IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пенсионни Фондове

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    Отдавна Сулю не ме интересува. Под разни маски като мисли за обществото ,ПФ (и не само те) обират такива като мен и продължават да твърдят - както и ти, че се мисли да НАРОДА!!!!
    Този път да го оставим Сулю и да направим нещата така, че на нас да ни паснат, т.е. само ДПФ и нищо друго. Тогава ще продаваш на воля могъщи фондове с такси 5%+++++ .......
    Тебе не те, ама Сулювците: абсолютно мнозинство. ПФ не те очесват - очесва те Ной.

    ДПФ - и аз на него повече наблягам - и такса - не 5%, но между 1.5 и 2.25%.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
      щом пукнеш - как мнение ще промениш????
      Поне сардонически ухилен при Петър ще отидеш - а и бенефициенти: една идея по-малко тужни.
      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
        Застраховката си е застраховка. Ного хора се отнасят с презрителство към - но мнението им се променя рязко ако пукнат или останат без краце.

        Ликвидност при застраховката може да има, може да няма - зависи какво си направиш - проста застраховка: недей да си. А да те чешат 3% на година не е зле, защото ти пък г-н горанов с 10% ще очешеш.
        щом пукнеш - как мнение ще промениш????

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Ами на салам - не е въпросът за сумата, но за мошшшшшшеничеството. Може и под 100 лв да бяха - защото част от загубите си и със спекулка със саламаджийници избих.

          И аз мисля - като за нас - доброволни ПФ - добре - ама нали се сещаш, че Сулю доброволно нищо не прави - зорлем в джобът му да бръкнеш трябва.
          Отдавна Сулю не ме интересува. Под разни маски като мисли за обществото ,ПФ (и не само те) обират такива като мен и продължават да твърдят - както и ти, че се мисли да НАРОДА!!!!
          Този път да го оставим Сулю и да направим нещата така, че на нас да ни паснат, т.е. само ДПФ и нищо друго. Тогава ще продаваш на воля могъщи фондове с такси 5%+++++ .......

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            давам пример с един близък. вместо да си набие парите в застраховка или взаимен фонд дето го чешат 3% на година и ако е застраховка ликвидност никакава си ги сложи на фонд копираш индекса SP500. диверсификация голяма ликвидност моментална и такса само 0,15%. таксата е малка защото фонда е е пасивно управляван и мащаба е огромен. човека не е финансист .прост инженер е. така че не знам защо мислиш че само ти разбираш а останалите са идиоти. единствено кофти е че има валутен риск. ама то може и на DAX30 фонд да ползваш и тогава и валутен риск няма. даже видях на DAX30 един фонд дето таксата му е 0,05%
            Застраховката си е застраховка. Ного хора се отнасят с презрителство към - но мнението им се променя рязко ако пукнат или останат без краце.

            Ликвидност при застраховката може да има, може да няма - зависи какво си направиш - проста застраховка: недей да си. А да те чешат 3% на година не е зле, защото ти пък г-н горанов с 10% ще очешеш.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
              ти за 100лв тогава орева страната
              после за 100лв - Нитику на салам!!! само за 100лв ли?
              виждаш, че всеки намира начин да се оправя и сам, няма нужда принудително ПФ да го дерат, нека си ги има ПФ, но да са само доброволни
              с какво инвестицията в някой индекс и ниска такса е по-лоша от ПФ????
              Ами на салам - не е въпросът за сумата, но за мошшшшшшеничеството. Може и под 100 лв да бяха - защото част от загубите си и със спекулка със саламаджийници избих.

              И аз мисля - като за нас - доброволни ПФ - добре - ама нали се сещаш, че Сулю доброволно нищо не прави - зорлем в джобът му да бръкнеш трябва.
              Last edited by Императорът; 17.10.2015, 16:21.
              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Само дето в саламаджийницата аз съм горнал със стотина лева, не с 10 Б.

                Да, аз мисля, че някога ще се справям някак с моите инвестиции.
                ти за 100лв тогава орева страната
                после за 100лв - Нитику на салам!!! само за 100лв ли?
                виждаш, че всеки намира начин да се оправя и сам, няма нужда принудително ПФ да го дерат, нека си ги има ПФ, но да са само доброволни
                с какво инвестицията в някой индекс и ниска такса е по-лоша от ПФ????

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                  давам пример с един близък. вместо да си набие парите в застраховка или взаимен фонд дето го чешат 3% на година и ако е застраховка ликвидност никакава си ги сложи на фонд копираш индекса SP500. диверсификация голяма ликвидност моментална и такса само 0,15%. таксата е малка защото фонда е е пасивно управляван и мащаба е огромен. човека не е финансист .прост инженер е. така че не знам защо мислиш че само ти разбираш а останалите са идиоти. единствено кофти е че има валутен риск. ама то може и на DAX30 фонд да ползваш и тогава и валутен риск няма. даже видях на DAX30 един фонд дето таксата му е 0,05%
                  +1
                  много точно
                  ето това е добра инвестиция, ще погледна и аз този модел

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                    ти как сам инвестираш???
                    давам пример с един близък. вместо да си набие парите в застраховка или взаимен фонд дето го чешат 3% на година и ако е застраховка ликвидност никакава си ги сложи на фонд копираш индекса SP500. диверсификация голяма ликвидност моментална и такса само 0,15%. таксата е малка защото фонда е е пасивно управляван и мащаба е огромен. човека не е финансист .прост инженер е. така че не знам защо мислиш че само ти разбираш а останалите са идиоти. единствено кофти е че има валутен риск. ама то може и на DAX30 фонд да ползваш и тогава и валутен риск няма. даже видях на DAX30 един фонд дето таксата му е 0,05%
                    Last edited by nradev; 17.10.2015, 13:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                      Само дето в саламаджийницата аз съм горнал със стотина лева, не с 10 Б.

                      Да, аз мисля, че някога ще се справям някак с моите инвестиции.
                      не съм чул някой да е забогатял от взаимен фонд

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                        пак изкарахме другите некомпетентни
                        ти сигурен ли си, че ще можеш да живееш някога /не сега ,някога/ от твоите инвестиции???
                        Това с вилите на хората не е уместен пример - човекът искал вила, купил си и я използвал, тя не е инвестиция, а разход, за да живееш според потребностите

                        грешки всеки прави - саламаджийницата???
                        Само дето в саламаджийницата аз съм горнал със стотина лева, не с 10 Б.

                        Да, аз мисля, че някога ще се справям някак с моите инвестиции.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                          Разбира се, че това е така - но не означава, че правят това винаги успешно - особено инвестиране в домове - нито значи, че в един бъдещ период ще имат сигурни доходи от, или поне че ще успеят да ги шитнат поне колкото да си избият парите.

                          Масовото: в домове - а ако няма кой да живее в тях - или кой да ги купи?


                          Не съм против инвестицията в дом, но и за там си трябва разбиране - а в България - по демографски и законови причини - това е по-рисковано, отколкото в по-голямата част от света. Пример: ного хора "инвестираха" в крайградски вили - ама който е дал за такава 20 Б, сега не може да и вземе и 5 Б - просто защото вилата е не просто очесана, но изтърбушена от ромови орди - а "държавата" не си мръда пръста да защити частната собственост.
                          пак изкарахме другите некомпетентни
                          ти сигурен ли си, че ще можеш да живееш някога /не сега ,някога/ от твоите инвестиции???
                          Това с вилите на хората не е уместен пример - човекът искал вила, купил си и я използвал, тя не е инвестиция, а разход, за да живееш според потребностите

                          грешки всеки прави - саламаджийницата???
                          Last edited by fortiss; 16.10.2015, 12:42.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                            не е точно така
                            това, че много от хората не инвестират в акции не означава, че въобще не инвестират
                            много купуват жилища, земя и ги отдават под наем, това също е инвестиция
                            ние въобще не сме изключение от общото
                            Разбира се, че това е така - но не означава, че правят това винаги успешно - особено инвестиране в домове - нито значи, че в един бъдещ период ще имат сигурни доходи от, или поне че ще успеят да ги шитнат поне колкото да си избият парите.

                            Масовото: в домове - а ако няма кой да живее в тях - или кой да ги купи?


                            Не съм против инвестицията в дом, но и за там си трябва разбиране - а в България - по демографски и законови причини - това е по-рисковано, отколкото в по-голямата част от света. Пример: ного хора "инвестираха" в крайградски вили - ама който е дал за такава 20 Б, сега не може да и вземе и 5 Б - просто защото вилата е не просто очесана, но изтърбушена от ромови орди - а "държавата" не си мръда пръста да защити частната собственост.
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Аз... аз и ти сме друга работа - 99.88% от хората НЕ СА като нас !!!
                              не е точно така
                              това, че много от хората не инвестират в акции не означава, че въобще не инвестират
                              много купуват жилища, земя и ги отдават под наем, това също е инвестиция
                              ние въобще не сме изключение от общото

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
                                ти как сам инвестираш???
                                Аз... аз и ти сме друга работа - 99.88% от хората НЕ СА като нас !!!
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X