IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mechobikov Разгледай мнение
    Те комунистите са свикнали да громят имиджа на онзи, който громи имиджа на правителството.

    Рефлекси...
    Ми то на това се разчита - на сбърканите им рефлекси. Те са малко като кучето на Павлов - видят червено и скачат

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Ранобудните не са политици, за тях имиджа не е особено важен.

      Виж за политиците имиджа е всичко. И в момента това правителство има по-ниска подкрепа от всяко друго българско правителство - отчасти именно заради ранобудните Така че те каквото са могли са направили.
      това не е вярно ...

      не може БСП и ДПС да има над 34 % електорална подкрепа а правителството да има 19 %.....
      борянка ,ряпа да яде..... това е противоречие....даже и нейното изследване...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Ранобудните не са политици, за тях имиджа не е особено важен.

        Виж за политиците имиджа е всичко. И в момента това правителство има по-ниска подкрепа от всяко друго българско правителство - отчасти именно заради ранобудните Така че те каквото са могли са направили.
        Те комунистите са свикнали да громят имиджа на онзи, който громи имиджа на правителството.

        Рефлекси...
        Баба ме научи на много неща.
        tnm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rew Разгледай мнение
          Ей го и тук един гербист се прави на умен.
          Да студент съм, и преди писах в другата тема за окупаторите, която заключиха защото повтаряла темата Политика.
          Накратко, не съм против протеста, обаче съм много против окупаторите, които си направиха окупацията за наша сметка, на останалите студенти, които учим в СУ, в ректората. Преди дори симпатизирах на ГЕРБ и гласувах за тях на последните избори, вече ги мразя. Не беше правилно да се окупира СУ, защото никой не протестирал и така да накарали останалите да протестират. Е що за наша сметка бе?
          Евем ти протестърите, щом като за да ги забележат, трябва да създават дискомфорт на нормалните хора.....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
            Ректората СПА, държавата Аврамов дом! Щом няма кой да се оправи с разпищолилите се НПО-та....
            Да живее Путин, той как лесно се оправя с НПО тата. За какво ни е наша политика, като можем да влезем в евразийския съюз и Путин директно да си ни командва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
              Ужас, ама верно ли, а аз си мислех че ректората било СПА курорт и за това са се затворили вътре.
              Аха, вътре вони и се не трае. Клошаркска работа, кочина.
              Нали бяха и с противогази, явно и на ранобудните вече им е миришело много.
              А за тоалетните, и сами можете да си представите на какво приличаха днес.
              Дали ранобудните гербисти ще изчистят золумите след себе си, или чистачките ще трябва да им оправят кочината? Май ще е второто, като знам какви мамини синчета са ранобудните ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rew Разгледай мнение
                Ей го и тук един гербист се прави на умен.
                Да студент съм, и преди писах в другата тема за окупаторите, която заключиха защото повтаряла темата Политика.
                Накратко, не съм против протеста, обаче съм много против окупаторите, които си направиха окупацията за наша сметка, на останалите студенти, които учим в СУ, в ректората. Преди дори симпатизирах на ГЕРБ и гласувах за тях на последните избори, вече ги мразя. Не беше правилно да се окупира СУ, защото никой не протестирал и така да накарали останалите да протестират. Е що за наша сметка бе?
                Ауууу, любимото ми легендиране: "Преди гласувах за тези, даже на тези избори, но сега ги мразя, щото еди каво си..."

                Това мисля, че е от опорните точки на опорните точки, мегаопорните точки.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от rew Разгледай мнение
                  Ей го и тук един гербист се прави на умен.
                  Да студент съм, и преди писах в другата тема за окупаторите, която заключиха защото повтаряла темата Политика.
                  Накратко, не съм против протеста, обаче съм много против окупаторите, които си направиха окупацията за наша сметка, на останалите студенти, които учим в СУ, в ректората. Преди дори симпатизирах на ГЕРБ и гласувах за тях на последните избори, вече ги мразя. Не беше правилно да се окупира СУ, защото никой не протестирал и така да накарали останалите да протестират. Е що за наша сметка бе?
                  И ти си студент, колкото онази кифла от младежкото БСП дето учи несъществуваща в Софийския специалност.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                    Ужас, ама верно ли, а аз си мислех че ректората било СПА курорт и за това са се затворили вътре.
                    Ректората СПА, държавата Аврамов дом! Щом няма кой да се оправи с разпищолилите се НПО-та....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                      На чужд гръб и сто тояги са малко...
                      Имиджа на правителството се скапва ,но твойно повеч се скапА имиджа на ранобудните и така наречените подкрепящи преподаватели и реаниматори........
                      вече има проблем за влизане в един бъдещ парламент а не са почнали да редят разпределението на баницата куневистите и касим даалите.....
                      самата дума Окупация.... говори сама з себе си....

                      Почнаха учене студентите от СУ ,коетоо ми беше проблема ,правителството ще изкара поне до май и тогава ще се види ,кои и кога.....
                      така , че ще се лишите вече от моята компания на опонент в повечето време....
                      Ранобудните не са политици, за тях имиджа не е особено важен.

                      Виж за политиците имиджа е всичко. И в момента това правителство има по-ниска подкрепа от всяко друго българско правителство - отчасти именно заради ранобудните Така че те каквото са могли са направили.

                      Коментар


                      • Владимир Каролев:
                        Не виждам смисъл от предсрочни избори

                        ...
                        - Бяхте един от най-добрите консултанти по приватизация. Кажете, как бяха натрупани тези големи пари, които сега политиците се чудят как да изсветлят?

                        - Бях част от екип на Вашингтонския офис на KPMG, който беше консултант по приватизации във всички страни в Централна и в Източна Европа. Сделките, по които съм работил в България, са едни от най-успешните, като например приватизацията на ШЗИ „София“, на шоколадената фабрика „Своге“, на някои от бирените заводи като тези в Пловдив и в Хасково. Според мен проблемът с приватизацията започна с изкривеното предлагане на големи преференции за РМД. Законът, който ги регламентира, беше приет по времето на Жан Виденов, но на практика по време на правителството на Иван Костов тези предимства се използваха масово. Когато НДСВ дойде на власт, ги премахнахме. Тези преференции гласяха, че едно РМД може да плати цена по приватизационна сделка 10% кеш, а останалите 90% с прословутите компенсаторни записи, които тогава се търгуваха по 25 стотинки. И то на разсрочено плащане за 5 години. Тогава почти всички банки бяха държавни, включително най-големите - ДСК и Булбанк. Чрез тях се финансираха РМД. В София няма нито едно дружество, което тогава да е продадено на касов инвеститор.

                        - Как сините политици спечелиха от приватизацията?

                        - В нея винаги участваха партийни членове. Политиците или са вземали процент, или са участвали с подставени лица. Например в приватизацията в столицата участваха общински съветници и политици от София. От БСП да не се правят на ощипани госпожи, защото не чух нито една дума от тях срещу РМД. През 1998-2000 г. бях управител на инвестиционен фонд, в който основен инвеститор беше Европейската банка за възстановяване и развитие и той реши да се бори при раздържавяването на едно софийско общинско дружество. Когато подадох документите, получих обаждане от консултанта по тази приватизация и съвсем цинично ми заявиха, че има политическо решение сделката да отиде в РМД. По това време бях привърженик на СДС и казах, че ще говоря с кмета Софиянски, ще пиша писмо до премиера Костов, даже до общински съветници от БСП. Отговориха ми: до когото искаш пиши, БСП и СДС са заедно.

                        - Когато през 2001 г. Любка Качакова облече фланелката „Срам ни е от вас“, от приватизацията на Костов ли ви беше срам?

                        - Точно от нея. Спомням си като бял ден как по време на второто издание на „Българският Великден“ през 2000 г. имаше много остри изказвания срещу опита да се продадат вецове на РМД. Това бе тотален абсурд, а всички дружества, които искаха да участват в тази приватизация, бяха обслужвани от една и съща правна кантора с един и същи адрес. Тези адвокати обслужваха и фирмите около Славчо Христов, който купи Златни пясъци заедно със земята и платиха 1/100 от реалната им цена. Това е най-голямата далавера в българската приватизация. Година по-рано г-н Костов беше обещал, че няма да допуска преференции за РМД и ще стартира приватизацията на големите банки, но това не се случи.
                        .........
                        http://pressadaily.bg/publication/28...-избори/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                          Ами университетите (поне в демократичния свят СА място за политика
                          Така е, прав си. Ама не и се връзва с опорните точки !!!
                          Last edited by mechobikov; 18.11.2013, 16:59.
                          Баба ме научи на много неща.
                          tnm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
                            Нов цитат от опорните точки.

                            Извинявай, оставам с впечатление, че говориш от първо лице?
                            Ей го и тук един гербист се прави на умен.
                            Да студент съм, и преди писах в другата тема за окупаторите, която заключиха защото повтаряла темата Политика.
                            Накратко, не съм против протеста, обаче съм много против окупаторите, които си направиха окупацията за наша сметка, на останалите студенти, които учим в СУ, в ректората. Преди дори симпатизирах на ГЕРБ и гласувах за тях на последните избори, вече ги мразя. Не беше правилно да се окупира СУ, защото никой не протестирал и така да накарали останалите да протестират. Е що за наша сметка бе?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Свободата иска жертви, какво са няколко съботи пред скапване на имиджа на правителството
                              На чужд гръб и сто тояги са малко...
                              Имиджа на правителството се скапва ,но твойно повеч се скапА имиджа на ранобудните и така наречените подкрепящи преподаватели и реаниматори........
                              вече има проблем за влизане в един бъдещ парламент а не са почнали да редят разпределението на баницата куневистите и касим даалите.....
                              самата дума Окупация.... говори сама за себе си....

                              Почнаха учене студентите от СУ ,коетоо ми беше проблем ,правителството ще изкара поне до май и тогава ще се види ,кои и кога.....
                              така , че ще се лишите вече от моята компания на опонент в повечето време....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Свободата иска жертви, какво са няколко съботи пред скапване на имиджа на правителството
                                Ти големо революционерче ще излезеш... Какво мисли РъБъ за бежанците, какви мерки трябва да се вземат, да вдигаме ли стена, с каква спешност.... Или само кокала на властта ви интересува?

                                Коментар

                                Working...
                                X