IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    Така, да видим при 5% на година растеж на Русия и ако САЩ стоят на едно, на Руснаците ще и трябват точно 26 години за до достигнат стандарта на американците. Ако обаче американците растят с по 3% то на Русия ще и трябват 65 години.

    Което между другото е абсолютно същото съотношение като между Аржентина и Великобритания.

    Русия е държава току що излязла от третия свят. И е много по-вероятно отново да се върне в третия свят, отколкото да стане развита държава
    Това в в номинално изражение ли?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
      Палячо, аз съм ти дал данните на Световната банка за БВП на глава от населението, измерен според паритета на покупателната способност, ти ми даваш линк от гугъл, в който е посочев в текущи цени, абе ти малоумен ли си?! Някога учил ли си поне макроикономика, знаеш ли какво е БВП, БНП, НВП, НД? Знаеш ли как се измерва в текущи и постоянни цени, а това, което аз съм ти посочил, въобще можеш ли да го преведеш, червено-чугунена кратуно? Или да ти го напиша на руски, а? Смешник!
      Ами да ги беше дал НЕ ПО ППП. защото това богатство по ППП е доста мърлява работа. Ако се вземат данните за България например изведнъж средния Българин се оказва с доходи от по 2000 лева - по ППП. А ако не са по ППП се оказва че не било 2000 лева, ами най-ми били 870 лева

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Давал си и дрег път сигнали, че си пишеш без да мислиш много, но тук преби шарана с тояга!
        Така, да видим при 5% на година растеж на Русия и ако САЩ стоят на едно, на Руснаците ще и трябват точно 26 години за до достигнат стандарта на американците. Ако обаче американците растят с по 3% то на Русия ще и трябват 65 години.

        Което между другото е абсолютно същото съотношение като между Аржентина и Великобритания.

        Русия е държава току що излязла от третия свят. И е много по-вероятно отново да се върне в третия свят, отколкото да стане развита държава

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
          Великата история е успокоението за мизерното настояще. Също както и расистките възгледи са единствено фалшив довод за лично величие
          Хората си имат и история и култура и литература и театри и музеи не са крадци като твоите идоли които избиха коренното население на Северна Америка и го натириха в лагери.Откраднаха му земите избиха животните и отровиха реките.50 милиона нямат здравни осигуровки живеят в дървени бунгала.Я не ме разсмивай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
            Даже въпросните арабески си мерят небостъргачите и разни пясъчни острови построени до бреговете и развиват супер луксозен туризъм и продажба на имоти на супер скъпи цени.

            Ама важно, че стандарта на руснаците се покачвал - ма при наличието на толкоз петрол и газ щеше да е учудващо да е по-друг начин. Но виж Чавес и Мадуро ни изненадаха.
            Не си прав, но явно няма да го разбереш. Да, Русия изнася много енергоносители, изнася и много продукти с ниска добавена стойност, този показател за периода, обаче, се променя значително.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              С петрол и баба може, като разбира се изключим от списъка Уго Чавес или сега там оня Мадуро.

              Туй дето го пишеш важи с пъти повече за всяка арабска страна с малко петрол.
              Объркал си се нещо, Ами СадамХусейн, Ами МомарКадафи.... 200 годишния хулиган не си поплюва, не моиш ли ги опазиш

              Коментар


              • Даже въпросните арабески си мерят небостъргачите и разни пясъчни острови построени до бреговете и развиват супер луксозен туризъм и продажба на имоти на супер скъпи цени.

                Ама важно, че стандарта на руснаците се покачвал - ма при наличието на толкоз петрол и газ щеше да е учудващо да е по-друг начин. Но виж Чавес и Мадуро ни изненадаха.

                Коментар


                • Около 40 души скандират "Оставка" пред Министерски съвет в столицата и искат оставката на правителството.Движението по бул. „Цар Освободител” не е блокирано. Протестиращите се охраняват от полицията./БЛИЦ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4ono Разгледай мнение
                    От теб по-тъп няма ето ти и на Глава от населението: и пак е 1 към 3 в полза на САЩ


                    http://www.google.com/publicdata/exp...l=bg&ind=false
                    А сега сложи дълговете и ще видиш кой е по добре.Щото тези дългове ще трябва да се връщат.Такава мизерия ги чака твоите приятели че свят ще им се завие.И разпад.Въпрос на време е и нашето поколение ще го доживее.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ono Разгледай мнение
                      От теб по-тъп няма ето ти и на Глава от населението: и пак е 1 към 3 в полза на САЩ


                      http://www.google.com/publicdata/exp...l=bg&ind=false
                      Палячо, аз съм ти дал данните на Световната банка за БВП на глава от населението, измерен според паритета на покупателната способност, ти ми даваш линк от гугъл, в който е посочев в текущи цени, абе ти малоумен ли си?! Някога учил ли си поне макроикономика, знаеш ли какво е БВП, БНП, НВП, НД? Знаеш ли как се измерва в текущи и постоянни цени, а това, което аз съм ти посочил, въобще можеш ли да го преведеш, червено-чугунена кратуно? Или да ти го напиша на руски, а? Смешник!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Това е твое мнение което не споделям.Твоите великани са държава на 200 години...нямат дори собствен език а говорят руски английски испански японски китайски.Сбиротак на боклука на света.
                        Великата история е успокоението за мизерното настояще. Също както и расистките възгледи са единствено фалшив довод за лично величие

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Да се сравнява САЩ с Русия е просто смешно, първата е 10 години пред останалия развит свят, Русия е 30 години назад икономически и 50 години назад социално и политически. Това е все едно да се сравняват Великобритания с Аржентина да кажем.
                          Давал си и дрег път сигнали, че си пишеш без да мислиш много, но тук преби шарана с тояга!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                            http://data.worldbank.org/indicator/NY.GDP.PCAP.PP.CD

                            тъп, тъп, че чак вдлъбнат
                            Ми аз виждам че, за 2012 г мамковината ни е на нивото на Беларус, ако тренда на растеж на Белоруската икономика се запази, то вече хората на Лука трябва да са ни минали и ние да им дишаме праха... Тупайте се форумни ЕвроПр@длъовци в гърдите и викайте Болгар, Болгар

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              Да се сравнява САЩ с Русия е просто смешно, първата е 10 години пред останалия развит свят, Русия е 30 години назад икономически и 50 години назад социално и политически. Това е все едно да се сравняват Великобритания с Аржентина да кажем.
                              Това е твое мнение което не споделям.Твоите великани са държава на 200 години...нямат дори собствен език а говорят руски английски испански японски китайски.Сбиротак на боклука на света.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Нещо пак забравяш дълговете
                                Той забравя много неща , не само дълговете.

                                БВП в номинално изражение на Русия е 2,5 трилиона което не е верен измерител поради различните цени в различните държави. Верния измерител и БВП измерен през покупателната способност.
                                Но Чурко нема да вдене.

                                Другото което забравя е че населениета на държавите е различно , не може да се сравнява машинално на едан държава д на друга , затова приетия измерител е БВР на глава на населението , ма Чурко не знае ......
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X