IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

    Напълно безмислена операция. Когато еврото се обезценява и левът се обезценява с него.
    От друга страна през последните 10 години при некадърното управление на герб и бсп, спестявнания на българите се обезценяват годишно с по около 4-5% заради инфлацията и монополите, въпреки, че уж левът бил вързан към еврото.
    Който си е държал спестяванията в евро или английски лири пак не се е защитил, защото и двете валути се обезцениха последните години.
    Обезценката е относително нещо. Ако имам да плащам долари, или нещо различно от евро, както и да пазарувам суровини или зависими от долара стоки, но в левове - да съгласен съм. Но....Аз съм играл и на форекс - макар и не много сполучливо и смятам , че безсънните моменти не си струват

    Коментар


    • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
      Аз смятам занапред да държа 50:50 лев-евро.
      Ако се стремиш да не загубиш се нарича хеджиране, ако искаш да спечелиш - спекулант. Много е простичко.
      Напълно безмислена операция. Когато еврото се обезценява и левът се обезценява с него.
      От друга страна през последните 10 години при некадърното управление на герб и бсп, спестявнания на българите се обезценяват годишно с по около 4-5% заради инфлацията и монополите, въпреки, че уж левът бил вързан към еврото.
      Който си е държал спестяванията в евро или английски лири пак не се е защитил, защото и двете валути се обезцениха последните години.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
        За да си отговори човек на този въпрос е нужно да си познава приходата и разходната част на собствения бюджет.
        Ако няма да извършваш разходи в тугрици, за какъв чеп ти са? Същото и за долара. Аз смятам занапред да държа 50:50 лев-евро.
        Ако се стремиш да не загубиш се нарича хеджиране, ако искаш да спечелиш - спекулант. Много е простичко.
        В твоя случай по-скоро се нарича пропуснати ползи, защото държиш кеш, вместо да го инвестираш. А да хеджираш лев-евро е като да се плашиш от собствената си сянка.

        Коментар


        • За да си отговори човек на този въпрос е нужно да си познава приходата и разходната част на собствения бюджет.
          Ако няма да извършваш разходи в тугрици, за какъв чеп ти са? Същото и за долара. Аз смятам занапред да държа 50:50 лев-евро.
          Ако се стремиш да не загубиш се нарича хеджиране, ако искаш да спечелиш - спекулант. Много е простичко.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от econo_miss Разгледай мнение
            Проблема е че наистина няма алтернатива. Аз не искам Боко, ама няма за кого.
            Колкото до деца и пенсионери...Не съм съгласен. Проблема е в циганите.
            Затова и ще искат да слагат допълнително здравно ( и несамо за това де).
            Защо не махнат прага за осигурителния доход? Какъв е мотива?
            Аз пък не съм съгласен да се увеличава тавана на дохода или да се вдига процента на здравната вноска.Не може едни и същи да плащаме за всичко в тая държава а едни тарикати да не плащат.Преди да се вдигнат вноските трябва
            1.Да се прилагат крути мерки срещу лекари и болници позволяващи си да мамят или искат подаръци дарения и каквото се сетиш включително затваряне на болницата при втори такъв случай и отнемане на лекарски права до живот.На който доктор му е малка заплатата да напуска и да си търси друго място дето дават много пари а не да изнудва и рекетира болни хора.
            2.Драстично намаляване на партийни субсидии и държавните хрантутници
            3.Всички си плащат здравните осигуровки включително и държавните хрантутници пенсионерите а родителите плащат за децата.
            Не плащаш ли ебал съм ти майката мри кат пес.Не може да имаме пари за цигари алкохол чалга тонколони монколони а да нямаш 20-30 кинта за здравна осигуровка.

            Коментар


            • Проблема е че наистина няма алтернатива. Аз не искам Боко, ама няма за кого.
              Колкото до деца и пенсионери...Не съм съгласен. Проблема е в циганите.
              Затова и ще искат да слагат допълнително здравно ( и несамо за това де).
              Защо не махнат прага за осигурителния доход? Какъв е мотива?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                Но лично аз съм оптимист. Изборната кампания вече започна и нито раздутата администрация, нито повишаването на заплатите и с още 10% ще осигурят на ГЕРБ спокойствие за сигурна победа. Цял народ сега това гледа - ще издържат ли изпита ГЕРБ пред ЕЦБ и ЕК за EРМ 2 и за Шенген?
                Боката нещо се обърка вдига здравните осигуровки вдига данъци на апартаменти и коли вдига ток и газ и заплатите на държавните хрантутници.....И с това озлобява и насъсква всички останали срещу себе си.Не може една шивачка със 700 кинта да плаща осигуровки а една свиня в главна прокуратура дет нищо не прави да взема 7000 и да не плаща осигуровки.
                Ще вдигнем здравните осигуровки на тия дето плащат а тия дето не плащат пак няма да плащат.Не разбирам защо държавата ще осигурява децата и пенсионерите.Никой на никого не е длъжен всеки сам ще се грижи за себе си.Лошото е че куманягите са същит боклуци.

                Коментар


                • Но лично аз съм оптимист. Изборната кампания вече започна и нито раздутата администрация, нито повишаването на заплатите и с още 10% ще осигурят на ГЕРБ спокойствие за сигурна победа. Цял народ сега това гледа - ще издържат ли изпита ГЕРБ пред ЕЦБ и ЕК за EРМ 2 и за Шенген?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                    По-обтекаемо не би могло да се каже.
                    Last edited by Спящият бик; 12.09.2018, 13:48.

                    Коментар


                    • „Във връзка с кандидатстването за еврозоната предстоят технически консултации – в София пристигат експерти от Европейската централна банка и от България ще ходят експерти там. Вече сме на доста напреднал стадий на технически консултации относно процесите, свързани с установяване на близко сътрудничество с Европейската централна банка по отношение на банковия надзор. Планът се движи в график”, добави Владислав Горанов.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение
                        интересна таблица

                        http://m.24chasa.bg/novini/article/7020774
                        Този план е само разширеният вариант на писмото за намерения. Има ли заявление, изпратена ли е съответната апикационна форма за тясно сътрудничество с ЕЦБ? Това е въпросът, който трябва да изясним, защото официално потвърждение на такова действие от страна на правителството няма! Продължаваме да четем и да търсим такова, ако случайно сме го пропуснали... Защото, както е известно, и "пътят към ада е постлан с (писма за) добри намерения!

                        Коментар


                        • интересна таблица

                          http://m.24chasa.bg/novini/article/7020774

                          Коментар


                          • -"Правителството одобри План за действие, включващ мерки в отговор на намеренията на Република България за присъединяване към Валутния механизъм II (ERM II) и към Банковия съюз до юли 2019 година. Документът е изготвен в следствие на изпратеното на 29 юни 2018 г. официално писмо от министъра на финансите и управителя на Българска народна банка за участие на Република България в Единния надзорен механизъм (ЕНМ) чрез установяване на тясно сътрудничество с Европейската централна банка по смисъла на Регламент (ЕС) №1024/2013 и за намеренията на страната за кандидатстване във Валутния механизъм II, което получи и политическата подкрепа на Еврогрупата.

                            В Плана за действие са включени мерки, които, предвид поетите с писмото ангажименти, следва да се изпълнят до края на месец юни 2019 година. Мерките се изразяват в: засилване на рамката на надзора в банковия сектор чрез тясно сътрудничество с ЕЦБ и предприемане на необходимата подготовка в съответствие със съществуващите процедури, чрез извършване на редица промени в националното законодателство, като се предвижда към края на 2018г. те да бъдат одобрени от Народното събрание; подобряване на макронруденциалната рамка чрез въвеждане до края на 2018 г. на макропруденциални инструменти в Закона за кредитните институции, позволяващи налагането на системно ниво на изисквания към кредитополучателите; засилване на надзора върху небанковия финансов сектор (пенсионни фондове и застрахователни дружества); подобряване на рамката за несъстоятелността след извършване на преглед на законодателството и изготвяне на съответните законови изменения; засилване на рамката за борба с изпирането на пари; модернизиране на рамката за управление на държавните предприятия посредством преглед и оценка на законодателната, регулаторната и функционална рамка и отправяне на препоръки, свързани с преодоляването на несъответствията между българското законодателство и най-добрите международни практики, в последствие и изготвяне на законодателни текстове в съответствие с насоките на ОИСР; ратифициране от Народното събрание на Споразумение относно прехвърлянето и взаимното използване на вноски в Единния фонд за преструктуриране.

                            Изпълнението на изброените мерките ще осигури спазването на предварително поетите ангажименти в области на политиката, които са от голямо значение за плавния преход към ERM II и към Банковия съюз до юли 2019г., и като краен резултат да се въведе еврото след изпълнение на всички критерии за конвергенция, в съответствие с член 140 от Договора за функционирането на Европейския съюз."

                            Коментар


                            • Перфектен анализ на ситуацията! Не може да се направи по-добре!... Друг е въпросът, че след като го прочетеш, ти става кристално ясно, че ГЕРБ и Бойко Борисов нямат никакво намерение да бързат към Еврозоната, а само да печелят време за още цоцане. Надяват се да устискат поне до следващите избори, а аз се надявам, че след по-малко от година, когато отново започнат да увъртат, ние сами ще ги свалим, за да не затлачват повече движението ни напред към западните демокрации! И тук, малко нескромно, ще обърна внимание колко точно е заглавието, което съм поставил на темата, защото то отново е актуално - до приемането ни в ЕРМ-2 след година или до края на периода "Бойко Борисов" в родната ни история:
                              Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов!

                              ...Само не ме питайте с кого ще го заменим, защото засега нямам отговор?!... Едно е сигурно - на Запад, към Европа и НАТО и колкото може по-далеч от Путин и БСП!
                              Правителството изглежда се изплаши от потенциалния отказ на Европейската централна банка (ЕЦБ) и реши да не подава апликация за членство в ERM II, преди да получи гаранции за успех.
                              Last edited by Спящият бик; 16.08.2018, 10:55.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                                . Това ме изненадва... Дали пък няма и КФН да замине, че и те са си за затваряне...
                                Това ознаачва затрваяне на КФН и пъехрврянле на проавмщоитяа й към тзои орган в срсднеочоерн план. А до тгавоа ндзроаът на EOPIA и ESMA (еоврпсйеката агецния, оаогящтвра за ктоонлра на ивнетсциоинните псреонцдии и уалряпввтаище джуерсвта) върху дтйесвяита на КФН ще е много по-сортг.
                                Тука познах хахаха, айде чакаме и сакаме. За съжаление така както чета какво трябва да се случи е абсурд да стане. По-скоро нашите политици ще излезнат от ЕС отколкото да направят такива реформи просто защото хич не им изнася и на тях и на "бизнеса зад тях". А народа, е народа кучета го яли...

                                Коментар

                                Working...
                                X