IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

    ха ха щом евробанката поема контрола "за чий" ни е ERM 2 -направо в ойрозоната с двата крака
    до колкото четох ЕЦБ може да интервенира курса на страна в ЕRM 2 не е точно да поема контрол но може да влияе на курса за да го държи в коридор един вид ЕЦБ става гарант на коридора. Ако няма да махаме борда няма причина да обсъждаме какъв ще ни е канала спрямо еврото.
    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

    Коментар


    • Айде пак за кой ли път се появиха бутачите на Борда. А бе не разбрахте ли, че ще влезем и в ERM II и в Еврозоната барабар с Борда. Нито изискванията, нито практиката досега, пречат на приемането на страна с Борд. Омръзна ми да се хващам на бас за това. Преди години един боклук - Zlata Lamia се хвана с мен на бас за 1000 лева и после не си го плати. Поради това подозирам, че това всъщност беше Пешо МлЕкото, щото той е известен мошеник и не си плаща басовете.
      He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

      Коментар


      • Тц ние трябва да си подържаме +-15 т.е БнБ ако не влезем с борда. ЕЦБ ще поеме като ни приемат

        Коментар


        • Първоначално изпратено от O2 Разгледай мнение

          Мисля така, влизаме в ерм 2, евробанката поема контрола и махаме борда за да влезем в изискването +-15 %
          ха ха щом евробанката поема контрола "за чий" ни е ERM 2 -направо в ойрозоната с двата крака

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

            Според мен за не повече от 5-6 месеца ще сме с курс дето ще търси равновесно положение. До колкото аз разбирам целта на нашите мили управници е да влезем в ЕРМ II на 01.01.2019-та за да може да сме в лотарията за разпределяне на тия 2 милиарда еврофондове за страните дето ще приемат еврото . Ще разберем утре дали и как ще се развие това.
            няма да втасат за 01.01. 2019....така като гледам...01.06.
            имам едно странно предчувствие отнасящо се за правилата в ЕС и отношението към България .
            Ще се разбере за 1 година......или още утре.

            относно равновесният курс.....има още един вариант който е много вероятен като се има предвид закона за борда и като си припомним един азиатски борд.
            този вариант има огромни предимства пред едно обикновено "освобождаване на напрежението" и рисковете което носи.
            все пак някои хора им се налага да работят и през уикенда понякога
            Last edited by al64ad; 11.07.2018, 20:57.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение


              това съвсем друго нещо означава по мой прочит. Т.е. след като не сме в ерм 2 нама как да отговараме на +-15 не значи че трябва да махаме борда
              Мисля така, влизаме в ерм 2, евробанката поема контрола и махаме борда за да влезем в изискването +-15 %

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                https://www.investor.bg/ikonomika-i-...zonata-261653/

                Ти си го чети както искаш:

                "Единственото условие, което разделя България от членството, е критерият за обменния курс, като законодателството в страната не е напълно съвместимо с Договора от Маастрихт."

                това съвсем друго нещо означава по мой прочит. Т.е. след като не сме в ерм 2 нама как да отговараме на +-15 не значи че трябва да махаме борда

                Коментар


                • Първоначално изпратено от das Разгледай мнение
                  Сравнението с другите 2 държави не е коректно, защото ние сме в борд вече над 20г. Може би е редно да се освободи курса и наистина пазара да намери текущото му равновесно положение преди ликвидирането на лева, защото със сигурност има натрупани дисбаланси за тези 20г. Едно е да си 5-10г. в борд, друго е като нас. Затова наистина може би следва да се освободи курса за година да речем и после да се смята на какъв курс ще приемаме еврото.
                  Според мен за не повече от 5-6 месеца ще сме с курс дето ще търси равновесно положение. До колкото аз разбирам целта на нашите мили управници е да влезем в ЕРМ II на 01.01.2019-та за да може да сме в лотарията за разпределяне на тия 2 милиарда еврофондове за страните дето ще приемат еврото . Ще разберем утре дали и как ще се развие това.
                  http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    е дай някой линк, да видим кой го е казал и кога и на какво точно се позовават, че не може...За другите може па за нас не, много интересно...
                    https://www.investor.bg/ikonomika-i-...zonata-261653/

                    Ти си го чети както искаш:

                    "Единственото условие, което разделя България от членството, е критерият за обменния курс, като законодателството в страната не е напълно съвместимо с Договора от Маастрихт."
                    http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 888 Разгледай мнение
                      Познавайки манталитета на нашитe родолюбиви ,честни , почтени , способни и тн. политици от 3 до 6 месеца заплатата на теб или на родителите ти ще e между 5 и 10 EUR.
                      -1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ert Разгледай мнение
                        Може би преди приемането на еврото държавата трябва да освободи фиксирания курс за да може за някакъв срок, например 3 или 6 месеца пазара да определи равновесния курс? Нали искаме пазарна икономика, пазара следва да си каже думата. Поне така мисля, но няма да се учудя ако пак има някакъв двоен стандарт, защото така работи ЕС.
                        Познавайки манталитета на нашитe родолюбиви ,честни , почтени , способни и тн. политици от 3 до 6 месеца заплатата на теб или на родителите ти ще e между 5 и 10 EUR.

                        Коментар


                        • Никой няма да отменя Борда при влизането в ERM II. Първо, никой не изисква от нас такова нещо. И второ, няма такива политически самоубийци, които да направят това нещо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение
                            Две държави са влезнали в Еврото с борд. Работата е там че на нас ни казаха че тази игра няма да я бъде при нас.
                            Сравнението с другите 2 държави не е коректно, защото ние сме в борд вече над 20г. Може би е редно да се освободи курса и наистина пазара да намери текущото му равновесно положение преди ликвидирането на лева, защото със сигурност има натрупани дисбаланси за тези 20г. Едно е да си 5-10г. в борд, друго е като нас. Затова наистина може би следва да се освободи курса за година да речем и после да се смята на какъв курс ще приемаме еврото.

                            Коментар


                            • е дай някой линк, да видим кой го е казал и кога и на какво точно се позовават, че не може...За другите може па за нас не, много интересно...
                              Last edited by pepe1234; 11.07.2018, 16:26.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                                е та той си е фиксиран, какво има да се определя стартовия 1,95583 Въперки това аз все пак не съм убеден че влизайки в ЕРМ2 ще влезем без борд....Виж това:
                                Две държави са влезнали в Еврото с борд. Работата е там че на нас ни казаха че тази игра няма да я бъде при нас.
                                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                                Коментар

                                Working...
                                X