IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Одобрявате ли тегленето на нов държавен дълг за 4.5 млрд.лв.?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
    Тези, които се случиха през последните 20-на години, а какво общо има борда с фалитите на другите държави?
    Нали затова имаме борд, за да е спокоен народа и да спи спокойно, да знае че както днес, така и утре, ще може спокойно да обмени левовете си по фиксирания курс.
    Самият борд ни предпазва от фалит, защото срещу хартиените левове има покритие от конвертируема валута. Вярно, че май неналичните, т.е. мултиплицирани левове от банката май нямат покритие във валута, но поне хартията има.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
      Аз нямам друг ник, никога не съм имал и никога няма да имам. Аз съм Императорът – и това е повече от 648 други ника.
      Знам бе,ама много се затри!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от kefala Разгледай мнение
        Импе,кой ти е другият ник бре,да се свети името ти!!!
        Аз нямам друг ник, никога не съм имал и никога няма да имам. Аз съм Императорът – и това е повече от 648 други ника.
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
          Първо - аз съм неподанник: аз съм суверен, защото живея в свободна (поне уж) страна, а не в монархия, начело с цар Тиквунь І.
          А ако трябва да се казва какво да се прави: никой не е казвал повече от мен - поразтърси се и ще видиш това.
          Импе,кой ти е другият ник бре,да се свети името ти!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лъско Разгледай мнение
            Какви държавни фалите те гонят?
            Ти си забравил че ние се намираме във Валутен борд, имаме фиксиран курс и затова при нас държавен фалит или мораториум на плащанията не е възможно да се случи. Затова и имаме една от най-стабилитетните финансови системи в света, съответно всички се натискат да ни дават заеми почти за без лихва.
            Тези, които се случиха през последните 20-на години, а какво общо има борда с фалитите на другите държави?
            Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
              Ти сякаш си забравил държавните фалити .....
              Чудя се пълните лайци къв го търсят в инвестиционен форум!?!
              Какви държавни фалите те гонят?
              Ти си забравил че ние се намираме във Валутен борд, имаме фиксиран курс и затова при нас държавен фалит или мораториум на плащанията не е възможно да се случи. Затова и имаме една от най-стабилитетните финансови системи в света, съответно всички се натискат да ни дават заеми почти за без лихва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                Хайде в дупката, щом не можеш да мислиш и си ограничен, Заслужаваш си живота.

                БЕЗ КРЕДИТ НИЩО НЕ СТАВА В ТОЯ СВЯТ

                Кредити трябва да се теглят най-вече от най-силният икономически субект - Държавата! Не случайно и приказакта - държавата не може да фалира!

                Който не може да го разбере това нещо е тъпак!
                Ти сякаш си забравил държавните фалити .....
                Чудя се пълните лайци къв го търсят в инвестиционен форум!?!
                Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                Коментар


                • Тази държава върви към пропастта.Нека някой извади всички дългове изтеглени
                  тази и миналата година и ще му стане ясно накъде отиваме.Създава се грозна картина
                  от която става ясно,че държавата е на командно дишане,изцяло зависима от външни заеми.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                    https://www.cia.gov/library/publicat.../2186rank.html

                    Това е таблица на държавите и техния дълг като процент от БВП.
                    Вижда се, че у нас този показател е много нисък и взимането на нов дълг има логика.
                    НО, както се каза, трябва да има много ясна идея какво ще се правят тези пари, както и гаранция че няма да се раздадат на разни мустакати типове, които да си купят самолети с тях.
                    За това никой не спори, въпросът е,че парите ще отидат за пълнене на дупки и гасене на пожари,а не за инвестиции,реформи, иновации, образование и др.сектори, в които другите бели държави от списъка изсипват заемите си.
                    Last edited by andy2000; 29.09.2014, 14:32.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от orchis Разгледай мнение
                      https://www.cia.gov/library/publicat.../2186rank.html

                      Това е таблица на държавите и техния дълг като процент от БВП.
                      Вижда се, че у нас този показател е много нисък и взимането на нов дълг има логика.
                      НО, както се каза, трябва да има много ясна идея какво ще се правят тези пари, както и гаранция че няма да се раздадат на разни мустакати типове, които да си купят самолети с тях.
                      Няма бе, на мустакатите няма, ще има нови избранници, само гласувайте за Боце и той ще Ви покаже КОЙ.
                      "Оценката за очакваното изпълнение на макрорамката в проекта за актуализация на държавния бюджет за 2014 г., изготвен от служебния кабинет, е реалистична. Липсва обаче аргументация и яснота за разходите, увеличени с 448.5 млн. лв., което ще предизвика критика от анализаторите и в Народното събрание."
                      В проекта, подготвен от служебното правителство, е заложен дефицит от 4 на сто на касова основа, който да се финансира с емитирането на нов дълг до 4.5 млрд. лв. Предвижда се неизпълнението на приходите да е за 1.061 млрд. лв., а заради непредвидени разходи за основни дейности на няколко ведомства парите в графата "структурни и допълнителни фискални мерки" да нараснат с 448.5 млн. лв. (0.6 % от прогнозния БВП). Актуализацията трябва да бъде гласувана от следващия парламент, като според доклада е редно тя да бъде подкрепена.
                      Last edited by Alee; 29.09.2014, 14:35.
                      “Preparation. Discipline. Patience. Decisiveness”

                      Коментар


                      • https://www.cia.gov/library/publicat.../2186rank.html

                        Това е таблица на държавите и техния дълг като процент от БВП.
                        Вижда се, че у нас този показател е много нисък и взимането на нов дълг има логика.
                        НО, както се каза, трябва да има много ясна идея какво ще се правят тези пари, както и гаранция че няма да се раздадат на разни мустакати типове, които да си купят самолети с тях.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                          Приключвам писането по темата, понеже е пълно с хора които не могат да мислят или разсъждават глобално. Разсъжденията им са от времето на комунизма, когато кредит и дълг звучеше нещо прогнило. Така разсъждават ограничените хора.

                          Кредит в днешно време значи - сила, предимство, ресурс, живот, комфорт и т.н., в днешния глобализиран и силно конкурентен свят без кредит и си пълен аутсайдер (говорим на държавно ниво, понеже темата е за държавния дълг).
                          А дано ! Боже,колко мъка има на този свят,Боже

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                            БЕЗ КРЕДИТ НИЩО НЕ СТАВА В ТОЯ СВЯТ
                            И без хапчета май също няма да стане работата.

                            Коментар


                            • Приключвам писането по темата, понеже е пълно с хора които не могат да мислят или разсъждават глобално. Разсъжденията им са от времето на комунизма, когато кредит и дълг звучеше нещо прогнило. Така разсъждават ограничените хора.

                              Кредит в днешно време значи - сила, предимство, ресурс, живот, комфорт и т.н., в днешния глобализиран и силно конкурентен свят без кредит и си пълен аутсайдер (говорим на държавно ниво, понеже темата е за държавния дълг).

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 1996 Разгледай мнение
                                Хайде в дупката, щом не можеш да мислиш и си ограничен, Заслужаваш си живота.

                                БЕЗ КРЕДИТ НИЩО НЕ СТАВА В ТОЯ СВЯТ

                                Кредити трябва да се теглят най-вече от най-силният икономически субект - Държавата! Не случайно и приказакта - държавата не може да фалира!

                                Който не може да го разбере това нещо е тъпак!
                                Мисля, че вече ти казах да се държиш възпитано. Не знам от коя паланка драскотиш глупостите си, но в този форум не е прието да се нагрубяват хората, които са на различно мнение от тебе, да не говорим, че тук пишат хора, пред които ти си просто интелектуален и финансов плужек.

                                Разбра ли бе, говедо такова със слама по цървулите?
                                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X