IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

    Няма да питам... -30 -35% обезценка най-вероятно. Самият факт, че никой не излезна да каже категорично, че няма да се маха, значи ще се махне !!!
    Абе нали валутен борд значи, че всяка хартия дето пуска банката (в случая Лев пуснат от БНБ) има покритие от валутата, която е вързан (в случая Евро). Така че на теория БНБ трябва да има точно толкова Евро (по курса) колкото левчета има в обръщение.

    Така че и да освободи курса - теоретично няма как да мръдне на никъде. Освен ако не напечата левчета и не ги пусне в обръщение или не покритието не е било 1:1. Иначе може да закараш всичките левчета на гишето на БНБ и те ще ти дадат Евро.

    Въпросът е какво ще стана с този резерв. Че тази тема е по-интересната.

    Коментар


    • На мен ми е по-интересно какво ще стане с резерва от Евро на БНБ. Нали сега зад всеки Лев седи Евро. Че много глупости се изприказваха по темата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение

        Хмм.. А каквo ще чиним тогава в ERM2 ? Една от точките по Маастрихтските критерии е
        "Стабилност на валутата, изразяваща се в това валутният курс да се вмества без голямо напрежение в нормалните зони за отклонение, предвидени в ERMII" Къв курс ще се следи като ще е фиксиран заради борда ? Нещо не ми се връзва...
        Маастрихтските критерии не са писани за страни във валутен борд (фиксиран курс). Както е писал колегата тази точка за нас просто се явява формалност. Другите точки ще са важни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
          Тони, в чакалнята си със свободен курс респективно без борд!

          Само не питай какво ще стане с депозитите,че преди няколко дни Андронов бил гост на Ц.Ризова и говорил глупости от сорта "Нема страшно..."
          Няма да питам... -30 -35% обезценка най-вероятно. Самият факт, че никой не излезна да каже категорично, че няма да се маха, значи ще се махне !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
            Тони, в чакалнята си със свободен курс респективно без борд!

            Само не питай какво ще стане с депозитите,че преди няколко дни Андронов бил гост на Ц.Ризова и говорил глупости от сорта "Нема страшно..."
            Категорично не! Курсът ще си остане фиксиран и Бордът ще си функционира до влизането в Еврозоната. Теоретично може да се договори друг курс, но на практика няма как да се случи.
            В нашия случай престоят в ERM II е чисто формален критерий.

            Коментар


            • Тони, в чакалнята си със свободен курс респективно без борд!

              Само не питай какво ще стане с депозитите,че преди няколко дни Андронов бил гост на Ц.Ризова и говорил глупости от сорта "Нема страшно..."
              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Борда си остава до приемане на Еврото и приемаме Еврото по този курс (текущия фиксиран курс).
                Хмм.. А каквo ще чиним тогава в ERM2 ? Една от точките по Маастрихтските критерии е
                "Стабилност на валутата, изразяваща се в това валутният курс да се вмества без голямо напрежение в нормалните зони за отклонение, предвидени в ERMII" Къв курс ще се следи като ще е фиксиран заради борда ? Нещо не ми се връзва...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tonygl Разгледай мнение
                  На мен ми е интересно , тъй като всички пропускат тази "малаоважна" подробност, а иммено какво става с борда при влизане в ЕРМ2 ? Маха се за да се види реалният курс евро/лев или остава до въвеждане на еврото. Никой и дума не продума или поне аз не съм чул как ще се осъществи...
                  Борда си остава до приемане на Еврото и приемаме Еврото по този курс (текущия фиксиран курс).

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                    Добро утро!

                    ОСТАВАТ ОЩЕ
                    60 ДНИ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОЙКО БОРИСОВ, за да изпълни обещанието си и подаде документи за членство на България в ERM 2!
                    За да си коректен припомни обещанията на цАРЯ и сТАНИШЕФ за да видим нещата по-ясно

                    Коментар


                    • На мен ми е интересно , тъй като всички пропускат тази "малаоважна" подробност, а иммено какво става с борда при влизане в ЕРМ2 ? Маха се за да се види реалният курс евро/лев или остава до въвеждане на еврото. Никой и дума не продума или поне аз не съм чул как ще се осъществи...

                      Коментар


                      • Добро утро!

                        ОСТАВАТ ОЩЕ
                        60 ДНИ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОЙКО БОРИСОВ, за да изпълни обещанието си и подаде документи за членство на България в ERM 2!

                        Коментар


                        • 10-9-8-7-5-6...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                            Някой знае ли, кои държави в момента са с валутен борд?
                            Ние, Босна и Херцеговина и Хонг Конг сме от по-познатите. Останалите са предимно британски територии.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              Тогава защо Боко и компания награбиха милиарди заеми за двата мандата? Защо гербавите и оня очилатия мухльо Дянков гепиха 1,5 милиарда лева от здравната каса?
                              Едва-ли е заради Борда.

                              Коментар


                              • На гърците как им наляха тирове с мангизи даром и още ще им наливат. С малко демонстрации и разправии даже им опростиха част от тях, няма да им се налага да ги връщат.

                                Някой знае ли, кои държави в момента са с валутен борд?
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X