IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Безусловният базов доход – икономически абсурд или възможна реалност?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Идеята е супер

    Идеята е супер, как не са се сетили по-рано.
    0лв ББД би работило перфектно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
      Това е стимул за нищонеправене, поощрение за мързела и лентяйството !
      Никой няма да ходи да работи, това е извадено като от учебник по комунизъм. Едва ли не щяло да е превилегия е да работиш, ами не да лежиш по плажа и да блееш по мадами. Ще се развихри дивна спекула, човешкото око е ненаситно и ще иска ОЩЕ. Тоя доход от 400Е, за една година ще стане 800Е.
      Не съм напълно съгласен, относно стимула за нищоправенето. Много хора които имаха добра работа в миналото през 80-те и 90-те години, невисококвалифицирана, а обикновена, я оператори на машини, я дори общи работници, в момента от години са безработни. Просто наистина няма нужда от такива работници. Ще кажете, ами да учат, да се квалифицират. Е не може всички да сме програмисти и икономисти, няма и толкова места дори и за тях. Отделно, че с 800лв. не можеш да очакваш някакъв бляскав живот. Ако аз бях на подобно место, т.е. с ББД от 800лв. всеки месец и нямах работа и не виждах някакви перспективи да имам, тогава веднага бих отишъл на село. Вземаш си една къща с двор, в момента вървят почти на безценица, нивичка от 10-тина декара, и гледай как за няколко години се замогва човек. Защото за храна няма да давам почти нищо, а всеки месец ти идва един сносен за живеене доход. Като се замисля, въвеждането на ББД ще оправви селата ни за няколко години.

      Коментар


      • То и сега има такъв доход - доколкото казват бил 42 лв, но не е безусловен - нужни са лични документи и адресна регистрация

        Коментар


        • Та така,мургавите ни събратия с по 10 деца ще са бъдещите милионери.Чудничко
          Някой,който е на ясно с ББД,ако може да ми каже колко ще трябва да е заплатата на боклукджии,камериерки,продавачки и т.н. и т.н.? Българи и цигани,масово ще се прегърнем и ще щтракме с пръсти,ама тогава и хляб няма да има кой да ни продаде.



          Поздрави

          Коментар


          • Не е !

            Това е стимул за нищонеправене, поощрение за мързела и лентяйството !
            Никой няма да ходи да работи, това е извадено като от учебник по комунизъм. Едва ли не щяло да е превилегия е да работиш, ами не да лежиш по плажа и да блееш по мадами. Ще се развихри дивна спекула, човешкото око е ненаситно и ще иска ОЩЕ. Тоя доход от 400Е, за една година ще стане 800Е.

            Коментар


            • Добра е !

              Идеята е добра и има бъдеще. Трябва само да се пренастрои финансовата система.
              На ограничено мислещите, които казват че няма откъде да дойдат парите без повишаване на производителността ще отбележа:
              Точно по този начин ще се вдигне производителността, защото - процента на работещите за хляба си без да са най-добри или не добри в областа която работят е твърде голям. И след това биха се ориентирали към работата, която е подходяща за тях, в която са най-добри и дори където могат да проявят творчество и съвършенство.
              За данъчната и осигурителна дейност - е ясно преоригулировките и всякакви системи и органи за регулиране съблщдаване на тези дейности се съкращават.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kefal Разгледай мнение
                Какво мислите за тази европейска идея?
                Нека да се абстрахираме от нашенската реалност, ясно е че у нас на почит е експлоатацията, високи косвени данъци за сметка на ниски до почти нулеви преки данъци, съвсем символични имотни и други данъци, т.е. у нас се гледа на богатите да им е евтино, че уж да не криели били данъци.
                Затова, какво мислите за идеята, но ако гледате от чужбинска точка?
                Това ли е бъдещето при новите технологии за производство и липсата на нужда от много работна ръка, т.е. принудителна безработица?

                Да кажа и аз какво мисля за начало. Идеята за ББД има много позитивни страни. Като начало ББД може да замени всички помощи, подпомагания, детски и т.н. помощи, чието администриране е трудоемко и скъпо. Идеалната логика на плоския данък, че бил лесен и нямало много разходи по него. Ами даите да приложим идеята и на другите места, да въведем ББД, хем просто, хем лесно и евтино. И махаме всчки други помощи.
                Отделно, идеята е европейска, разбира се че не е нашенска. Т.е. финансирането може да става централизирано от ЕС, разбира се срещу вноската на всяка членка.
                Отделно зависи какво се разбира под безусловен, т.е. наистина ли няма да има условия? Ако е така, това е най-справедливото решение, всеки да има един ББД, а после ако иска да работи още за 400-500лв. или да си стои вкъщи. С 800лв. няма да живееш охолно, но като база е прилично.
                Личното ми мнение, което много "еколози" няма да одобрят е, че аз не съм съгласна да ми дават рибата в ръцете, а да ме научат как да си я уловя.
                Поради тази причина не искам да се отдалечаваме от природата, а "еколозите" ни карат точно това- да се откажем от нея, като ще дойде моментът, когато ще поискат за по- голямо удобство и щастие, да бъдем отглеждани в инкубатори и да ни гъшат в устата, за да не хабим много енергия.
                Знанието само по себе си не струва много, ако липсва въображение.

                Коментар


                • Безусловният базов доход – икономически абсурд или възможна реалност?

                  Какво мислите за тази европейска идея?
                  Нека да се абстрахираме от нашенската реалност, ясно е че у нас на почит е експлоатацията, високи косвени данъци за сметка на ниски до почти нулеви преки данъци, съвсем символични имотни и други данъци, т.е. у нас се гледа на богатите да им е евтино, че уж да не криели били данъци.
                  Затова, какво мислите за идеята, но ако гледате от чужбинска точка?
                  Това ли е бъдещето при новите технологии за производство и липсата на нужда от много работна ръка, т.е. принудителна безработица?

                  Да кажа и аз какво мисля за начало. Идеята за ББД има много позитивни страни. Като начало ББД може да замени всички помощи, подпомагания, детски и т.н. помощи, чието администриране е трудоемко и скъпо. Идеалната логика на плоския данък, че бил лесен и нямало много разходи по него. Ами даите да приложим идеята и на другите места, да въведем ББД, хем просто, хем лесно и евтино. И махаме всчки други помощи.
                  Отделно, идеята е европейска, разбира се че не е нашенска. Т.е. финансирането може да става централизирано от ЕС, разбира се срещу вноската на всяка членка.
                  Отделно зависи какво се разбира под безусловен, т.е. наистина ли няма да има условия? Ако е така, това е най-справедливото решение, всеки да има един ББД, а после ако иска да работи още за 400-500лв. или да си стои вкъщи. С 800лв. няма да живееш охолно, но като база е прилично.
                Working...
                X