IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

    Има алтернатива, но никой дори не иска да и произнесе името. Индивидуална пенсионна сметка, като алтернатива на УПФ. Също задължителна, същите бонуси и активиране при същите осигурителни събития да бъде. Просто си я управлявам сам.
    Туй подкрепям с три ръце!!! - и ОНАСЛЕДЯВАНЕ да е записано в закона!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

      Ако са верни изчисленията ти, това е една приемлива цена за това, че парите си остават мои.

      Тези изчисления са правени на база актюерската възраст към момента. Демек, ще живеем до 80 или колкото - толкова. Какво се случва, ако букетчето се случи на 67?

      Ха добря до!
      Не за първи път ша споделя(но този път по по), че причината да Ви навестя форумо и да Ви досадя бе помирисването на букета през 03,2009г. Въпреки че бях вече похарчил един продаден Меган ~8900лв. около 20до29,10,2008г. В това време усещах аромата на букета, но посредничех по имотни сделки, а и между другото ликвидирах и предходния бизнес с движимите активи, с които боравих дори и транспортно. Така един колега при последното ми пътуване до Италия за стока, ме притисна ; - "А бе не е ли време да се определиш, -с движимо или не движимо ще я караш за напред? Отговора бе близък до "букета и аромата му" и че нямам и нищо социално зад гърба ми, едва 16год. с казармата.
      Винаги ми е било интересно да Ви чета тук коментарите, финансово грамотни хора да се надявате на разни ДПФ УПФ, а и набрани суми Ви стоят под чужда довереност и се питате с колко ще Ви прецакат! Ами хванете най удобния според Вас пазарен момент и си вземете доброволното набрано, и си го отиграйте на пазара ! Социалното няма как да го промените, но другото си е под Ваш контрол!
      Ей ме на през тия 9години съм ползвал само полагащите се 6месеца болнични след манипулацията, фондчето..... за сега няма еквивалентна замяна. След 8 години, тази два пъти влизах за подобен ремонт, вторият си беше за поправителен,- да не попада човек на "претупващ работата" си специалист доктор гладен за здравни потоци!
      Та за БУКЕТА - никой не знае кога и как ще го гушне, но Вие провете туй що знаете , че можете и по добре и не дирете косур на системата;- тя за останалите!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

        Има алтернатива, но никой дори не иска да и произнесе името. Индивидуална пенсионна сметка, като алтернатива на УПФ. Също задължителна, същите бонуси и активиране при същите осигурителни събития да бъде. Просто си я управлявам сам.
        Не става. Единици могат да се справят с това упражнение.
        Хората масово джобните пари не могат да си управляват, ти искаш да им дадеш да управляват пенсионна сметка.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Таксите по вноските изяждат доходността отвсякъде.
          За УПФ масово са 3+ - 4+% на вноска. За НОИ не съм се ровил, нека г-н Христов да сподели.
          Като знам ограниченията, които трябва да спазват всякакви ПФ + НОИ, и като виждаме какво е положението на пазарите през последните 10 години, направо акъла ми не ражда как ще се постигне устойчива доходност на тия фондове, която да е поне 2 пъти по-голяма от таксите, които прибират?

          Мнението ми не е препоръка за нищо.
          Има алтернатива, но никой дори не иска да и произнесе името. Индивидуална пенсионна сметка, като алтернатива на УПФ. Също задължителна, същите бонуси и активиране при същите осигурителни събития да бъде. Просто си я управлявам сам.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение

            Ако са верни изчисленията ти, това е една приемлива цена за това, че парите си остават мои.

            Тези изчисления са правени на база актюерската възраст към момента. Демек, ще живеем до 80 или колкото - толкова. Какво се случва, ако букетчето се случи на 67?
            Таксите по вноските изяждат доходността отвсякъде.
            За УПФ масово са 3+ - 4+% на вноска. За НОИ не съм се ровил, нека г-н Христов да сподели.
            Като знам ограниченията, които трябва да спазват всякакви ПФ + НОИ, и като виждаме какво е положението на пазарите през последните 10 години, направо акъла ми не ражда как ще се постигне устойчива доходност на тия фондове, която да е поне 2 пъти по-голяма от таксите, които прибират?

            Мнението ми не е препоръка за нищо.
            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LChristoff Разгледай мнение
              Здравейте момчета и момичета! Как сте?

              СПАСЕТЕ МАЙКИТЕ СИ, покажете им как да се ОТЪРВАТ ОТ ИЗМАМАТА УПФ!

              lchristoff.wordpress.com

              пиша тук за да изразя специална благодарност към Импето и чрез него и на кака Софка и АлианЦЪТ!
              Много почтен пенсионен калкулатор са публикували тук - не лъжат нагло като другата кака - калк

              Калк показва как на всеки 1 000 лв. по партида се пада по 4.02 лв. пенсия за първия месец от УПФ (после, Божа работа, актуализира се)

              Хайде да сте здрави и да натрупате за пенсия, но не в ситото "УПФ"
              Ако са верни изчисленията ти, това е една приемлива цена за това, че парите си остават мои.

              Тези изчисления са правени на база актюерската възраст към момента. Демек, ще живеем до 80 или колкото - толкова. Какво се случва, ако букетчето се случи на 67?

              Коментар


              • Здравейте момчета и момичета! Как сте?

                СПАСЕТЕ МАЙКИТЕ СИ, покажете им как да се ОТЪРВАТ ОТ ИЗМАМАТА УПФ!

                lchristoff.wordpress.com

                пиша тук за да изразя специална благодарност към Импето и чрез него и на кака Софка и АлианЦЪТ!
                Много почтен пенсионен калкулатор са публикували тук - не лъжат нагло като другата кака - калк

                Калк показва как на всеки 1 000 лв. по партида се пада по 4.02 лв. пенсия за първия месец от УПФ (после, Божа работа, актуализира се)

                Хайде да сте здрави и да натрупате за пенсия, но не в ситото "УПФ"

                Коментар


                • "Тотален гърмеж" въобще не е лесно да се случи.Съмнявам се и някой да е тотално безхаберен към бизнесът си и към клиентите си. Относно излагането - мисля, че бях ясен и в долният пост - две ПОД-ови дружества купиха за осигурените в тях лица определени акции на 2.5 кинта и после ги продадоха на четири... и ти ги обвиняваш, че са източили парите на хората, само защото някъде така пишело, без да си направиш трудът да проучиш. Данните за движението на акциите на Каолин са публични и оня с червените бузки няма нищо общо в случая. А предвид последващото движение на инвестицията Каолин - очевидно е, че КФН - като държавна институция - ощети клиентите на Allianz и на Доверчивите.
                  Или пак ПОД-овите "безхаберници" са нещо виновни за безобразията на държавни служители?
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение

                    Хайде кажи как едното удебеленичко кореспондира с другото удебеленичко. Ти си финансово грамотен, мисля - можеш да правиш разлика между фонд и между фонд. Разликата в таксите е минимална и е нищожна цена за рискът от второто удебеленичко.
                    Ами Имп, не искам да пиша повече и да правя лоша реклама на подовете, но зорлем ме въвличаш в дискусия.

                    Имал съм предвид че бидейки едновременно 1) задължително и 2) бездоходно, то по-малкото зло е да се избере най-евтиният вариант. Сега ясен ли съм. търся доход от по-ниските такси които , бидейки реални,на фона на реалната доходност са съществени. същевременно се надявам да не се стигне до тотален гърмеж, който не е труден. Убеден съм че фондовете са еднакво безхаберни към интересите на осигурените. Убеден съм че изказвания от рода "инвестициите на едните са по-кухи от инвестициите на другите" не са много състоятелни, докато остават голословни, т.е. без примери за въпросните инвестиции за всеки ПФ. Прочее мисля че на всички са еднакво "кухи" и доказателството е как всички падаха в синхрон.

                    Хубаво е да ми обръщаш внимание кога се излагам, приемам че съм се изложил макар да не разбирам с какво. Просто показах едно от основателните съмнения в честността на ПФ-тата. Аз имам мнение за въпросното "опровержение" , за Прокопиев и Левнелиев, но няма да почвам дискусия встрани от темата. Ако споменатият случай не е практика в ПФ-тата то - бял кахър. Никога няма да повдигна въпрос. Но ако не е практика, защо даже нашата псевдо-администрация мисли варианти за ограничаване подобни "изолирани случай" в дейността на ПФ. Визирам обсъжданите и тук намерения за промяна на регламента на ПФ-тата.

                    Коментар


                    • А с тоя линк наистина се излагаш - като приятел ти го казвам. Цитирам отговорът:

                      В началото на годината ние оспорихме безпрецедентните констатации на Комисия за финансов надзор за влошеното финансово състояние на “Каолин” АД като очевидно неверни и манипулативни. За нас и до ден днешен буди недоумение защо регулаторът, който съблюдава за защита интересите на цялата инвестиционна общност, е препоръчал продажба на инвестицията в “Каолин” АД само на конкретни инвеститори в компанията, а не на всичките и акционери.

                      Последвалата успешна продажба на мажоритарния пакет акции от капитала на „Каолин“ АД на „Кварцверке“ ГмбХ в края на месец май 2013 г. показва правотата ни и несъстоятелността на аргументите за влошеното състояние на „Каолин“ АД. Сделката е една от най-успешните в историята на българския капиталов пазар, като само за последната година цената на акциите на дружеството нарастна близо 2 пъти.

                      Според нас начинът, по който финансовият регулатор осъществява дейността си спрямо “Алфа финанс холдинг” АД и неговите партньори, е тенденциозен, незаконен и не работи за интересите на инвестиционната общост.

                      Не случайно всички от споменатите административни мерки са оспорени по съдебен път. Независимо от тяхната незоконосъобразност, всички те са изпълнени без изключение и в момента споменатите пенсионни фондове “Доверие” и “Алианц” нямат експозиция към никой от споменатите в статията финансови инструменти. Странно защо това не е споменато в писмото на КФН.

                      Не може да се говори за никакво източване, при положение, че за последната година в резултат на сделките с цитираните от КФН сделки с ценни книжа е генериран доход в размер на приблизително 1,9 млн. лева за двата фонда, съответно за осигурените в тях.

                      Комисията за финансов надзор през последната една година извършва целенасочена, незаконна кампания срещу дейността на Алфа финанс холдинг и единия от неговите
                      акционери г-н Иво Прокопиев, като форма на репресия срещу независимата редакционна политика на изданията на “Икономедиа” – “Капитал” и “Дневник”, където г-н Прокопиев е един от издателите.

                      По-специално става дума за реакции след публикации за замесването на името на председателя на КФН г-н Стоян Мавродиев във връзка с подписи под документи, свързани с
                      пране на пари в хода на т.нар. дело “Брендо”. Не е случаен фактът, че поредната кампания срещу групата с участието на КФН и т.нар. писмо се появиха само два дни след публикация по темата във в. “Капитал”. Първата вълна проверки и наказателни мерки дойде също след публикации за делото “Брендо”.

                      Съветът на директорите на “Алфа финанс холдинг” АД своевременно е сезирал Главния прокурор да направи проверка за злоупотреба с права, незаконно разпространяване на информация и пазарна манипулация от страна на КФН. Ще използваме и всички други допустими законови средства за да защитим бизнеса и доброто име на групата.




                      Истината е, че Алианц и Доверие купиха акции на Каолин на около 2.5 лв, продадоха - по заповед от КФН на около 4 лв - ако не се лъжа - и в отговорът е написано, че е реализирана немалка печалба, а впоследствие акциите на Каолин поскъпнаха още, тоест, принуждавайки двете пенсионни компании да продадат акциите на Каолин, КФН нанесе загуби на осигурените в тях. Ако в тая държава имаше законност, сега мавродиев и подчинените му щяха да са в затворът.


                      Обясни как точно си прецакан, ако си купил акции на 2.5 лв и си ги продал на 4 лв?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                        По отношение на УПФ според мен ЕДИНСТВЕНОТО което трябва да интересува човек са таксите. Така и така получават парите ти да си правят с тях каквото си искат, поне на хартия да са ти повече. И да се моли да не му изгърми фонда преди пенсия. НО те ги унифицират разбира се. Тук може. При бензиностанциите - не?!
                        Тази статия си е актуална и след толкова години пак. Полуадекватно кафене, чисти и неопетнени посредници, далаверки с парите на хората но не и в тяхна полза.
                        Все си мисля че Императърт ще се окаже най-прав от всички тук. Човек трябва да си купи "златце", но не инвестиционно, а за да си го ближе по Х гр на ден за здраве и толкоз.
                        И да инвестира, да инвестира колкото може повече в стойностни неща като пиене, ядене, тези ТРИ неща. И да се стреми да профуква колкото се може по-малко по инвестиционни схеми.
                        http://btvnovinite.bg/article/bulgar...a-doverie.html
                        .
                        Хайде кажи как едното удебеленичко кореспондира с другото удебеленичко. Ти си финансово грамотен, мисля - можеш да правиш разлика между фонд и между фонд. Разликата в таксите е минимална и е нищожна цена за рискът от второто удебеленичко. Входящата такса, за която Форти реве като мечка с осем кариес, плюскала медец, барабар с пчелите се избива мигновено още от данъчните облекчения, които ревлювците непрекъснато игнорират.

                        Пешов - върви и при Горещите ако щеш - щом наричаш "инвалиди" една от най-големите компании за управление на активи на света, троши си тимберицата, парите са си твои. Десетки милиони хора им поверяват парите си, ама ти сигурно по разбираш от всички тях.


                        В тая тема сте се събрали все ревлювци и политикани - активните инвеститорчета почти не влизат в нея - що ли?
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                          По отношение на УПФ според мен ЕДИНСТВЕНОТО което трябва да интересува човек са таксите. Така и така получават парите ти да си правят с тях каквото си искат, поне на хартия да са ти повече. И да се моли да не му изгърми фонда преди пенсия. НО те ги унифицират разбира се. Тук може. При бензиностанциите - не?!
                          Тази статия си е актуална и след толкова години пак. Полуадекватно кафене, чисти и неопетнени посредници, далаверки с парите на хората но не и в тяхна полза.
                          Все си мисля че Императърт ще се окаже най-прав от всички тук. Човек трябва да си купи "златце", но не инвестиционно, а за да си го ближе по Х гр на ден за здраве и толкоз.
                          И да инвестира, да инвестира колкото може повече в стойностни неща като пиене, ядене, тези ТРИ неща. И да се стреми да профуква колкото се може по-малко по инвестиционни схеми.
                          http://btvnovinite.bg/article/bulgar...a-doverie.html
                          .
                          и на мен ми хареса за 3те неща

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от VNM Разгледай мнение

                            По отношение на УПФ според мен ЕДИНСТВЕНОТО което трябва да интересува човек са таксите. Така и така получават парите ти да си правят с тях каквото си искат, поне на хартия да са ти повече. И да се моли да не му изгърми фонда преди пенсия. НО те ги унифицират разбира се. Тук може. При бензиностанциите - не?!
                            Тази статия си е актуална и след толкова години пак. Полуадекватно кафене, чисти и неопетнени посредници, далаверки с парите на хората но не и в тяхна полза.
                            Все си мисля че Императърт ще се окаже най-прав от всички тук. Човек трябва да си купи "златце", но не инвестиционно, а за да си го ближе по Х гр на ден за здраве и толкоз.
                            И да инвестира, да инвестира колкото може повече в стойностни неща като пиене, ядене, тези ТРИ неща. И да се стреми да профуква колкото се може по-малко по инвестиционни схеми.
                            http://btvnovinite.bg/article/bulgar...a-doverie.html
                            .
                            ТРИТЕ неща и профукването по инвестиционнини схеми ми хареса !!!!!!!!!!!!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Мани го Миташки нека си говори моето търпение към тези инвалиди свърши.Чудя се само в Доверие ли или в НН или в ДСК
                              По отношение на УПФ според мен ЕДИНСТВЕНОТО което трябва да интересува човек са таксите. Така и така получават парите ти да си правят с тях каквото си искат, поне на хартия да са ти повече. И да се моли да не му изгърми фонда преди пенсия. НО те ги унифицират разбира се. Тук може. При бензиностанциите - не?!
                              Тази статия си е актуална и след толкова години пак. Полуадекватно кафене, чисти и неопетнени посредници, далаверки с парите на хората но не и в тяхна полза.
                              Все си мисля че Императърт ще се окаже най-прав от всички тук. Човек трябва да си купи "златце", но не инвестиционно, а за да си го ближе по Х гр на ден за здраве и толкоз.
                              И да инвестира, да инвестира колкото може повече в стойностни неща като пиене, ядене, тези ТРИ неща. И да се стреми да профуква колкото се може по-малко по инвестиционни схеми.
                              http://btvnovinite.bg/article/bulgar...a-doverie.html
                              .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

                                5% на входа малко ли са? за няма нищо още в началото !!!!
                                и това за добър ден !!!!!
                                Мани го Миташки нека си говори моето търпение към тези инвалиди свърши.Чудя се само в Доверие ли или в НН или в ДСК

                                Коментар

                                Working...
                                X