IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
    Стоян Радев

    Но да се върнем на темата: Какво се прави, когато законодателният орган използва получените от избирателите правомощия, за да преправя закони в полза на задкулисни интереси, т.е. не спазва предизборни обещания и дадената клетва и злоупотребява с власт? Протестира се. А какво се прави, когато вместо протестът да постигне дължимата за политическите провинения санкция, полицията и лично министър-председателят нарушават конституционните права на гражданите, като поставят заграждения, влизат в сблъсъци, назначават неправомерни проверки или отправят директни заплахи към държавните служители? Сезира се прокуратурата и другите правосъдни институции с отношение към подобни казуси. А какво се прави, когато се оказва, че правосъдието не функционира и не може да разреши проблема, защото е част от проблема, защото има не разделение, а срастване на властите?
    Нали разбирате, че тези, които с лъжа, че "ще върнат България на хората", окупираха парламента отвътре, не ни оставят много възможности за отстояване на демократичния правов ред? Т.е. оставят ни само една. Защото, ако се отнасят с теб като с безправен роб, то и твоята реакция няма как да е по-различна - можеш само да нарамиш нещо и да възстанеш.
    Така си е...
    Баба ме научи на много неща.
    tnm

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kiro
      http://www.regionalprofiles.bg/bg/ar...profiles-2013/

      МУТРОКОМУНИСТИТЕ РАЗСИПАХА БЪЛГАРИЯ
      КАНДИТ ЗА РУБЛИ ПРАВИ ВСИЧКО НА ВСИЧКИ
      Обърка се бе, за долари, за долари от Сорос бре!

      Коментар


      • Стоян Радев

        Но да се върнем на темата: Какво се прави, когато законодателният орган използва получените от избирателите правомощия, за да преправя закони в полза на задкулисни интереси, т.е. не спазва предизборни обещания и дадената клетва и злоупотребява с власт? Протестира се. А какво се прави, когато вместо протестът да постигне дължимата за политическите провинения санкция, полицията и лично министър-председателят нарушават конституционните права на гражданите, като поставят заграждения, влизат в сблъсъци, назначават неправомерни проверки или отправят директни заплахи към държавните служители? Сезира се прокуратурата и другите правосъдни институции с отношение към подобни казуси. А какво се прави, когато се оказва, че правосъдието не функционира и не може да разреши проблема, защото е част от проблема, защото има не разделение, а срастване на властите?
        Нали разбирате, че тези, които с лъжа, че "ще върнат България на хората", окупираха парламента отвътре, не ни оставят много възможности за отстояване на демократичния правов ред? Т.е. оставят ни само една. Защото, ако се отнасят с теб като с безправен роб, то и твоята реакция няма как да е по-различна - можеш само да нарамиш нещо и да възстанеш.

        Коментар


        • е, това ще им е за последно
          ГЕРБ прибрали 100 милиона от партийни субсидии
          www.bgmak.eu
          Николай Бареков изнесе какво партийни субсидии са получули ГЕРБ в последните години. През 2009 г. парите са 11 млн. лева, през следващата са гласували ..

          БРАВО МУТРОКОМУНИСТИ

          Коментар


          • Как лицето на контрапротеста Нина Гергова стана законотворец в културата

            Тя сред 60-те души, назначени в работна група, която трябва да направи проект с изменения и допълнения към Закона за културното наследство

            Законът за културното наследство регулира интереси за милиони. Текстовете в него трябва да пазят безценни исторически обекти и предмети, да спират престъпните действия на иманяри и да пречат на трафика на антики и произведения на изкуството.

            В края на октомври министърът на културата Петър Стоянович назначава 60 души, които трябва да направят проект с изменения и допълнения към Закона за културното наследство. Списъкът беше публикуван снощи и в сайта NOresharski.

            В работната група влизат съветници на министъра, експерти, хора от спецслужбите и прокурори, както и лицето на контрапротеста Нина Гергова.

            В разговор по време на един от контрапротестите пред президентството тя се съгласява, че компетентността е изискване към всички, които пишат закони. „Ако не са много подготвени, да прочетат малко. Не са толкова сложни нещата. Трябва да имат общи познания по право, бюджет”, категорична е участничката в работната група за изготвяне на промени в Закона за културното наследство, докато държи плакат с пунктуационна грешка. „Видях, видях, ама набързо го направихме”, оправдава се тя.

            Гергова твърди, че познава добре закона, който в момента пренаписва. Тя обаче се затруднява да отговори на въпроса въз основа на какво се извършва класификация на недвижими културни ценности. „Критериите са неясни и точно това искаме да се промени”, подчертава тя.

            Критериите, по които се извършва тази класификация, са записани в четири точки, в чл. 45 от Закона. Нина Гергова не ги цитира, въпреки твърдението й, че е добре запозната с текстовете. Тя обяснява, че движимите културни ценности са „картини, монети, ценности, просто трябва да се добавят и други”. И този отговор е грешен - поне според закона, който Гергова променя.

            На въпрос къде се съхранява декларационният акт и протоколът към него, когато става въпрос за недвижими вещи, тя отговаря: „Има институция, която... не музеят, тоя институт... забравих му името.”

            Нина Гергова разказва и как е попаднала в работната група за изменение на закона. „Когато бяхме в комисиите в парламента, имаше едно изказване и се обсъждаше една работна група. И аз дадох изказване в тази посока, явно са го харесали и си дадох CV-то и ме извикаха”, разказва Гергова.

            Сред назначените от министъра, които работят по закона, е и Стилиян Иванов - също лице от контрапротеста. Сред законотворците се срещат и имената на двама адвокати, които участват от името на Гражданска инициатива за нов закон за културното наследство. Изписвайки името на инициативата в мрежата, се стига до сайта на Федерацията по металдетектинг. Петима от членовете на тази федерация са подсъдими за трафик на антики, издават източници на bTV от прокуратурата.

            Екипът на bTV настояваше да обсъди спорните личности в състава на работната група с представител на Културното министерство. От пресцентъра обясниха, че зам.-министър Велислава Кръстева, която е и председател на въпросната работна група, заминава за Брюксел и обещаха среща с нея, след като се върне.

            А лицето на контрапротеста Нина Гергова аргументира експертизата си в областта на културното наследство с участие в европроекти. „Аз съм работила с колеги, в смисъл, че съм участвала като подизпълнител. В смисъл - участвала съм в писане, като консултант, но не съм писала аз като фирма, защото не съм стигнала до там”, обяснява тя.
            Нина Гергова твърди, че вече се е оттеглила от известната туристическа агенция, която е управлявала и с която е работила по тези европроекти, затова тя отрича конфликт на интереси. Търговският регистър обаче не знае за оттеглянето й. Справка показва, че Гергова все още е съдружник.

            Оказва се, че контрапротестиращата е експерт не само по културни въпроси. „Аз участвам в бюджетната комисия, в икономическата комисия, в труд и социална политика и в културната. Пък вече в обществените съвети: при г-н Орешарски и труд и социална политика”, изрежда Гергова.

            Зам.-председателят на Народното събрание Мая Манолова не отговаря на въпроса дали е възможно човек да притежава такава експертиза, че да участва ефективно в бюджетна, в икономическа комисия, по труда и социалната политика и културна комисия, но обяснява, че не може да бъде наложен „някакъв ограничителен признак, още по-малко по темата експертиза”. „Експертизата не се установява с нотариален акт или акт за собственост”, обяснява Манолова.

            Нина Гергова твърди, че е завършила „икономика, финанси и банки" и „културен туризъм”, но подчертава, че има познания и по други теми. Участва в Обществения съвет към Социалното министерство, който трябва да контролира министъра. Твърди, че помага безплатно. От стенограма става ясно, че на последното заседание на съвета обсъждали пенсионната реформа.

            Мая Манолова отхвърля съмнението, че чрез Нина Гергова и други хора от протестите, които подкрепят властта, се прокарват на практика отново политиките на властта. „Аз нямам впечатление г-жа Гергова да е била много ласкава към всичко, което се случва в комисиите, които аз съм организирала. По същия начин аз мога да попитам известния протестър и блогър г-н Генов дали и той е въздесъщ и говорител на гражданското общество или през него също не се прекарват някакви идеи, защо е непрекъснато в медиите”, контрира Мая Манолова. След като признава разликата между Генов и Гергова – той не участва в комисии и тезите му не влизат в закони, зам.-председателят на парламента подчертава: „Ами това е драмата. Ако има тези, да дойде, да ги каже. Със сигурност ще бъдат обсъдени.”


            http://btvnews.bg/article/bulgaria/o...kulturata.html

            Коментар


            • Асен Генов
              Имам предложения към Мая Манолова и Орешарски! Къде да дойда, Мая, да Ви ги направя? ПОДАЙТЕ НЕЗАБАВНО ‪#‎ОСТАВКА‬, ОБЯВЕТЕ ДАТА ЗА ПРЕДСРОЧНИ ИЗБОРИ И РАЗПУСНЕТЕ ПАРЛАМЕНТА. В кои комисии да се включа, за да Ви предложа, за да еи кажа в прав текст да се разкарате ASAP!

              ‪#‎дансwithme‬
              ‪#‎occipyBGparliament‬
              ‪#‎occupySU‬

              МУТРОТРОЛОВЕ ОБАДЕТЕ СЕ НА ГЕНОВ
              ФАКИ ГО ВИКА ДОГАН - ПРИГОТВИЛ МУ Е ДУДУКА ДА СВИРИ В ТУРСКИЯ ОРКЕСТЪР

              Колко беше прав режисьорът Иван Станев, казвайки в едно интервю, че " Живковският манталитет" се възпроизвежда подобно на опашката на гущера - отрежеш ли я , пораства отново, а може и да се размножи....

              БКП- ДС- БСП- ГЕРБ- ОЛИГАРСИ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                Това е за темата с вицовете
                Ми пусни го там тогава, кой те спира.
                Моите възприятия за смешно, жалко и иронично са по-различни!
                Yeah

                Коментар


                • Първоначално изпратено от OMG Разгледай мнение


                  Еврокомисарят по правосъдие се застъпи за Цветанов чрез Twitter
                  http://offnews.bg/index.php/271387/e...-chrez-twitter
                  Социалистическото правителство на България организира репресии срещу лидер от опозицията, който е получил признание за ефикасната си работа срещу мафията.
                  Това написа в профила си в Twitter координаторът на комисиите по правосъдие и вътрешни работи, както и за борба с организираната престъпност, корупцията и прането на пари в Европарламента Вероник Матю.
                  Коментарът ú е по повод няколкото съдебните дела срещу зам. -председателя на ГЕРБ и бивш вътрешен министър Цветан Цветанов.
                  Това е за темата с вицовете

                  Коментар


                  • В едно село живял един старец, който се прославил с това, че можел да изпърди всяка мелодия...
                    Веднъж дошли журналисти от националната телевизията, за да се убедят от първа ръка в таланта на стареца и да заснемат предаване за този феномен...
                    Единият журналист пита:
                    - Можеш ли "Бяла роза" на Славка Калчева?
                    - Лесна работа - казал дядото и изпърдял много вярно "Бяла роза"...
                    Другият журналист:
                    - А, "Ветрове" на Лили Иванова можеш ли?
                    - Няма проблеми...
                    Третия журналист:
                    - А, класика можеш ли ? Например токата и фуга в ре минор, от Бетовен?
                    - Това не го знам, дайте нотите ще опитам...
                    Донесли му нотите, стареца ги гледал, гледал и накрая казал:
                    - Няма да стане момчета ... Тука на три места може да се насера ....

                    НАЛИ В ГЕРБ ИМА ЕДИН ЕКСПЕРТ ПО ВСИЧКО- БУДА- ВИНЕТУ- Е СВИРИ ГО 4 ГОДИНИ

                    Коментар




                    • Еврокомисарят по правосъдие се застъпи за Цветанов чрез Twitter
                      http://offnews.bg/index.php/271387/e...-chrez-twitter
                      Социалистическото правителство на България организира репресии срещу лидер от опозицията, който е получил признание за ефикасната си работа срещу мафията.
                      Това написа в профила си в Twitter координаторът на комисиите по правосъдие и вътрешни работи, както и за борба с организираната престъпност, корупцията и прането на пари в Европарламента Вероник Матю.
                      Коментарът ú е по повод няколкото съдебните дела срещу зам. -председателя на ГЕРБ и бивш вътрешен министър Цветан Цветанов.
                      Yeah

                      Коментар


                      • ДЪРЖАВА НА ЛУДИТЕ: Според Националния център по опазване на общественото здраве 22% от българите имат психични разстройства
                        това са 1 610 000 души. Едва една пета от тях (340 000) са получили специализирана помощ. Това са официални данни. Истинските обаче са много по-драматични. По моя преценка около 60% от българите имат психични проблеми - фрустрация, депресия, невроза, психоза и др. Според Евростат в Европа този процент е 38%. При нас е по-висок по понятни причини.

                        ДАЛИ ОБХВАЩАТ МУТРОТРОЛОЕТЕ, МУТРОЖЕНКИТЕ И МУТРОТРАВЕРСИТЕ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Мечи а селяните и циганите с кои са?
                          с Много велики хора са !!!! Носят им злато и техника! Става един кръговрат на пари и и..!

                          Коментар


                          • Питат плаща ли Бориславова за ползването на държавни земи и гори
                            hashtag-bg.com
                            Снимка: колаж: Хаштаг-BG Плаща ли банкерката Цветелина Бориславова и нейната компания “Пампорово” АД наем за ползването на държавни гори и земи за частни ски...

                            Коментар


                            • Аз вчера забравих да кажа, че те и в Испания заплатите са 10 (десет) пъти по големи отколкото в България.

                              Нали уж Испания има проблеми с дълговете

                              Не се била източвала България от комунистите и гръмоотводите им. Само не ги разправяйте на бате Мечо тези.
                              Баба ме научи на много неща.
                              tnm

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow
                                Ти, лигльо, сам каза че няма да престанеш да се лигавиш. И просто ми е чудно какво чакат модераторите. Лигльовците трябва са бъдат банвани безмилостно.
                                О Гигов, знам че залиташ по старата господжа Фирдевс. Имай търпение до утре. Считам че въпреки напрегнатия си график господжата ще намери минута специално да те поздрави. Поздрави ....Войниче.!

                                Коментар

                                Working...
                                X