IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко са полезни математиката и физиката (точни науки) за икономиката и финансите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
    Да, резервите на банката са се увеличили. Ако резерви е М1, да.

    Това ли е уловката? Кое е М1 и кое М2?


    Да, ама не. Нито М1, нито М2. Резервите в ЦБ не се включват в измерването на паричната маса.

    Коментар


    • Банкери , аз верно съм в неплатен отпуск, ама не съм го взел за да пиша тук по два часа всеки ден

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
        Провери в Google какво е евродолари


        Аххахаха. ОК.
        Някоя друга книга да препоръчаш?

        Коментар


        • Провери в Google какво е евродолари

          Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

          Че това не са "евродолари"!?...Това са ...петродолари

          Коментар


          • Да, резервите на банката са се увеличили. Ако резерви е М1, да.

            Това ли е уловката? Кое е М1 и кое М2?

            Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Един въпрос. Банката е продала ДЦК и съответната сума е постъпила в нейните резерви в ЦБ. Увеличил ли се е М1? Ако може само с Да или Не.

            А аз не съм дал заден ход, нито пък съм на състезание, за да търся победи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
              Евродоларите са друга вселена, да не навлизаме там

              Все пак е интересно как можеш да държиш доларова сметка в ЦБ ама Йемен. Имат ли liquidity swap с Феда, до колкото знам само 5 или 6 ЦБ в света иамат, ЕЦБ, BoE, BoJ, SNB и май от скоро китайската ЦБ, за последното не съм сигурен.


              Че това не са "евродолари"!?...Това са ...петродолари

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                Така е. Сега вече не твърдиш, че банките могат да създават колкото си искат кредити (депозити) като просто пишат счетоводно едни записи. Браво!
                Никога не съм го казвал. Това психологически трик на твоя ум, за да излезе победител

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение

                  Мога само да си помисля, че не четеш. Има го нарисувано с баланси. Банка продава ДЦК на ЦБ и получава резерви в ЦБ. Виж картинката, там активите бяха по-големи от пасивите, точно с размера на ДЦК, което е и капитала.

                  За мене това е твоят, и на Специалист по всичко, начин да дадете заден ход и въпреки това да се чувствате “победители” в спора
                  Един въпрос. Банката е продала ДЦК и съответната сума е постъпила в нейните резерви в ЦБ. Увеличил ли се е М1? Ако може само с Да или Не.

                  А аз не съм дал заден ход, нито пък съм на състезание, за да търся победи.

                  Коментар


                  • Евродоларите са друга вселена, да не навлизаме там

                    Все пак е интересно как можеш да държиш доларова сметка в ЦБ ама Йемен. Имат ли liquidity swap с Феда, до колкото знам само 5 или 6 ЦБ в света иамат, ЕЦБ, BoE, BoJ, SNB и май от скоро китайската ЦБ, за последното не съм сигурен.

                    Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
                    Саудитска Арабия депозира 2 млрд. долара в централната банка на Йемен

                    ...тъпаци.
                    Вместо просто да си "създадат" колкото си искат милиарди от въздуха...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                      Но все пак не мисля, че упражнението беше абсолютно безсмислено. Виждам една идея по-добро разбиране на нещата.
                      Така е. Сега вече не твърдиш, че банките могат да създават колкото си искат кредити (депозити) като просто пишат счетоводно едни записи. Браво!

                      Коментар


                      • Саудитска Арабия депозира 2 млрд. долара в централната банка на Йемен

                        ...тъпаци.
                        Вместо просто да си "създадат" колкото си искат милиарди от въздуха...

                        Коментар


                        • Но все пак не мисля, че упражнението беше абсолютно безсмислено. Виждам една идея по-добро разбиране на нещата.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                            Много се надцених
                            Специално за теб намерих простичко обяснение на банкирането и какво е нужно в самото начало. На лесен за разбиране език, без агрегати, сложни думички.

                            https://www.cnbc.com/id/100497710

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Money Разгледай мнение
                              Фентъзи, прав си за всичко. Много се надцених


                              За това и ти си прав.

                              Коментар


                              • Фентъзи, прав си за всичко. Много се надцених

                                Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

                                Ти май не четеш. Как банката е придобила тези ДЦК, които ЦБ купува?!? Като е дала кредит?


                                Моля да отговориш по същество.

                                П.П.
                                И, да, капиталът е пасив на банката. Както всички останали привлечени ресурси като заемите от други банки и депозитите.

                                Коментар

                                Working...
                                X