IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Важното е да доживеем този момент и после дълго да я взимаме...
    Така е. Разбира се - ако избягаш в Ной и живееш до 108 години, ще причиниш ного ядове и болка на г-н горанов.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
      Пука му на Пешо, дали пенсията му е 1000 или 1200 + лв....И едните и другите му АРТИСВАТ......Всичко си има и само за едната правда пише....( НЕ СЕ БЪЗИКАМ, просто разсъждава като него в този казус и го разбирам. Както казваше тиквата " ...и аз съм .... и ти си ... и затова се разбираме....")

      пп Кога ще започне да се прилага правилника.....?
      Важното е да доживеем този момент и после дълго да я взимаме...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        А бе и неговата заплата е явно балон и затова не му дават пълната пенсия!!!
        Рибок колкото и да се напиняш заплатата ми нема да се промени.Освен заплата имам и други доходи които са ми предостатъчни да живея.Не е тук мястото да пиша за това.А ти си пиши каквото си искаш не ми пречиш

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Забавното е, че точно на Петърът му е супер несгодно да си подарява парите на Ной. А това е тъй, защото:

          - Доколкото разбирам, ако не махнат всякакви тавани на пенсиите, той ще е прецакан така и така от Ной, както неговите приятели, заработили 1.2 Б пенсия, но получаващи само 0.8 Б.
          - Ако има таван при пенсионирането му, а той си подари партидата на Ной, ПАК пенсията му няма да се завиши и с една стотинка, защото би трябвало да надхвърли таванът... докато ако си запази партидите - ще получава втора и трета пенсия от УПФ и ДПФ.
          - Ако няма тавани и прочие - и той си подари парите на Ной, според правилата пенсията му от Ной ще се завиши с около 28%. Само че ако си запази партидите е твърде вероятно да получава повече от тия 28% от ПФ, въпреки че нашият другар е вече немлад, въпреки че няма ного време за ръст на партидата му (каквото време има например един 26-годишен момък) и въпреки че в ПФ са отивали по-малко от 28% от вноските му.


          Накратко - ако си подари парите на Ной - дори при най-добър сценарий за разходо-покривната система, положението му на стари години няма да се подобри, в същото време - при негативен сценарий за - който чисто демографски е безкрайно по-вероятен - Бате Пешо ще се фане за палците, защото лично е елиминирал важният фактор на ДИВЕРСИФИКАЦИЯТА в пенсионното си осигуряване.

          Всичко туй за него съм го смятал с калкулаторът. разбира се, ако човекът иска да си подари парите на хъхреците и да разчита, че те ще му плащат пенсия някой ден, това си е негово право на пълнолетен и дееспособен човек.
          А бе и неговата заплата е явно балон и затова не му дават пълната пенсия!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Напротив точно това ми харесва ама не дават.Връщат ми внесените пари със законната лихва и не им ща пенсията нито на НОИ нито на ПФ.Ама ти не четеш ти си тука да се заяждаш
            (
            Глупости,ама карай!!!Не съм настроен за разправии!!!Но ти си винаги готов!!!

            Коментар


            • Пука му на Пешо, дали пенсията му е 1000 или 1200 + лв....И едните и другите му АРТИСВАТ......Всичко си има и само за едната правда пише....( НЕ СЕ БЪЗИКАМ, просто разсъждава като него в този казус и го разбирам. Както казваше тиквата " ...и аз съм .... и ти си ... и затова се разбираме....")

              пп Кога ще започне да се прилага правилника.....?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                Мите пак се обърка тия 28% май не са толко.Щото първо до определен момент съм внасял всичко в НОИ щото такъв е бил законът.Второ вноската не е била 5% през цялото време.28% може но за тия които цял живот са внасяли по 5% в ПФ
                Ами точно - хем ного повече време си внасял само в Ной, хем от ПФ ще вземаш вероятно повече от тоя процент. Нали разбираш, че ако някой е започнал да се осигурява и в двете по едно и също време, трябва да е тотално изперкал, за да отиде само в Ной.

                Логичното за тебе и за всички хора, дето ще се пенсионират близките 15-тина години, е да чакат до последно и хубаво да си направят сметката. А понеже туй е логичното - ясно е какво ще стане - хората с жалки партиди ще ги дадат на Ной и ще искат да им се плати ногократно повече под формата на съответно завишени пенсии, а хората със сосни партиди (ок, без тебе) ще покажат на Ной среден пръст и няма да им дадат нищо. В резултат Ной още по-страшно ще затъне.
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Напротив точно това ми харесва ама не дават.Връщат ми внесените пари със законната лихва и не им ща пенсията нито на НОИ нито на ПФ.Ама ти не четеш ти си тука да се заяждаш
                  Абе, те да върнат кинтите.... Лихвите, халал да са им

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Забавното е, че точно на Петърът му е супер несгодно да си подарява парите на Ной. А това е тъй, защото:

                    - Доколкото разбирам, ако не махнат всякакви тавани на пенсиите, той ще е прецакан така и така от Ной, както неговите приятели, заработили 1.2 Б пенсия, но получаващи само 0.8 Б.
                    - Ако има таван при пенсионирането му, а той си подари партидата на Ной, ПАК пенсията му няма да се завиши и с една стотинка, защото би трябвало да надхвърли таванът... докато ако си запази партидите - ще получава втора и трета пенсия от УПФ и ДПФ.
                    - Ако няма тавани и прочие - и той си подари парите на Ной, според правилата пенсията му от Ной ще се завиши с около 28%. Само че ако си запази партидите е твърде вероятно да получава повече от тия 28% от ПФ, въпреки че нашият другар е вече немлад, въпреки че няма ного време за ръст на партидата му (каквото време има например един 26-годишен момък) и въпреки че в ПФ са отивали по-малко от 28% от вноските му.


                    Накратко - ако си подари парите на Ной - дори при най-добър сценарий за разходо-покривната система, положението му на стари години няма да се подобри, в същото време - при негативен сценарий за - който чисто демографски е безкрайно по-вероятен - Бате Пешо ще се фане за палците, защото лично е елиминирал важният фактор на ДИВЕРСИФИКАЦИЯТА в пенсионното си осигуряване.

                    Всичко туй за него съм го смятал с калкулаторът. разбира се, ако човекът иска да си подари парите на хъхреците и да разчита, че те ще му плащат пенсия някой ден, това си е негово право на пълнолетен и дееспособен човек.
                    Мите пак се обърка тия 28% май не са толко.Щото първо до определен момент съм внасял всичко в НОИ щото такъв е бил законът.Второ вноската не е била 5% през цялото време.28% може но за тия които цял живот са внасяли по 5% в ПФ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                      Петре,като фамилиарничиш,мислиш ,че изглеждаш по прав ли!!!Не съм сигурен!!!И стига с това черногледство!!!Управлявай си парите свястно!!!Прехвърляй ги където е най-изгодно, според тебе!!!Не ни дуй главите непрекъснато с твоите врели- некипели!!!Разбрахме,като се родя пак,никакви пенсионни фондове!!!Между другото ,аз мисла,че всеки трябва да си управлява сам парите!!!Но и този вариант,сигурен съм,няма да ти хареса на теб!!!На теб нищо не ти харесва!!!
                      Напротив точно това ми харесва ама не дават.Връщат ми внесените пари със законната лихва и не им ща пенсията нито на НОИ нито на ПФ.Ама ти не четеш ти си тука да се заяждаш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
                        Петре,като фамилиарничиш,мислиш ,че изглеждаш по прав ли!!!Не съм сигурен!!!И стига с това черногледство!!!Управлявай си парите свястно!!!Прехвърляй ги където е най-изгодно, според тебе!!!Не ни дуй главите непрекъснато с твоите врели- некипели!!!Разбрахме,като се родя пак,никакви пенсионни фондове!!!Между другото ,аз мисла,че всеки трябва да си управлява сам парите!!!Но и този вариант,сигурен съм,няма да ти хареса на теб!!!На теб нищо не ти харесва!!!
                        Забавното е, че точно на Петърът му е супер несгодно да си подарява парите на Ной. А това е тъй, защото:

                        - Доколкото разбирам, ако не махнат всякакви тавани на пенсиите, той ще е прецакан така и така от Ной, както неговите приятели, заработили 1.2 Б пенсия, но получаващи само 0.8 Б.
                        - Ако има таван при пенсионирането му, а той си подари партидата на Ной, ПАК пенсията му няма да се завиши и с една стотинка, защото би трябвало да надхвърли таванът... докато ако си запази партидите - ще получава втора и трета пенсия от УПФ и ДПФ.
                        - Ако няма тавани и прочие - и той си подари парите на Ной, според правилата пенсията му от Ной ще се завиши с около 28%. Само че ако си запази партидите е твърде вероятно да получава повече от тия 28% от ПФ, въпреки че нашият другар е вече немлад, въпреки че няма ного време за ръст на партидата му (каквото време има например един 26-годишен момък) и въпреки че в ПФ са отивали по-малко от 28% от вноските му.


                        Накратко - ако си подари парите на Ной - дори при най-добър сценарий за разходо-покривната система, положението му на стари години няма да се подобри, в същото време - при негативен сценарий за - който чисто демографски е безкрайно по-вероятен - Бате Пешо ще се фане за палците, защото лично е елиминирал важният фактор на ДИВЕРСИФИКАЦИЯТА в пенсионното си осигуряване.

                        Всичко туй за него съм го смятал с калкулаторът. разбира се, ако човекът иска да си подари парите на хъхреците и да разчита, че те ще му плащат пенсия някой ден, това си е негово право на пълнолетен и дееспособен човек.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Ми нали ако ги няма членовете в закона никой нормален българин няма да си даде парите на ПФ?Мите моля те имай малко срам.Точно закона приет от най големите боклуци в България ни докара тези крадливи фондове
                          Петре,като фамилиарничиш,мислиш ,че изглеждаш по прав ли!!!Не съм сигурен!!!И стига с това черногледство!!!Управлявай си парите свястно!!!Прехвърляй ги където е най-изгодно, според тебе!!!Не ни дуй главите непрекъснато с твоите врели- некипели!!!Разбрахме,като се родя пак,никакви пенсионни фондове!!!Между другото ,аз мисла,че всеки трябва да си управлява сам парите!!!Но и този вариант,сигурен съм,няма да ти хареса на теб!!!На теб нищо не ти харесва!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Ми нали ако ги няма членовете в закона никой нормален българин няма да си даде парите на ПФ?Мите моля те имай малко срам.Точно закона приет от най големите боклуци в България ни докара тези крадливи фондове
                            Ми извинявам се за вулгарството, ама е така.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Въпросът е, че докато разчиташ на разни членове, твърде голяма е опасността накраят да получиш точно туй, а именно: член.


                              В ПФ членове няма, нито самолети, нито фуюве - но само математика и актюерски сметки. И пак обявяваш своето лично мнение за всеобщо - кои са тия: "хората" освен тебе?
                              Ми нали ако ги няма членовете в закона никой нормален българин няма да си даде парите на ПФ?Мите моля те имай малко срам.Точно закона приет от най големите боклуци в България ни докара тези крадливи фондове

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                                Въпросът е, че докато разчиташ на разни членове, твърде голяма е опасността накраят да получиш точно туй, а именно: член.


                                В ПФ членове няма, нито самолети, нито фуюве - но само математика и актюерски сметки. И пак обявяваш своето лично мнение за всеобщо - кои са тия: "хората" освен тебе?
                                Е,май във всичко е така!!!Истина от последна инстанция!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X