IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одобрявате ли тегленето на нов държавен дълг за 4.5 млрд.лв.?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ами тъпо е да се твърди нещо абсурдно.

    Дайте пример за държава оправила се или излязла от дъното БЕЗ КРЕДИТ?

    Нима Япония сега не е таква благодарение НА КРЕДИТИТЕ СИ? Без кредит никога нямаше да се оправи! и така нататък

    Примери?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Ха да видим как ще ме задължат да подарявам пари на държавата извън данъците ми?
      Лесно, колко му е да се гласува един данък самооблагане?
      Ако си учил икономика, знаеш, че такива данъци е имало в миналото ни, какво ни пречи пак да заима? Депутатите може и да не знаят, но някой може да им подскаже, че и това е решение на проблема.
      Още по-добре е, че такъв данък ще е напълно плосък, по една сума за всеки, и така няма да товарим излишно богатите у нас. Съответно, богатите ще имат повече пари за реинвестиции, нали?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
        http://www.investor.bg/drugi/338/a/s...tta-si,180842/

        Четете бе тъпаци и нещастни аутсайдери, мечтаещи си да бъдат цял живот такива в гетото, където съществуват

        Аааа, не така! Няма да се обиждаме само щото имаме различни мнения по дълга и управлението му.
        “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

        Коментар


        • http://www.investor.bg/drugi/338/a/s...tta-si,180842/

          Четете бе тъпаци и нещастни аутсайдери, мечтаещи си да бъдат цял живот такива в гетото, където съществуват

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Karo Разгледай мнение
            Къде ти е патриотизма? Не милееш ли за твоята татковина?
            Всички може да се задължят да броят парата, който не даде се третира като останалите данъци, имущество, опис, разпродаване и събиране на парите.
            Ами за мен да се дават пари, които ще отидат основно за издръжка и развъждане на цигани, не е патриотизъм, но напротив: противодържавна дейност. Аз обичам моето Отечество итъкмо заради това желая унищожаване на паразитите, а не хрантутенето им.

            Ха да видим как ще ме задължат да подарявам пари на държавата извън данъците ми?
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
              Не случайно БГ е на това диридже, щото всеки се гледа като отделен субект сам за себе си, и никой не възприема държавата..затова сме държава пълна с аутсайдери - примери в тази тема има колкото щете.
              Най-големият аутсайдер у нас е... САМАТА ДЪРЖАВА. А айтсайдерите трябва да се бият, не да им се дават пари

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Ами разликата е, че и тогава ще си плащам данъкът, който плащам и сега (намалявайки го с всички възможни средства), вместо ей-така да подарявам отгоре едни пари на всякакви мръсни боклуци, които нищо не са ми дали - нито на държавата !!! И няма да са 700 кинта, но над 2 Б, защото нито баба Пена, нито Мангау, нито чааветата му ще дадат по 700 лв - напротив: те ще ги усвоят.
                Къде ти е патриотизма? Не милееш ли за твоята татковина?
                Всички може да се задължят да броят парата, който не даде се третира като останалите данъци, имущество, опис, разпродаване и събиране на парите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                  Станишев, ти ли си?!
                  Пък може и он да е: неговата кожа.
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                    Ако ти не правиш разлика межди ФЛ, ЮЛ и Държавата (и не разбираш каква сила и мощ държавата може да има като субект) като субекти в една икономика - значи мястото ти не е в този форум.
                    Ха-ха: ти ще ми кажеш къде ми е мястото.

                    Има държави, които са ного по-слаби и бедни от отделни хора... и ние твърдо сме се запътили към тая група държави.
                    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                    Коментар


                    • Не случайно БГ е на това диридже, щото всеки се гледа като отделен субект сам за себе си, и никой не възприема държавата..затова сме държава пълна с аутсайдери - примери в тази тема има колкото щете.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Karo Разгледай мнение
                        Е каква е разликата дали ще извадиш едни пари сега за да ги броиш на държавата, или държавата ще тегли заем от твое име и ще опуха парите?
                        И в двата случая си вътре с една сума около 700лв., ако се разхвърля върху всички български граждани. Ако се разберем и извадим парите кеш, поне ще спестим лихвите после. А за какво ще отиват парите не зависи от нас, имаме си управляващи и ръководители, които са затова да разпределят и да ни ръководят.
                        Интересно, дали някой няма да предложи референдум за тегленето на този заем? Народът може да иска да си каже думата, ако иска.
                        Ами разликата е, че и тогава ще си плащам данъкът, който плащам и сега (намалявайки го с всички възможни средства), вместо ей-така да подарявам отгоре едни пари на всякакви мръсни боклуци, които нищо не са ми дали - нито на държавата !!! И няма да са 700 кинта, но над 2 Б, защото нито баба Пена, нито Мангау, нито чааветата му ще дадат по 700 лв - напротив: те ще ги усвоят.
                        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                          В цял свят е така. Всеки инвеститор първо гледа държавата какво прави. Без държава нищо не става в съвременното общество. Нима Уолстрит не разчита и не гледа държавата какво прави? Или ако не беше държаванта подкрепа сега дали Дау щеше да е над 17,000?


                          Станишев, ти ли си?!

                          Кой и защо внушава, че предстои катастрофа

                          http://www.dnevnik.bg/izbori2014/201...oi_katastrofa/

                          Дивидентите на страха

                          Системното, упорито и последователно внушаване на страх едва ли се дължи само на безкористна загриженост за народа. Особено когато се прави във време преди избори. Защото масовият страх носи видими дивиденти.

                          Страхът прави пътя до властта по-лесен и по-кратък, тъй като уплашеният избирател се мобилизира и манипулира по-лесно. Той е по-склонен да даде гласа си за очаквания победител, за да има "стабилно" (най-добре еднопартийно) правителство, което да го предпази от "наближаващата катастрофа".

                          После страхът прави упражняването на властта по-комфортно. Уплашеният човек се управлява по-лесно, защото има по-малки очаквания. Убеден, че го очаква катастрофа, той по-трудно ще различи некадърността и провалите на управляващите. И ще е готов да ги аплодира, ако "случайно" катастрофата се размине.

                          И накрая - уплашеният човек е по-склонен да приеме всичко. Включително, например, да преглътне факта, че му предстои да плати сметката за КТБ, за задаващите се нови многомилиардни заеми и за поредното преразпределение на благата.
                          Last edited by Alee; 29.09.2014, 13:40.
                          “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            ....без коментар....




                            Ами изтегли си твой личен кредит, щракай с пръсти 2-3 месеца, пък после се чуди как да си спасиш кожата от ЧСИ-то. Що искаш да набутваш и нас?
                            Ако ти не правиш разлика межди ФЛ, ЮЛ и Държавата (и не разбираш каква сила и мощ държавата може да има като субект) като субекти в една икономика - значи мястото ти не е в този форум.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                              НЕКА И НИЕ СЕ СРИНЕМ КАТО САЩ, НО ПРЕДИ ТОВА ДА СЛЕДВАМЕ ТЕХНИЯ ПРИМЕР - ЯКО КРЕДИТИ И ИВЕСТИЦИИ! АМИН
                              ....без коментар....




                              Ами изтегли си твой личен кредит, щракай с пръсти 2-3 месеца, пък после се чуди как да си спасиш кожата от ЧСИ-то. Що искаш да набутваш и нас?
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Alee Разгледай мнение
                                Ааааа, пак чакаме държавата да даде и да ни оправи, разбрах!
                                В цял свят е така. Всеки инвеститор първо гледа държавата какво прави. Без държава нищо не става в съвременното общество. Нима Уолстрит не разчита и не гледа държавата какво прави? Или ако не беше държаванта подкрепа сега дали Дау щеше да е над 17,000?

                                Коментар

                                Working...
                                X