IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    В закона има един лош член и той е че се вземат трите най добри години за времето преди 1997г.Тези хора не са осигурявани през цялото време на такъв доход.Да не говорим че през 1990-1995 много заводи бяха направени първа категория без да са внасяли такива осигуровки на работниците..Ето това са причините.Мите аз те разбирам пазиш си хляба ама с приказки по форуми няма как да накараш хората да останат в ПФ.Аз не обичам измамници.
    Въпросът е, че докато разчиташ на разни членове, твърде голяма е опасността накраят да получиш точно туй, а именно: член.


    В ПФ членове няма, нито самолети, нито фуюве - но само математика и актюерски сметки. И пак обявяваш своето лично мнение за всеобщо - кои са тия: "хората" освен тебе?
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Може и да няма, но ще има. Има хора с по 14-15 Б, които още са далеч от пенсия.
      А дано ама надали

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Що не се регистрираш в сайта, за да си гледаш партидата в реално време.
        Аз съм се регистрирал и си я гледам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Според тебе, ако парите, които отиват в ПФ, отиваха в Ной, Ной щеше да плаща достойни пенсии без да виси на вратът на бюджетът ли?

          Според тебе, Ной като са немошшшеници, защо плаща по 800 лв пенсия на твои познати, които са си заработили с труд 1200 лева пенсия? Ти сам си казвал това.

          При "откровените мошшшшеници" няма никакъв шанс да ти кажат (Алианц например): "Бе ти, Пешо според твоите вноски трябва да получаваш 638 лв пенисия, ама ние мислим, че са ти много - затова ще ти плащаме само по 400 кинта, а другите ще ги дадем на Хъхрю, щото той не е внасял почти нищо, ама също е човек и му трябва пенсия".
          В закона има един лош член и той е че се вземат трите най добри години за времето преди 1997г.Тези хора не са осигурявани през цялото време на такъв доход.Да не говорим че през 1990-1995 много заводи бяха направени първа категория без да са внасяли такива осигуровки на работниците..Ето това са причините.Мите аз те разбирам пазиш си хляба ама с приказки по форуми няма как да накараш хората да останат в ПФ.Аз не обичам измамници.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Аз не лъжа.Алианц ми е пратил справка.Там това пише.Говоря за УПФ.Мисля че внасям от януари 2001г.Осигурявам се на максимума през цялото време.За теб не знам какво е невъзможно.Ако искаш да хванем бас
            Що не се регистрираш в сайта, за да си гледаш партидата в реално време.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
              Доходността на европейските пенсионни схеми страда от високи такси
              Представянето на осигурителните продукти е по-лошо от това на капиталовите пазари, се казва в доклад на потребителската организация Better Finance


              Какво - не, не вярвам! Това е някаква манипулация или заяждане!!!

              "България също е включена в изследването, като резултатите показват, че за периода от 2002 г. до 2014 г. средната годишна доходност на пенсионните компании, коригирана с инфлацията, е била 0.51%." - Митко моля те коментирай нещо
              Ами какво да коментирам - един малък абзац най-долу казва всичко:

              "Автор на частта за България е финансистът Любомир Христов, основател на Инситута за дипломирани финансови консултанти."

              Ако бях на мястото на ПФ щах да ме спукам задника на тоя в съдът за неговите манипулации.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                Еднин бърз прелет над баланса на г-жа Пролетка, показва че само текущите разходи са 100млн за миналата година. Почти толкова, колкото и сумарно на омразните ПФ-та. Горе-долу са толкова и приходите от такси от УПФ за 2014.
                НОИ "въртят" 9млрд лв, ПФ - 7млрд....ебааси, верно НОЙ е по-евтин. Нищо че му липсват по едни 4.5млрд всяка година.

                А тая тъпотия на Любо Христов дори няма смисъл да се коментира. Искам само да отиде и да си запише 20лв от който и да е "евтин" чуждестранен фонд, да видим колко ще го съдерат
                Интересно какви точно са "разходите" на Ной?

                ПФ имат разходи за самото инвестиране на чуждите пазари, а и на нашият.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Аз пак не разбрах какви са таксите в НОИ ама карай да върви.А ПФ са измислени за да се източва НОИ.Няма какво да се заблуждаваме ПФ са откровени мошеници ще го разбереш га дойде време да се пенсионираш..
                  Според тебе, ако парите, които отиват в ПФ, отиваха в Ной, Ной щеше да плаща достойни пенсии без да виси на вратът на бюджетът ли?

                  Според тебе, Ной като са немошшшеници, защо плаща по 800 лв пенсия на твои познати, които са си заработили с труд 1200 лева пенсия? Ти сам си казвал това.

                  При "откровените мошшшшеници" няма никакъв шанс да ти кажат (Алианц например): "Бе ти, Пешо според твоите вноски трябва да получаваш 638 лв пенисия, ама ние мислим, че са ти много - затова ще ти плащаме само по 400 кинта, а другите ще ги дадем на Хъхрю, щото той не е внасял почти нищо, ама също е човек и му трябва пенсия".
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Мите я разкажи с думи прости без чертеж кой е тоя дето има в УПФ 24000 кинта.Аз съм се осигурявал на максимума от как се пръкнаха тия измамници през 2001г и мисля че са къде 14000.Освен някой да е направил такава доходност но могъщия Алианц не е.
                    Може и да няма, но ще има. Има хора с по 14-15 Б, които още са далеч от пенсия.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Доходността на европейските пенсионни схеми страда от високи такси
                      Представянето на осигурителните продукти е по-лошо от това на капиталовите пазари, се казва в доклад на потребителската организация Better Finance


                      Какво - не, не вярвам! Това е някаква манипулация или заяждане!!!

                      "България също е включена в изследването, като резултатите показват, че за периода от 2002 г. до 2014 г. средната годишна доходност на пенсионните компании, коригирана с инфлацията, е била 0.51%." - Митко моля те коментирай нещо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Това не е възможно!!!
                        Това е първата ми реакция,но трябва да посмятам!!!От 2002 редовно внасяне???
                        Аз не лъжа.Алианц ми е пратил справка.Там това пише.Говоря за УПФ.Мисля че внасям от януари 2001г.Осигурявам се на максимума през цялото време.За теб не знам какво е невъзможно.Ако искаш да хванем бас

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Това съм го писал вече.Вноската ми е 130 кинта на несец миналата беше 120 ако се не лъжа.На 31.12.2014 съм имал12680,00 кинта.Дялове не ме интересуват
                          Това не е възможно!!!
                          Това е първата ми реакция,но трябва да посмятам!!!От 2002 редовно внасяне???
                          Last edited by kefala; 05.10.2015, 18:26.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                            Еднин бърз прелет над баланса на г-жа Пролетка, показва че само текущите разходи са 100млн за миналата година. Почти толкова, колкото и сумарно на омразните ПФ-та. Горе-долу са толкова и приходите от такси от УПФ за 2014.
                            НОИ "въртят" 9млрд лв, ПФ - 7млрд....ебааси, верно НОЙ е по-евтин. Нищо че му липсват по едни 4.5млрд всяка година.

                            А тая тъпотия на Любо Христов дори няма смисъл да се коментира. Искам само да отиде и да си запише 20лв от който и да е "евтин" чуждестранен фонд, да видим колко ще го съдерат
                            4.5 млрд дупка всяка година не е болка за умиране. С радост ще си дам личните пари, за да финансирам тази бездънна яма. дано горанов ни вдигне и данъците, че иначе няма как да се финансира дупката.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                              а знаеш ли колко са таксите на НОИ, ако това ти е водещото?
                              Еднин бърз прелет над баланса на г-жа Пролетка, показва че само текущите разходи са 100млн за миналата година. Почти толкова, колкото и сумарно на омразните ПФ-та. Горе-долу са толкова и приходите от такси от УПФ за 2014.
                              НОИ "въртят" 9млрд лв, ПФ - 7млрд....ебааси, верно НОЙ е по-евтин. Нищо че му липсват по едни 4.5млрд всяка година.

                              А тая тъпотия на Любо Христов дори няма смисъл да се коментира. Искам само да отиде и да си запише 20лв от който и да е "евтин" чуждестранен фонд, да видим колко ще го съдерат

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от obafeme Разгледай мнение
                                таксите на нои и източването на НОИ явно не е проблем за теб, така че премести си се там.
                                Лошото на пирамидата НОИ, е че след тебе не остава никой друг, който да плаща пенсии.А в момента по-младите българи се намират близо до върху на пирамидата.
                                ПФ са средство за източване на НОИ.Аз на тях не разчитам.

                                Коментар

                                Working...
                                X