IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
    [IMG]Износ на Русия - а какво ще се случи с него когато цените на ресурсите почнат да падат.
    Това е поредното ти тъпоумно твърдение.
    по макроикономика не си ли учил че колкото е по голяма една държава , толкова външната търговия е с по-малък процент и с по малко значение за икономиката.

    Руснаците след 2003 започнаха да имат много силно вътрешно търсене което навсякъде по света е най силния генератор на растеж ...
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
      Руснаците ги чака икономически срив. В момента в който САЩ разрешат износа на втечнен газ и с Русия е свършено икономически. Същото нещо идва и от Китай - там пък освобождаването на юана и пренасочването на икономиката към вътрешно потребление вместо инвестиции и износ и цените на ресурсите ще потънат.

      И какво ще изнася тогава Русия - някой скоро да си е купил стока произведена в Русия. Аз не съм. Структурата и на икономика е като африканска държава, и съвсем скоро и като равнище ще е на африканска държава.
      Скоро, скоро... колко да е скоро. Ще стане 40-50 години след като изчезне БСПто. Демек, кат цъфнат налъмите.
      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
        Айдееееееееееееее стига простотия.И стига лъжи.Моите компютри нямат нищо американско в тях.И не забравяй че половината фирми дето са в Америка са купени от други хора.Колкото Уестингхаус е американска толкова и аз имам нещо американско.Нямам и желание да имам.Китайците го правят щото са по добри.С твоята Америка е свършено въпрос на няколко години е.
        Това го слушам от как съм се родил (образно казано). Реално от 20 години го разбирам и го чакам да стане, ама още не е станало.

        Няма и да стане докато сме живи.

        Коментар




        • И износа на САЩ - забелязвате ли разликите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Къде го е измислил е важното

            Интелигентността, въображението, креативността съществуват в държави даващи свобода на духа и на инициативността. А не в държавно планирани и контролирани полутирании.
            Да ти кажа една моя позната живя там десетина години , върна се и каза там не мога повече..... Чувствам се все едно съм в 1985 ....

            Безкрайно набиване в мозъците колко са велики , прави , единствени и незаменими за света от медиите....държавна политика.

            Пък какво се произвежда в САЩ , кино , музика, все още софтуер .......и много финансови врътки.

            Всичко друго е изнесено в Китай , далеч съм от идеята че този модел ще е устоичив дълго време.......
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 4ono Разгледай мнение
              кога гръмна си беше в СССР и е по тяхна технология. Не съм чул Украйна да са производители на руски ядрени чайници гърмящи без причина.
              СССР е едно а Русия друго.За японско американския боклук нещо да кажеш?

              Коментар




              • Износ на Русия - а какво ще се случи с него когато цените на ресурсите почнат да падат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Виждам че те е срам да напишеш къде е централата щото ще стане ясно че не е в Русия.А и украинските идиоти са излезли по улиците и трошат.
                  кога гръмна си беше в СССР и е по тяхна технология. Не съм чул Украйна да са производители на руски ядрени чайници гърмящи без причина.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Да сега научих че в развития свят всички са умни кадърни интелигентни образовани .....Стига бълва глупости бе ти умора нямаш ли?Та кой бил измислил компютъра каиш?
                    Къде го е измислил е важното

                    Интелигентността, въображението, креативността съществуват в държави даващи свобода на духа и на инициативността. А не в държавно планирани и контролирани полутирании.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4ono Разгледай мнение
                      ами за онази дето си гръмна без цунами.гръмна си както си стоя на припек. без природен катаклизъм.Бум и 30 000 българи изгореха споминаха се..
                      Виждам че те е срам да напишеш къде е централата щото ще стане ясно че не е в Русия.А и украинските идиоти са излезли по улиците и трошат.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Та коя руска централа гръмнала каиш?Щото аз знам за една в Япония с американски реактори дето вече две години излива радиация в океана.
                        За онази дето си гръмна по случай Първи май без цунами.Гръмна си както си стоя на припек, без природен катаклизъм.Бум и 30 000 българи изгореха споминаха се..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                          Това че дадени стоки са произведени в Китай, Малайзия или Тайван не означава че всъщност печалбата от продажбата им не отива в западни компании. Компютри смартфони, техника, всичко се сглабя там, но всички ключови части се произвеждат или в САЩ или в Великобритания.
                          Да си чул за голяма азиатска софтуерна фирма, или фармацефтична фирма,самолети, автомобили - има една бразилска фирма за малки самолети и до там. Китай се опитаха да влезат в корабостроенето и в момента голяма част от корабостроителниците им са пред фалит, а Япония и Южна Корея са по-силни от всякога - въпреки несравнимо по-високите заплати.

                          Всичко с висок марж на печалба и голяма интелектуална собственост е в развития свят. ресурсите, мръсните производства и черната работа по сглабяне или шиене са в третия свят-.
                          Да сега научих че в развития свят всички са умни кадърни интелигентни образовани .....Стига бълва глупости бе ти умора нямаш ли?Та кой бил измислил компютъра каиш?

                          Коментар


                          • Щот тока ние скъп щот няма магисърали щот правителството е червено с нисък рейтинг щот има корупция щот няма кадри щот съдебната система е опоручена и щот няма култура ..... Всичко това е в следствие на 70 г червено робство .
                            Животът е огледало.....усмихвай се

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                              Ама у компютъро дето го ползваш - 100% от частите са измислени у Америка.

                              Като стане масово, вече няма големи печалби и не е интересно и китайците го правят.

                              Да ти дам един хинт - процесорът ти е направен у Америката. Ама баш у Америката и струва половината от цялата кутия.
                              Айдееееееееееееее стига простотия.И стига лъжи.Моите компютри нямат нищо американско в тях.И не забравяй че половината фирми дето са в Америка са купени от други хора.Колкото Уестингхаус е американска толкова и аз имам нещо американско.Нямам и желание да имам.Китайците го правят щото са по добри.С твоята Америка е свършено въпрос на няколко години е.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                                Ти мое ли да ми кажеш какво си купи от Запада и от САЩ щото аз като изключим колата друго нямам купено от там.
                                Това че дадени стоки са произведени в Китай, Малайзия или Тайван не означава че всъщност печалбата от продажбата им не отива в западни компании. Компютри смартфони, техника, всичко се сглабя там, но всички ключови части се произвеждат или в САЩ или в Великобритания.
                                Да си чул за голяма азиатска софтуерна фирма, или фармацефтична фирма,самолети, автомобили - има една бразилска фирма за малки самолети и до там. Китай се опитаха да влезат в корабостроенето и в момента голяма част от корабостроителниците им са пред фалит, а Япония и Южна Корея са по-силни от всякога - въпреки несравнимо по-високите заплати.

                                Всичко с висок марж на печалба и голяма интелектуална собственост е в развития свят. ресурсите, мръсните производства и черната работа по сглабяне или шиене са в третия свят-.

                                Коментар

                                Working...
                                X