IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Обратно броене до ERM 2 за правителството на Борисов

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bnight Разгледай мнение

    Че те валутните резерви не са ли някакви смешни млрд евро (24.2 млрд евро) ?

    Вие не четохте ли интервюто на Кристелина Георгиева преди две седмици бе тя жената си ви го каза направо. За страните членки в ЕРМ 2 има фонд от 200 милиарда (според Кристелина е 800 милиарда) за подпомагане на прехода към еврото. Дания тъй като няма да въвеждат евро и кротко си живеят в ЕРМ 2 не се знае до кога нямат претенции и игра за тия милярди евраци. Ама ГЕРБ ще имат.

    Филма както аз го виждам е петък подаваме молба (при 1.95583) в събота/неделя ЕЦБ казва пичове тая ще стане (при 4 числото е спекулативно) и в Понеделник сме в ЕРМ 2 при 4 плаващо. Ако някой тръгне да натиска курса идва EЦБ с 800 милиарда евраци и бог да му е на помощ на тоя спекулант дето продава евраци нагоре.

    Реално курса от момента в който сме в ЕРМ 2 няма как да мърда много тъй като има насреща евро в излишък ( наличните левове са 100 милиарда някъде или към 50 милиарда евро) с други думи повече от 50-100 милиарда не ни трябват за да държим курса а банката има 200 минимум максимум 800 милиарда.

    Лично аз ако ГЕРБ успеят да изпълнят тази кражба ще гласувам за тях на следващите избори.

    Иначе за личното протмоне може да слушате инвестиционият съвет на Сашка Васева.

    Като си измислямв произволни числа, стигаме до произволни изводи. Наличните левове са 17 милиарда, не 100. Няма никакъв проблем БНБ да ги изкупи всичките по фиксинг. Нещо повече, дори ВСИЧКИ банки ЕДНОВРЕМЕННО да си опразнят сметките в БНБ и да поискат обмяна в евро, пак има предостатъчно във валутния резерв. А пък нелепицата как ЕЦБ ще купува евро с евро е направо потресаваща.

    Коментар


    • Мен Муравей Радев ме накара да се замисля относно мантрата "ако някой иска промяна на сегашния ни курс - просто не влизаме". Оказва се, че има неяснота по въпроса кое е това, в което не влизаме - ЕРМ 2 или Еврозоната?! Разликата е много съществена. И ако се окаже, че влизането ни в ЕРМ 2 при фиксирания досега курс е безпроблемно, значи "страховете" на някои експерти касаят последващото освобождаване на курса в рамките на +/-15% за времето, което прекарваме в предверието, бидейки вече член на Банковия съюз? ОК, обаче нали ние вече имаме представители в този съюз и можем чрез тях да блокираме всяко искане за промяна, което не ни устройва? Какъв е проблемът тогава - никакъв, докато не стигнем до следващата порта - на самата Еврозона. Там му е майката как отново да не позволим обезценяване на левчето си, защото тогава реално става чейнджът... Но това ще бъде най-рано след две години престой. През това време ще трябва да докажем, че валутата ни е стабилна и ако не е - да я направим такава. Ами, чудесно! Това е смисълът на ЕРМ 2 и точно това би трябвало да е и нашето желание - да продължим да се развиваме, за да ни приемат с отворени обятия, а не като натрапници, които се присягат към трапезата им!
      Last edited by Спящият бик; 07.02.2020, 16:23.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        С колко лева (бурканбанк) е безопасно да те завари обмяната? Има ли опасност да се определят прагове? Колкото по-голяма сумата, толкова по-неблагоприятен курс. Или от определена сума нагоре - само по сметка2

        Другото - колко пари биха обменяли "свободно" (кеш и сметки), колко след обикновено деклариране за произход, колко след удостоверение за липса на публични задължения, колко след ревизия?

        След подписване на договор за приемане на еврото, пасиви и активи на наши банки се деноминират.
        Погледнато от страната на ЕЦБ, там ще има ли мероприятие по надуване на пасива?
        Сетълментът - къде, не физическото, а логическото място?
        нЯМАМ ВРЕМЕ ЗА ПРОВЕРКА
        Всъщност си задал въпроси . Не се ориентирах в дългия ти пост.
        При промяна на валутната единица няма как да ти наложат ограничения в размера на обмяната. Ограниченията ще са само времеви при обмяната в банки и пазаруването в магазини. Но напълно достатични, сега някой да не се изплаши, че ще изпусне срока... При обмяната, ако законодателят не реши друго, си важат правилата от Закона за мерките срещу изпирането на пари, т.е. декларации за по-големите операции и т.н.
        Парите по сметки просто се превалутират за един ден.
        В баланса на ЕЦБ промените ще са пренебрежимо малки с оглед на мащабите му.

        Коментар


        • Радев прави ярка декларация. Иска да звучи бодро, успокояващо.
          Едновременно твърди, че левът е подценен, но това са умозрителни заключения. Това следва да се пресметне в рамките н а една формализирана, обемиста и експертна процедура, която никой не желае да направи.

          Освен всичко твърдението е противоречиво. Ако левът е наистина подценен, то тогава неговата "на борда - непробиваемост" е опасна и вредоносна, примерно за спестители, депозанти.
          След като е вредоносна за един кръг от субекти, които твърде вероятно могат да се дефинират изчерпателно, следователно е ползоносна за субекти, които са извън този кръг.

          Г-н Радев, моля посочете кръговете!

          Радев е по образование и занятие счетоводител. Почти целият си живот. Към края на професионалната му кариера една ракета носител го изведе на коренно различна орбита. Това само по себе си не е основание да се твърди, че той категорично не разбира от макроикономика. Истината е, че аз нямам представа за неговата експертиза, включително никога не съм бил убеденен от него в обратното.

          Просто шум в тръбата.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
            Колкото до освобождаването на резерв, това е много деликатен въпрос и трябва да се пише внимателно, за да не се създават заблуждения. Категорично няма да се освободят 17, 20 или 40 млрд., които да отидат в правителство, ЕЦБ или филанкишията.
            Че те валутните резерви не са ли някакви смешни млрд евро (24.2 млрд евро) ?

            Вие не четохте ли интервюто на Кристелина Георгиева преди две седмици бе тя жената си ви го каза направо. За страните членки в ЕРМ 2 има фонд от 200 милиарда (според Кристелина е 800 милиарда) за подпомагане на прехода към еврото. Дания тъй като няма да въвеждат евро и кротко си живеят в ЕРМ 2 не се знае до кога нямат претенции и игра за тия милярди евраци. Ама ГЕРБ ще имат.

            Филма както аз го виждам е петък подаваме молба (при 1.95583) в събота/неделя ЕЦБ казва пичове тая ще стане (при 4 числото е спекулативно) и в Понеделник сме в ЕРМ 2 при 4 плаващо. Ако някой тръгне да натиска курса идва EЦБ с 800 милиарда евраци и бог да му е на помощ на тоя спекулант дето продава евраци нагоре.

            Реално курса от момента в който сме в ЕРМ 2 няма как да мърда много тъй като има насреща евро в излишък ( наличните левове са 100 милиарда някъде или към 50 милиарда евро) с други думи повече от 50-100 милиарда не ни трябват за да държим курса а банката има 200 минимум максимум 800 милиарда.

            Лично аз ако ГЕРБ успеят да изпълнят тази кражба ще гласувам за тях на следващите избори.

            Иначе за личното протмоне може да слушате инвестиционият съвет на Сашка Васева.


            http://bnight.sytes.net - Някой интересни неща за форекс-а. Както и ежедневни валутни ана

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

              Ах как обичам три думи на кръст, които ме карат да отговоря със страница
              Специалисте, много си хитър, ама аз няма ад с ехвана на въдицата и да издам, кое точно искам да с е изясни
              Това е равностойно на признание, че нещо не се знае!
              След подобно признание, традицията във форума повелява ядене на шамари.
              Знаеш ли колко фенове ме дебнат?!
              Предпочитам някой с претенции за обстойно познаване на темата да направи изложение от банкерска, техническа и данъчна гледна точка, като изложението е в обем, който е сходен на нещата, коиото аз ви пиша. Знам, че обичайно колегите на втория ред спират да четат от досада. Такова е времето - къси пасове, високи обороти, спешни еякулации.
              Аз съм друга школа, обичам дълги текстове, които ме провокират, карат ме да спирам и да мисля.

              Дано да имаш чувство за хумор, щото аз съм малко цапардосан в устата и понякога ми се връзват.
              Виж сега, от твоята реакция одеве разбирам, че с тебе имаме съвпадащо мнение по темата, че след въвеждане на еврото, част от резервите на борда ще бъдат освободени за усвояване. Намирам го за чудесно, защото публиката масово си мисли, че след въвеждане на еврото, от Франкфурт ще натоварят на самолети с дъхави, пресно отпачатани купюрчета, които да ни се "дадат".

              Мога да формулирам и по-конкретни въпроси. Вчера имах предвид отражения на макрониво, но ще има отражения на ниво портмоне
              Игнорирам рисковете от промени в курса, този риск всеки ще си го отиграва сам, тук не е радно да се дава акъл. Опасно е и неблагодарно.

              С колко лева (бурканбанк) е безопасно да те завари обмяната? Има ли опасност да се определят прагове? Колкото по-голяма сумата, толкова по-неблагоприятен курс. Или от определена сума нагоре - само по сметка2

              Другото - колко пари биха обменяли "свободно" (кеш и сметки), колко след обикновено деклариране за произход, колко след удостоверение за липса на публични задължения, колко след ревизия?

              След подписване на договор за приемане на еврото, пасиви и активи на наши банки се деноминират.
              Погледнато от страната на ЕЦБ, там ще има ли мероприятие по надуване на пасива?
              Сетълментът - къде, не физическото, а логическото място?
              нЯМАМ ВРЕМЕ ЗА ПРОВЕРКА
              Хубаво искаш изложение, но кажи конкретния въпрос който да бъде изяснен. Това, което теб те интересува или притеснява. А вече дали може да се каже с едно изречение или трябва да се пише обстойно, зависи от въпроса.
              Колкото до освобождаването на резерв, това е много деликатен въпрос и трябва да се пише внимателно, за да не се създават заблуждения. Категорично няма да се освободят 17, 20 или 40 млрд., които да отидат в правителство, ЕЦБ или филанкишията.

              Коментар


              • Коментари от потребители на Investor.bg за публикация Муравей Радев: Валутният борд е непробиваем

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                  Ако зададеш и въпроса, някой може да ти отговори.
                  Ах как обичам три думи на кръст, които ме карат да отговоря със страница
                  Специалисте, много си хитър, ама аз няма ад с ехвана на въдицата и да издам, кое точно искам да с е изясни
                  Това е равностойно на признание, че нещо не се знае!
                  След подобно признание, традицията във форума повелява ядене на шамари.
                  Знаеш ли колко фенове ме дебнат?!
                  Предпочитам някой с претенции за обстойно познаване на темата да направи изложение от банкерска, техническа и данъчна гледна точка, като изложението е в обем, който е сходен на нещата, коиото аз ви пиша. Знам, че обичайно колегите на втория ред спират да четат от досада. Такова е времето - къси пасове, високи обороти, спешни еякулации.
                  Аз съм друга школа, обичам дълги текстове, които ме провокират, карат ме да спирам и да мисля.

                  Дано да имаш чувство за хумор, щото аз съм малко цапардосан в устата и понякога ми се връзват.
                  Виж сега, от твоята реакция одеве разбирам, че с тебе имаме съвпадащо мнение по темата, че след въвеждане на еврото, част от резервите на борда ще бъдат освободени за усвояване. Намирам го за чудесно, защото публиката масово си мисли, че след въвеждане на еврото, от Франкфурт ще натоварят на самолети с дъхави, пресно отпачатани купюрчета, които да ни се "дадат".

                  Мога да формулирам и по-конкретни въпроси. Вчера имах предвид отражения на макрониво, но ще има отражения на ниво портмоне
                  Игнорирам рисковете от промени в курса, този риск всеки ще си го отиграва сам, тук не е радно да се дава акъл. Опасно е и неблагодарно.

                  С колко лева (бурканбанк) е безопасно да те завари обмяната? Има ли опасност да се определят прагове? Колкото по-голяма сумата, толкова по-неблагоприятен курс. Или от определена сума нагоре - само по сметка2

                  Другото - колко пари биха обменяли "свободно" (кеш и сметки), колко след обикновено деклариране за произход, колко след удостоверение за липса на публични задължения, колко след ревизия?

                  След подписване на договор за приемане на еврото, пасиви и активи на наши банки се деноминират.
                  Погледнато от страната на ЕЦБ, там ще има ли мероприятие по надуване на пасива?
                  Сетълментът - къде, не физическото, а логическото място?
                  нЯМАМ ВРЕМЕ ЗА ПРОВЕРКА

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                    Има един колега ВВ50, който пише доста рядко, ама досега е давал нееднократно индикации, че познава много добре нещата от гледна точка на банките.

                    Доколкото аз вчера нахвърлях някакви точки за Механизма и за времето на евентуален и потенциален прием в еврото (за едно от твърденията си имам неясноти), хубаво ще е някой по запознат с банковите механизими да сподели виждане.

                    При промяна на емисионната банка, сетълментът ще се случва в ЕЦБ.
                    При деноминиране на активи и пасиви със сигурност ще има особености, които са познати само за хора отвътре.

                    Та, колега, това е молба.
                    Ако прочетеш и считаш за приемливо и удачно ...
                    Ако зададеш и въпроса, някой може да ти отговори.

                    Коментар


                    • Има един колега ВВ50, който пише доста рядко, ама досега е давал нееднократно индикации, че познава много добре нещата от гледна точка на банките.

                      Доколкото аз вчера нахвърлях някакви точки за Механизма и за времето на евентуален и потенциален прием в еврото (за едно от твърденията си имам неясноти), хубаво ще е някой по запознат с банковите механизими да сподели виждане.

                      При промяна на емисионната банка, сетълментът ще се случва в ЕЦБ.
                      При деноминиране на активи и пасиви със сигурност ще има особености, които са познати само за хора отвътре.

                      Та, колега, това е молба.
                      Ако прочетеш и считаш за приемливо и удачно ...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        НАЧЕВ,то и аз няколко пъти писах, че съм 60 на 40 за еврото, но те така са свикнали в тяхната младежка организация ..- 100процента да са без колебание за вождовете си.. не можаха да се сдържат да не си покажат рефлексите.., .
                        БулсАй, много вярно наблюдение!
                        А аз много често съм се чудил, защо в днешните времена, за които би трябвало да се предполага, че има толерантност към чужда, алтернативна гледна точка и най-малкото любопитство, опит да разбереш подхода, смисъла и аргументите на другомислещия, дори и сред млади хора се надлюдава странно, тревожно вкалцяване и твърдо консолидиране около някаква т.н. генерална линия.

                        Не искам да обидя никой колега, младостта е дар и благо, на някои младостта им личи, за други (особено малословестните) не съм много сигурен.

                        В успешни и добруващи общества, с установена, доказала се ценностна и имунна система се предполага да има спокойни, усмихващи се, слушащи се индивиди. Последното не изключва критичното наблюдение, мислене, оценка.
                        Крайна несигурност, поляризация, борба е типична за общества, в които още не е решен въпроса кой-кого, накъде, защо, как??? Поведението на индивида е Белег за нивото и качеството на обществените отношения.

                        Младите хора вероятно са слушали и знаят, че е имало времена, когато дори заради едно изказано колебание в правилността на решение, възглед и сродни, е можело да те обявят за враг, с тежки произтичащи от това последици. Е, когато на мен лично ми дойде време за участие в онзи обществен живот, нещата вече далеч не бяха толкова схоластични, можеше да си позволиш всякакви приказки пред отбрани хора, а пред други (непроверени) се критикуваха само явни недъзи. На комсомолски събрания ходехме основно заради комсомолките. Много бяха сладки с привидно сериозните си и целеустремени лица.

                        Кире, приключвам, че па ме Фана графоманията.
                        Само един извод: След като дори и млади хода се държат като организирани членове на болшевишка организация, чиято основна задача е да издирва, идентифицира и громи врагове (явни и измислени), значи т.н. преход е още много далеч от приключване.
                        Зла орисия - объркано и лутащо се общество. Краят се не види!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                          Груйче, пазара понася този курс и те го дават..Не знаех, че е било 2,10, но за сетен път се убеждавам, че народа не им вярва.. Интересно защо неходят в БНБ да сменят..
                          Потвърждавам и аз казаното от Грую - за около 4-5 часа курса в Тавекс бе 2.10 лв. за Евро при по-долу споменатите събития.
                          А БНБ не е удобно:
                          Първо, касовия салон е преместен от около 10-на години на ул. Михаил Тенев - това е от източната страна на The Mall.
                          Второ, за цяла България (там) са 4 касите и основно се ползват за обмяна на стотинки. На 1-ва каса са с предимство бюджетни организации, почиват 5-10 минути на всеки час и на практика работят само 3 каси и ако нямаш късмет може да си отвисиш 4-5 часа а може и въобще да не ти дойде ред, че работят само до 15.30 .....
                          Last edited by marin1; 07.02.2020, 11:37.
                          remember remember the fifth of november

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                            Значи всички сме за еврото, но вдигаме гюрултия така, за спорта
                            По-скоро не.

                            Коментар


                            • След евентуално приемане в еврозоната теоретично има възможност за освобождаване на ресурс от няколко млрд., който да се влее в икономиката (не през бюджета), но реално не очаквам да се случи.

                              Коментар


                              • На фиксинга..

                                Коментар

                                Working...
                                X