IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Не се бунтуват украинциТЕ а негодниците мършите и неудачниците които са малка част от украинския народ
    Украинският народ точно като българския обича да е беден.

    Само виж разликата м/у Полша и Украйна за 20 години. На едните заплатите не са мръднали. Верно, че нямат безработица, че сметките им за ток и отопление са ниски. Но като си платиш сметките и си купиш храна и тя мизерната ти заплата свършила.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Щото в САЩ извън няколко мегаполиса са цъфнали и вързали.От Антлантическия океан до Тихия са едни мамули докъдето погледът ти стига и едни дървени бунгала които ветровете отнасят периодично.В тази велика страна завършваш училище на 20 години и си изправен пред дилемата 20000 долара кредит за образование или бачкер за 1000 долара.После още 300000 долара кредит за бунгало за да се отделиш от мама и тате и те така с 500000 кредит на 25-26г.Работа като изключим инженерите и докторите няма или е нископлатена.Ма тук промитите мозъци ръсят простотии за величието на една измислена отсекъде държава.Ми те няма собствен език тия нещастници.
      Може да нямат, ама тези дето живеят у градовете правят кинти и си живеят живота. Може и на изплащане, ама е life, а не жизн.

      Пък у другите държави като че ли е различно положението. С тази разлика дето трудно могат да си купят и бунгало даже.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
        Написал си глупост БВП по ППП не е реален БВП.

        И естествено че не измерва едно и също количество стоки и услуги, защото международно търгуемите стоки имат горе долу еднакви цени. Единственото за което може да служи е за различия в цените на нетъргуемите стоки - което всъщност са горе долу само услугите.

        Да твърдиш че реалния БВП е по ППП е същото като да да твърдиш че в България средната заплата е 2000 лева по ППП. Като се основаваш на това че подстригване в България е 10 лева а в САЩ например 30 лева.
        Всъщност в долния постинг съм ти добавил нещо, което ти обяснява объркването. Що се касае до данните в таблицата на Световната банка, те, както виждаш са за БВП на главата от населението, но по ППП. Считам, че макар и не особено качествен, все пак този метод е добър за измерването на различията в отделните страни. що се касае до търгуемите-нетъргуеми стоки в икономиката и международната търговия, ефекта на Баласа-Самуелсън и прочие, това няма общо със сегашната дискусия.

        Коментар


        • Ето пример за процъфтяващ Американски град:

          http://www.bnews.bg/article-81741

          Поствам го с пълното съзнание че това вероятно не е представително за цял САЩ, но понеше в тоя форум един фхора вадят няква снимка от някъде е ни убеждават че това е представително за цяла държава та и аз така .....
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
            Не се бунтуват украинциТЕ а негодниците мършите и неудачниците които са малка част от украинския народ
            Точно както и тези тук! Какво велико съвпадение

            Коментар


            • Само тъпи комплексари могат да слагат знак на равенство между комунизъм и Русия.
              Само тъпанари, които не са били още раждани и живяли в условията на чл.1 на старата конституция, могат да плещят глупости за комунизма в България.
              Истината е, че точно уж силните десни Костов и Борисов съсипаха България!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                Пробвай с Полша и Украйна и ще разбереш, що се бунтуват украинците.
                Не се бунтуват украинциТЕ а негодниците мършите и неудачниците които са малка част от украинския народ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                  Пробвай с Полша и Украйна и ще разбереш, що се бунтуват украинците.
                  Една стара статия, та кое не е истина

                  Специально для Украины. Лучше один раз увидеть… Как умирает Болгария в объятиях Евросодома
                  http://blagoda.com.ua/bulgaria_eu/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                    О, драги ми палячо, АЗ какво съм написал?
                    Написал си глупост БВП по ППП не е реален БВП.

                    И естествено че не измерва едно и също количество стоки и услуги, защото международно търгуемите стоки имат горе долу еднакви цени. Единственото за което може да служи е за различия в цените на нетъргуемите стоки - което всъщност са горе долу само услугите.

                    Да твърдиш че реалния БВП е по ППП е същото като да да твърдиш че в България средната заплата е 2000 лева по ППП. Като се основаваш на това че подстригване в България е 10 лева а в САЩ например 30 лева.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                      По-добре са от нас. В това няма съмнение.

                      Ама нали разбираш, че са далеч още от развита страна. Свръх богата столица с още няколко града, които са добре и кал и мизерия в дълбоката провинция. Същото положение като у нас.
                      Щото в САЩ извън няколко мегаполиса са цъфнали и вързали.От Антлантическия океан до Тихия са едни мамули докъдето погледът ти стига и едни дървени бунгала които ветровете отнасят периодично.В тази велика страна завършваш училище на 20 години и си изправен пред дилемата 20000 долара кредит за образование или бачкер за 1000 долара.После още 300000 долара кредит за бунгало за да се отделиш от мама и тате и те така с 500000 кредит на 25-26г.Работа като изключим инженерите и докторите няма или е нископлатена.Ма тук промитите мозъци ръсят простотии за величието на една измислена отсекъде държава.Ми те няма собствен език тия нещастници.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                        По-добре са от нас. В това няма съмнение.

                        Ама нали разбираш, че са далеч още от развита страна. Свръх богата столица с още няколко града, които са добре и кал и мизерия в дълбоката провинция. Същото положение като у нас.
                        Ето пак не си наясно, моята роднина за която говорих по надолу живее в град 80 000 души , което си е малък град по Руските стандарти към Китайската граница. Ма изобщо не е мизерия .... средна заплата 1000 долара а комунални разходи за домакинство 60 долара на месец включващи осветление, отопление , подръжка на асансьор и вход плюс кабелна телевизия.

                        Като отидох за първи път там , една седмица се чудих дали страната за която говорят по нашите медии и тая в която отидох е една и съща..... явно някои карат по спомени от преди 20-30 години
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                          Извинявай магистър по икономика нищо не значи в мамковината, тука всичко е ниско качество... А равновесието е сериозен пич, напоследък е реформаторче
                          А, все по-интересно ще става. Вчера гледах едно видео, където едно ранноблудно момченце в СУ , с още мъх на праскова вместо мустаци, се опитваше да изгони от кабинета му коскоджами ти професор.
                          Всичко у нас е нагоре с краката, пълна трагедия

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Макс Разгледай мнение
                            Айде ми сравни България и Беларус за последните 10 години, както искаш...
                            Пробвай с Полша и Украйна и ще разбереш, що се бунтуват украинците.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                              О магистре по икономика, кой те пусна да завършиш

                              БВП в Реално изражение е БВП по съпоставими цени - т.е. като се дефлира с дефлатора. Т.е. номиналния БВП се коригира с нормата на инфлация най-грубо казано

                              БВП по ППП е сравнение по БВП през сравнително ценово равнище. Единствената полза за БВП по ППП има ако искаш да видиш колко ще ти струва живота в друга държава с твоите доходи от твоята държава. И за това и всъщност се използва за сравняване и правене на заплати в международни компании. Сравнение на държави по ППП е доста безсмислено освен ако не те интересува ценовото равнище на нетъргувани стоки.
                              АЗ какво съм написал?

                              пс А, сори, извини ме, наистина. Сега разбрах кое те е подвело, просто не си схванал смисъла в думата реално, а си го транспонирал в реален/базов БВП. Както и да е, останалото е така.
                              Last edited by Flanker; 01.12.2013, 21:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
                                Ами аз съм магистър по икономика, въпросът, драги ми Смехурко, е ти кой си? Стана ясно, че си същия неграмотник като Чоно. Но, да бъдем хора. ППП, драги ми палячо, означава, че с нашия БВП в РЕАЛНО изражение, ще си купиш стоки и услуги за толкова пари, ако взетата за база парична единица има еднаква покупателна сила навсякъде...Сега дано поне малко ти е просветнало.
                                А на Равновесиев не се впрягаи той е в състояние защитаваики русофобските си възгледи да каже на черното бяло без да се замисли......няма морални проблеми при него
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X