IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brexit - началото на края за EU

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
    Ами ако всичко е един грандиозен цирк?...Едни пазарлъци зад кулисите? Като нищо може и да няма напускане! А ние леем акъл тука.......
    Не ми се вярва.Стигнаха твърде далеч.Просто борба за власт в партията.Имам чувство че EU с облекчение ще се разделят с UK.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      УК няма как да се изтегли от "бойното поле" по простата причина, че ЕС й е най-големият търговски партньор. Потъне ли ЕС, потъва и УК. За УК ще е най-големият проблем, ако започне изтегляне на инвестиции, а те са много. Това ще ги срине финансово. Не виждам начин това да не настъпи в малка или голяма степен. УК са държава основана до голяма степен на финансите.

      Очаквам в недалечно бъдеще Парламентът им да започне да прави хватки и да не приложи решението от референдума и ще се жертва някоя от партиите. Той и без това не е задължителен за прилагане.
      ЕС няма да потъне. На САЩ им трябва целият този 500-милионен пазар и няма да допуснат разпад. Ще го смучат максимално и ще го поддържат в политическа нестабилност чрез контролирани кризи. Англия никога не е била заедно с Европа. Тя е американски пудел и се ползва със защитата на Големия брат. Няма да понесе негативите на Европа, а е доста вероятно да привлече инвестиции като по-сигурно и по-предвидимо място за правене на бизнес. Има цялата инфраструктура, а и правосъдие. Освен това е добре въоръжена, а това се харесва на инвеститорите. В същото време е нереално да се смята, че взаимните търговски канали и други ползи ще бъдат затворени.

      Да, ако ЕС се опъне и не подпише ТТИП, УК може и да остане в съюза.

      Тук някои обвиниха кралицата, че едва ли не е препила с чай и направила непремерени изказвания в полза на излизането и поради това англичаните се подвели и гласували. Що за глупости! Баба Елисавета е един от най-влиятелните и информирани хора в света и като държавен глава на УК, Канада, Австралия и Нова Зеландия няма как да направи "непремерени" изказвания по такъв важен въпрос. А британците бяха достатъчно умни да послушат държавния си глава. Това не е някакъв мухляв политик, дето управлява няколко години и не му дреме какво е надробил. Щом монархът на УК казва "напускаме", значи така е по-добре.

      Коментар


      • !!!

        Британия печели 19 милиарда евро за две години които ще спести от вноски за пиявиците от ЕК и Европарламента. Сега воят е страшен щото ще трябва да се съкращава паплачта в Брюксел и да се дава допълнителни пари от другите за да се хрантутят чиновници дето не знаят кои са всички членки. Англия е оцеляла през вековете и с или без ЕС тях няма за какво да ги мислим. Една жена каза...не искам в нашите води чужденци да ни определят какво и колко да ловим...точка.Ние сме нация и си искаме суверенитета!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
          Излизането на Великобритания е грешка. Този референдум е доказателство, че на бедните не трябва да се разрешава да вземат важни решения за неща, които не разбират напълно. Разпадът на ЕС, ако има такъв, ще е колосална глупост, връщане назад във времето. Свободното движение на хора и капитали е изключително важно в модерния свят. Но няма да се учудя, ако просташкия егоизъм надделее над здравия разум.
          Не разбрах, за кого точно е важно, свободното движение на хора и капитали?

          За българина, или за англичанина?

          И, какво точно означава "модерен свят"?

          Доколко "Модерен свят" е България за англичаните? Хехехе!

          Нашата "демокрация" е едно друго нещо. Ама, защо пък да не ги ползваме като ракета-носител? Бай ГанЮвски мераци: от девет кладенЦи ще донесем водицата, за да се присламчим и да им докажем, че ТЕ ТРЯБВА ДА НИ ИЗВАДЯТ ОТ БЛАТОТО.

          Така е: те сгрешиха в гласуването и трябва да се поправят, колкото пъти е необходимо. Ще ги върнем и ще им даваме акъл до прималяване. Имаме го, а на тях им липсва. Да не забравя - и са толкова неосъзнати по отношение свободното движение на хора! АКО имаха понятие от тия неща, вече щяха да са залели България. Чудно, защо тия хора не са така добре ориентирани в "Европейските ценности"?

          Ще ги поправим! Ще ги ограмотим!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            Адмирации за поста. Ето до какво води прякото допитване. Ето защо не трябва да се прави. Поляризира, раздвоява, ефекта на бумеранга...Най-висшата форма на демокрация всъщност не е демокрация.
            Ще се усетят и допускам че е възможно изобщо да не мине през парламента. В противен случай разцепиха кралството на дребни късове. ЕС едва ли ще разцепят.
            Видях кога си се регистрирал. Лична дата 14.02. Няма да кажа нищо за пълните простотии които пишеш, а само да ти пожелая никой да не те пита за нищо, а да ти казва какво да правиш без значение дали ти харесва, устройва или не. Този обаче който да има право да го прави да не е "твой човек" ами някой от гората та да разбереш каква е разликата между демокрацията и шуробаджинащината.

            Коментар


            • ВЕЛИКОБРИТАНИЯ ЩЕ ОСТАНЕ В ЕС И С ДВАТА КРАКА, НО С ЛЕК НАКЛОН КЪМ ИЗХОДА

              Коментар


              • Парламентарните избори също са вид допитване и също са с предимно плачевен резултат , но друго няма за съжаление измислено . И аз не искам съдбата на интелигентните , младите и средната класа да се определят от хора които не знаят български и нямат образование ама - факт .

                Коментар


                • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                  Ами ако всичко е един грандиозен цирк?...Едни пазарлъци зад кулисите? Като нищо може и да няма напускане! А ние леем акъл тука.......
                  Твърде вероватно... Грешката е грандиозна, осъзнават я. Все още може да не оплескат всичко.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    И моите 5 стотинки
                    ИЗЛИЗАНЕТО НА ВЕЛИКОБРИТАНИЯ Оправи. ИЛИ НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ, ИЛИ ЩЕ БЪДЕ СИМВОЛИЧНО

                    ДАНИЕЛ СМИЛОВ

                    "Всичко разумно е действително и всичко действително е разумно", беше казал един европеец. В този смисъл мисията за излизане на Великобритания от ЕС е политически невъзможна.

                    Хората в свободните общества могат да вземат каквото решение поискат, разбира се. Но също така те са разумни същества и претеглят ползата и вредата от действията си поне в дългосрочен план. В случая с референдума за Brexit цената, която англичаните трябва да платят за едно напускане на ЕС, е твърде висока, а ползата е по-скоро отрицателна. Това е достатъчно основание, което ще определи хода на събитията. Разбира се, осъзнаването на цената е процес, който отнема време. И точно разликите в това време за осъзнаване определят различните варианти и сценарии за развитие на нещата след днешния референдум. Основните сценарии – най-вероятните – са следните:

                    Вариант 1 – 65% вероятност: Мнозинството във Великобритания вече е осмислило основните аргументи "за" и "против" еврочленството на страната и взема решение за оставане. При този вариант огромната част от политическият естаблишмънт (воглаве с премиера Камерън) си отдъхва, паундът поскъпва, Ситито се успокоява и медиите масово аплодират прагматичността и образоваността на избирателите в кралството. Шотландските намерения за отделяне се уталожват и отлагат. В ЕС този вариант също би бил приет най-радушно (с изключение на популистката аудитория);

                    Вариант 2 – 20% вероятност: Кампанията Leave печели на косъм и медиите на Острова славославят смелостта и сувереннността на британския избирател. След еуфорията, обаче, се оказва, че голяма част от консерваторите в парламента са против излизането от ЕС и те предизвикват предсрочни избори преди да са предприети конкретни правни стъпки по отношение на напускане на ЕС. Тези стъпки трябва да са законодателно подплатени и затова е необходимо парламентарно мнозинство. Започва втора кампания "за" и "против" Brexit –този път в рамките на общи избори. Вярно е, че инерцията от спечелването на референдума (в този вариант) може да понадуе платната на "суверенистите". Но също така е вярно, че искащите оставането на Великобритания в ЕС вече ще бъдат максимално мобилизирани и най-вероятно ще спечелят изборите. Така или иначе, преди съставянето на мнозинство в парламента, което подкрепя Brexit, не могат да се очакват реални действия за напускане на съюза. Към настоящия момент, съставянето на такова мнозинство след едни нови избори не изглежда много вероятно.

                    Вариант 3 - 15% вероятност: Кампанията Leave печели референдума, правителството на Камерън задейства чл. 50 на Лисабонския договор (процедура за излизане), провеждат се предсрочни избори и Борис Джонсън става премиер с антиевропейско парламентарно мнозинство. При този вариант Великобритания влиза в дълъг –минимум двугодишен – период на договаряне на условията на своето излизане, като се опитва да си гарантира пълноправен и неограничен достъп до европейското икономическо пространство. В процеса на това договаряне се сбъдва мечтата (на някои) за „норвежки вариант“. Но (по Труман Капоти) сбъднатите мечти обикновено са най-големите разочарования. Оказва се, че за да си гарантира икономическите привилегии, Великобритания трябва да продължи да приема като задължително цялото право на ЕС, да прави вноски в определени ЕС фондове, като същевременно губи правото си на глас в органите на съюза. Сделката започва да изглежда безсмислена и мнозинството, което стои зад нея, започва да губи доверие. На всичкото отгоре Шотландия е на път или вече се е превърнала в отделна държава. Преговорите с ЕС се протакат, надлъгването продължава... и идват нови парламентарни избори в кралството, които анти-ЕС партиите губят. Тук преминаваме към вариант 2, а може да се стигне и до нов референдум – т.е. вариант 1.

                    Маргарет Тачър беше права за референдумите. Те са инструмент на диктатори и демагози
                    Референдумите са всичко друго, но не и глас народен. Ето защо

                    от Константин Вълков Юни 24 2016
                    Малцина са изморени от глупавото клише “пряка демокрация”. Малцина вярват, че референдумите са страшилище за бъдещето на нациите, за важните законодателни промени, за устройството на света такъв, какъвто бихме искали да го видим. “Да питаме хората”, “да им дадем право на власт” са толкова изначални сбъркани висши форма на демокрация, че както казва Сократ в Държавата на Платон, последната фаза, най-висшата фаза на демокрацията, винаги води до тирания.

                    Маргарет Тачър казваше, че референдумите жертват парламентарния суверенитет в полза на политическата изгода. Казваше това през 1975 година и всичко е точно толкова валидно и днес. И добавяше: “Може би починалият лорд Атли е прав, когато казваше, че референдумът е инструмент на диктатори и демагози.”
                    емата за референдумите винаги ми напомня за старата история с Аугусто Пиночет.

                    Когато Аугусто Пиночет решава да проведе референдум на 5 октомври 1988 година той има два успешни народни вота зад гърба си. Цар е на референдумите, казват съветниците му.

                    Първият му тест е през 1978 година. Тогава зададеният въпрос към латиноамериканците е литературен шедьовър:

                    “Поставени пред опасността от международна агресия срещу правителството на отечеството, подкрепям президента в неговата защита на достойнството на Чили и препотвърждавам законното право на републиката за продължаване процеса на деинституционализация по начин, който съхранява суверенитета на страната.”

                    Чилийците са нация литературна и Пиночет получава 75 процента. Две години по-късно, през 1980, той си тръгва победоносно от втория референдум с 67 процента ЗА.

                    Самият Пиночет не вижда опасност в следващия, трети референдум, който окончателно трябва да затвърди диктатурата и да му позволи да бъде президент още осем години.

                    С наближаването на заветната дата 5 октомври 1988, опозицията започва да работи активно. По онова време хунтата на Пиночет се е окопала добре и приближените на генерала не очаквали изненади. Нещо повече - страната се развивала добре икономически, властта контролирала медиите, зависимите от държавни заплати били много.

                    Единствената тема за безпокойство е международният натиск, който принудил Пиночет да проведе сравнително прозрачен вот.

                    Пиночет разрешил 15 минути програмно време (късно вечер) за опозицията. Техните 15 минути слава, казвал си той. Но точно тези 15 минути, с които хунта чилийски рекламисти се захванали, променили вота.

                    На 5 октомври 1988 за Пиночет гласуват 44 процента. Рекламистите залагат на позитивна кампания, която никой не очаква. Макар да запазвал властта си над армията, генералът изпуснал абсолютната власт в референдум, който сам е предизвикал. Ефектът на бумеранга.

                    Референдумите винаги имат такъв ефект. И са твърде опасно оръжие за игра.

                    Много учени са изследвали референдумите, едни са ЗА, други са ПРОТИВ, но повечето се обединяват около схващането, че референдумът е точно бумеранг и с него шега не бива.

                    В един референдум цял народ гласува по определен въпрос. Погледнато от някоя космическа станция, почти хиляда референдума са били проведени на национално ниво по света. Половината от тях в Швейцария. В почти всички избирателната активност е сравнително ниска като спада с всяка изминала година. В много резултатите не са представителни, съответно - неочаквани. Малко са имали положително значение в исторически план. Много са глупави, например тези в Швейцария.
                    Адмирации за поста. Ето до какво води прякото допитване. Ето защо не трябва да се прави. Поляризира, раздвоява, ефекта на бумеранга...Най-висшата форма на демокрация всъщност не е демокрация.
                    Ще се усетят и допускам че е възможно изобщо да не мине през парламента. В противен случай разцепиха кралството на дребни късове. ЕС едва ли ще разцепят.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Ами ако всичко е един грандиозен цирк?...Едни пазарлъци зад кулисите? Като нищо може и да няма напускане! А ние леем акъл тука.......
                      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                        ще се засили натискът за хармонизация на данъчната политика, както и ще се увеличи облагането на финансови транзакции.[/B][/I]
                        Фрости, така е. Първият удар ще е данъка върху недвижимата собственост. Особено за втори, трети имот данъкът ще е сериозен за джоба на обикновения българин. Тогава ще станем свидетели на един динамичен пазар на имоти, при който крупни икономически субекти и ф. лица ще изкупуват на едро и на ниска цена, както е било и на Запад, но много отдавна. В Англия например, работодателят е купувал жилището на работника си, като го оставял да живее със семейството си в него на минимален наем, докато работи за фирмата/фабриката му.
                        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                          А темата „ЕС“ е доста сериозна. България част от това, което ще последва, а ти си българин и това те касае, както и мен.
                          България губи от Брекзит 550 млн. евро за следващите 7 години

                          Напускането от британците на ЕС означава за България много неща, включително загуба на вноските на Лондон от стотици милиони евро за българската икономика и нарушаване на баланса на силите в съюза.



                          Ето част от нещата, които би изгубила икономиката ни:

                          - Десетки хиляди българи, работещи във Великобритания, са с неясен статут, правото на влизане в страната, пребиваване, обучение и правене на бизнес най-вероятно ще се определи с нова система, включваща визи и нови документи, изискващи доказване на доходи или владеене на английски, например. Страната ще бъде с ограничен достъп за нови работници от ЕС и България, които вмомента изпращат стотици милиони евро в родината си всяка година.

                          - България ще изгуби 5% от сумата, която получава съгласно бюджетната рамка на ЕС. Това са около 550 млн. евро, за следващите 7 години. Това е сумата, която българската икономика използва от общо около 8.5 - 9.5 млрд. паунда, които Лондон внася всяка година в периода 2016 - 2019 г.

                          - Ще се оскъпи участието на България в общия бюджет, тъй като пропорционално ще трябва да се запълни сумата, която Лондон внася.

                          - Предстоят болезнени битки за орязания бюджет между страните членки, които може да доведат до още по-сериозно свиване на бюджета.

                          - Нарушава се установеният баланс на силите в ЕС. Според Саймън Хикс от LSE и член на борда на Voter Watch всички инициативи, водени от Великобритания, ще пострадат.

                          - Реализира се сценарият, при който без Обединеното кралство в ролята на балансьор ЕС ще стане място с повече регулаторна тежест на бизнеса, по-слаба защита на интелектуалната собственост, ще се засили натискът за хармонизация на данъчната политика, както и ще се увеличи облагането на финансови транзакции.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Тез верно ,ще ги изгонят ми се струва
                            http://www.bolsamania.com/noticias/e...--1224057.html

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                              Интересно ако или когато Франция излезе от ЕС тебе как ще те пратят у нас на техни или на твой разноски....
                              Монти, Барба е заможен човек с елитни познания в една област, в която се плаща здраво, ще се оправи. Но ти като човек с над 14 000 поста, би трябвало вместо заяждане да демонстрираш по-сериозни и аргументирани мнения, така мисля. А темата „ЕС“ е доста сериозна. България част от това, което ще последва, а ти си българин и това те касае, както и мен.
                              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron
                                След BrExit идва BrRegret - когато глупаците осъзнават каква глупост са направили
                                http://www.huffingtonpost.co.uk/entr...b0d25711498bb5
                                вярвайки на лъжите на мошеници като Nigel Farage
                                http://www.huffingtonpost.co.uk/entr...38fc17?sv5nrk9

                                Така че, българи, след като КОЙ ви лъже вече 72 години, започнете вече да мислите
                                Очакваше се.
                                Все пак цялата дандания тръгна от партия, представена в британския парламент от един единствен депутат, но имаща на своя страна таблоидите. Голяма част от британците се вързаха на цялото ukip-арене колко е лоша брюкселската бюрокрация ... зеле и дантела , вместо да се образоват - интернетът е широк.

                                Най-смазващият извод от демографския анализ на резултатите от референдума‬ е, че местата с високи нива на имиграция са гласували за оставане в ЕС. Местата, където хората всъщност не виждат чужденци, са гласували за ‪брекзит‬.

                                Невежеството и моралната паника победиха реалността.

                                И съвсем не е случайно, че изразът "Англия е остров" не се използва в географски смисъл , а отразява психичното състояние на обитателите ѝ. Съжалявам, че го напомням.
                                Yeah

                                Коментар

                                Working...
                                X