IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brexit - началото на края за EU

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво! Брависимо!

    Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
    Международната рейтингова агенция Fitch поставила нов световен рекорд по понижение на кредитните рейтинги от началото на годината, съобщи Reuters. Оказва се, че трите стари госпожи се състезават и в такава категория „Кой ще понижи рейтингите на повече страни“. Fitch успяла да напакости на 22 страни, 10 от които африкански и близкоизточни във връзка с негативните последици за икономиките им от ниските петролни цени. На 7 от тези 10 страни рейтингът е бил понижен и защото финансовата им система още не се била приспособила към ниските цени на суровините. Някак срамежливо на края се съобщава, че и рейтинът на Великобритания пострада след Брекзита, демек имаме някакъв скромен дял в наказването на непокорницата. Предишният рекорд e бил поставен през 2011 г., но тогава за цяла година са били окастрени 20 рейтинга, а сега само за половин година 22! Ура-ура! Звън на шампанско и т.н.
    .
    Ашколсун!
    Евалла!
    Хаирлия да е!

    биха казали хората от северозападната част на Анадола....

    Бравос на маститите рейтингови агенции, одиторски фирми и експерти по оценка на международното положение на разните фирми, държави, съюзи, континенти, и въобще по всички космически и галактически финансови проблеми!

    За къде сме без вашето мнение, оценка, рейтинг, сертификат и въобще...
    квото там давате срещу съответното заплащане.
    чак филм направиха хамериканците по темата....

    За справка вижте "Големият залог" или в оригинал "The Big Short" от миналата година. Даже отделна дискусия за филма е пуснал уважаваният от мен Black and white cat-foot - "The Big Short - в какво инвестира Майкъл Бъри".

    Заслужава си да се гледа филмчето...
    Last edited by Kildirim_Bei; 09.07.2016, 08:21.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Grosss

      Ако имаш икономика чиято база е потребление и тя пропада стремглаво подпомагаш потреблението. Нека ги изпият тези 10 000 евро, важното е че ще ги похарчат и те ще се завъртят в икономиката. Няма да им помагнеш и ще се правиш на луд защото пари не се раздавали просто така - ще разсипеш държавата, те ще бягат към тази точка от нея в която има работеща икономика, те ще я съсъпият в крайна сметка и ще се получи много голям проблем. Има агресивни държави в момента които се управяляват от хора на които агресията не чужда, ако продължава да пада икономиката в Европа те също губят пазар и пари от които диктаторите им имат нужда за да раздават на покорните. Там нещата ще избият на война в която ще загинат много хора. По добре е да се инжектират пари в икономиката по този начин и да се вдигне потреблението.
      Ако сравниш процентно как изглежда съотношението с живеещите на социални помощи в различните държави то е очевидно че където безработицата е най висока са най много живеещите на социални помощи. Не виждам Западна Европа да води, напротив в Източна Европа са повече.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Международната рейтингова агенция Fitch поставила нов световен рекорд по понижение на кредитните рейтинги от началото на годината, съобщи Reuters. Оказва се, че трите стари госпожи се състезават и в такава категория „Кой ще понижи рейтингите на повече страни“. Fitch успяла да напакости на 22 страни, 10 от които африкански и близкоизточни във връзка с негативните последици за икономиките им от ниските петролни цени. На 7 от тези 10 страни рейтингът е бил понижен и защото финансовата им система още не се била приспособила към ниските цени на суровините. Някак срамежливо на края се съобщава, че и рейтинът на Великобритания пострада след Брекзита, демек имаме някакъв скромен дял в наказването на непокорницата. Предишният рекорд e бил поставен през 2011 г., но тогава за цяла година са били окастрени 20 рейтинга, а сега само за половин година 22! Ура-ура! Звън на шампанско и т.н.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
          Началото на края или?

          Европа се готви за банкова криза

          Италианската банкова криза може да повлече цяла Европа.

          Банките се нуждаят от държавна помощ, за да бъде предотвратена нова криза в сектора.

          Лошите кредити само на италианските банки възлизат на 360 милиарда евро.

          Италианската банкова криза може да се разпространи в цяла Европа, предупреди Лоренцо Бини Смаги, бивш член на Управителния съвет на Европейската централна банка, а в момента – председател на Борда на директорите на „Сосиете Женерал“.

          „В Италия и Германия има твърде много губещи банки“, категоричен е той. Италия трябва да реши проблема с просрочените кредити и за целта италианският министър-председател Матео Ренци ще трябва да предприеме непопулярни мерки, като например, да поиска обединение на банки, което ще доведе до загуба на работни места.

          „Необходимо е европейско решение на проблема, за момента имаше само национално“, заяви Бини Смаги, цитиран от агенция „Блумбърг“. Вчера в 19.30 часа българско време индексът „Блумбърг“, в който влизат акциите на 500 европейски банки и финансови компании, се понижи с 2,64% до нивото от ноември 2011 г. Акциите на италианската банка „Уникредит“ поевтиняха с 3,3%, на немската „Дойче Банк“ - с 4%, на швейцарската „Креди Суис“ - с 1,7%, на британските Royal Bank of Scotland (RBS) и Lloyds Banking Group – съответно с 6 и 6,8%.

          На този фон напълно благополучно изглеждаше най-проблемната италианска банка - Monte Paschi, в понеделник и вторник тя загуби една трета от стойността си. Вчера акциите й поскъпнаха с 6%. Италия забрани техните продажби за три месеца, а медиите съобщиха, че правителството се готви да помогне на банката.

          За МВФ "Дойче Банк" е най-рискувата в света.

          Monte Paschi е най-старата банка в света и трета по активи в Италия. В понеделник стана известно, че ЕЦБ е поискала от нея да намали проблемните си кредити, които достигат до една трета от портфейла й, от 24,4 милиарда до 14,6 милиарда евро през 2018 г. От 2015 г. банката успя да продаде само 2 милиарда евро от тези задължения, а на 29 юли ще станат известни резултатите от стрес тестовете на ЕЦБ и Европейското банково управление.

          Италианските банки имат 360 милиарда евро лоши кредити, което е над 20% от БВП на страната. Фондът за спасяване на банките „Атлант“ разполага с по-малко от 5 милиарда евро. Вложителите вече теглят спестяванията си от слабите банки и ги прехвърлят в по-силните.

          Освен това, 45% от банковите облигации са собственост на инвеститори на дребно, а правилата на ЕС изискват част от загубите на банките, които са получили помощ от бюджета, да бъдат покрити от притежателите на ценните книжа. През октомври в Италия ще се проведе референдум за реформи в Конституцията, който анализаторите от „Сити“ наричат, „най-големият политически риск в Европа извън пределите на Великобритания“.

          Ренци ще трябва да намери начин за спасяването на Monte Paschi, който да устройва ЕС, но да не разори гражданите. Проблемите на италианските банки бяха известни, но те бяха задълбочени от британските референдум за излизане от ЕС.

          Заради „Брекзит“ нарасна волатилността, заяви италианският министър на финансите Пиер Карло Падоан. ЕС е разрешил на Италия да предостави на банките 150 милиарда евро ликвидност до края на годината, но вливането на капитала тепърва трябва да се договори, пише „Ведомости“.

          Конвертируемите облигации на „Дойче Банк“, чиито притежатели рискуват да понесат загуби в случай на проблеми, поевтиняха до 77% от номинала си. Миналата седмица МВФ нарече „Дойче Банк“ най-рисковата банка в света, а нейният клон в САЩ се провали на стрес тестовете, организирани от ФЕД.

          Акциите на „Дойче Банк“ от началото на годината поевтиняха двойно и през септември те могат да бъдат изключени от индекса Stoxx 50, смятат анализаторите на „Сосиете Женерал“. Котировките на RBS и Lloyds също вървяха надолу, защото те имат най-големите рискове в сектора на недвижимите имоти.

          По данни на JPMorgan, те представляват 25,2 милиарда паунда при RBS и 18,1 милиарда паунда при Lloyds. От понеделник 5 фонда за британска недвижимост с над 10 милиарда паунда активи прекратиха тегленето на средства от обикновените инвеститори.

          Колко ще продължи тази забрана не е ясно, но в днешните условия имот с търговска цел във Великобритания може да се продаде от 3 до 6 месеца, пише „Файненшъл таймс“, позовавайки се на инвестиционната банка Jefferies. Срокът може да бъде и по-голям, защото паундът стремително поевтинява, като вчера той достигна до 1,28 долара за паунд. /БГНЕС

          Прочети още на: http://www.bgnes.com/biznes/banki/4443000/
          И как така ше дават държавна помощ????Нали не може.Или не може за нас а за тях всичко може.Лицемерие двоен стандарт и простотия това е ЕС днес.Ние да си приватизираме мрежите тръбипроводите и ако може те да ни кажат кой да ги вземе а те да раздават държавна помощ.Ми те са комунисти при това бетонни

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            С тая политика на социялни помощи Европа отгледа няколко поколения търтеи,
            които нито учат нито работят.Ако им дадеш по 10000 евро те ще ги изпият по кръчмите
            и пак няма да работят.Проблема е как да ги накараш тези хора да работят а не да
            пълниш градовете с африканци и азиятци.
            Ми то природата е измислила гладът.Гладът ще ги накара щото като им хванат задниците паяжина ще се научат много бързо на труд

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marto76 Разгледай мнение
              Началото на края или?

              Европа се готви за банкова криза

              Италианската банкова криза може да повлече цяла Европа.

              Банките се нуждаят от държавна помощ, за да бъде предотвратена нова криза в сектора.

              Лошите кредити само на италианските банки възлизат на 360 милиарда евро.

              Италианската банкова криза може да се разпространи в цяла Европа, предупреди Лоренцо Бини Смаги, бивш член на Управителния съвет на Европейската централна банка, а в момента – председател на Борда на директорите на „Сосиете Женерал“.

              „В Италия и Германия има твърде много губещи банки“, категоричен е той. Италия трябва да реши проблема с просрочените кредити и за целта италианският министър-председател Матео Ренци ще трябва да предприеме непопулярни мерки, като например, да поиска обединение на банки, което ще доведе до загуба на работни места.

              „Необходимо е европейско решение на проблема, за момента имаше само национално“, заяви Бини Смаги, цитиран от агенция „Блумбърг“. Вчера в 19.30 часа българско време индексът „Блумбърг“, в който влизат акциите на 500 европейски банки и финансови компании, се понижи с 2,64% до нивото от ноември 2011 г. Акциите на италианската банка „Уникредит“ поевтиняха с 3,3%, на немската „Дойче Банк“ - с 4%, на швейцарската „Креди Суис“ - с 1,7%, на британските Royal Bank of Scotland (RBS) и Lloyds Banking Group – съответно с 6 и 6,8%.

              На този фон напълно благополучно изглеждаше най-проблемната италианска банка - Monte Paschi, в понеделник и вторник тя загуби една трета от стойността си. Вчера акциите й поскъпнаха с 6%. Италия забрани техните продажби за три месеца, а медиите съобщиха, че правителството се готви да помогне на банката.

              За МВФ "Дойче Банк" е най-рискувата в света.

              Monte Paschi е най-старата банка в света и трета по активи в Италия. В понеделник стана известно, че ЕЦБ е поискала от нея да намали проблемните си кредити, които достигат до една трета от портфейла й, от 24,4 милиарда до 14,6 милиарда евро през 2018 г. От 2015 г. банката успя да продаде само 2 милиарда евро от тези задължения, а на 29 юли ще станат известни резултатите от стрес тестовете на ЕЦБ и Европейското банково управление.

              Италианските банки имат 360 милиарда евро лоши кредити, което е над 20% от БВП на страната. Фондът за спасяване на банките „Атлант“ разполага с по-малко от 5 милиарда евро. Вложителите вече теглят спестяванията си от слабите банки и ги прехвърлят в по-силните.

              Освен това, 45% от банковите облигации са собственост на инвеститори на дребно, а правилата на ЕС изискват част от загубите на банките, които са получили помощ от бюджета, да бъдат покрити от притежателите на ценните книжа. През октомври в Италия ще се проведе референдум за реформи в Конституцията, който анализаторите от „Сити“ наричат, „най-големият политически риск в Европа извън пределите на Великобритания“.

              Ренци ще трябва да намери начин за спасяването на Monte Paschi, който да устройва ЕС, но да не разори гражданите. Проблемите на италианските банки бяха известни, но те бяха задълбочени от британските референдум за излизане от ЕС.

              Заради „Брекзит“ нарасна волатилността, заяви италианският министър на финансите Пиер Карло Падоан. ЕС е разрешил на Италия да предостави на банките 150 милиарда евро ликвидност до края на годината, но вливането на капитала тепърва трябва да се договори, пише „Ведомости“.

              Конвертируемите облигации на „Дойче Банк“, чиито притежатели рискуват да понесат загуби в случай на проблеми, поевтиняха до 77% от номинала си. Миналата седмица МВФ нарече „Дойче Банк“ най-рисковата банка в света, а нейният клон в САЩ се провали на стрес тестовете, организирани от ФЕД.

              Акциите на „Дойче Банк“ от началото на годината поевтиняха двойно и през септември те могат да бъдат изключени от индекса Stoxx 50, смятат анализаторите на „Сосиете Женерал“. Котировките на RBS и Lloyds също вървяха надолу, защото те имат най-големите рискове в сектора на недвижимите имоти.

              По данни на JPMorgan, те представляват 25,2 милиарда паунда при RBS и 18,1 милиарда паунда при Lloyds. От понеделник 5 фонда за британска недвижимост с над 10 милиарда паунда активи прекратиха тегленето на средства от обикновените инвеститори.

              Колко ще продължи тази забрана не е ясно, но в днешните условия имот с търговска цел във Великобритания може да се продаде от 3 до 6 месеца, пише „Файненшъл таймс“, позовавайки се на инвестиционната банка Jefferies. Срокът може да бъде и по-голям, защото паундът стремително поевтинява, като вчера той достигна до 1,28 долара за паунд. /БГНЕС

              Прочети още на: http://www.bgnes.com/biznes/banki/4443000/
              Точна находак Марто76.
              Каквито и да истинските цели зад Брекзит-а като резултат на фона на истерията и прогнозите преди референдума е предвестник на мащабни промени в блзкото бъдеще....Пада стена между две държави и една нация, самолети се удрят в небостъргачи, Брекзит печели мнозинство и други подобни събития след които светът не е същия... Дали защото идва епохална финансова криза и Англия мъдро се оттегля присъединявайки се към традиционно близките и САЩ, Канада на безопасно разстояние от Европа.....напускайки Титаник навреме.
              А дали референдума може да бъде игнориран и 'претупан' а англосаксите прекарани......хм,хм... който познава англосаксите и културата им знае отговора вече. Е ако етно състава се промени в резултат на нахлуващите пришълци представящи се за бежанци - тогава наистина електората ще преглътне всичко. Както логичния резултат за избор на кмет на Лондон при създалото се вече етническо мнозинство в Лондон (сигурно не случайно го цитират Лондонистан)

              Коментар


              • С тая политика на социялни помощи Европа отгледа няколко поколения търтеи,
                които нито учат нито работят.Ако им дадеш по 10000 евро те ще ги изпият по кръчмите
                и пак няма да работят.Проблема е как да ги накараш тези хора да работят а не да
                пълниш градовете с африканци и азиятци.

                Коментар


                • Grosss

                  Да комунизъм е , в Китай държавата , партията, правителството направо покрива загубите на китайски компании..плаща им ги и ги изчиства от загуби. Обаче това е икономиката която расте и се развива, а хората живеят все по добре.
                  Какво и пречи на ЕЦБ да хвърли по 10 000 евро на всеки пълнолетен гражданин на страна от ЕС и икономиката ще скочи и ще върви сигулно няколко десетилетия . Нека да е комунизъм, по важно е да не е социализъм бълващ социално слаби които да обслужва със социалната си система - октопод.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Между другото не е достатъчно ЕЦБ да спре да финансира правителствата и банките, тя трябва да финасира и отделните граждани в ЕС чрез хеликоптерни пари за да ти коменсира за нанесените щети - вреди от това че наруши мандата си.
                    Съвсем точно може да се дефинира по какъв начин гражданите на ЕС са били ощетени, те са поставени в условия при които липсват адекватни - нормални частни финасови институции които да ги кредитират и не са могли през този период да осъществяват нормална икономическа дейност. Затова е съвсем в реда на нещата да бъдат компенсирани - обезщетени.
                    Това с хеликоптерните пари си е чист комунизъм,на всекиму според възможностите
                    и на всекиму според потребностите.Според мен ще видим това ,което се случи в
                    Кипър и Исландия и то в десетки пъти по-голям размер,национализация и ограбване
                    на наличните пари в банките.

                    Коментар


                    • Началото на края или?

                      Европа се готви за банкова криза

                      Италианската банкова криза може да повлече цяла Европа.

                      Банките се нуждаят от държавна помощ, за да бъде предотвратена нова криза в сектора.

                      Лошите кредити само на италианските банки възлизат на 360 милиарда евро.

                      Италианската банкова криза може да се разпространи в цяла Европа, предупреди Лоренцо Бини Смаги, бивш член на Управителния съвет на Европейската централна банка, а в момента – председател на Борда на директорите на „Сосиете Женерал“.

                      „В Италия и Германия има твърде много губещи банки“, категоричен е той. Италия трябва да реши проблема с просрочените кредити и за целта италианският министър-председател Матео Ренци ще трябва да предприеме непопулярни мерки, като например, да поиска обединение на банки, което ще доведе до загуба на работни места.

                      „Необходимо е европейско решение на проблема, за момента имаше само национално“, заяви Бини Смаги, цитиран от агенция „Блумбърг“. Вчера в 19.30 часа българско време индексът „Блумбърг“, в който влизат акциите на 500 европейски банки и финансови компании, се понижи с 2,64% до нивото от ноември 2011 г. Акциите на италианската банка „Уникредит“ поевтиняха с 3,3%, на немската „Дойче Банк“ - с 4%, на швейцарската „Креди Суис“ - с 1,7%, на британските Royal Bank of Scotland (RBS) и Lloyds Banking Group – съответно с 6 и 6,8%.

                      На този фон напълно благополучно изглеждаше най-проблемната италианска банка - Monte Paschi, в понеделник и вторник тя загуби една трета от стойността си. Вчера акциите й поскъпнаха с 6%. Италия забрани техните продажби за три месеца, а медиите съобщиха, че правителството се готви да помогне на банката.

                      За МВФ "Дойче Банк" е най-рискувата в света.

                      Monte Paschi е най-старата банка в света и трета по активи в Италия. В понеделник стана известно, че ЕЦБ е поискала от нея да намали проблемните си кредити, които достигат до една трета от портфейла й, от 24,4 милиарда до 14,6 милиарда евро през 2018 г. От 2015 г. банката успя да продаде само 2 милиарда евро от тези задължения, а на 29 юли ще станат известни резултатите от стрес тестовете на ЕЦБ и Европейското банково управление.

                      Италианските банки имат 360 милиарда евро лоши кредити, което е над 20% от БВП на страната. Фондът за спасяване на банките „Атлант“ разполага с по-малко от 5 милиарда евро. Вложителите вече теглят спестяванията си от слабите банки и ги прехвърлят в по-силните.

                      Освен това, 45% от банковите облигации са собственост на инвеститори на дребно, а правилата на ЕС изискват част от загубите на банките, които са получили помощ от бюджета, да бъдат покрити от притежателите на ценните книжа. През октомври в Италия ще се проведе референдум за реформи в Конституцията, който анализаторите от „Сити“ наричат, „най-големият политически риск в Европа извън пределите на Великобритания“.

                      Ренци ще трябва да намери начин за спасяването на Monte Paschi, който да устройва ЕС, но да не разори гражданите. Проблемите на италианските банки бяха известни, но те бяха задълбочени от британските референдум за излизане от ЕС.

                      Заради „Брекзит“ нарасна волатилността, заяви италианският министър на финансите Пиер Карло Падоан. ЕС е разрешил на Италия да предостави на банките 150 милиарда евро ликвидност до края на годината, но вливането на капитала тепърва трябва да се договори, пише „Ведомости“.

                      Конвертируемите облигации на „Дойче Банк“, чиито притежатели рискуват да понесат загуби в случай на проблеми, поевтиняха до 77% от номинала си. Миналата седмица МВФ нарече „Дойче Банк“ най-рисковата банка в света, а нейният клон в САЩ се провали на стрес тестовете, организирани от ФЕД.

                      Акциите на „Дойче Банк“ от началото на годината поевтиняха двойно и през септември те могат да бъдат изключени от индекса Stoxx 50, смятат анализаторите на „Сосиете Женерал“. Котировките на RBS и Lloyds също вървяха надолу, защото те имат най-големите рискове в сектора на недвижимите имоти.

                      По данни на JPMorgan, те представляват 25,2 милиарда паунда при RBS и 18,1 милиарда паунда при Lloyds. От понеделник 5 фонда за британска недвижимост с над 10 милиарда паунда активи прекратиха тегленето на средства от обикновените инвеститори.

                      Колко ще продължи тази забрана не е ясно, но в днешните условия имот с търговска цел във Великобритания може да се продаде от 3 до 6 месеца, пише „Файненшъл таймс“, позовавайки се на инвестиционната банка Jefferies. Срокът може да бъде и по-голям, защото паундът стремително поевтинява, като вчера той достигна до 1,28 долара за паунд. /БГНЕС

                      Прочети още на: http://www.bgnes.com/biznes/banki/4443000/

                      Коментар


                      • Между другото не е достатъчно ЕЦБ да спре да финансира правителствата и банките, тя трябва да финасира и отделните граждани в ЕС чрез хеликоптерни пари за да ти коменсира за нанесените щети - вреди от това че наруши мандата си.
                        Съвсем точно може да се дефинира по какъв начин гражданите на ЕС са били ощетени, те са поставени в условия при които липсват адекватни - нормални частни финасови институции които да ги кредитират и не са могли през този период да осъществяват нормална икономическа дейност. Затова е съвсем в реда на нещата да бъдат компенсирани - обезщетени.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Пирон

                          Не се заблуждавай, има как да се реформира. Първо тази централна власт по дефолт е много слаба ако възможностите на мандата и наистина се спазват. Втора тя може да преразпределя много малко ресурси, под 10 процента от ресусите които преразпределят правителствата на отделните държави. Трето мандата е нарушен чрез ЕЦБ, тя финасира правителства заради кризата като осребрява техни облигации. Това третото отпада и ето ти я необходимата реформа.
                          Четвърто и в самите държави в ЕС трябва правителствата - държавата да не преразпределя повече от 10% по примера на централата власт на съюза за да са равни.
                          В момента крадеца вика дръжте крадеца и вие му се връзвате.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от trade Разгледай мнение
                            http://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/...otivat-6055907
                            ES dade едно рамо на бритаците като отхвърли преговори персонално с шотландците но ако бритънците продължат с БРЕХИТ кат нищо може да кажат че ако шотландците се отделят от Бритъния ще си помислят ... ами ирландците ??? и ето ти разпад на самата Бритъния ...как да вземеш власта и да останеш в историята като човека разбил Бритънската империя ... сега се търси политик ,екип които хем да се споразумее със шотландците тоест да предотврати разпада на ГБ ,хем да отмени резултата от референдума и хем да се разбере с ЕС за оставането в ЕС ....какво ЕС ще прости на ГБ заигравката с референдума( за справка виж миналогодишният референдум в гръцко ) и ES prodyljawa napred ..е голяма работа финансовите пазари се сринали и развълнували ама те пазарите утре може да се сринат и от ураган или терористична атака ...така че не виждам нищо невъзможно в това детго писах
                            резултатите от референдума разделиха острова, както майдана/преврата в украйна раздели украинския народ. двойните стандарти и лицемерието е основна европейска ценност, както правилно си забелязал. отношението на евроелита към донбас/новорусия и шотландия... другата ценност е моркова и тоягата, можем и така, можем и иначе... третата основна ценност е липсата на морал и ограничения, липсата на морал и ограничения както добре знаеш води до фашизъм, освиенцим, плана ост за физическо унищожение и духовно оскотяване на низшите народи, според ръководителя на евросъюза трето издание

                            ПРОЧЕТИ още един път какво си написал

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Пирон Разгледай мнение
                              Май не можем се разбра. Тук Британия и Канада са епизоди, проблема е в Европейската съвкупност от държави и процеса който е необратим.
                              Епизоди са на един продължителен сериал от Изхода та все насам. Европа също епизод, но по-обширен и в некой сцени твърде мрачен и трагичен. Само се чудя чаения сериал дали ще стане по-гледан и доходоносен отколкото сериала със свещника.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
                                Ти май не знаеш кой управлява Канада? И чий спокоен тил е тя, та си става за спокоен пристан. Оста Канада - Австралия е също така гръбнакът на Британската общност. Атлантика може да залее Англия, но британците още дълго ще си плетат мрежите по тая Земя заедно с едни други другари им по интереси.
                                Май не можем се разбра. Тук Британия и Канада са епизоди, проблема е в Европейската съвкупност от държави и процеса който е необратим.

                                Коментар

                                Working...
                                X