IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ОСТАВАТ САМО 22 ДНИ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОЙКО БОРИСОВ да изпълни ангажимента си и подаде документи за членство на България в ERM 2!

    Коментар


    • Прави впечатление, че обществените нагласи, донякъде и в този форум, в повечето случаи са в двете крайности. Или твърдо против еврозоната заради някакви пресилени страхове, или имащи надежда, че еврото с магическа пръчка ще предизвика някакво раздвижване и в най-скоро време ще имаме разцвет. И преди съм писал, че ефектите (положителни и отрицателни) не са особено значими в нашата ситуация.
      Разбира се, това се отнася за доста оптимистичния вариант, че някой ще ни допусне до там.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

        Искаш да внушиш че всички ще продават борсови активи за да купят евро а сллед това със същото евро ще купуват активи на борсата ?????
        Нищо не искам да внушавам просто не виждам какви борсови активи бих си купил нито в момента нито като цяло. На борсата държа Софарма и то само щото я купих на 4.50 И нея не бих държал честно казано. От 10-12 акции които следя при никоя няма някакви новини дето биха ме накарали да ги купя особенно ако утре обявят че ще обръщаме левовете в марки.
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

          Начев, извинявам се, ако неточно съм формулирал темата, но тя е за това кога и дали въобще ще подадем заявление за приемане в ERM-2. Защото както аз, така и много други коментатори, допускаме, че такова заявление няма да бъде подадено. Оправдания могат да се измислят много.... Нека това стане факт и едва после да гледаме ще ни приемат ли или не? Стъпка по стъпка... "Изпращането на едно писмо" (заявлението) никой не е казвал, че ще бъде подвиг - то е недостатъчно, но необходимо условие, което задължително трябва да бъде изпълнено! Няма как да спечелиш от тотото, ако не си попълнил фиш, нали?!
          Признавам, че в началния етап формулирането на въпроса и цялото ти повествование ми изглеждаха леко странно, но развитието на нещата доста категорично подсказва, че си напипал плодородна почва.
          Поздрави, за което!

          Нещо в тона и посланията на последния ти постинг ми се изплъзва, но следва да се има предвид, че друга толкова целенасочена тема във форума просто няма.
          Буквално всички мнения са фокусирани изцяло върху тематиката по приемане в ЕРМ-2.
          Ако поради някакви си твои причини имаш негативни усещания, че се прави опит да се включи и гранична тематика (такава за паричния съвет, еврото и сходни), човешки ще разбера емоцията ти, но ... толкова.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

            ...Създаде се едно фалшиво напрежение и празна илюзия, че изпращането на едно писмо само по себе си е някакво грандиозно дело, граничещо с подвиг. Празни приказки за наивници са това...

            Поздрави
            Начев, извинявам се, ако неточно съм формулирал темата, но тя е за това кога и дали въобще ще подадем заявление за приемане в ERM-2. Защото както аз, така и много други коментатори, допускаме, че такова заявление няма да бъде подадено. Оправдания могат да се измислят много.... Нека това стане факт и едва после да гледаме ще ни приемат ли или не? Стъпка по стъпка... "Изпращането на едно писмо" (заявлението) никой не е казвал, че ще бъде подвиг - то е недостатъчно, но необходимо условие, което задължително трябва да бъде изпълнено! Няма как да спечелиш от тотото, ако не си попълнил фиш, нали?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

              Хммм,аз например ще бъда много щастлив ако се случи,от друга страна със сигурност няма да се хвърля да купувам "повече от сега" примерно.....просто защото нямам свободен кеш,но и да имах пак нямаше да го тръшна.Така е и с останалите спекуланти,а както знаем спекулантите превят движенията........но някой друг "трябва да запали искрата"..Така че в крайна сметка краткосрочно няма да има никаква промяна според мен.
              Разбирам, че сме единомишленици. Това е добре.
              Всъщност и от единомислието и от противопоставянето могат да се извлекат позитиви и да се научи нещо.

              Просто средата е крайно неблагоприятна. Гърция си тлее, фитилът под Италия, Испания и др. си гори и никой не знае колко точно е дълъг. И двете страни имат от днес нови правителства, но като погледне човек, че става дума за несистемни партии, оглавени от експерт в едната и социалисти в тежко малцинство в другата - нищо хубаво не може да се очаква там.
              У нас правителството спешно се нуждае от отбелязване на няколко точки преди излизане в лятна летаргия. Създаде се едно фалшиво напрежение и празна илюзия, че изпращането на едно писмо само по себе си е някакво грандиозно дело, граничещо с подвиг. Празни приказки за наивници са това. Има и нещо позитивно все пак. Нашата политическа класа напоследък издава сигнали, че е проумяла факта от наличието на български национални интереси и приоритети, необходимостта от вършенето на необременена от идеологически похлупак реална политика.
              Пък вероятно и натискът върху чатала, с който ни притискат в земята, в момента е поотслабен.

              По-долу бях споделил, че в основни линии приемам преминаване към евро. Имам огромни резерви и не го харесвам, а същевременно го приемам. Твърде е вероятно тук да се крие някакво нездраво противоречие. Да, така е, но след тежките провали и безпътицата, страната е изпаднала в някаква много специфична ситуация и все пак трябва да се мисли за няаккъв бъдещ момент, в който бордът ще трябва да остане в историята.
              Субективното ми виждане е, че при връзването към ДМ левът беше брутално подценен. Инфлационният диференциал през годините навакса в някаква степен този дисбаланс, но продължавам да мисля, че и в момента курсът лев:евро не представлява спирачка за нашия износ. Най-лекият, безболезнен и естествен начин за излизане от системата на паричен съвет би било преминаване към еврото.

              Поздрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                не знам аз просто споделям че по-скоро акциите ще идат надолу
                Искаш да внушиш че всички ще продават борсови активи за да купят евро а сллед това със същото евро ще купуват активи на борсата ?????

                Коментар


                • ОСТАВАТ САМО 23 ДНИ НА ПРАВИТЕЛСТВОТО НА БОЙКО БОРИСОВ да изпълни ангажимента си и подаде документи за членство на България в ERM 2!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                    А тези дето си държат акциите само в лева ли ще ги търгуват ??
                    не знам аз просто споделям че по-скоро акциите ще идат надолу
                    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                      Защото евентуално ще трябва да превалутираш което значи продажба на активи в лева (акции) и покупка на евро ( аз ако бях щях да си купя и европеиски акции в процеса). Поне аз така си го представям а ако живеете в някаква илюзия че ще влезем в ЕРМ II от позицията на валутен борд значи не познавате нашите политици
                      А тези дето си държат акциите само в лева ли ще ги търгуват ??

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

                        А защо не ??
                        Защото евентуално ще трябва да превалутираш което значи продажба на активи в лева (акции) и покупка на евро ( аз ако бях щях да си купя и европеиски акции в процеса). Поне аз така си го представям а ако живеете в някаква илюзия че ще влезем в ЕРМ II от позицията на валутен борд значи не познавате нашите политици
                        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                          Значи вие очаквате тия да кажат 2022-ра въвеждаме еврото и борсата ни дето се търгува в левчета да рипне нагоре вие как я мислите тая работа :?
                          А защо не ??

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                            Хммм,аз например ще бъда много щастлив ако се случи,от друга страна със сигурност няма да се хвърля да купувам "повече от сега" примерно.....просто защото нямам свободен кеш,но и да имах пак нямаше да го тръшна.Така е и с останалите спекуланти,а както знаем спекулантите превят движенията........но някой друг "трябва да запали искрата"..Така че в крайна сметка краткосрочно няма да има никаква промяна според мен.
                            Значи вие очаквате тия да кажат 2022-ра въвеждаме еврото и борсата ни дето се търгува в левчета да рипне нагоре вие как я мислите тая работа :?
                            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                              Няма никаква смислена причина да очакваме реакция.
                              Принципно си прав - актът на подаване на заявление би следвало да се възприема като положителна новина. В него е редно да разчетем много сигнали: извършена работа, постигнати резултати, самочувствие, желание да се следват и изпълняват договорни задължения, позитивни политически и икономически очаквания и др. от това естество.

                              Горното разкрива теоретични нагласи. А какво е положението на практика. Без да сме в кухнята и да познаваме директните политически и професионални оценки, ставаме свидетели на множество натрапчиви подсказвания, че не сме готови, че не е дошло времето, ... ерго - не ни искат там.
                              Ние още не сме станали официален кандидат член, а практически изпълняваме (с известна лека условност) изискванията, които са валидни за членовете. Същите тези членове, обаче, ако трябва да ги оценяваме по техните собствени критерии, то половината би следвало веднага да бъдат безмилостно натирени извън еврозоната.
                              Те не желаят дори да влезем в процедура.
                              При условие, че нямат никакво законно право да ни отказват да заявим желание за влизане в процедура.
                              От друга страна има едно мощно раздвижване на пластове, което подсказва, че твърде вероятно светът вече да е станал неусетно много различен в рамките на един минимален срок от време.
                              Всички тези допускания и спекулации не представляват позитивна новина. Да, по-скоро това не е позитивна новина.
                              И все пак - "непослушанието" на една периферна и незначителна страна, която заявява някакви свои безспорни права въпреки дидактичните внушения на европейските елити, по-скоро не е и лошо новина. Защо да е лоша?!

                              Ако приемем, че борсата е едно много ерудирано, интелигентно и интуитивно същество, то вече е дало оценката си.

                              Моята спекулативна оценка е, че БФБ ще посрещне този факт с обезкуражаващо безразличие.
                              Хммм,аз например ще бъда много щастлив ако се случи,от друга страна със сигурност няма да се хвърля да купувам "повече от сега" примерно.....просто защото нямам свободен кеш,но и да имах пак нямаше да го тръшна.Така е и с останалите спекуланти,а както знаем спекулантите превят движенията........но някой друг "трябва да запали искрата"..Така че в крайна сметка краткосрочно няма да има никаква промяна според мен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

                                Аз не знам дали борсата ще реагира? Надявам се да реагира и то положително! Но знам със сигурност, че от двете възможности - да подадем и да не подадем документи - първата ще бъде положителна новина, а втората - отрицателна.
                                Няма никаква смислена причина да очакваме реакция.
                                Принципно си прав - актът на подаване на заявление би следвало да се възприема като положителна новина. В него е редно да разчетем много сигнали: извършена работа, постигнати резултати, самочувствие, желание да се следват и изпълняват договорни задължения, позитивни политически и икономически очаквания и др. от това естество.

                                Горното разкрива теоретични нагласи. А какво е положението на практика. Без да сме в кухнята и да познаваме директните политически и професионални оценки, ставаме свидетели на множество натрапчиви подсказвания, че не сме готови, че не е дошло времето, ... ерго - не ни искат там.
                                Ние още не сме станали официален кандидат член, а практически изпълняваме (с известна лека условност) изискванията, които са валидни за членовете. Същите тези членове, обаче, ако трябва да ги оценяваме по техните собствени критерии, то половината би следвало веднага да бъдат безмилостно натирени извън еврозоната.
                                Те не желаят дори да влезем в процедура.
                                При условие, че нямат никакво законно право да ни отказват да заявим желание за влизане в процедура.
                                От друга страна има едно мощно раздвижване на пластове, което подсказва, че твърде вероятно светът вече да е станал неусетно много различен в рамките на един минимален срок от време.
                                Всички тези допускания и спекулации не представляват позитивна новина. Да, по-скоро това не е позитивна новина.
                                И все пак - "непослушанието" на една периферна и незначителна страна, която заявява някакви свои безспорни права въпреки дидактичните внушения на европейските елити, по-скоро не е и лошо новина. Защо да е лоша?!

                                Ако приемем, че борсата е едно много ерудирано, интелигентно и интуитивно същество, то вече е дало оценката си.

                                Моята спекулативна оценка е, че БФБ ще посрещне този факт с обезкуражаващо безразличие.

                                Коментар

                                Working...
                                X