IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    И КАРОЛЕВ ПО ВЪПРОСА..



    Каролев каза горчивата истина: При приемането на еврото ще има два избора - обезценяване на лева или намаляване на заплатите
    Каролев аргументирали ли се е някъде или е гледал във вълшебното кълбо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
      И КАРОЛЕВ ПО ВЪПРОСА..



      Каролев каза горчивата истина: При приемането на еврото ще има два избора - обезценяване на лева или намаляване на заплатите
      Аз лично предпочитам намаляване на заплатите. Защото не получавам заплата. Но работещите на държавна работа не харесват това...

      Работещите частна работа не ги засяга особено намаляването на заплатите, защото частните фирми не приемат заповеди от държавата (сами си определят заплатите - само тези, които получават минимална заплата и пазарът позволява на частните фирми да им я намалят ще бъдат засегнати).
      Два прости метода за легално намаляване на данъците

      Коментар


      • https://www.investor.bg/ikonomika-i-...amocel-297880/
        Менда Стоянова посочи, че „зад нашия фиксиран курс стоят 160% от цялата левова маса евро“.

        „Това означава, че всеки български гражданин, всяка една фирма, ако реши утре да обърне своите левове в евро, БНБ има ресурс – 160% повече ресурс в евро. Това означава, че имаме златен лев, вързан за еврото. Защо сега ще трябва да се поддаваме на внушения, че това ще се промени под натиска на един или друг?“, заяви тя.
        Много притеснителен коментар. Важни хора на високо държавно ниво не показват, че са много наясно с нещата. И не съм сигурен, че осъзнават какви пакости могат да предизвикат бъдещи грешни стъпки.

        Коментар


        • Преди ден-два в интервю по радиото един професор от УНСС по международна политика отбеляза, че има механизъм за влизане на дадена валута в еврото, с всичките му тям преизчисления и финансови клаузи, но няма никакъв приет и/или разписан механизъм за обратното, за излизане от там.
          Хъм...

          Коментар


          • И КАРОЛЕВ ПО ВЪПРОСА..



            Каролев каза горчивата истина: При приемането на еврото ще има два избора - обезценяване на лева или намаляване на заплатите

            Last edited by RUBLA; 02.02.2020, 11:52. Причина: Спазвайте добрия тон!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Не мога да разбера това от наивност ли е или от тъпота.Надай се с тая съдебна система да дойде някой.Блажени вярващите
              Вярно ле е, че когато България влезела в еврозоната, Гешев щели да го правят шеф на ЕЦБ, а Цветан Цветанов и Цецка Цачева щели да ги правят шефове на европейската комисия?
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                Никой в темата не е обявявал ЕЗ за пенкилер.

                Но да се казва, че отнемането на власт от местните ни корумпета е лошо, е или платено или наивно неграмотно...
                Евро преводите поевтиняха тази година именно заради процеса срещу който храчиш.

                Влезем ли в еврозоната, наистина свободно ще влязат еврокапиталите
                и партийните куфарчета и "на тоя кредит не давайте" са у лево.Монопола лукойлски и той ще е чао (пък ти мисли, че не плащат за антиреклама)
                Не мога да разбера това от наивност ли е или от тъпота.Надай се с тая съдебна система да дойде някой.Блажени вярващите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

                  По повод на твоя спомен се присетих за Сорос и сие и първият Брекзит.Участваха си и как само!
                  мерси за предупрежденията,но явно не си разбрал намека в предишният ми пост.Ваксиниран съм отпреди дянковият напън още,когато 2 западни банки се опитаха да приложат номерът на Сорос спрямо познай кого.
                  Признавам, че не разбрах кой точно пост визираш, а обстоятелството, че не съм схванал някакъв намек въобще не е изненада.
                  Форумното изразяване и разбиране е една ненаподобима територия.

                  Горното е просто опит за шегичка, аз реагирам на думите ти по друга причина. Виждам намесата на името Сорос и си задавам въпроса, какви размисли и страсти би следвало да отприщи това име при драмите от последните няколко дни.
                  Очевидно е подготвяната замяна на фиксиран с централен курс, като се твърди, че това няма да доведе до практически последици.
                  Аз гледам на форекса като лотария, не практикувам, не разбирам тези, които го правят. Е, това отношение характеризира повече мен, а не форекса като явление.
                  Съобразявам и какво направи Сорос с паунда в онази прословута сряда. Черната сряда: Как Джордж Сорос спечели милиард долара за ден и разори Англия?

                  Горе е най-доброто обяснение на механизма на действие, което съм срещал на събитията от онова време, така че да го разбере абсолютно всеки. Твърдението за разорение може да го игнорираме по разбираеми причини.

                  Вероятно си искал да попиташ, има ли някаква пряка или косвена връзка с нашия случай??

                  А, междувременно вече няколко дни се чудя, как успяха този път така дълбоко да законспирират дежурното и вредно участие лично на Путин по повод на актуалните ни драми.
                  Не, Не успяха!!
                  Винаги ще с енамери по някой бдителен и проницателен морифей, който ще издълбае истината от дълбокото и прикритие:

                  Муравей Радев: Цялото Евразийско войнство не се поколеба да се заиграе със страховете на хората, клатейки Валутния борд и стабилността на лева

                  Коментар


                  • България и еврото: има ли основания за тревога?

                    ВЯРНО ОТРАЗЕНО ОТКЪМ ФАКТИЧЕСКАТА СТРАНА, нО в подобен материал не може да се бръкне достатъчно дълбоко.

                    Нищо, нашето не с е губи, след малко се очаква обемисто включване на колегата 4х4, Levante, само дано не е дизел, че ще се попикаем от смях и всичко ще ни бъде разяснено в подробности.

                    Странно, но в текста чувам доста от собствените си доводи и разсъждения, които съм изложил частично преди дни. От една страна, разумните и непредубедени хора стигат обичайно до сходни изводи, ама ме ядат противоречиви чувства.

                    Даам!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                      ал64ад,
                      Споменаването на тези 15 % ме провокира да си спомня за нещо, което вероятно не му е баш тук мястото, но показва начин на мислене и подходи на европейската финансова бюрокрация. Е, става дума за каренно различни времена, периоди и условия, но пък може и да е интересно някому.

                      Сега всички знаят и дори на улицата бодро цитират фонетиката ерм2, ама колчем стене дума за значението на ерм и защо е точно 2, настъпва пълен конфуз.

                      Та хубаво е да си спомним за първите опити за изграждане на паричната система на обединена Европа (ЕПС) и възникване на разчетната единица ЕКЮ.
                      Няма да влизам в подробности, тогавашната система е известна като ерм 1, в чиято основа стои виждането, че курсовете трябва да са стабилни, но подлежащи на корекция. ГБ и тогава (напълно очаквано) не участва.

                      Тогава измислиха една разчетна единица ЕКЮ, към която се определяха т.н. централни курсове. Забелязваш ли, че сега в писмото отново става дума за централен курс?
                      На основа централния се извеждаше обвързана съвкупност от двустранни валутни обменни курсове, които обаче се колебаеха в тесни граници +- 2,25 %, а за лиретата (като по-силно волатилна) +- 6 %.
                      Границите представляваха един коридор, наречен на финансов жаргон "тунел".
                      Графиката на движението на курса беше наречено на жаргон "змия".
                      Оттам - цялата система на механизма ерм 1 беше позната като "змия в тунела".
                      При приближаване на границата на тунела бяха предвидени интервенции от ЦБ.

                      Нали се сещаш накъде бия - внимавайте да не ви Уапе змията, която се готвят да ни пуснат в леглото
                      По повод на твоя спомен се присетих за Сорос и сие и първият Брекзит.Участваха си и как само!
                      мерси за предупрежденията,но явно не си разбрал намека в предишният ми пост.Ваксиниран съм отпреди дянковият напън още,когато 2 западни банки се опитаха да приложат номерът на Сорос спрямо познай кого.
                      Last edited by al64ad; 31.01.2020, 14:58.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        А иначе малко по-сериозно. При кризата с КТБ си имаше опашки и пред другите банки. Т.е. там нещата бяха сериозни. А иначе сега не видях хора да се редят пред банките с цел да обръщат левовете в марки както се пееше в една песен от времето на хипер-инфлацията.
                        И аз не съм видял опашки. Може би хората ползват онлайн банкиране и финтех компании за тази цел.

                        Нали няма значение дали еврото е по сметка в банка или е в брой на ръка? Нали?

                        Нали! М? Защо никой не казва "да"????

                        Добре, аз ще обясня. Значи, ако случайно нещо стане с банката ще ви върнат еврото. Ще го превалутират в левове, както стана с КТБ и ще ви дадат левове. Обаче нали после може да си купите пак евро, защото курсът ще е същия (ще изгубите само половин стотинка заради търговската надценка на банката, която ви продава еврото).

                        Няма никакъв начин когато ви изплащат левовете курсът на лева да е друг (а не този, при който са превалутирали еврото в левове 1,95583) и поради тази причина да не можете да купите почти същото количество евро с левовете си.

                        Това да променят курса между превалутирането в левове и изплащането само някой конспиролог може да го предположи. Няма начин нашите мъдри законодатели да допуснат това да се случи. И конспиролозите обикновено не познават, защото няма никаква конспирация.

                        Last edited by vstoykov; 31.01.2020, 13:42.
                        Два прости метода за легално намаляване на данъците

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Начев, казваш лошо е да те ухапе змия, а още по- лошо е да те гони смок и ти да мислиш, че е хубаво..
                          Що, има някои дет се радват на смок

                          Ама аз много тъпо не написах за времената на съществуване на стария Механизъм. Лошото е, че не съм баш сигурен за годините, ама някъде от края на 70-те та до първия договор за ЕС. Абе, направо съм забравил, дали екю-то съществуваше плътно до въвеждане на еврото, ама не е важно.
                          Тогава на определени кръгове започва да им стопля, че на визирания общ пазар, съществуването на сравнително сложна система от обвързани курсове между много валути води до неудобства маса транзакционни масрафи и т.н.

                          Коментар


                          • Начев, казваш лошо е да те ухапе змия, а още по- лошо е да те гони смок и ти да мислиш, че е хубаво..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение

                              Не се притеснявай.
                              -+15 % никой не е отменял ,обратното.Още в първите часове ще решат "проблема" .
                              Отделно, могат да го прегласуват в уикенда преди влизането с обикновено мнозинство.
                              ал64ад,
                              Споменаването на тези 15 % ме провокира да си спомня за нещо, което вероятно не му е баш тук мястото, но показва начин на мислене и подходи на европейската финансова бюрокрация. Е, става дума за каренно различни времена, периоди и условия, но пък може и да е интересно някому.

                              Сега всички знаят и дори на улицата бодро цитират фонетиката ерм2, ама колчем стене дума за значението на ерм и защо е точно 2, настъпва пълен конфуз.

                              Та хубаво е да си спомним за първите опити за изграждане на паричната система на обединена Европа (ЕПС) и възникване на разчетната единица ЕКЮ.
                              Няма да влизам в подробности, тогавашната система е известна като ерм 1, в чиято основа стои виждането, че курсовете трябва да са стабилни, но подлежащи на корекция. ГБ и тогава (напълно очаквано) не участва.

                              Тогава измислиха една разчетна единица ЕКЮ, към която се определяха т.н. централни курсове. Забелязваш ли, че сега в писмото отново става дума за централен курс?
                              На основа централния се извеждаше обвързана съвкупност от двустранни валутни обменни курсове, които обаче се колебаеха в тесни граници +- 2,25 %, а за лиретата (като по-силно волатилна) +- 6 %.
                              Границите представляваха един коридор, наречен на финансов жаргон "тунел".
                              Графиката на движението на курса беше наречено на жаргон "змия".
                              Оттам - цялата система на механизма ерм 1 беше позната като "змия в тунела".
                              При приближаване на границата на тунела бяха предвидени интервенции от ЦБ.

                              Нали се сещаш накъде бия - внимавайте да не ви Уапе змията, която се готвят да ни пуснат в леглото
                              Last edited by nachev; 31.01.2020, 13:02.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Спящият бик Разгледай мнение
                                Ами ако поискат от нас да махнем петия знак след десетичната запетая и от 1,95583 да стане 1,9558? Тогава как ще гласуват нашите представители!? Някой спомена, че чисто процедурно числото трябвало да е петцифрено - с точност до четвъртия знак след десетичната запетая?... Ако се съгласят, ще е в нарушение на решението на НС, ако не - ще пропуснем влизането заради един нищожен компромис!

                                Ситуацията не е обнадеждаваща. Дипломацията ни е с вързани ръце. Решението - или мотамо с нашия си курс, или се отказваме - облекчава изключително много противниците на българското членство. Но още по-лошо е, че освобождава от отговорност управляващите в случай на неуспех. Имаме достатъчно основания да смятаме, че това няма да ги натъжи особено много. Дано съм прекалено подозрителен и страховете ми да се окажат напразни!
                                Тези страхове са и мои страхове.
                                Особено ме притеснява перспективата от излизане от борда по един грозен начин.

                                Коментар

                                Working...
                                X