IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

    ЕРМ 2 няма нищо общо с това ако ЕЦБ надзирава нашите банки като участнички в банковият съюз и като плащащи такси към банковият съюз би трябвало да получим помощ в случей на нещо подобно на КТБ.
    Именно ERM2 няма нищо общо,но еврозоната има и докато престояваме докато я чакаме не сме пълноправни членове на банковия съюз.Специалиста по долу също ти е отговорил

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Не съм специалист ,но четох някакво изказване че това може да се случи едва когато въведем еврото,а до тогава при престоя ни в ЕРМ2 не е точно така......а може да ни се наложи да постоим там и доста по-дълго време от 2 години
      ЕРМ 2 няма нищо общо с това ако ЕЦБ надзирава нашите банки като участнички в банковият съюз и като плащащи такси към банковият съюз би трябвало да получим помощ в случей на нещо подобно на КТБ.
      http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение

        Ето, този абзац ми се струва доста съществен:

        "...In line with the relevant secondary legislation, Bulgaria will also participate in the Single Resolution Mechanism (including the Single Resolution Fund) from the date of entry into force of the ECB decision on close cooperation. Therefore, as from that date Bulgaria should be subject to the obligations stemming from the Intergovernmental Agreement on the transfer and mutualisation of contributions to the Single Resolution Fund, notably the obligation to transfer those contributions to the Single Resolution Fund in accordance with the relevant provisions thereof. To these effects, Bulgaria is expected to take all the necessary steps in order to ratify and deposit its instrument of ratification in due course before the decision on close cooperation enters into force..."
        да не станем хепи като Словаците, които не искаха да плащат за мурафетите на гърците
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
          Писмото и изявлението на България за чакалнята.
          http://www.consilium.europa.eu/en/pr...participation/
          Ето, този абзац ми се струва доста съществен:

          "...In line with the relevant secondary legislation, Bulgaria will also participate in the Single Resolution Mechanism (including the Single Resolution Fund) from the date of entry into force of the ECB decision on close cooperation. Therefore, as from that date Bulgaria should be subject to the obligations stemming from the Intergovernmental Agreement on the transfer and mutualisation of contributions to the Single Resolution Fund, notably the obligation to transfer those contributions to the Single Resolution Fund in accordance with the relevant provisions thereof. To these effects, Bulgaria is expected to take all the necessary steps in order to ratify and deposit its instrument of ratification in due course before the decision on close cooperation enters into force..."

          Коментар


          • Стабилен е..Ама много е стабилен..Нали видяхме с КТБ..

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

              ти се бъзикаш какъв точно суверенитет имаш сега? Нито имаш валута, нито имаш Централна бака, за какъв точно суверенитет ми говориш? Освен това мисля, че доста хора споделят мнението ми че БНБ е тотално неадекватна в този си вид и абсолютно безсмислена, а дори ясно пролича и че не е независима, както би следвало да бъде....
              В този си вид БНБ поддържа по-стабилен банков сектор в сравнение с някои държави, които са под надзора на ЕЦБ.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Защо? В смисъл, какво ни бърка банковия съюз, че така се дърпаме от него, не е ли нещо положително?
                Не участваме във вземането на решения, губим част от надзора на банките (казвам част, защото ЕЦБ няма да поеме целия надзор), но пък не получаваме ликвидна подкрепа при нужда и т.н. Образно казано аз ще те надзиравам, но ако се случи нещо неприятно, ти плащаш. И за суверенитетът е ясно.

                Коментар


                • от така сервираното инфо излиза, че едва ли не сега започва подготовката ни за влизането в чакалнята..... какво дремаха последните години. Сега за една година ще трябва да си оправим банковата система на КОЙ, прокуратурата на Баце и Шиши (Доган) и да сме ок догодина по това време да ни кажат айде готови сте ето ви билетчето за кино.....

                  чисто политически не виждам кой ще ни спре - трябва да тупат по рамото йесмен защото не им трябват още поляци, чехи и унгарци по линия на заселването на континента с талибани. Затова всички са мили и услужливи, но според мен големият зор за корумпираните ни политици ще дойде , когато започнат одити и доклади от професионалистите, които ще правят одити по нужните точки. Тогава като нищо ще излезе Фрау Меркел и ще каже с благ тон "ами нашите приятели имат още да работят"

                  реформите до сега в съдебна система и всякакви надзори се свеждат до това да се сложат наши хора на важните места, че да няма кой да ни развали хатъра докато у(при)свояваме фондовете.

                  не съм оптимист
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                    Защо? В смисъл, какво ни бърка банковия съюз, че така се дърпаме от него, не е ли нещо положително?
                    По същество пичовете ни биха още един як и звучен шамар - културно ни казаха, че не ни вярват за т.нар. банкова и финансова стабилност.
                    Не вярват на банките, пенсионните фондове, застрахователите - особено с нашенски чорбаджии, не вярват на съдебната ни система, на БХ и т.н. и т.н.
                    А иначе банковия съюз е нещо много добро, но там приемат само добри ябълки, не гнили...
                    Но ние пак ще извъртим нещата - че са ни обещали нещо много хубаво и ще се къпем с хладка водица пред превзетите ни медии...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение
                      Ако разбирам правилно, следва едногодишен преходен период на мониторинг и реформи, и ако се представим добре, ще ни приемат в ERM II, така ли излиза?
                      Според мен - да.

                      Коментар


                      • Щом трябва ще стоим. Ти за къде бързаш?
                        ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

                          нали не сравняваш икономиката на България с тази на Великобритания, Дания, Швейцария и тн.
                          Още повече че до колкото всички знаем скоро Великобритания дори няма да е в ЕУ та не само в Еврозоната.
                          За нас излизане от борда с въвеждане на еврото особенно ако го направим при курс 1.96 е възможно най-полужителното развитие за нашата икономика. Първо защото най-после ще излезнем от борда и ще имаме истинска централна банка във формата на ЕЦБ. Ще може да имаме финансова политика макар и диктувана от ЕЦБ което ще помогне за контрол над инфлацията и тн. от друга страна контрола над банковата ни система от нещо като ЕЦБ е далеч по-добре от контрол от БНБ. Защото когато се случи нещо като с КТБ вместо ние да вадим пари да си спасяваме банките ще ги спасява ЕЦБ освен това нашите банки ще могат да заемат капитал от ЕЦБ на доста по-ниски цени и ще може да ползваме различни програми за по-ниски заеми. Прибави и по-високият ни кредитен рейтинг защото ЕЦБ ни гарантира а не БНБ и като цяло за икономиката това е добра новина. Току виж и някой външни инвеститори се завърнат. Което също ще е полужително.
                          Не съм специалист ,но четох някакво изказване че това може да се случи едва когато въведем еврото,а до тогава при престоя ни в ЕРМ2 не е точно така......а може да ни се наложи да постоим там и доста по-дълго време от 2 години

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                            http://www.consilium.europa.eu/media...ticipation.pdf
                            това май се брои за молба за членство
                            Благодаря, Бони, май наистина това е документът, който очаквахме да видим! Чета нататък...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                              ти се бъзикаш какъв точно суверенитет имаш сега? Нито имаш валута, нито имаш Централна бака, за какъв точно суверенитет ми говориш? Освен това мисля, че доста хора споделят мнението ми че БНБ е тотално неадекватна в този си вид и абсолютно безсмислена, а дори ясно пролича и че не е независима, както би следвало да бъде....
                              + + +
                              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                                Валутата ни не е баш евро, независимо от наличието на борд. Добре изброй ми ползите. Ако са толкоз много и не визирам гръцкото лапане, щото видя преяждането как води до повръщане, пак си задавам въпроса защо британците си запазиха лирата?
                                нали не сравняваш икономиката на България с тази на Великобритания, Дания, Швейцария и тн.
                                Още повече че до колкото всички знаем скоро Великобритания дори няма да е в ЕУ та не само в Еврозоната.
                                За нас излизане от борда с въвеждане на еврото особенно ако го направим при курс 1.96 е възможно най-полужителното развитие за нашата икономика. Първо защото най-после ще излезнем от борда и ще имаме истинска централна банка във формата на ЕЦБ. Ще може да имаме финансова политика макар и диктувана от ЕЦБ което ще помогне за контрол над инфлацията и тн. от друга страна контрола над банковата ни система от нещо като ЕЦБ е далеч по-добре от контрол от БНБ. Защото когато се случи нещо като с КТБ вместо ние да вадим пари да си спасяваме банките ще ги спасява ЕЦБ освен това нашите банки ще могат да заемат капитал от ЕЦБ на доста по-ниски цени и ще може да ползваме различни програми за по-ниски заеми. Прибави и по-високият ни кредитен рейтинг защото ЕЦБ ни гарантира а не БНБ и като цяло за икономиката това е добра новина. Току виж и някой външни инвеститори се завърнат. Което също ще е полужително.
                                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                                Коментар

                                Working...
                                X