IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тъмната страна на банковия съюз - кой ще спасява закъсалите банки на Италия, Испания

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • При ниски лихви и реална инфлация, ще се изтрият дългове

    Коментар


    • Получи се и потвърждения че Дебелия е гепил всичко.
      Оттук насетне историята на Гокс ще е следната,нищо няма да се случи,нито ще отворят нито ще върнат на някой парите нито пък и ще има много новини около тях.Ще бъде тишина.Ще се опитат да го осъдят шопара но безуспешно.
      Докато един слънчев ден ще му резнат зелката.Я отчаяни клиенти,я мафиоти за да му вземат койните .Не му давам повече от 2г.
      https://www.marsillpost.com

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ПИЧ Разгледай мнение
        Frosty,
        имаш време -> четеш доклади.
        Ама ако трябва да пишеш доклади ->нямаш време
        То от тоя банков съюз, само ще плащаме чужди сметки, ама Боце се е засилил да усвоява пари от тая работа.
        Точно, ние ще плащаме чужди сметки.
        Според мен, напъните на Борисов за влизане в чакалнята/банковия съюз са само отчаян опит да задържи спихващия му политически рейтинг, нищо друго.
        Напоследък май се е усетил, че влизането в такъв общ "съюз" би било голяма набутвация за България. Ако бъдат вкарани в общия банков съюз, българите ще бъдат принудени да плащат за харчовете на богатите страни от Западна Европа.

        България ще напусне Банковия съюз, ако не влезе в чакалнята за еврото

        България не е отстъпила от намерението си да влезе едновременно в Банковия съюз на ЕС и чакалнята за еврото (Валутно-курсовия механизъм II). Ако бъде приета в Банковия съюз, но впоследствие държавите членки отхвърлят кандидатурата на страната за ERMII, България ще напусне Банковия съюз, заяви пред Mediapool финансовият министър Владислав Горанов.

        "Нашата позиция от 2018 г. е да се присъединим едновременно към Банковия съюз и ERMII и тя не се е променила", каза Горанов. По думите му, ако се стигне до отхвърляне за ERMII, България веднага ще предприеме действия за напускане на Банковия съюз, независимо от факта, че тя няма как обратно да кандидатства за европейския банков надзор през следващите минимум три години.



        https://www.mediapool.bg/bulgaria-sh...ews308549.html
        Last edited by Frosty; 22.06.2020, 13:14.
        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

        Коментар


        • Frosty,
          имаш време -> четеш доклади.
          Ама ако трябва да пишеш доклади ->нямаш време
          То от тоя банков съюз, само ще плащаме чужди сметки, ама Боце се е засилил да усвоява пари от тая работа.

          Коментар


          • Интересно заглавие,но с лоша формулировка!Има доста са писане,но това ще се случи когато гугъл-артиите наближат пени-сток зоната където е реалното им цена.....

            Налице е тъмна страна и закъсали банки в еврозоната,но пък насреща имаме Тайна стая която сигурно съществува от доста преди Ленин!И в която продължават да се вземат важни решения относно бивши губернии - не само задунайскии...

            https://www.vesti.ru/doc.html?id=327...en.yandex.com#

            Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

            Коментар


            • Като чета този доклад,

              http://eupolicy.eu/wp-content/upload...ankovsuyuz.pdf

              реални ползи за България от евентуално присъединяване към европейски банков съюз, и евентуално влизане в чакалнята няма. По-скоро има доста негативи:

              -Германците още от самото начало са против обща европейска схема за гарантиране на депозитите, защото нямат намерение с техни средства да защитават депозити в по-бедните страни. Гарантирането на депозитите си остава задължение на местните правителства.

              -Ако дадена банка е в затруднено положение, по правилата на Европейския Надзорен Механизъм първо трябва да бъде капитализирана от акционерите, след това от кредиторите на банката, и едва накрая може да получи някаква помощ за преструктуриране от ЕНМ(европейският надзорен механизъм).

              -Банките в България ще бъдат задължени да плащат регулярни разходи и такси към допълнителния надзорен орган, които естествено ще трябва да избият от клиентите си.

              ----------

              Значи ако България евентуално се присъедини към банковия съюз, осезаема промяна за населението няма да има освен, че всички банкови такси и услуги вероятно ще поскъпнат драстично, тъй като банките ще са принудени да избият повишените разходи от крайните потребители


              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар




              • Ние нямаме печеливш ход в момента и двата варианта са губещи, кой по-малко, кой-повече.
                А и зависи, кой пита, селянина, шофьора или бизнесмена.


                Полша, Чехия, Дания и Швеция даже не искат да ги питаш този въпрос.
                Имат си силна икономика, силни валутни резерви за подкрепа на валутата, законите се спазват, корупцията е малка.

                Литва, Латвия, Естония и Кипър имат прекалено малки икономики и предпочетоха стабилност, пред просперитет.

                Ние, имаме слаба икономика, корупция, неспазване на законите, 80% внос на храни, 70% са услуги от БВП.
                Често взимаме заем за да закърпим бюджета.
                Престоят в стабилната ЕЗ би ни коствал много пари за тази неработеща икономика със крадливи политици.
                Стоенето отвън носи негативи по други причини.

                Все едно един глупав гамен да завърши училище и да си задъде тези въпроса, а сега накъде:
                - Ниско платена работа ли да хващам или да ставам престъпник ?
                - На фитнес ли да се запиша или да си купя Айфон 11 ?
                Ами докъдето са докарани нещата, кой каквото е надробил.

                Не е най-важния или спешния въпрос за БГ, дали ЕРМ или не,
                жизненоважния въпрос е как да станем нормална държава със работеща икономика.
                Но понеже за това трябват време и усилия, почваме да четем постта отначало, пак това с черното.
                Last edited by aleks262; 19.06.2020, 09:48.

                Коментар


                • Швеция няма да влиза в банковия съюз на ЕС

                  12:23 | 17 октомври 2012
                  Швеция не смята да влиза в банковия съюз на ЕС, защото не желае да покрива загубите на финансовите институции на други страни. Това заяви шведският премиер Фредрик Рейнфелд след преговори с германския канцлер Ангела Меркел, цитиран от ИТАР-ТАСС.

                  "Швеция няма да покрива банковите загуби на други страни. При нас имаше криза през 90-те години, но ние не молихме за помощ и сами се погрижихме за себе си", посочи Рейнфелд. Той обаче отбеляза, че се отнася положително към по-тясно сътрудничество в рамките на ЕС.


                  Банковият съюз цели създаването на стабилизационни механизми, които да позволят осигуряването на стабилност на финансовите институции и, при необходимост, тяхното реструктуриране, без да се прибягва към използването на бюджетни средства, отбелязва агенцията
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Начев, исторически постинг!

                    Коментар


                    • Сигурно ще ме разбереш, че повече не ми се приказва.
                      Няма никакъв смисъл да пиша чаршафи и да обяснявам на хора, които са в състояние единствено да издигат политически лозунги и да се кълнат във вярност на евро-атлантическите ценности.

                      Тези, които разбират - мълчат. Разбираемо. Искат да с а модерни, да са вери куул, да са на страната на мангизите и да демонстрират вярност и лоялност към началниците.
                      Е, аз нямам проблем да не съм всичко това!


                      Не ми се иска да оставя без никакво внимание и ще уважа със съвсем кратко включване започнатата тема. Някои ще привидят в това пореден дразнещ чаршаф, други ще усетят подозрителна пустота в костните кухини.

                      Пред нито една страна, която е членка на ЕЗ, не е поставяно до този момент дискримининационното условие да стане първо членка на БС и това да е предхождащо и незаобиколимо условие за прием в Механизма ерм2.
                      Примерът с Дания илюстрира, че процесът на престояване в Мех. не е ограничен във времето.

                      Очевидно ВБорд е в деликатен период на изчерпване на стабилизиращата и стимулиращата си роля и редица национални особености и специфики постулират НЕОБХОДИМОСТ от резултатни постъпки за прием в Мех и после на еврото.
                      Нашето общество е докарано до състояние, че няма алтернатива и реалистичен път в друга посока. Ние сме "де факто" в евро, не можем да ползваме негови безспорни, макар и силно прехвалени предимства, а консумираме и ще става все по-тежко - неговите сериозни недостатъци.
                      Не виждам алтернатива.

                      Обаче, участието в БС е скъпо и рисковано мероприятие.

                      Намерете си материали и четете. Дори Инвестор беше писал няколко пъти. Примерно ТУК

                      За Борда, маханизъм, покритие, парични агрегати - няма смисъл от повече приказки.
                      За валутните механизми ЕРМ1 и ЕРМ2 съм обяснявал много. За тунела и змията - също! Намирате и четете.
                      За под/надцененост на лева, теория и методология на смятане - давал съм източници, аргументирал съм настоящото състояние.
                      За развързване на лева при прием в Мех е изговорено много. Границите на Колебанията, рисковете.


                      Интересът на България е едновременно влизане в Съюз и Мех. и престой в Мех. в рамките на максимално възможен най-къс период от време.
                      Разделянето на двете носи неоправдан и неприемлив риск.
                      Ама ако някой си въобразява, че ще ни пуснат в ЕЗ със същата тази позната ни в момента до болка наша държава, със същите тези играчи, които създадоха среда и атмосфера, при които най-чувствителният елемент на пазарната инфраструктура - БОРСАТА, вече бере душа - НЯМА ДА СТАНЕ.

                      Много им е удобно на някои да ме мислят за идиот, ама аз ще ги изненадам като кажа, че предпочитам да печеля, отколкото да обяснявам каквото и да е на когото и да било.

                      Имах в бележките си по въпроса много полезни източници, ама АРЕ НЕМА СМИСЪЛ!

                      Фрости, някоя изпусната нелюбезна приказка не е за теб!
                      Успех на темата!

                      Коментар


                      • Тъмната страна на банковия съюз - кой ще спасява закъсалите банки на Италия, Испания

                        Бившият пожарникар и бивш охранител от Банкя, и настоящ министър-председател на България - другарят Бойко Борисов публично обяви намерението си да вкара България в т.нар. "общ европейски банков съюз", в последен отчаян опит да закрепи падащият му със скоростта на отчупена ледена висулка политически рейтинг.

                        Да обсъдим + и - на подобен политически ход, от гледна точка на българските данъкоплатци.
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби
                      Working...
                      X