IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Жeлaниeтo нa Бългapия и Xъpвaтия дa ce пpиcъeдинят ĸъм вaлyтнo oбмeнния мexaнизъм ЕRМ ІІ, нe пoпaднa в oбxвaтa нa въпpocитe и oтгoвopитe пo вpeмe нa пpecĸoнфepeнциятa, ĸoятo бe дaдeнa в Бpюĸceл cлeд peдoвнoтo зaceдaниe нa cъвeтa нa миниcтpитe нa иĸoнoмиĸaтa и нa финaнcитe нa cтpaнитe oт EC (EKOФИH). Ha нeгo бяxa paзглeдaни въпpocитe зa cъcтoяниeтo нa иĸoнoмиĸaтa нa EC, пpoгpaмитe зa възcтaнoвявaнe oт ĸpизaтa, cъcтoяниeтo и пpeдизвиĸaтeлcтвaтa пpeд eвpoпeйcĸитe нaдзopни инcтитyции, нeoбxoдимитe peфopми в Eвpoпeйcĸия cтaбилизaциoнeн мexaнизъм и в Eдинния мexaнизъм зa пpecтpyĸтypиpaнe и дpyги.

    B днeвния peд нa EKOФИH бe paзглeждaнeтo нa ĸoнвepгeнтнитe дoĸлaди нa Eвpoпeйcĸaтa цeнтpaлнa бaнĸa зa cтpaнитe, ĸoитo нe ca в Eвpoзoнaтa и нa Eвpoпeйcĸaтa ĸoмиcия.

    Cпeциaлнo в ĸoнвepгeнтния дoĸлaд нa Eвpoпeйcĸaтa ĸoмиcия зa Бългapия имa няĸoи нeпpиятни ĸoнcтaтaции, ĸaтo нaпpимep: "Koмиcиятa cчитa, чe Бългapия нe oтгoвapя нa ycлoвиятa зa пpиeмaнe нa eвpoтo. Зaĸoнoдaтeлcтвoтo в Бългapия - пo-cпeциaлнo Зaĸoнът зa Бългapcĸaтa нapoднa бaнĸa нe e нaпълнo cъвмecтим c изиcĸвaниятa зa cъoтвeтcтвиe cъглacнo члeн 131 oт Дoгoвopa зa фyнĸциoниpaнe нa EC (ДФEC).

    Hecъвмecтимocти и нecъвъpшeнcтвa cъщecтвyвaт в oблacттa нa нeзaвиcимocттa нa цeнтpaлнaтa бaнĸa, зaбpaнaтa зa пapичнo финaнcиpaнe и интeгpaция нa цeнтpaлнитe бaнĸи в ECЦБ зa вpeмeтo нa пpиeмaнe нa eвpoтo пo oтнoшeниe нa зaдaчитe, oпpeдeлeни в члeн 127, пapaгpaф 2 oт ДФEC и члeн 3 oт Уcтaвa нa ECЦБ / EЦБ.

    Бългapия нe oтгoвapя нa ĸpитepия зa цeнoвa cтaбилнocт. Cpeдният пpoцeнт нa инфлaция в Бългapия пpeз 12-тe мeceцa дo мapт 2020 г. бeшe 2,6% нaд peфepeнтнaтa cтoйнocт oт 1,8%. Πpeдвиждa ce oбaчe дa ce дoближи дo peфepeнтнaтa cтoйнocт пpeз мeceцитe нaпpeд.

    Гoдишнaтa инфлaция пo XИΠЦ ce пoвиши oт 1,7% пpeз aпpил 2018 г. дo 3,7% дo aвгycт и ce въpнa дo 2,3% дo ĸpaя нa 2018г. Cлeд тoвa тя ce yвeличи дo 3,1% дo aпpил 2019 г., пpeди дa пaднe oбpaтнo ĸъм 1.6% дo ceптeмвpи. Cлeд тoвa инфлaциятa зaпoчнa oтнoвo дa ce пoвишaвa, дocтигaйĸи 3,4% пpeз янyapи 2020".
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Айде, до тука беше! Честито!
      Напъните за еврозоната на плиткоумните герберчета и на корумпираният им угоен неудачник от Банкя завършиха с пълен провал, както винаги!
      Поне за известно време троловете на герп ще спрат да ни надуват главите с глупости...
      Оня, който сутринта беше сложил шампанското в лед - сега е моментът да се напие от мъка...
      Еврозона и чакалня... гербавите ще видят само през крив испански макарон...
      Last edited by Frosty; 10.07.2020, 18:46.
      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

        Още малко остана и ще се посмеем, като стане ясно, че Тиквата и корумпираната му партия не влизат никъде.
        Поне гербавите тролове ще спрат да ни надуват главите с непрекъснатото им кудкудякане за някаква си чакалня.
        Аз този път мисля че ще влезем.
        http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

        Коментар


        • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

          Е, това го попитай във провинцията за да разбереш гладния и обезверен човек какво ще ти отговори.
          Аз съм от провинцията, попитай ме, ако искаш.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

            днеска и Бочето си го каза че БСП да си лаят товарният влак идва Още малко остана.
            Още малко остана и ще се посмеем, като стане ясно, че Тиквата и корумпираната му партия не влизат никъде.
            Поне гербавите тролове ще спрат да ни надуват главите с непрекъснатото им кудкудякане за някаква си чакалня.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение

              Нема страшно, пак ще се обадят.
              Е тогава нали знаеш - офертата по дървена
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                Довечера ще стане ясно, че ония от Ройтерс просто са си направили шега с Бойко.
                днеска и Бочето си го каза че БСП да си лаят товарният влак идва Още малко остана.
                http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

                Коментар


                • Довечера ще стане ясно, че ония от Ройтерс просто са си направили шега с Бойко.
                  ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    ЕДИН изгоря Президентът поиска оставката на шефа на НСО.

                    Забави се 1 ден. Този уикенд ще е чутовен.
                    Напсуваха ме че съм искал да открадна имота на закъсалия с кредити.
                    Утре съм при родата да си взема рентата - към 400лв от 16 декара (1600 кила жито колкото е цената)
                    Нема страшно, пак ще се обадят.

                    Коментар


                    • ЕДИН изгоря Президентът поиска оставката на шефа на НСО.

                      Забави се 1 ден. Този уикенд ще е чутовен.
                      Напсуваха ме че съм искал да открадна имота на закъсалия с кредити.
                      Утре съм при родата да си взема рентата - към 400лв от 16 декара (1600 кила жито колкото е цената)

                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                        Ти сериозно ли питаш ?
                        За София, Учителката как спечели ?
                        Ромите облажиха по стотарка-две и много ужким невалидни бюлетини се намериха,
                        и каквото премине отива при такива като М.Константинов да ги брои.

                        Апропо, Слави, ако не се включи днес, значи е патерица.
                        Ама много лесно така. Дали на кафявите по стотарка и готово.
                        В София имам един приятел, та разправяше - отивам да гласувам срещу боко.
                        Главният въпрос беше - за кого? Ми освен тази с аферата Костенец ли, костинброд ли, то нямаше друг?

                        Та седесарката ли ще изберете следващия път.
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                          Е този човек тия неща ги казва по избори. Бе няма ли избори скоро?
                          Ти сериозно ли питаш ?
                          За София, Учителката как спечели ?
                          Ромите облажиха по стотарка-две и много ужким невалидни бюлетини се намериха,
                          и каквото премине отива при такива като М.Константинов да ги брои.

                          Апропо, Слави, ако не се включи днес, значи е патерица.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение

                            Е, това го попитай във провинцията за да разбереш гладния и обезверен човек какво ще ти отговори.
                            Е този човек тия неща ги казва по избори. Бе няма ли избори скоро?
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                              По-важно е ББ да загуби, отколкото ние да спечелим, така ли?
                              Е, това го попитай във провинцията за да разбереш гладния и обезверен човек какво ще ти отговори.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                                ОСТАВАТ N ДНИ до оставката на Борисов

                                Идеалния вариант ще е отлагане на решението за ЕРМ за 2021, оставка на БХ другата седмица и служебно правителство до Март !
                                Съответно, Горанов следствен и смяна на НОЩ
                                По-важно е ББ да загуби, отколкото ние да спечелим, така ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X