IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво ще се случи с цените ако въведем еврото?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
    Ето какво ще стане: Цените ще станат двойни. Този филм вече го гледах в Холандия когато сменяхме гулдените за евро. Първоначално нямаше някакво съществено видимо покачване, но след година-две нещата тръгнаха на двойна инфлация (скрита разбира се). Оня ден се прибирам и реших да мина да си купя един шейк, поискаха ми 2,50 евро, замислих се ми 2004-та такъв шейк струваше 1,50 гулдена, а когато се вкара еврото беше горе-долу 2 гулдена за 1 евро. (сметнете си сами инфлацията досега). Та не вярвам в БГ да се случи нещо по-различно. Цените рано или късно ще станат двойни. Най-вече цените на стоките и услугите които сега в БГ са доста по-ниски от европейските.
    Че то едно билетче за градският транспорт в София през 2004 струваше 40 стотинки, а сега е 1,6, Това си е абсолютно нормално пък и не сме въвели еврото. Ако правиш такива сравнения дай и друга информация относно заплати и така на татак. Всичко друго е празни приказки и наплашване на народа.....

    Коментар


    • Нищо няма да се случи с цените при равни други условия. А приказките, че дадена стока, която струва 1 лев, ще стане 1 евро са много далеч от истината. И в момента никой не е забранил на продавача да продава тази стока за 2 лева, но си има причина да не го прави.

      Коментар


      • Цените са нещо относително. Зависи за какво е дадена цена, за какво качество например. У Бг-то качеството обикновено е куча марка, но ако приемем еврото има надежда поне малко да се подобри нивото на качеството. Което ще е голям плюс. Разбира се, цените ще го отразят, което ще доведе до покачването им, но все пак да не забравяме че и качеството може би ще е по-добро.

        Коментар


        • Ето какво ще стане: Цените ще станат двойни. Този филм вече го гледах в Холандия когато сменяхме гулдените за евро. Първоначално нямаше някакво съществено видимо покачване, но след година-две нещата тръгнаха на двойна инфлация (скрита разбира се). Оня ден се прибирам и реших да мина да си купя един шейк, поискаха ми 2,50 евро, замислих се ми 2004-та такъв шейк струваше 1,50 гулдена, а когато се вкара еврото беше горе-долу 2 гулдена за 1 евро. (сметнете си сами инфлацията досега). Та не вярвам в БГ да се случи нещо по-различно. Цените рано или късно ще станат двойни. Най-вече цените на стоките и услугите които сега в БГ са доста по-ниски от европейските.

          Коментар


          • ще стане по-скъпо. не откривам топлата вода, мисля

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Ferry Разгледай мнение

              не забравяйте, че в БГ хлябовете слагат и суругат от китайски косми (коси и какво ли още не от там) за пухкавост, еластичност, форма
              че нашта си вуна не е ли пухкава бе фери?
              защо трябва от китай да внасят козина, като всеки чобанин с радост би дал да му острижат гръбо за шише първак.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                По-добре се замислете какво е еврото и накъде отива. Цените са последната ви грижа. Докато правите сметки ситуацията се изменя.
                не се хаби, няма смисъл.
                тук не познават стойността на парите във времето. седянката и търсенето на съпричастници или събутилници към пиянката е цела. останалото е "'квот моем да захлебим - захлебим"

                Коментар


                • По-добре се замислете какво е еврото и накъде отива. Цените са последната ви грижа. Докато правите сметки ситуацията се изменя.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                    На колко го продаваш тогава.....лельо?

                    И въобще, тук говорим за цени по магазините, изобщо не ме интересуват производствения ви и умствен капацитет.
                    Ми затуй мааш боклуци ефтинджос и дращиш тука простотии ...личи си !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                      Тук говорим за ЦЕНИТЕ по магазините...масовите.
                      И там може да отидеш в специализиран магазин, където да си купиш месо или хлебни/тестени изделия и т.н. на доста по-високи цени и качество съответно.
                      Магазини с високи цени колкот щеш ама качество високо нещо бъркаш.Искаш ли да си купиш биодомат по 7-8 кинта килото и да ти дам от моя да видиш кво е качество

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                        Аз го произвеждам , льольо ...
                        На колко го продаваш тогава.....лельо?

                        И въобще, тук говорим за цени по магазините, изобщо не ме интересуват производствения ви и умствен капацитет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

                          Що, на колко го купуваш в силистра? От магазина говорим все пак, не от байпешо касапа на дюкана в маалата, накацано от мухи.
                          Аз го произвеждам , льольо ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                            На сганта да му дам свинско от 4 ойрос ангеботе дето е всичко ама не и месо , ше му плющат ушите щот е далавера и е немско качество !
                            Що, на колко го купуваш в силистра? От магазина говорим все пак, не от байпешо касапа на дюкана в маалата, накацано от мухи.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                              Сганов салам закуска дори не знам квой й туй нящо.Но кучешка радост не е толко лошо.Един приятел прави такъв 7 кинта килото чм понякога
                              На сганта да му дам свинско от 4 ойрос ангеботе дето е всичко ама не и месо , ше му плющат ушите щот е далавера и е немско качество !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                Същите боклуци кат в Кауфленд Лидъл Била Метро ...боклук натъпкан с химия
                                Тук говорим за ЦЕНИТЕ по магазините...масовите.
                                И там може да отидеш в специализиран магазин, където да си купиш месо или хлебни/тестени изделия и т.н. на доста по-високи цени и качество съответно.

                                Коментар

                                Working...
                                X