IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
    Добрютро и европейците и на тъмните балкански субекти, които тепърва ще стават европейци
    ................................
    Но бате Бойко историята ще го запише А и 10г изкара човека, колкото никой друг ... кажи-речи 1/3 от "прехода"
    И Ал Капоне има своето място в историята, белетристиката и криминологията

    Коментар


    • Само президентът Радев още не е научил за историческия успех на държавата, която уж представлява!
      По повод значимия за държавата факт, че от 13 юли България става част от валутно-обменния механизъм ERM II с курс 1.95583 лева за 1 евро бихме искали...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение

        "Умерена глупост" си написал. Всичко е вярно, с изключение на това кой интервенира. Това е ЕЦБ!
        Е, успокоих се.
        п.с.
        И все пак си мисля, че по един или друг начин ще минава през БНБ, особено ако залитнем в посока надценяване (<1.66) и трябва спешно пазара да се наводни с левове.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          С риск да напиша някоя глупост, татко Барба, но мисля, че това би следвало да са нивата на интервенция от страна на БНБ в случай, че курса е плаващ. Ако тръгне да пада под 2.25 - да почват да изкупуват левове и обратно, ако има индикации за вдигане над 1.66 да пускат еврата за продажба...
          "Умерена глупост" си написал. Всичко е вярно, с изключение на това кой интервенира. Това е ЕЦБ! Ако курсът на лева излезе извън тези граници, следва безусловна, автоматична и неограничена интервенция на ЕЦБ на пазара докато курсът се върне в границите.

          А БНБ едностранно е поела ангажимент да държи курса на лева фиксиран съгласно закона за борда.

          Та цялата тази галимация значи, че ако по някакви причини БНБ изпусне борда и курсът излезе извън задължителните нива за интервенция, следва интервенция на ЕЦБ. Та ако случайно се намери някой голям спекулант, желаещ да повтори изпълнението на Сорос от 1992 г., това ще му изпари желанието в 99.99% от случаите. Никой спекулант не смее да се изправи срещу интервенция на голяма централна банка, а в случая става въпрос за една от най-големите.
          Last edited by netware5; 13.07.2020, 14:45.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron
            Мерси А в какъв случай се прилагат "Upper rate" and "Lower Rate" ?
            С риск да напиша някоя глупост, татко Барба, но мисля, че това би следвало да са нивата на интервенция от страна на БНБ в случай, че курса е плаващ. Ако тръгне да пада под 2.25 - да почват да изкупуват левове и обратно, ако има индикации за вдигане над 1.66 да пускат еврата за продажба...

            Коментар


            • Euro central and compulsory intervention rates for Bulgarian lev and Croatian kuna in ERM II

              https://www.ecb.europa.eu//press/pr/...fb85a9.en.html

              Коментар


              • https://www.capital.bg/politika_i_ik...voto_niama_da/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                  Искам да попитам съфорумците какво им е мнението за Люлин 5?Мой приятел иска да прави заменка селска къща срещу гарсониера там.Засега не знам номера на блока говори ми за границата между Люлин 5 и 6...Казали ли му че е на 500 метра от метростанция Западен парк.Според мен това няма как да е истина.Имам приятел в СДВР ще го питам и него.Аз на първо четене му казах че бърка а той ми вика ми кво да я правя тая къща като не ми трябва.И моля да не се пишат високопарни думи и да няма изхвърляния.Човека е с по скромни финансови възможности.Най ще се радвам да прочета мнения на хора които живеят там и познават района.
                  Кажи му да си стои на ГЪЗА.
                  Догодина да решава. За мен Люлин 5,6 са най-смотаните райони, по добре 1-3
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Искам да попитам съфорумците какво им е мнението за Люлин 5?Мой приятел иска да прави заменка селска къща срещу гарсониера там.Засега не знам номера на блока говори ми за границата между Люлин 5 и 6...Казали ли му че е на 500 метра от метростанция Западен парк.Според мен това няма как да е истина.Имам приятел в СДВР ще го питам и него.Аз на първо четене му казах че бърка а той ми вика ми кво да я правя тая къща като не ми трябва.И моля да не се пишат високопарни думи и да няма изхвърляния.Човека е с по скромни финансови възможности.Най ще се радвам да прочета мнения на хора които живеят там и познават района.
                    Last edited by power grid; 13.07.2020, 08:26.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение



                      Комлекси му си вика, измислен герой, от 10 години е в инвестора и трябваше да измисли легенда, че е успешен, а да факто е в калта
                      Де факто е герберска калинка насадена на фържавна или общинска службица и е объркал Люлин с Московска.
                      Last edited by power grid; 13.07.2020, 08:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Аз ти се чудя защо ни лъжеш за програмирането Московска и фирмата....
                        Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Аз ти се чудя защо ни лъжеш за програмирането Московска и фирмата....
                        Комлекси му си вика, измислен герой, от 10 години е в инвестора и трябваше да измисли легенда, че е успешен, а да факто е в калта

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                          Чудя ви се какви сте промити мозъци. Пък против еврото били, пък правителството ще свалят. Хубаво, а кой да дойде? Аз предлагам Корнелия! Не, чакай Манолова и Румен Петков. Не не не, Марешки! Ааа, да, сетих се Каракачанов... или Слави? Може и Азис?
                          Аз ти се чудя защо ни лъжеш за програмирането Московска и фирмата....
                          Last edited by X_Y; 12.07.2020, 21:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            ГЕРБ не могат всеки ден да карат автобуси и да плащат.
                            Ние можем всеки ден да сме там!
                            Нека този път не се предадем!
                            Тракторите и Тировете - на паветата !
                            Той ще падне!


                            Шкембе Войвода крепи правителството сега.
                            ВМРО изпускат златния шанс да са капката, която ще прелее чашата. Ако изоставят сега правителството, Борисов ще се люшне и ще рухне, а те ще се окичат с безценни политически лаври и ще изметат ДПС от третото място. Но изглежда са хванати в капана и не могат да мърдат.
                            Птичето на щастието каца веднъж на рамото, казва Джек Лондон.
                            Изпуснеш ли го, върви, че го гони.

                            Всъщност, ако не направи нещо сега, след Март нито той, нито Симеонов ще ни огряват със прелестите си.
                            Искрено желая сатрапа да се разкара.Успех на протестиращите.Като дойда на София и аз съм там..Тая измет крадлива трябва да се порине...Шкембето ще крепи властта до последно не се надявай.Те се уплашиха и много добре знаят че ще има възмездие и народно и Божествено.Тоя ще си плати за кражбите и убийствата.
                            Last edited by X_Y; 12.07.2020, 21:45.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от benassi Разгледай мнение

                              Е и, как го интерпретираш този максимум от 0.5% ?
                              А, иначе за какво да се хабят да пишат тези от ЕЦБ за някакви си +-15% ?
                              Не мислиш ли, че в правото, понякога един нов Европейски закон/рамка/механизъм е по-силен от друг стар, локален такъв ?
                              Примери в Щатите колкото искаш за държавни и щатски закони.
                              Друг пример, напастта СЕТА дето я приехме, ще припокрива местните ни закони, даже и законите на ЕС
                              Трябва да се гледа кое е последна инстанция.

                              Това за +-15% не е закон и не отменя първия.

                              Това за +-15% значи че ако курса трайно излезе от тази граница значи че не ставаме за Еврото. Но никой не забранява на БНБ да продава/купува колкото си иска на фиксирания курс.

                              Това е идеята на тези +-15% и тези правила са писани за страни без валутен борд. Все пак Западно Европейски страни като са приемали Еврото не са били в борд преди това. Две страни преди нас Естония и Литва са били във валутен борд преди да влязат в ЕРМ2 и след това в Евро Зоната. И през целия период на ЕРМ2 са поддържали курса от борда.

                              Даже Литва е била вързана за Долара до 2002. После през 2002 се връзва за Еврото и 2004 подава документи за ЕРМ2.


                              Правилата се следните - за 2 години:

                              1. Курса не трябва да излиза от +-15% (с фиксиран курс няма как да го нарушим, освен ако не падне борда).
                              2. Не трябва да имаме по-голяма инфлация от нещо си (това нещо си смята там нещо средно за ЕС/ЕЗ).
                              3. Бюджетния дефицит за година не трябва да е над 3% (с кризата това лесно можем да го нарушим).
                              4. Държавния дълг не трябва да е над 60% от БВП (това за сега трудно можем да го нарушим).
                              5. Евентуално още нещо май имаше или тези май ги изпълнихме за да влезем в ЕРМ2. Май бяха да синхронизираме разни закони.

                              Ако отговаряме на тези критерии през следващите 2 години - влизаме в Еврото. Ако нарушим някой - чакаме до 2 последователните години да отговаряме на тези критерии. И като отговорим - влизаме.

                              Всъщност след 2 години не влизаме. А получаваме дата за влизане и се почва подготовка - печатане на Евро, разяснителна кампания сред населението, подготовка на банките, банкоматите, етц. И като влезем за известен период 1-2 месеца са валидни хем лева, хем Еврото. После след тоя период лева вече не е валиден в магазините, но може да ходиш в БНБ да го обмениш.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Ето, специално за теб и всички мурзилки:
                                "При поискване Българската народна банка е длъжна да продава и да купува без ограничения на територията на страната евро срещу левове на основата на спот валутни курсове, които не могат да се отклоняват от официалния валутен курс с повече от 0,5 на сто, включително начисляваните такси, комисионни и други разходи за клиента"
                                Е и, как го интерпретираш този максимум от 0.5% ?
                                А, иначе за какво да се хабят да пишат тези от ЕЦБ за някакви си +-15% ?
                                Не мислиш ли, че в правото, понякога един нов Европейски закон/рамка/механизъм е по-силен от друг стар, локален такъв ?
                                Примери в Щатите колкото искаш за държавни и щатски закони.
                                Друг пример, напастта СЕТА дето я приехме, ще припокрива местните ни закони, даже и законите на ЕС
                                Трябва да се гледа кое е последна инстанция.

                                Коментар

                                Working...
                                X