!!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
              Е те тези, които предпочитат нои, го предпочитат ИМЕННО, защото знаят какво, колко и кога са внасяли в зъпъфътата.
              но не знаят кога какво и колко ще получат от НОИ, а и дали нещо ще получат, като останат само определена група хора в страната.

              Коментар


              • Пак ще пиша в тази тема, въпреки че ме обвиниха вече веднъж, че работя за някой пенсионен фонд. И пак ще кажа, че при ЧПФ, поне парите ти отиват във фирми, които в повечето случай се развиват. А в НОИ къде отиват? А да Бойко ги дава за тока и водата на ЦСКА и Танев иска да ги даде за откриване на университет за пенсионер. Хайде сега кажете, че НОИ е по-добре.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                  значи при пенсионните фондове знаеш какво колко и кога, докато при НОИ нямаш никаква инфо и въпреки това предпочиташ НОИ?
                  Е те тези, които предпочитат нои, го предпочитат ИМЕННО, защото знаят какво, колко и кога са внасяли в зъпъфътата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                    значи при пенсионните фондове знаеш какво колко и кога, докато при НОИ нямаш никаква инфо и въпреки това предпочиташ НОИ?
                    Ми: ха де.

                    На това му се казва: доброволно самоочесване.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Аз не знам.И затова се чудя как ей така човек може да си бръкне в носа и да изплюе от там едни числа.Не се засягай аз наистина искам да знам колко са таксите в НОИ и как се смятат
                      значи при пенсионните фондове знаеш какво колко и кога, докато при НОИ нямаш никаква инфо и въпреки това предпочиташ НОИ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Аз не знам.И затова се чудя как ей така човек може да си бръкне в носа и да изплюе от там едни числа.Не се засягай аз наистина искам да знам колко са таксите в НОИ и как се смятат
                        Таксите в Ной очевидно са 100% - защото всеки осигуряващ се има там 0.00 лв.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                          що, ти колко ги изкарваш?
                          Аз не знам.И затова се чудя как ей така човек може да си бръкне в носа и да изплюе от там едни числа.Не се засягай аз наистина искам да знам колко са таксите в НОИ и как се смятат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                            а знаеш ли колко са таксите на НОИ, ако това ти е водещото? Нека ти кажа - 150%
                            Не бе - 638% са.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Ми нали точно заради техните лобита вдигат пенсионната възраст.Ще се пенсионираме на толкова години в зависимост от това кой набор сме.Осемдесети набор ще се пенсионира на 80 а набор 2000 на 100 години 2005 набор на 105 години.Мафията е завладяла държавите и няма да пусне кокала без война.
                              Нищо вярно и ти знаеш това, но безсрамнически изкълчваш истината.

                              На ПФ им е все тая кога ще плащат пенсии и колко големи ще са те (а те ще са според натрупаните пари) Проблемът е изцяло на Ной, защото те имат огромен дефицит, за разлика от ПФ - и тоя дефицит нараства все повече и повече - и ако не са подаянията от бюджетът, Ной ще пусне кепенци още утре.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                                Ми да ти дават парите 99% от хората бе! Що и за моите 1% ламтите?
                                Тука съм съгласен с тебе. Нека който иска САМ да се осигурява за пенсия - да има право да стори туй по начинът, предложен от Форти. Представяш на Ной инвестиционен план и ежегодно се отчиташ как го изпълняваш и спазваш.

                                А който се отказва от пенсия и е решил да работи докато може, а после да иде да се удави - подписва и нотариално заверява декларация и за туй - и пенсионната система го оставя на мира.

                                Аз съм либерален човек и съм съгласен с всичко това.
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X