IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

    Тук причините ги търси в учебника по микроикономика, той поне засега няма нужда от пренаписване
    Също така в манталитета, страха и глупоста на народонаселението.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Възможно ли е до края на годината курсът по бюрата да мине 2,30 лева за 1 еуро?
      Според най-новия канал +/- 'нам колко си % по това време курсът ще бъде фифти-фифти!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        ------------------------

        Пълни глупости.

        Румъния

        Унгария
        Пропускаш факта че и двете държави не са във валутен борд. А ние сме.

        Отделно пропускаш факта, че Румъния падна много по време на кризата, така че е логично да расте много. За Унгария не знам как стоят нещата.

        Но ако търсиш под вола теле с разни измислени доводи, най-много да му набараш оная работа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          Възможно ли е до края на годината курсът по бюрата да мине 2,30 лева за 1 еуро?
          Според същият учебник- не.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Тук причините ги търси в учебника по микроикономика, той поне засега няма нужда от пренаписване
            Възможно ли е до края на годината курсът по бюрата да мине 2,30 лева за 1 еуро?
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Защото тогава и курсът по обменните бюра се увеличава всеки ден? Преди няколко дни курс-продава беше 1 евро за 1,959
              сега е 1,963 за 1 евро..
              Курса на летището във Варна/Бургас е по-драматичен
              Тавекс може да си помисли чиляк, че е някакъв маркетмейкър...

              Коментар


              • Основната цел на ERM II e безсмислена за България заради валутния борд, посочи финансистът

                Коментар


                • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение

                  На правителството - вяра никаква


                  Правителството, на принципа на счупеният часовник, един път направи нещо правилно за 10 години и всички пак недоволни

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                    Защото тогава и курсът по обменните бюра се увеличава всеки ден? Преди няколко дни курс-продава беше 1 евро за 1,959
                    сега е 1,963 за 1 евро
                    Тук причините ги търси в учебника по микроикономика, той поне засега няма нужда от пренаписване

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                      Начев, то не е трудно да се погледнат безработицата, бюджетният дефицит и държавният дълг за да се види, че левът е подценен
                      Защото тогава и курсът по обменните бюра се увеличава всеки ден? Преди няколко дни курс-продава беше 1 евро за 1,959
                      сега е 1,963 за 1 евро
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Ок , не ми се рови по статистики,

                        Ако тази картинка отразява истината , то сме доста добре и ще остане същия курс.

                        Видях че банките се пазят и в двете посоки при кредитирането и срещу поскъпване и срещу обезцяняване и то точно с 15-на %

                        Бих се радвал ако си прав : , щот не ща да "печеля" от обезценка , а по скоро да не се получи поредната издънка , щото започнаха зле с тоия тихомълком приети изменения през задната вратичка.

                        На правителството - вяра никаква

                        Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                        Включва и частният дълг. А практически външни инвеститори не държат средства в БГ банки, не ми се проверява, но съм сигурен, че сумата ще е под 10% от споменатата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                          Включва и частният дълг. А практически външни инвеститори не държат средства в БГ банки, не ми се проверява, но съм сигурен, че сумата ще е под 10% от споменатата.
                          Точната сума на депозитите на нерезиденти в български банки е 2950.9 млн евро към ноември 2019. ФАКТ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
                            Това включва ли и частния дълг ?

                            Въпроса ми е следния , да кажем теоретично външни инвеститори държат 30 милиарда евро в БГ банки ( това дето всъщност е кредитирало търговския дефицит) и вземат та решат да ги кешират .

                            Ко правим тогава ?
                            Включва и частният дълг. А практически външни инвеститори не държат средства в БГ банки, не ми се проверява, но съм сигурен, че сумата ще е под 10% от споменатата.

                            Коментар


                            • Горанов какво друго би могъл да каже?
                              Днес по чейндж бюрата еврото се продаваше на1,96.
                              Имаше, не е като да няма.
                              Това като факт.
                              Партия была, есть и будет есть!

                              Коментар


                              • Това включва ли и частния дълг ?

                                Въпроса ми е следния , да кажем теоретично външни инвеститори държат 30 милиарда евро в БГ банки ( това дето всъщност е кредитирало търговския дефицит) и вземат та решат да ги кешират .

                                Ко правим тогава ?

                                Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

                                а има и по-важни показатели от него- https://www.ceicdata.com/en/bulgaria...-external-debt
                                Last edited by SStoilov; 14.02.2020, 17:18.

                                Коментар

                                Working...
                                X