IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    Да, чудесно
    Но, нека го запишат в текста на закона.
    Точно, както правят допълнение към чл.29 от ЗБНБ, чиято 1ва алинея фиксира курса на Лева, но с добавената ал.3, която коментираме тези дни се дава и друга възможност, така и тези думи на Горанов да се материализират като правен текст.
    Иначе, са приказки в ефира, за чиято последователност имам съмнения. Досега само за едно трайно изключение се сещам - последователно приравняване на черешовата с фондовата борса.
    Съни,не разбирам от какво си се притеснила,че лева е подценен или че е надценен ?! И да го запишат и да не го запишат това е двустранен процес и ако има искане да девалвираме валутата си / в което лично аз не вярвам / ние просто няма да влезем и толкова Никой насила не може да ни накара да си девалвираме лева и да приемем еврото. Абсурд дори да си го помисли някой !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Хайде да не се мъчим един друг.
      Доколкото е отразен форум на в-к Капитал, най-добре да прочетем от извора и да оставим колегите да си гледат съвестно трудовите задължения. Няма срамен труд!

      България или влиза със сегашния валутен курс в еврозоната, или изобщо не влиза

      Това заявиха управителят на БНБ Димитър Радев и финансовият министър Владислав Горанов днес

      Да, чудесно
      Но, нека го запишат в текста на закона.
      Точно, както правят допълнение към чл.29 от ЗБНБ, чиято 1ва алинея фиксира курса на Лева, но с добавената ал.3, която коментираме тези дни се дава и друга възможност, така и тези думи на Горанов да се материализират като правен текст.
      Иначе, са приказки в ефира, за чиято последователност имам съмнения. Досега само за едно трайно изключение се сещам - последователно приравняване на черешовата с фондовата борса.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Има две балтийски държави влезли преди пет години с валутен борд и приели еврото без да променят курса си Латвия и Естония
        Пропуснал съм ! Мой пропуск !

        Коментар


        • Те още в чакалнята не са ни приели, ние вече за Еврозона се гласим.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение


            Уважаеми, Спящ бик,

            За нежелаещ да се политизира въпроса е странна лекотата, с която в текста е вмъкнат един военен съюз, на който ни турската лира, ни албанският лек по някаквъв начин му пречат и още по-загадъчна е ролята, отдадена на евроатлантическата интеграция. Да не би, да има нов Валутен съюз, обвързан с долара?
            Тези работи са крайно странни, посланията бяха безпределно ясни, първоначално реших да пропусна, но доколкото и ти даваш сигнал, че си впечатлена, ще добавя още:

            Авторът не за първи път прави намеци, че му е неприятно да с е изказват мнения, които се разминават с неговите виждания.
            Продължава се с намеци, че авторството на тема го поставя в някаква по-висока, супервайзорска позиция, от което аз започвам сериозно да с езамислям да наводня форума с нови теми, доколкото съм поставен в крайно неизгодна позиция на човек, който за десетки години участие никога не е пускал нова тема и следователно по подразбиране съм втора категория събеседник.

            Изказването на резерви по повод и посочването на потенциално негативни последици се сравняват с воденето на противоконституционни и насилствени въоръжени деяния. Онемявам!

            За моя изненада въпросът от чисто договорен ангажимент се превърна в геостратегически!

            Още едно нещо явно ми липсва в тази дидактическа тирада, изградена върху убеждението и настояването, че темата е в нечий частен патримониум и се допускат само правилни размишления - това са ценностите, върху които се изгражда този начин на мислене и повествование.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Да, много близо е до влизане в еврозоната... то и от влизане в Шенген Бойко го делеше само една неизмазана сграда... и така вече 10 години.

              На сайта на ЕЦБ в календара на събитията до края на 2020-та няма нито дума за влизане на България в еврозаната, но може би аз не търся където трябва

              Някой ако иска да помогне и да прерови по-подробно предстоящите събития на ЕЦБ, но аз не виждам нищо свързано с разширяване на еврозона.


              https://www.ecb.europa.eu/press/cale.../index.en.html

              Чудя се дали да не изпратя имейл до ЕЦБ и да ги запитам директно дали изобщо предстои разширяване на валутния съюз през близките години или новината за скорошно влизане на България в евзороната ще се окаже поредната лъжлива герберска партенка...
              Уф,много вълнения,малко знания България,трябва да престои в "чакалнята" две години и чак след това ще има доклад и след около 6 месеца ще приемем еврото. Смятаме,ако влезем в чакалнята да речем юни месец 2020 г. ще ни приемат най-рано януари 2023 г. защо чакаш тази година да се случи това не разбирам ?! Няма да се разширява зоната тази година

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Димитъp Paдeв: Бългapия e мнoгo близo дo влизaнe в eвpoзoнaтa Сагата се заплита. Очаквайте спешно включване от кабината на ватмана и операторския пулт на бариерата.
                Да, много близо е до влизане в еврозоната... то и от влизане в Шенген Бойко го делеше само една неизмазана сграда... и така вече 10 години.

                На сайта на ЕЦБ в календара на събитията до края на 2020-та няма нито дума за влизане на България в еврозоната, но може би аз не търся където трябва

                Някой ако иска да помогне и да прерови по-подробно предстоящите събития на ЕЦБ, но аз не виждам нищо свързано с разширяване на еврозона.


                https://www.ecb.europa.eu/press/cale.../index.en.html

                Чудя се дали да не изпратя имейл до ЕЦБ и да ги запитам директно дали изобщо предстои разширяване на валутния съюз през близките години или новината за скорошно влизане на България в евзороната ще се окаже поредната лъжлива герберска партенка...
                Last edited by Frosty; 28.01.2020, 15:19.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Понеже не ми е ясна процедурата - срещу нашите 2 гласа колко стоят ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    ... Курсът евро-лев ще се определя на базата на договорки с незнам кой си...
                    Държавите членове на еврозоната са незнамси кой.
                    Смяташ ли че те ще искат да си направят конкуренция от нищото с девалвация на лева?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                      УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ,

                      Когато пуснах темата, не съм имал никакво намерение да политизираме въпроса за влизането ни в ЕRM 2! Разглеждам този акт като следващата важна стъпка в посока на евроатлантическата ни интеграция и нямам и грам съмнение, че това е правилната посока - от Евразия към Европа! Олратната вече съм я живял и не я подлагам дори на дискусия!

                      Това не означава, че съм някакъв апологет на ГЕРБ - ни най-малко. Бих дал доверието си на всеки, който придвижи по-бързо този геостратегически въпрос към решение, както и да се казва. Просто ГЕРБ в момента управляват и исках малко да ги провокираме и попритиснем, за да не се ошумоляват прекалено дълго. А те са склонни да го правят, съзнавайки че всяко задълбочаване на членството ни ограничава тяхната власт.

                      ГЕРБ никога не са се славели с добър ПР и много пъти, както сега, сами са се набутвали да обясняват, че нямат сестра. Не бихме могли да отречем обаче, че би било политическо самоубийство да допуснат девалвация на лева в момента на присъединяването и те добре го знаят. Затова вярвам, че страховете ни са напразни!

                      От друга страна, нямам никакви илюзии, че всички противници на по-нататъшното ни сближаване с Европа и НАТО сега се възползват от всеки повод и всяка пукнатина в комуникацията на управляващите, за да осуетят процеса. Тече не просто хибридна, а ожесточена партизанска война. Настанала е последната битка за тях и напъват по всички възможни канали и начини, за да пречат. В тези усилия те разполагат с най-доброто ноу-хау на ЧК и неизчерпаем рублев запас.

                      Какво обаче ме кара да съм оптимист? Именно голямата дандания в последно време, съчетана и с поредния вот на недоверие. Кой за каквото се сети, независимо какъв и откога е генезисът му - излезе да протестира. Оживлението и по темата във форума - не че като неин основател не ме ласкае - също няма как да не се забележи... Затова си мисля, че наближава, наближава приемането ни в ERM 2! И тази мисъл ме изпълва с надежда!

                      Уважаеми, Спящ бик,

                      За нежелаещ да се политизира въпроса е странна лекотата, с която в текста е вмъкнат един военен съюз, на който ни турската лира, ни албанският лек по някаквъв начин му пречат и още по-загадъчна е ролята, отдадена на евроатлантическата интеграция. Да не би, да има нов Валутен съюз, обвързан с долара?

                      Коментар


                      • Хайде да не се мъчим един друг.
                        Доколкото е отразен форум на в-к Капитал, най-добре да прочетем от извора и да оставим колегите да си гледат съвестно трудовите задължения. Няма срамен труд!

                        България или влиза със сегашния валутен курс в еврозоната, или изобщо не влиза

                        Това заявиха управителят на БНБ Димитър Радев и финансовият министър Владислав Горанов днес


                        Коментар



                        • Димитъp Paдeв: Бългapия e мнoгo близo дo влизaнe в eвpoзoнaтa Сагата се заплита. Очаквайте спешно включване от кабината на ватмана и операторския пулт на бариерата.

                          Коментар


                          • Кретенче, спри за малко да вдигаш бариерата и отговори, вярно ли е това, че след влизане в механизма валутният курс става плаващ.
                            Има много опции:
                            Гуверньорът Радев нещо се е объркал,
                            Радев не се е объркал, ами журналистът на економик.бг нещо не е чул/лошо е записал/редакторът му бил напълно безхаберен,
                            Станала е грешка при отразяване на новината н нюз.бг и оттам е тръгнала дезинформацията,
                            Лукави хибридни шпиони са се намесили.

                            Кое от всичките е вярно, бе кретенче?!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Няма случай досега държава да е приела еврото без сериозна девалвация на курса. Моментът се използва за изчистване на скрита инфлация - която в българският сценарий с 20 години борд е огромна. Оня лаф как БГ е по-добре от Еврозоната може да го напише само червена калинка хахахаха
                              Няма случай на държава, която е приела еврото с девалвация на своята валута.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dimitar1978 Разгледай мнение

                                Привет,

                                Важно е да се отбележи, че и е нямало страна с валутен борд, която да е кандидатствала до сега !!!
                                Има две балтийски държави влезли преди пет години с валутен борд и приели еврото без да променят курса си Латвия и Естония

                                Коментар

                                Working...
                                X