IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Идея за борба срещу укриването на данъци

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

    Tова си е така.
    Но обратното не ли вярно също ?
    Какво уважение и коректност може да очакваш към мафиотско-олигархична държава в която се краде най вече по върховете като за световно.
    И която дори не признава моето ( и въобще белите си деца) за поданици, за разлика от разни орки.

    Гледам по долу едва ли не се хвалиш че си спестил 20лв на годишна база за детето си от отстъпка от корп.данък.
    Би било жалко ако не е толкова смешно...

    Иначе само си чешете езиците. Написано си е.



    https://www.youtube.com/watch?v=kKAoA6la5nk
    Пипче, както се казва в наши дни - sarcasm - rarely understood on the internet

    Ми нали точно това казвам бре - ние на книга у Бг си имаме всичко - и семейно подоходно облагане, и данъчни облекчения за каквото се сетиш, и дори това, което колегите предлагат - да имаш отстъпка, ако си плащаш всичко по банков път, ама реалният резултат е една нула. Защо? Ми от една страна народопсихология, а от друга - ся, извинявай, ама 20 кинта спестен данък на дете годишно е подигравка. И ти правилно си повдигнал въпроса, който мен най-много ме ядосва - що детските са обвързани с дохода на родителите - или има за всички, или няма за никой, още от най-стари времена е ясно, че децата не отгворят за родителите си, тогава защо моите са лишени от едни пари, само защото са ми деца. И не, не ми е за някаква дребна сума, а за принципа,,,

    Как да е - ние ги лъжем, че им плащаме данъци, те ни лъжат, че ни предоставят качествени услуги - затворен кръг!
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Има една приказка за шопа с кожуха,вятъра и слънцето,които се обзаложили кой ще му го свали....Ако целта е наистина да се съберат повече данъци от малкия бизнес е много по удачно не да ги тормозят с нови и нови нормативни тежести,а да ги обложат с един данък-патент,както е в Турция.Малки бизнеси-магазини,занаятчии и т.н в които са заети само един човек или и членове на семейството му се облага с данък определен от общината.Няма касови апарати,няма счетоводство и т.н.Сега малките фирми дават много пари на счетоводители,на фирми за обслужване на КА,а и периодично се охарчват за нови КА.Да не говорим,че едно хранително магазинче например,което продава 100тина артикула за да отговори на изискванията в касовия бон да се отразява всяка стока трябва да има връзка с компютър и съответно спец. софтуер.Патентните данъци сега са нищожно малки в сравнение с другите разходи.Размера на патента може да се определя по много критерии,но важното е,че ще се събира ефективно и евтино,както за НАП,така и за обществото.Сега НАП харчат много средства за ревизии и не е много ясно има ли изобщо фискален ефект да се тормозят малките фирмички.Ще се освободи и ресурс за контрол над големите фирми.Сигурен съм,че едно магазинче от 20 квм,което сега плаща 200 лв. /год патент,с кеф ще плаща 1000-1500 лв. и да може да работи без КА и без да се притеснява от НАП. Осигуровките са отделно.
      Струва ми се обаче,че целта не е да се събират повече приходи от малките,а да се закрият,за да не конкурират големите търговци-веригите.За веригите новите изисквания са добре дошли.Всеки лев похарчен за ново оборудване и софтуер ще се върне многократно от нарастване на клиентите и от увеличението на цените.От известно време забелязвам колко са надути цените във веригите.Преди там беше по-евтино от кварталните магазини.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Е, де, кажи как в Германия, там колко са данъците, че нещо май са двойни спрямо тук, пък не знам бизнесът да се е изнесъл в оШфорки, както казва една Гинка, дето я чакаме като месия в Чез Народопсихология е това, баце - все държавата е виновна и все се мъчим да я прецакаме. Но с национални герои Андрешко, Хитър Петър и Бай Ганьо какво друго да очакваш...

        П.С. Дойчландите са същите диви селяни като нас, само дето държава (ако си бял, ако си црън, и там няма държава, щото либерастията ги убива повече, отколкото нас емиграцията) - ако щипнеш нещо, бой по капацината и затворче, тук си плащаш на данъчния или съдията с половината от откраднатото и си жик-так.
        Епа да ти кажа - аз плащам 5%, така че е двойно на българския. Ама надолу. Щото в дойчландия сме загрижени да си връщаме данъците - което е леко трудно, почти невъзможно в Булгаристан

        П.С. вие сте диви селяни, спор няма. И сте потомци баш на Ганя и Андрешко. Дойчовците са друга бира, особено в западната част - добре установени правила, правещи Андрешко да изглежда обикновен смотаняк - а бай ти Ганя амбулантен търговец на дребно. Затуй сте на тоя хал и никой не ви ще никъде, даже бежанците ви заобикалят щото сте по-зле от тях. Жик-так

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
          Абе, хора!
          Аз май всъщност не разбирам как може в главата на един редови гражданин да се появи идеята за подпомагане на данъчните органи в тяхната "борба срещу укриването на данъци". Пак ли битки за висши каузи!?
          Някак самонадеяно ми звучи и ми навява мисли и усещания, че обитаваме различни светове и времена, пък и най-общо казано пространства. Като думата пространство следва да се тълкува максимално разширително.
          Не ме разбирайте криво! В едни хипотетично морално пространство лоялността ще бъде едни водещ приоритет.

          Далеч по-занимателно упражнение, което да вълнува мислите и емоциите на гражданите би следвало да бъде - акцент върху контрола на харчене на обществени пари. Необходимо ли е сега да се дават примери, да се правят внушения или спекулации по повод на тази страна на нещата? И то баш у нас!

          Вие не знаете, не разбирате и не усещате ли, че са ни прищипали отвсякъде до положение, че вече почти не може да се мърда. За дишането - не знам.И всичко това заради едната любов и грижа, извисеност и лоялност!
          А За какво Ви говори обстоятелството, че от следващата година се готви въвеждане на премахване на личните декларации. Те ще ни ги пишат. Ние може да проверим и да допълним, ама то моженето е почти като неможенето. Хайде сега, моля, поразсъждавайте за същността на това явление, но също и за съдържателни и практически последици.

          Чрез телефоните, банковите карти, чипове, видеонаблюдението и по други способи се упражнява все по-брутален контрол върху всичко. Буквално на крачка сме от наистина всичко в най-големи детайли. Пак заради същата "борба" сега въвеждат система за единна база данни дори за отсядане в хотел.
          Имам чувството, че някои не подозират, какво точно значи това. Изненадан съм от констатацията, че има кръг вярващи, че тук и сега всичко това се случва основно в наш интерес?!
          Във ваш е хахахаха, ама дефинирай кои сте вие Щото в тази държава има и ние, и вие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            а ддсто и акциза на горивата кой ги плаща
            Ти. Като си платиш бензиня Питам аз на ЛУКОЙЛ корпоративния данък къде е?

            Коментар


            • Абе, хора!
              Аз май всъщност не разбирам как може в главата на един редови гражданин да се появи идеята за подпомагане на данъчните органи в тяхната "борба срещу укриването на данъци". Пак ли битки за висши каузи!?
              Някак самонадеяно ми звучи и ми навява мисли и усещания, че обитаваме различни светове и времена, пък и най-общо казано пространства. Като думата пространство следва да се тълкува максимално разширително.
              Не ме разбирайте криво! В едни хипотетично морално пространство лоялността ще бъде едни водещ приоритет.

              Далеч по-занимателно упражнение, което да вълнува мислите и емоциите на гражданите би следвало да бъде - акцент върху контрола на харчене на обществени пари. Необходимо ли е сега да се дават примери, да се правят внушения или спекулации по повод на тази страна на нещата? И то баш у нас!

              Вие не знаете, не разбирате и не усещате ли, че са ни прищипали отвсякъде до положение, че вече почти не може да се мърда. За дишането - не знам.И всичко това заради едната любов и грижа, извисеност и лоялност!
              А За какво Ви говори обстоятелството, че от следващата година се готви въвеждане на премахване на личните декларации. Те ще ни ги пишат. Ние може да проверим и да допълним, ама то моженето е почти като неможенето. Хайде сега, моля, поразсъждавайте за същността на това явление, но също и за съдържателни и практически последици.

              Чрез телефоните, банковите карти, чипове, видеонаблюдението и по други способи се упражнява все по-брутален контрол върху всичко. Буквално на крачка сме от наистина всичко в най-големи детайли. Пак заради същата "борба" сега въвеждат система за единна база данни дори за отсядане в хотел.
              Имам чувството, че някои не подозират, какво точно значи това. Изненадан съм от констатацията, че има кръг вярващи, че тук и сега всичко това се случва основно в наш интерес?!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                ама ти бъркаш държавата с общината.

                ПП. всяко усложняване на системата я прави неефективна
                общината е част от държавата и при работещо електронно правителство не е толкова сложно да се измисли система..особено ако ще накара 1+ милиона потребители да си искат касовите бележки.

                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shadow1 Разгледай мнение
                  Може да прозвучи все едно искам да направя услуга на дявола, законите ни не са от най-справедливите, нито най-логичните, а още по-малко най-ефективните. Но смятам че всеки разумен човек ще се съгласи, че е по-добре да има някакви закони отколкото да цари анархия. В тази връзка имам малка идея с потенциално голям ефект, която си мислех че ако може да се въведе от НАП и с малко финно донастройване ще има рязак ефект върху черният пазар и не само. Основната логика е много проста - и най-съвършенният закон няма да е ефективен ако масата от хора в държавата не виждат полза от това да го наложат, а данъците определено не са от законите в които хората виждат полза. И все пак без данъци не може. Всъщност мога да пиша още въведителни изречения но става късно, а трябва да заспивам затова давам по същество.
                  НАП да въведе награда за всеки дал информация водеща до налагане на глоба или по-тежко наказание като наградата ще е равна на 10-50% от стойноста на глобата или активите придобити след акцията. Така един вид НАП ще наеме напрактика цялото потребителско население на държавата да работи за тях и вместо да атакуват проблема отгоре със закони и изисквания както досега те ще го нападнат отвътре.
                  Какво мислите ?
                  1984 - Големият брат те наблюдава

                  П.П. Въпросът, който повдигаш, действително е сериозен. Защото, знайно е, че просперитетът на една държава се крепи на събираемостта на данъците, но ... успехът на почти на всеки един бизнес зависи от укриването им. Явно трябва да се търси някаква взаимоизгодна пресечна точка.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Е, де, кажи как в Германия, там колко са данъците, че нещо май са двойни спрямо тук, пък не знам бизнесът да се е изнесъл в оШфорки, както казва една Гинка, дето я чакаме като месия в Чез Народопсихология е това, баце - все държавата е виновна и все се мъчим да я прецакаме. Но с национални герои Андрешко, Хитър Петър и Бай Ганьо какво друго да очакваш...

                    П.С. Дойчландите са същите диви селяни като нас, само дето държава (ако си бял, ако си црън, и там няма държава, щото либерастията ги убива повече, отколкото нас емиграцията) - ако щипнеш нещо, бой по капацината и затворче, тук си плащаш на данъчния или съдията с половината от откраднатото и си жик-так.
                    Tова си е така.
                    Но обратното не ли вярно също ?
                    Какво уважение и коректност може да очакваш към мафиотско-олигархична държава в която се краде най вече по върховете като за световно.
                    И която дори не признава моето ( и въобще белите си деца) за поданици, за разлика от разни орки.

                    Гледам по долу едва ли не се хвалиш че си спестил 20лв на годишна база за детето си от отстъпка от корп.данък.
                    Би било жалко ако не е толкова смешно...

                    Иначе само си чешете езиците. Написано си е.

                    Информационният център на НАП предоставя възможност на клиентите на агенцията да получат отговори на всички запитвания, свързани с НАП, а също така да подадат сигнал за констатирано данъчно-осигурително нарушение по телефона или електронната поща.

                    Сигнали за нарушения могат да се подават на информационния телефон на НАП - 0700 18 700, на цената на градски разговор или по електронна поща на адрес: infocenter@nra.bg.
                    https://www.youtube.com/watch?v=kKAoA6la5nk
                    Last edited by pipbel; 27.02.2019, 11:37.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      да съм казал, че се плащат в нап... просто нап е органа , който може да събира тези/точки, които да се ползват за плащане на всички такси и данъци и глоби с ответна страна държавата. Трябва малко по-голбално да мислиш в контекста на електронно правителство, връзки между институциите и тн и тн...

                      така не става филма сме го гледали и го гледаме по цял ден
                      за там си идеален.
                      ама ти бъркаш държавата с общината.

                      ПП. всяко усложняване на системата я прави неефективна
                      Last edited by nradev; 27.02.2019, 11:20.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Потребителя
                        косвените данъци винаги на практика ги плаща потребителя .но ги внася търговеца

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                          а ддсто и акциза на горивата кой ги плаща
                          Потребителя

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                            пак се изказа неподготвен. данък МПС и такса смет немат нищо общо с НАП. събира ги общината
                            да съм казал, че се плащат в нап... просто нап е органа , който може да събира тези/точки, които да се ползват за плащане на всички такси и данъци и глоби с ответна страна държавата. Трябва малко по-голбално да мислиш в контекста на електронно правителство, връзки между институциите и тн и тн...

                            така не става филма сме го гледали и го гледаме по цял ден
                            за там си идеален.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                              Мислим, че все така ЛУКОЙЛ няма да плаща данъци, а ефекта от тия на Вуте и Геле е минимален.
                              а ддсто и акциза на горивата кой ги плаща

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Много по-удачен вариант би било ако НАП както са направили приложение - направят така, че който иска да се регистрира и да сканира всички бележки (касови бележки, а не фактури ), които получава в магазини и заведения. Да акумулира точки и в края на годината да може да си плати част от данъците с тези точки/пари. Примерно 0.5-1% от стойността на маркираните бонове. Ако някой е изхарчил 10К през годината ще може да ползва 50 или 100лв за данък МПС, такса смет е такива неща. В този случай хората няма да стават доносници , НО ще си изискават своето и който иска ще може да пуска сигнал ако маркирания бон му излезе, че не е ОК.
                                Проблемът на НАП и Държавата е не гърлото откъдето се пълни тубата, а големите дупки откъдето изтича събраното - за това обаче много не се говори, защото най-големите дупки са за хора, които си 'плащат'.
                                пак се изказа неподготвен. данък МПС и такса смет немат нищо общо с НАП. събира ги общината
                                Last edited by nradev; 27.02.2019, 10:45.

                                Коментар

                                Working...
                                X