IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    Не е въпрос за можене и за неможене - а въпрос на пазари. Няма как пазарите да вървят надолу, а доходността нагоре.
    Ако доходността зависи от пазарите, а не от финансовите корифеи във фондовете, може би заплатите на същите, респ. таксите на фондовете, трябва да са доста по-ниски

    Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
    За таксите - ще ги намалят - нали се реши това.
    ...ама ще се правят на ударени до последно...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Не е въпрос за можене и за неможене - а въпрос на пазари. Няма как пазарите да вървят надолу, а доходността нагоре.

      За таксите - ще ги намалят - нали се реши това.
      От 2002г до сега периода е достатъчно дълъг, за да се види какво могат. Няма как да допуснем, че през следващите 12 или повече години ще е нещо по-различно.
      Т.е. това си могат хората от ПФ.
      Няма какво повече да ти напиша, но за мен твоето упорство да докараш ПФ като цвете не е подплатено с нещо реално постигнато.

      Коментар


      • Не е въпрос за можене и за неможене - а въпрос на пазари. Няма как пазарите да вървят надолу, а доходността нагоре.

        За таксите - ще ги намалят - нали се реши това.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          А каква полза, ако си подариш парите на Ной? ПФ имат ниска доходност заради ограниченията в инвестирането им. Иначе - съгласен с теб - но ако си прехвърлиш парите от ПФ в Ной, Ной няма да престане да те чеше до кръв.

          И държавата надали ще национализира партидите - защото пък ного други осигурени няма да си ги дадат - а това ще бъдат точно тия с големите партиди.
          Аз по принцип съм за ПФ, но не при нашата доходност и такси - в БГ.
          През последните 12 години не видях инициатива от тяхна страна да се намалят таксите и явно това трябва да стане по административен път или чрез НЯКАКВА /каквАТО и да била/ загуба на клиенти, т.е. създаване на по-конкурентна среда.
          Относно доходността - те толкова си могат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
            Поради няколко причини, които няма да изброявам, мисля, че с напредване на изплащаните суми държавата под натиска на осигурените ще бъде принудена да национализира партидите.
            Това, че като внасям пари ще получа същите пари /виж доходността за последните 12 години/ не ми носи нищо, ама нищо повече от изхарчването им на момента.

            Всеки индивидуален, разумен, находчив и любознателен инвеститор, може да постигне 8-12% годишна доходност за дълъг период от време. Ако приемем, че инфлацията е 4-5%, а чистата доходност 3-8% /средно 5,5%/, при вложени от родителите му при раждането 50 хилки, на 45 години този вече работещ ще има активи за 556 хилки - чисти активи, без инфлацията в тях. Ако продължи да получава чисти 5,5% на година, годишния му доход ще бъде 30,6 хилки - достатъчни, за да спре да работи.

            Това нещо нашите ПФ не могат да го направят - поне не в първите 12 години от съществуването си.

            Поради тази причина не виждам никаква полза от тях!!!
            А каква полза, ако си подариш парите на Ной? ПФ имат ниска доходност заради ограниченията в инвестирането им. Иначе - съгласен с теб - но ако си прехвърлиш парите от ПФ в Ной, Ной няма да престане да те чеше до кръв.

            И държавата надали ще национализира партидите - защото пък ного други осигурени няма да си ги дадат - а това ще бъдат точно тия с големите партиди.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              ама менте
              то и това ще дойде след някоя друга година, като се види колко пари могат да плащат и пак реформа
              Така е, но в действителност покрай паниката с ПФ се разбра бързо кои са кухи и кои не. Няма да споделям имена да не правя спекулации, но повечето са направени с мисълта, да помгнат на свой компании и в същото време на осигурените. Както императора беше казал не е проблем свързаността, а кухостта.

              Коментар


              • Мечтата на НОИ е цялата държавна пенсионна система да заприлича на Учителския Пенсионен Фонд (УчПФ), защото в края на 2014г.:
                1)
                - броят на учителите внасящи осигуровки в УчПФ беше 90,407
                2)
                - пенсионираните учители, които получаваха пенсия от УчПФ бяха едва 19,923
                Тоест за всеки пенсиониран учител в УчПФ вноски правеха над 4 учители.





                http://www.noi.bg/aboutbg/st

                Коментар


                • Поради няколко причини, които няма да изброявам, мисля, че с напредване на изплащаните суми държавата под натиска на осигурените ще бъде принудена да национализира партидите.
                  Това, че като внасям пари ще получа същите пари /виж доходността за последните 12 години/ не ми носи нищо, ама нищо повече от изхарчването им на момента.

                  Всеки индивидуален, разумен, находчив и любознателен инвеститор, може да постигне 8-12% годишна доходност за дълъг период от време. Ако приемем, че инфлацията е 4-5%, а чистата доходност 3-8% /средно 5,5%/, при вложени от родителите му при раждането 50 хилки, на 45 години този вече работещ ще има активи за 556 хилки - чисти активи, без инфлацията в тях. Ако продължи да получава чисти 5,5% на година, годишния му доход ще бъде 30,6 хилки - достатъчни, за да спре да работи.

                  Това нещо нашите ПФ не могат да го направят - поне не в първите 12 години от съществуването си.

                  Поради тази причина не виждам никаква полза от тях!!!

                  Коментар


                  • Че защо заради мене?

                    Сам си прецени, но всеки, който има някаква по-сериозна партида, ще сбърка, ако си подари парите на Ной.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Импе, заради теб ще мина в НОИ.
                      Не ме интересува дали ще гори юргана или не !!!
                      За един вестник разлика между НОИ и ПФ !!! Нека и в НОИ да има няколко осигурени !!!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        ама менте
                        то и това ще дойде след някоя друга година, като се види колко пари могат да плащат и пак реформа
                        Нементе. Allianz поне е нементе. А за плащането сме говорили милин пъти - че ще плащат според парите в партидата на човекът, а не според решенията на Калфинов - защото това е идеята.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Ми то и сега можеш да се в европейски ПФ - кеф ти Allianz, кеф ти Нъ-нъ.
                          ама менте
                          то и това ще дойде след някоя друга година, като се види колко пари могат да плащат и пак реформа

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            Съгласен съм. Кажи обаче какъв е стимула на ПФ да правят по-добри услуги на по-ниски цени?? Сега никакъв!!! Всички са забили макс такси и си кротуват!!!
                            Следващата стъпка е да се осигуряваш в ПФ от ЕС - не само тези тук, които един финансов контрол ги контролира ........
                            Ми то и сега можеш да се в европейски ПФ - кеф ти Allianz, кеф ти Нъ-нъ.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
                              За съжаление може би си прав, че не се вярва на частни структури. Но тези, които не вярват са някакви соц. пичове, където си мислят, че всичко частно е зло и, че Рейгън е враг номер едно на тутраканската селищна система. Ще дойде това време, където хората ще осъзнаят, че всичко което е частно е по-добро, по-качествено и по-, по-.
                              Съгласен съм. Кажи обаче какъв е стимула на ПФ да правят по-добри услуги на по-ниски цени?? Сега никакъв!!! Всички са забили макс такси и си кротуват!!!
                              Следващата стъпка е да се осигуряваш в ПФ от ЕС - не само тези тук, които един финансов контрол ги контролира ........

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от moviestar4 Разгледай мнение
                                За съжаление може би си прав, че не се вярва на частни структури. Но тези, които не вярват са някакви соц. пичове, където си мислят, че всичко частно е зло и, че Рейгън е враг номер едно на тутраканската селищна система. Ще дойде това време, където хората ще осъзнаят, че всичко което е частно е по-добро, по-качествено и по-, по-.
                                При тази луда конкуренция,не знам как може хора да се навират в лапите на чиновника!!!Особено хора с пари!!!Това е малоумие!!!

                                Коментар

                                Working...
                                X