IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Коя е любимата Ви компания за застраховки ,,Живот"

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от reader@home Разгледай мнение
    Императоре, винаги съм харесвал с какъв плам защитаваш продаваните от теб застраховки. КД нистина е симпатична малка и млада компания, но едва ли е измислила топлата вода. Пордукти на пазара има достатъчно и едва ли може да се каже еднозначно кой е най-добър.

    За КД обаче ще е коректно да информираш потенциалните клиенти какво е бъдещето на компанията - предстои задължително увеличаване на капитала до новия минимум (7 млн.), което повдига някои въпроси. Същата ли е политиката на КД в България, както в Румъния и (ще) правят ли опити да излязат от пазара като прехвърлят портфейла на друг застраховател и/или търсят купувач.

    За мен добър застрахователен консултант е този, който не се опитва на всяка цена да продаде определен продукт, а се опитва да разбере от какво наистина има нужда клиента, т.е. водещо е дългосорчното сътрудничество, а не следващият комисион. За съжаление в България такива са все още голяма рядкост. Ако предположим, че във форум на сайт "investor" пишат хора, които се занимават или поне силно се интересуват от инвестиции, то за повечето от тях чисто рискови застраховки биха били по-добрият избор.
    Атрактивността на една "човекозастраховка" зависи от редица фактори, голяма част от които са локални за страната. Продуктите на КД (както между другото и на повечето други компании), са почти 100% копи-пейст на словенските.

    Ще ми е интересно, ако мога някъде да прочета сравненията, които си направил мажду КД, ИНГ, Алианц и други....
    А - ето хубаво и смислено мнение - аферим. Ще ти отговоря с удоволствие.
    За това кой продукт е най-добър - аз казвам - нашият - с прозрачност, гъвкавост и доходност. Покритието при събитие си е покритие навсякъде. Ако някой казва, че продуктът на някой друг е по-добър - съгласен съм да сравняваме.
    Бъдещето - то някои ни предричат фалит откак сме на пазарът, ама ние не само че не фалираме, но и напротив - чувам пазарният ни дял е нарастнал по последни данни. Инвестиционната човекозастраховка е продектът на бъдещето, без значение дали на някои им харесва или не - а в него ние сме втората по сила компания на нашият пазар - Алианц и т.н. ни гълтат прахът.
    За купувач - ако има продажба, тя ще бъде на цялото застрахователно дружество, а не само на Българското... което по същество никак няма да се отрази на клиентите и нап редлаганият продукт - дори може да е за добро, ако стане, защото откъм маркетинг сме бая куци - признавам го.
    Относно стилът на работа на човекозастрахователят (не съм консултант, а мениджър) - старая да работя според казаното от тебе.... а продуктът си е един и същ - и за тоя, дето се плаши от злополуки - и за тоя, дето иска да си има допълнителна пенсийка - с леееки нюанси.
    За хората от Инвесторът (оттук ми е огромната маса клиенти, впоследствие станали и мои добри познати), ще учудиш, но всички страшно много се радват на инвестиционният продукт - гледат на него като на много удачна диверсификация - секси е да инвестираш на световните пазари, без въобще да се занимаваш с това, че и защита да имаш.
    Сравнения... де искаш да ги четеш - аз съм си ги правил на базата на сериозни анализи, на информация от запознати (включително работещи в конкурентни компании) и т.н. Щом го вземаш навътре - иди при ИНГ, Алианц, Уника, АИГ, ДЗИ, после ела при мене - да видим кой какво ти е предложил и да видиш какво ще ти предложа аз
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mussi Разгледай мнение
      Ти си явно единствения,който се занимава с инвестиции,фондове и застраховки във Варна.Що не вземеш да ни "отвориш" малко нас неуките И все пак наистина - защо не кажеш каква е доходността на Алианц по застраховките Живот за миналата година? Аз мога да ти отговоря - защото не искаш да се излагаш...
      И колко е?

      Коментар


      • Императоре, винаги съм харесвал с какъв плам защитаваш продаваните от теб застраховки. КД нистина е симпатична малка и млада компания, но едва ли е измислила топлата вода. Пордукти на пазара има достатъчно и едва ли може да се каже еднозначно кой е най-добър.

        За КД обаче ще е коректно да информираш потенциалните клиенти какво е бъдещето на компанията - предстои задължително увеличаване на капитала до новия минимум (7 млн.), което повдига някои въпроси. Същата ли е политиката на КД в България, както в Румъния и (ще) правят ли опити да излязат от пазара като прехвърлят портфейла на друг застраховател и/или търсят купувач.

        За мен добър застрахователен консултант е този, който не се опитва на всяка цена да продаде определен продукт, а се опитва да разбере от какво наистина има нужда клиента, т.е. водещо е дългосорчното сътрудничество, а не следващият комисион. За съжаление в България такива са все още голяма рядкост. Ако предположим, че във форум на сайт "investor" пишат хора, които се занимават или поне силно се интересуват от инвестиции, то за повечето от тях чисто рискови застраховки биха били по-добрият избор.
        Атрактивността на една "човекозастраховка" зависи от редица фактори, голяма част от които са локални за страната. Продуктите на КД (както между другото и на повечето други компании), са почти 100% копи-пейст на словенските.

        Ще ми е интересно, ако мога някъде да прочета сравненията, които си направил мажду КД, ИНГ, Алианц и други....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oceanic Разгледай мнение
          Vijte kakvo,govorite vsi4kite bez da znaete i gram za Allianz Bulgaria,az rabotq v Allianz ot okolo godina,ni6to konkretno ne kazvate za fondove,investicii,jivotozastrahovane i t.n.jiveq v Varna,ako nqkoi se interesuva moga da mu otdelq vreme da mu razkaja kak stoqt ne6tata ,vmesto da hranite kompaniqta vzemete da investirate sami kakto edin tam idiot spomena.....i 6te zagubite tova e smisala na kompaniqta da se griji za parite vi,osven tova za dohodnost da govorite,ne vi otiva bez da imate aktualnata informaciq,provere,4etete i togava govorete,pisna mi ot nekompetentni hora koito nqma kakvo drugo da kajat osven...te sa izmamnici i t.n.ama ai spiram da govorq,4e 6te se kompleksirate.......
          Ти си явно единствения,който се занимава с инвестиции,фондове и застраховки във Варна.Що не вземеш да ни "отвориш" малко нас неуките И все пак наистина - защо не кажеш каква е доходността на Алианц по застраховките Живот за миналата година? Аз мога да ти отговоря - защото не искаш да се излагаш...
          Only God Can Judge me...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от blackthorn Разгледай мнение
            Кое ти е компетентното, не разбирам.

            Идва клиент в офиса на Алианц и ти като добро момченце отиваш и му одовлетворяваш желанията. Абсолютно не смятам, че се стараеш да го привлечеш, човека просто си е навил на пръста, че ще се застрахова в Алианц и това е.

            Виж сега при брокерите е малко по различно имаш предложенията на всички и предлагаш на клиента най-доброто. Животозастраховането не ме интересува много, но смятам, че Уника са доста кадърни там. За Алианц мога да твърдя, че е най-бюрократичната компания. С КД не съм запознат.
            Но ING цял живот ще ги уважавам, по причини които не желая да казвам.
            И аз Инговците ги уважавам - те са убедили клиентът преди мене в необходимостта от човекозастраховка, аз само му казвам "Мой човек - ИНГ-овците са прави, но аз имам нещо МНОГО по-добро и ще ти го докажа."

            За Уника не съм чувал лоши работи, за бюрократщината ва Алианц - не съм запознат и не зная доколко това е проблем. Познавам продуктите им, правил съм им така да се каже - дисекция.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Кое ти е компетентното, не разбирам.

              Идва клиент в офиса на Алианц и ти като добро момченце отиваш и му одовлетворяваш желанията. Абсолютно не смятам, че се стараеш да го привлечеш, човека просто си е навил на пръста, че ще се застрахова в Алианц и това е.

              Виж сега при брокерите е малко по различно имаш предложенията на всички и предлагаш на клиента най-доброто. Животозастраховането не ме интересува много, но смятам, че Уника са доста кадърни там. За Алианц мога да твърдя, че е най-бюрократичната компания. С КД не съм запознат.
              Но ING цял живот ще ги уважавам, по причини които не желая да казвам.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от oceanic Разгледай мнение
                Vijte kakvo,govorite vsi4kite bez da znaete i gram za Allianz Bulgaria,az rabotq v Allianz ot okolo godina,ni6to konkretno ne kazvate za fondove,investicii,jivotozastrahovane i t.n.jiveq v Varna,ako nqkoi se interesuva moga da mu otdelq vreme da mu razkaja kak stoqt ne6tata ,vmesto da hranite kompaniqta vzemete da investirate sami kakto edin tam idiot spomena.....i 6te zagubite tova e smisala na kompaniqta da se griji za parite vi,osven tova za dohodnost da govorite,ne vi otiva bez da imate aktualnata informaciq,provere,4etete i togava govorete,pisna mi ot nekompetentni hora koito nqma kakvo drugo da kajat osven...te sa izmamnici i t.n.ama ai spiram da govorq,4e 6te se kompleksirate.......
                Моля, пишете на кирилица

                Модератор

                Коментар


                • Първоначално изпратено от oceanic Разгледай мнение
                  Vijte kakvo,govorite vsi4kite bez da znaete i gram za Allianz Bulgaria,az rabotq v Allianz ot okolo godina,ni6to konkretno ne kazvate za fondove,investicii,jivotozastrahovane i t.n.jiveq v Varna,ako nqkoi se interesuva moga da mu otdelq vreme da mu razkaja kak stoqt ne6tata ,vmesto da hranite kompaniqta vzemete da investirate sami kakto edin tam idiot spomena.....i 6te zagubite tova e smisala na kompaniqta da se griji za parite vi,osven tova za dohodnost da govorite,ne vi otiva bez da imate aktualnata informaciq,provere,4etete i togava govorete,pisna mi ot nekompetentni hora koito nqma kakvo drugo da kajat osven...te sa izmamnici i t.n.ama ai spiram da govorq,4e 6te se kompleksirate.......
                  Като си компетентен, я кажи какво става с парите на човекът-клиент, ако промени условията по договорът или ако реши да прекрати договорът си по-рано? Дано да знаеш, като служител на човекозастрахователската Алианц, защото аз зная... Аз познавам вашият продукт, ама ти не познаваш нашият най-вероятно.

                  И моля - пиши на човешки - в тоя форум не се пише на котешки.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Vijte kakvo,govorite vsi4kite bez da znaete i gram za Allianz Bulgaria,az rabotq v Allianz ot okolo godina,ni6to konkretno ne kazvate za fondove,investicii,jivotozastrahovane i t.n.jiveq v Varna,ako nqkoi se interesuva moga da mu otdelq vreme da mu razkaja kak stoqt ne6tata ,vmesto da hranite kompaniqta vzemete da investirate sami kakto edin tam idiot spomena.....i 6te zagubite tova e smisala na kompaniqta da se griji za parite vi,osven tova za dohodnost da govorite,ne vi otiva bez da imate aktualnata informaciq,provere,4etete i togava govorete,pisna mi ot nekompetentni hora koito nqma kakvo drugo da kajat osven...te sa izmamnici i t.n.ama ai spiram da govorq,4e 6te se kompleksirate.......

                    Коментар


                    • Срещни ме - да видим защо.

                      И аз съм срещал такива - оказвало се е, че те просто не знаят какво притежават като продукт - мислели са, че имат бамков депозит или дявол знае какво.


                      И забележи - аз не казвам, че Инговците и Алианцаджиите са мошеници - просто продуктът им е куц. Бил е добър преди 100 години, когато кинтите са били златни, ама сега е куц.

                      С колежката Н. преговаряхме с една жена - и тя писна, че не ще да чуе за Алианц. Излъгали я - и нейн служител - тоже. На служителят не платили обезщетение като пукнал...ама се оказа, че имал болно сърце (причинило леталният изход) и скрил - е - какво иска?
                      Тя пък - направила си човекозастраховка в зелени кинти - зеленото се обезценило и тя излязла на загуба... все едно Алианц са сринали доларът нарочно - само и само да я прецакат нея...
                      Друга пък жена имала клауза за обезщетение при заболяване - не и платили когато... забременяла.

                      Та мисълта ми е, че повечето оплаквания, които съм чул от Алианц са напълно неоснователни... казвам го, за да бъда коректен.

                      Но продуктът е куц.
                      Last edited by Императорът; 21.07.2010, 15:50.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                        ...ха-ха-ха Мога да те срещна с поне 8 души, които само като чуят "Алианц" и настръхват... техни бивши клиенти. Някои от тях въобще и не искат повече да чуят думата "човекозастраховане".
                        Е това е лесна работа. Недоволни от застрахователи колкото искаш. Ако аз те срещна с няколко човека, които не са доволни от КД какво ще последва?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от blackthorn Разгледай мнение
                          айде още един глас за Уника и ING
                          ИНГ-овците и аз ги обичам... много...














                          ... обичам да им крада клиентите... Въобще не е и трудно - няма някой, който да е сравнил тяхната услуга и нашата и да не сме подписали договор.
                          Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tradanza Разгледай мнение
                            Е за теб съм сигурен. Но за всички останали това е компанията.
                            ...ха-ха-ха Мога да те срещна с поне 8 души, които само като чуят "Алианц" и настръхват... техни бивши клиенти. Някои от тях въобще и не искат повече да чуят думата "човекозастраховане".
                            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                              Вярвай ми - точно Алианц няма да я избера...
                              Е за теб съм сигурен. Но за всички останали това е компанията.

                              Коментар


                              • айде още един глас за Уника и ING

                                Коментар

                                Working...
                                X