IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Сумирай валутните наличности на българските банки, ако пак не виждаш описаното, не мога да помогна - не съм офталмолог..

    Наздраве!
    Няма да сумирам нищо. Тиквата и тъпите му калинки и без друго ще получат червен картон за еврозоната заради високата инфлация в България, заради свръх-раздутата държавна администрация и заради липсата на реформи. На Боко тиквата няма да му е за пръв път - нали му дадоха червен картон и за Шенген.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • https://www.svobodnaevropa.bg/a/3042...GedQOZeVKz5svA

      Споровете около лева и еврото: кое е най-важното, което пропускаме

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
        Ако левът е подценен спрямо останалите валути, защо никъде не виждаме германци, испанци, италианци, австрийци, французи, англичани спекулативно да обменят еврата си, и лирите си за левове?..
        Сумирай валутните наличности на българските банки, ако пак не виждаш описаното, не мога да помогна - не съм офталмолог..

        Наздраве!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          Видяли сме.
          Само че в 2020г. левът е подценен (зад 1.96лв. има повече активи от 1€) (туй е кълнъсъ защото са ни изсмуквали от "центъра")

          И един отговор да задам:
          В България по-високи ли са лихвите на евро влоговете от в Германия, Франция, Гърция, Швейцария? (да, знам, че швейцарци не са в ЕЗ)
          Ако левът е подценен спрямо останалите валути, защо никъде не виждаме германци, испанци, италианци, австрийци, французи, англичани спекулативно да обменят еврата си, и лирите си за левове?
          Ако левът е подценен, защо не виждам нито една чуждестранна банка да объръща спекулативно резервите си в левове?


          Не е зле първо да се намали употребата на алкохол, преди да се пишат глупости по форумите.
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            И при десетгодишнината на борда левът е надценен с 65% (а за времето за което пишеш има заем от МВФ точно за обезпечение на лева)
            В момента през БНБ е около равновесие (F16 го извади от подценяване), нооо има в България огромни депозити в евро (виж активите на банките) срещу които левове не са печатани.
            Следователно?

            и още нещо
            от 2012г. норвежката валута се е обезценила спрямо еврото с нейде 30%. Това е държавата притежаваща най-големия на планетата инвестиционен фонд! Вярно ли някой ги изсмуква?
            Викаш след като целият свят девалвира съзнателно от 10 и повече години/даже и Норвегия/,защо и ние не му спретнем една...
            Да не сме по-прости я
            Last edited by al64ad; 11.02.2020, 19:18.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              Разбрах, не искаш дискусия, важо е да мятаме лъжи където намерим.
              Странно, уж културен човек, настоява,настоява, пък като го питаш нещо елементарно, почва да каканижи за политически офицери
              Аз?! Културен?!
              Аз съм цапардосан в устата простак, който и ако го провокират, не прощава!
              Освен това, твоите хора - прозорливите и начетени, високо респектиращи личности - примерно ватмана, розовите гащи, фараона, математика, томето, отдавна са ме разконспирирали и осветили като крайно вреден елемент.

              Ти нищо не питаш, ръсиш объркани, противоречиви и взаимоизключващи се неща.
              Това не е разговор и въпрос, а гола провокация.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

                Колега, Изречение!

                След последните ти изречения, констатирах такова разминаване между нас - тип бездна, (което от своя страна, за да не напускаме полето на коректността, не доказва нито твоята, нито моята правота в някакъв потенциален личностен спор), че не ми остава нищо друго освен да кажа:

                No Comment!
                Разбрах, не искаш дискусия, важо е да мятаме лъжи където намерим.
                Странно, уж културен човек, настоява,настоява, пък като го питаш нещо елементарно, почва да каканижи за политически офицери

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                  И при десетгодишнината на борда левът е надценен с 65% (а за времето за което пишеш има заем от МВФ точно за обезпечение на лева)
                  В момента през БНБ е около равновесие (F16 го извади от надценяване), нооо има в България огромни депози в евро (виж активите на банките) срещу които левове не са печатани.
                  Следователно?

                  и още нещо
                  от 2012г. норвежката валута се е обезценила спрямо еврото с нейде 30%. Това е държавата притежаваща най-големия на планетата инвестиционен фонд! Вярно ли някой ги изсмуква?
                  Колега, Изречение!

                  След последните ти изречения, констатирах такова разминаване между нас - тип бездна, (което от своя страна, за да не напускаме полето на коректността, не доказва нито твоята, нито моята правота в някакъв потенциален личностен спор), че не ми остава нищо друго освен да кажа:

                  No Comment!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                    ..
                    Т.Е. Стартираме от едно условно разнище от минус 68...:
                    И при десетгодишнината на борда левът е надценен с 65% (а за времето за което пишеш има заем от МВФ точно за обезпечение на лева)
                    В момента през БНБ е около равновесие (F16 го извади от подценяване), нооо има в България огромни депозити в евро (виж активите на банките) срещу които левове не са печатани.
                    Следователно?

                    и още нещо
                    от 2012г. норвежката валута се е обезценила спрямо еврото с нейде 30%. Това е държавата притежаваща най-големия на планетата инвестиционен фонд! Вярно ли някой ги изсмуква?
                    Last edited by satz; 11.02.2020, 18:34.

                    Коментар


                    • Типичната статия по въпроса - едностранчива, с представяне на повечето съмнителни ползи и не особено добро оборване на някои страхове у хората.

                      Коментар


                      • Начев, напротив полезно е да се осмисли целия процес за късите, особено пък за хора като мен дето обичат да опростяват. Така е нещата винаги са по-сложни, ама пустия ми мозък не обича сложнотиите и все му се ще да опростява и да не задълбава много. Да очевидно ще гасиме тока, истинският въпрос е кога? Според мен времената се менят и икономиката като наука ще трябва да се пренапише наобратно. До момента изхождаме от инфлация, растящо потребление, растящ БВП. Мисля че скоро ще го гледаме наобратно. Дори си мисля че самия факт 10 години ниски лихви, финансови стимули без резултат ми говори, че сме достигнали на повратна точка.
                        Last edited by pepe1234; 11.02.2020, 17:02.

                        Коментар


                        • 11 големи стари икономики създават еврозоната, в следващите 16 години се присъединяват още 10 държави, а още три копнеят за влизане

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                            Да си припомним думите от 2018 г. на Заместник-гуверньорът на Чешката централна банка:

                            „Преговорите за присъединяване на България към зоната на единната валута приключиха с „доброволното“ съгласие от страната, поне на хартия, с унизителен списък с условия, които ще я задължат наред с други държави, които ще приемат еврото в бъдеще, да поеме голям дял от разходите за еврозоната, преди да знае кога и дори дали ще бъде приета в блока. Нито едно правителство с поне малко достойнство не би могло да приеме тези условия“.
                            Чехия е страхотна страна.Възпитани културни хора и превъзходна бира.Не може и дума да става за сравнение между нас и тях.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              Ъъъъ пенсионери притежават банките у нас ???

                              "най-голямо количество ДЦК на аукциона придобиха банките – 69,5%, следвани от пенсионни и гаранционни фондове – 23,0%, застрахователните дружества с 2,5% и други инвеститори – 5,0%, отчете финансовото министерство."
                              Не ни губи времето с тролове,моля.
                              без значение от кой цвят.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                                Хитрец е Боко тиквата. Значи бъдещите пенсионери ще му плащат заемите...
                                А по темата за евротo...
                                Ъъъъ пенсионери притежават банките у нас ???

                                "най-голямо количество ДЦК на аукциона придобиха банките – 69,5%, следвани от пенсионни и гаранционни фондове – 23,0%, застрахователните дружества с 2,5% и други инвеститори – 5,0%, отчете финансовото министерство."

                                Коментар

                                Working...
                                X