IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

    То вече става online това бе с един клик и телефоно обаждане да ти дадът хубавия курс. Левовете в марки отдавна сме ги сменили
    И на северозапад,пак с един клик

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
      Ами ако поискат от нас да махнем петия знак след десетичната запетая и от 1,95583 да стане 1,9558? Тогава как ще гласуват нашите представители!? Някой спомена, че чисто процедурно числото трябвало да е петцифрено - с точност до четвъртия знак след десетичната запетая?... Ако се съгласят, ще е в нарушение на решението на НС, ако не - ще пропуснем влизането заради един нищожен компромис!

      Ситуацията не е обнадеждаваща. Дипломацията ни е с вързани ръце. Решението - или мотамо с нашия си курс, или се отказваме - облекчава изключително много противниците на българското членство. Но още по-лошо е, че освобождава от отговорност управляващите в случай на неуспех. Имаме достатъчно основания да смятаме, че това няма да ги натъжи особено много. Дано съм прекалено подозрителен и страховете ми да се окажат напразни!
      Не се притеснявай.
      -+15 % никой не е отменял ,обратното.Още в първите часове ще решат "проблема" .
      Отделно, могат да го прегласуват в уикенда преди влизането с обикновено мнозинство.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
        А иначе малко по-сериозно. При кризата с КТБ си имаше опашки и пред другите банки. Т.е. там нещата бяха сериозни. А иначе сега не видях хора да се редят пред банките с цел да обръщат левовете в марки както се пееше в една песен от времето на хипер-инфлацията.
        То вече става online това бе с един клик и телефоно обаждане да ти дадът хубавия курс. Левовете в марки отдавна сме ги сменили
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

          Даам, хейтърите и троловете могат да млъкнат
          http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...0130_a1_bg.pdf
          Силна заявка от ЕЦБ относно БНБ, това не се е случвало никога преди
          О-уу, това "даам" в началото на изявлението ти издава претенция за дълбоко прозрение след усилен и мъчителен мисловен процес.
          Наскоро и аз се бях замислил дълбоко за предпочитанията си относно италианските марки суперавтомобили и с подобно съчетание от звукове започнах и изложих становище, че най-харесвам Мазерати.

          Подхвърлянето за хейтърите и троловете го пропускаме.
          Сега иде ред да се провери и какво точно четете и какво разбирате от предложен текст. Визирам теб и математика, когото и друг път съм проверявал, без да съм останал достатъчно удовлетворен. Внимавам с изказа, че ако той пък мен ме хване на проверка по формули и ... спукана ми е работата.

          Въведението на писмото издава, че БНБ е изпратила искане до ЕЦБ, в което очевидно е настояла за съгласуване в аванс на текста на проектозакона. Това не е чак толкова изненадващо.
          Самото изречение, обаче, започва с твърде странното заявление, че е имало някаква предшестваща кореспонденция. Начинът на формулиране по-скоро би ни навел на мисълта, че се визира корр. между БНБ и Минфин НРБ, обаче би било тъпо ЕЦБ да споменава в писмото си вътрешнобългарска корр., та аз далеч повече съм склонен да мисля, че става дума за корр., която е водена между ЕЦБ, от една страна и БНБ и Минфин на РБ, от друга. Това съвпада и с мрънканията на Менда, че така подетата законодателна инициатива била по искане на ЕЦБ.
          Полезно е да изясним тези две обстоятелства, че да стане ясно, кой играе шеф-ръководител и кой е изпълнителят.

          След това се прехвърляме в пасажите, които се отнасят директно по темата Борд, курс и Механизъм.

          В т. 1.2.1. се напълно ненужни подробности са преписани и описани постановките от нашия сега действащ закон, които ние много добре познаваме от вече десетки години. Те на практика нищо не казват.
          Прехвърляме се към. т. 1.2.2., където трябва да бъдем осветлени за ИЗМЕНЕНИЯТА по отношението на правилата на определяне на курса лев-евро. И точно когато се подготвям да чуя същите подробности като в горната точка, мен ме поливат с един студен душ., доколкото ме препращат само към:
          - Резолюция на ЕС за установяване на механизъм на обменни курсове, от която трябва да разберем, че фиксираният курс се заменя с ЦЕНТРАЛЕН КУРС.
          - чл. 1.1 и 17.1 от Споразумение от 2006 между ЕЦБ и ЦБ, за установяване н а процедури на установяване на обменни курсове.

          Защо се получава така, че познатите ни до болка и предстоящи да бъдат изрязани механизми са описани с дразнещи подробности, а новостите са замаскирани с цитиране на европейски правни норми. Последните изискват четене, разбиране (в контекста на много други сложни норми) и тълкуване?
          Това е непосилно за хора без специално юридическо (а в случая и финансово) образование. Теб те изключвам. Ти си ясен, ти си "даааам"

          Дааам, СУВ-че (едно истинско Мазерати не може да е СУВ, нищо че са направени и такива опити), айде сега ти си на ход, че да обясниш на тъпите си съформци за "дааааааааам"!
          Last edited by nachev; 31.01.2020, 12:30.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            А ако определят курс 2 евро за лев политиците в България пак ли ще се откажат?
            Ами, така излиза от "пълномощията", които НС им делегира!?...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
              Ами ако поискат от нас да махнем петия знак след десетичната запетая и от 1,95583 да стане 1,9558? Тогава как ще гласуват нашите представители!? Някой спомена, че чисто процедурно числото трябвало да е петцифрено - с точност до четвъртия знак след десетичната запетая?... Ако се съгласят, ще е в нарушение на решението на НС, ако не - ще пропуснем влизането заради един нищожен компромис!

              Ситуацията не е обнадеждаваща. Дипломацията ни е с вързани ръце. Решението - или мотамо с нашия си курс, или се отказваме - облекчава изключително много противниците на българското членство. Но още по-лошо е, че освобождава от отговорност управляващите в случай на неуспех. Имаме достатъчно основания да смятаме, че това няма да ги натъжи особено много. Дано съм прекалено подозрителен и страховете ми да се окажат напразни!
              А ако определят курс 2 евро за лев, политиците в България пак ли ще се откажат?
              Last edited by Frosty; 31.01.2020, 12:24.
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                Ами ако поискат от нас да махнем петия знак след десетичната запетая и от 1,95583 да стане 1,9558? Тогава как ще гласуват нашите представители!? Някой спомена, че чисто процедурно числото трябвало да е петцифрено - с точност до четвъртия знак след десетичната запетая?... Ако се съгласят, ще е в нарушение на решението на НС, ако не - ще пропуснем влизането заради един нищожен компромис!

                Ситуацията не е обнадеждаваща. Дипломацията ни е с вързани ръце. Решението - или мотамо с нашия си курс, или се отказваме - облекчава изключително много противниците на българското членство. Но още по-лошо е, че освобождава от отговорност управляващите в случай на неуспех. Имаме достатъчно основания да смятаме, че това няма да ги натъжи особено много. Дано съм прекалено подозрителен и страховете ми да се окажат напразни!

                Четвъртия знак да ни е проблема- ЩЕ МИНЕ като ЗАВАРЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!

                Коментар


                • Ами ако поискат от нас да махнем петия знак след десетичната запетая и от 1,95583 да стане 1,9558? Тогава как ще гласуват нашите представители!? Някой спомена, че чисто процедурно числото трябвало да е петцифрено - с точност до четвъртия знак след десетичната запетая?... Ако се съгласят, ще е в нарушение на решението на НС, ако не - ще пропуснем влизането заради един нищожен компромис!

                  Ситуацията не е обнадеждаваща. Дипломацията ни е с вързани ръце. Решението - или мотамо с нашия си курс, или се отказваме - облекчава изключително много противниците на българското членство. Но още по-лошо е, че освобождава от отговорност управляващите в случай на неуспех. Имаме достатъчно основания да смятаме, че това няма да ги натъжи особено много. Дано съм прекалено подозрителен и страховете ми да се окажат напразни!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Никой в темата не е обявявал ЕЗ за пенкилер.

                    Но да се казва, че отнемането на власт от местните ни корумпета е лошо, е или платено или наивно неграмотно...
                    Евро преводите поевтиняха тази година именно заради процеса срещу който храчиш.

                    Влезем ли в еврозоната, наистина свободно ще влязат еврокапиталите
                    и партийните куфарчета и "на тоя кредит не давайте" са у лево.Монопола лукойлски и той ще е чао (пък ти мисли, че не плащат за антиреклама)
                    Можеш ли да гарантираш, че европейците са по-добри, а само нашите са лоши?
                    Поевтиняването на европреводите няма нищо общо с нашето кандидатстване за ERM 2.
                    Еврокапиталите, куфарчетата и монополите не зависят от това дали сме в еврозона, валутен борд или нещо друго.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                      Влезем ли в еврозоната, наистина свободно ще влязат еврокапиталите
                      и партийните куфарчета и "на тоя кредит не давайте" са у лево.Монопола лукойлски и той ще е чао (пък ти мисли, че не плащат за антиреклама)
                      Боко тъпата тиква и крадливата му корумпирана партия могат да влязат само в някоя лудница, не и в еврозоната.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Никой не търси под вола теле просто си ползваме главите за разлика от вас.Вие си мислите че като ни набутат в еврозоната и край с проблемите...Това не е сериозно...
                        Никой в темата не е обявявал ЕЗ за пенкилер.

                        Но да се казва, че отнемането на власт от местните ни корумпета е лошо, е или платено или наивно неграмотно...
                        Евро преводите поевтиняха тази година именно заради процеса срещу който храчиш.

                        Влезем ли в еврозоната, наистина свободно ще влязат еврокапиталите
                        и партийните куфарчета и "на тоя кредит не давайте" са у лево.Монопола лукойлски и той ще е чао (пък ти мисли, че не плащат за антиреклама)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Тц, ще продължат да търсят под вола теле.

                          Иначе няма да могат да спят.
                          Никой не търси под вола теле просто си ползваме главите за разлика от вас.Вие си мислите че като ни набутат в еврозоната и край с проблемите...Това не е сериозно.Да не говорим че дрънкате простотии от рода на който е против еврото е с Путин.На вас това са ви аргументите.Навремето със същия телешки възторг куманягите си мислеха че Българосъветската дружба е вечна че СИВ и НАТО са вечни.Би ли ми отговорил на въпроса ако Франция и Италия фалират кой ще им плаща дълговете.Утре като опре да плащаме кво правим.Ами ако Германия фалира???Мислите че е невъзможно????Ами ако ЕС се разпадне????Аз нямам сляпа вярва в нищо на Земята освен в Бог.И моля те ако ще пишеш за комунисти Русия и Путин не ми отговаряй

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от MaseratiSUV Разгледай мнение

                            Даам, хейтърите и троловете могат да млъкнат
                            http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/publ...0130_a1_bg.pdf
                            Силна заявка от ЕЦБ относно БНБ, това не се е случвало никога преди
                            Никому не помага раболепието.
                            Крайно време беше да го направят, година и половина мина. Нали затова бързаше Менда с новата алинея. Написали са си хората разпорежданията към БНБ какви закони да променя.
                            Казват си и че това не ги ангажира с бъдещата оценка по искането на Б-я за влизане във Валутния механизъм и БС.

                            Не разбрах, обаче, какво беше мнението на проправителствените фенове по обсъждания въпрос за промяната в закона за курса на лева - по договаряне или фиксиран?
                            Моето го изразих ясно.

                            -

                            Коментар


                            • Становището на ЕЦБ качено на техния сайт (както и на сайта на БНБ, дето колегата го пусна). На английски и на български.

                              https://www.ecb.europa.eu/ecb/legal/...0_5_f_sign.pdf

                              https://www.ecb.europa.eu/ecb/legal/...0_5_f_sign.pdf


                              Да им се ненадяваш колко бързо си обновяват сайтовете.

                              Коментар


                              • А иначе малко по-сериозно. При кризата с КТБ си имаше опашки и пред другите банки. Т.е. там нещата бяха сериозни. А иначе сега не видях хора да се редят пред банките с цел да обръщат левовете в марки както се пееше в една песен от времето на хипер-инфлацията.

                                Коментар

                                Working...
                                X