IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Корона вируса , мярка за спиране на идващата икономическа криза

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Ve6ter Разгледай мнение
    е как коронавирусът ще е мярка за спиране на криза, като самият той провокира огромна, невиждана криза?!
    Коронавирусът беше само спусъкът. Камъчето, преобърнало колата. Кризата зрее от много години, трупаха се дисбаланси и противоречия, които, доведоха до срива. Веднъж го рекох, повторих, ще потретя: Да се опитваш да „спираш кризата” с вируса, е като да гасиш пожар с бензин. Съвършеният черен лебед.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

      Какъв е проблемът да съществува едно БЕЗКРАЙНО НИЩО, в което да съществува вселената и да се разширява на спокойствие.
      В това безкрайно нищо когато две вселени се пресекат частично кои физични закони взимат връх?

      Коментар


      • е как коронавирусът ще е мярка за спиране на криза, като самият той провокира огромна, невиждана криза?!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Какъв е проблемът да съществува едно БЕЗКРАЙНО НИЩО, в което да съществува вселената и да се разширява на спокойствие.
          Все ми се струва, че намерих тъмната материя и „тъмната енергия”: Ние живеем в странно, комплексно и парадоксално, съ-съществуване на Нищото и Всичкото.
          Хипотезата ми е че, ако само електроните изпускат светлинни кванти при преход между орбитали, неутроните - които НЕ излъчват нищо, са поне половината от масата на Вселената. ТЕЗИ, „ТУК”. Из т.нар.„войдове”, пък и из другите струпвания на вещество, има още маса неутрони, които тежат, не излъчват, не се виждат (щото са бавни, нямат път насам) ѝ оказват гравитационно въздействие. Освен това, допускам, че ние живеем в суергигантска черна дупка. Масата е концентрирана по повърхността, вътре в нея, гравитационното поле е неутрализирано и, от „стените” навътре, непрекъснато или поне, много дълго ЗА НАС,
          СЕ ПОРАЖДА ПРОСТРАНСТВО. Колкото по-далеч от...някакъв „център” на Дупката (Вселена) са галактиките, толкова по -силно, те се притеглят ОТ СТЕНИТЕ на тази Дупка-Вселена, и още се ускоряват...без „отрицателна гравитация”. И няма „тъмна енергия”. Те, може вече, от милиарди години, да са се сблъскали със стените, ама ние няма да го видим, щото живеем под 15 милиарда години. Пък някой, АКО е толкова дърт, е и ужасно ...изтръпнал, мисля, че да Му пука изобщо.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

            Като стана дума за Вселената мога ли да задам 1 неудобен въпрос ? Нали Вселената е Вселената тоест най-най-голямото нещо е тя ? А тя постоянно се разширява !!! Къде и в какво се разширява след като тя е най- голямото нещо ???
            Какъв е проблемът да съществува едно БЕЗКРАЙНО НИЩО, в което да съществува вселената и да се разширява на спокойствие.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дядо Коледа Разгледай мнение
              https://www.youtube.com/watch?v=pQqJPu0bKuA&feature=emb_rel_end

              Най-мразя някой да захвърли някакъв линк и да не напише поне едно изречение коментар за какво се отнася този линк. Това е тотално неуважение към останалите събеседници в темата.

              Коментар


              • https://www.youtube.com/watch?v=pQqJPu0bKuA&feature=emb_rel_end

                Коментар


                • отговорите търсете в тези 2 СИ метрики.
                  метър и секунда
                  Със скоростта на светлината определяме и големина и годините на Вселената. Това е едно и също. Имам си теория но ще я спестя
                  секунда s Време Единицата за време е продължителността на 9 192 631 770 периода на лъчението, съответстващо на прехода между двете свръхфини нива на основното състояние на атома на Цезий-133.
                  метър m Дължина Единицата за дължина е дължината на пътя, изминат от светлината във вакуум за интервал от време 1/299792458 от секундата.
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                    Съгласен съм с теб, но не отговори на въпроса ми - в какво и къде се разширява ?? След като тя е най-голямото нещо и се разширява значи има друго нещо, в което тя се разширява. Какво е това нещо ?
                    Времепространството така се изкривява че в един момент цялата Вселена може да се окаже с размер на елементарна частица - атом да кажем.
                    И на мен ми е трудно да си го представя, далечните галактики които наблюдават с големите телескопи от отдалечената Вселена са по на 10 до 13 млрд светлинни години отстояние от нас. Може отдавна да не съществуват. Гледаш миналото. Границите на Вселената пулсират в една безкрайност на времепространството.
                    Eто галактиките от дълбокия космос, считан за края на Вселената.
                    Снимка на телескопа Хабъл.
                    Attached Files
                    Last edited by bulgarian lev; 24.04.2020, 18:09.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Protokol Разгледай мнение
                      Изобщо не е ...ами ако трябва да го нарисуваш ? просто е нали - границите на вселената и на следващите и т.н.
                      Или да попитам бомбаджията да го оформи като ТА
                      Понеже малко небрежно пишем тук, та стана омешване между позитивистката Вселена и общоонтологичния Всемир. Предполага се, че това, което наблюдаваме - разширяващата се Вселена, е произлезло при Големия взрив, преди който и извън него не е имало нищо. И от 0-та се пръкнала Вселената. Обаче други догадки ни отправят през Черните дупки към съседни вселени. Бая объркана работа, произлизаща от позитивистичния подход на наблюдаването и проследяването на причинности. Докато Всемира във философски план обхваща Битието, дори Нищото, та няма къде да се помещава. И понеже Вселената принадлежи на Всемира, възможно е да е затворена в себе си, да няма външни граници и да се разширява само спрямо вътрешната гледна точка. Дори разширяването може да е илюзия. Но няма да е чудно, ако отвъд Черните дупки има нещо, което пак принадлежи на Всемира. Аз не се връзвам на теорията за Големия взрив, защото всяка теория е предпоследна. И по-добре да не те съвсем светвам за моите представи, че съвсем ще се объркаш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Разширява се според нашите възприятия и разбирания. А къде, си е малко безсмислен въпрос.
                        Изобщо не е ...ами ако трябва да го нарисуваш ? просто е нали - границите на вселената и на следващите и т.н.
                        Или да попитам бомбаджията да го оформи като ТА
                        За спекуланта е вредно да чете новини и още повече анализи .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                          Съгласен съм с теб, но не отговори на въпроса ми - в какво и къде се разширява ?? След като тя е най-голямото нещо и се разширява значи има друго нещо, в което тя се разширява. Какво е това нещо ?
                          Разширява се според нашите възприятия и разбирания. А къде, си е малко безсмислен въпрос.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Що да е неудобен според мен е тъп дори много тъп.Да предположим че ти си живял 60г.И да предположим че към настоящият момент Вселената се разширява.След 1000г може да започне да се свива .Процесите в Природата не обхваща само един човешки живот...Много сме малки за да знаем какво става във Вселената.Ще минат години и други учени хора ще установят свиването
                            Съгласен съм с теб, но не отговори на въпроса ми - в какво и къде се разширява ?? След като тя е най-голямото нещо и се разширява значи има друго нещо, в което тя се разширява. Какво е това нещо ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                              Като стана дума за Вселената мога ли да задам 1 неудобен въпрос ? Нали Вселената е Вселената тоест най-най-голямото нещо е тя ? А тя постоянно се разширява !!! Къде и в какво се разширява след като тя е най- голямото нещо ???
                              Що да е неудобен според мен е тъп дори много тъп.Да предположим че ти си живял 60г.И да предположим че към настоящият момент Вселената се разширява.След 1000г може да започне да се свива .Процесите в Природата не обхващат само един човешки живот...Много сме малки за да знаем какво става във Вселената.Ще минат години и други учени хора ще установят свиването
                              Last edited by power grid; 23.04.2020, 20:17.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                                Като стана дума за Вселената мога ли да задам 1 неудобен въпрос ? Нали Вселената е Вселената тоест най-най-голямото нещо е тя ? А тя постоянно се разширява !!! Къде и в какво се разширява след като тя е най- голямото нещо ???
                                Има различни представи за вселената (Вселената). Космическият е това, което ни заобикаля и установяваме, че се разбягва от нас. Но има и солипсистко разбиране, при което светът се събира у нашия Аз. Бъзикам се. Просто няма къде да се състои вселената, освен във факта на своето съществуване. Ще рече, животът е в единственостността на своето проявление. Той не произлиза. И не е чудно, че ни навестява отвън, щом установянаме, че има такъв извън биосферата . Дори да сме единствените разумни същества във вселената.

                                Коментар

                                Working...
                                X