IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Политика (архив до 19.03.2014 г.)

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Томислав Дончев: Това е първият доклад на Европейската комисия, в който се усеща умора, дори отчаяние

    http://www.focus-news.net/news/2014/...tchayanie.html

    Ако има нещо тревожно в доклада на ЕК, това не са критиките, във всеки има критики. Тук притеснителното е, че това е първият доклад, в който се усеща умора, дори отчаяние. Това каза депутатът от ГЕРБ Томислав Дончев на брифинг в парламента по повод Доклад на ЕК за напредъка на България и Румъния в рамките на Механизма за сътрудничество и проверка (МСП), предаде репортер на Агенция „Фокус”. „Докладът не бива да бъде четен едностранчиво. Приемаме това, което е казано за нашето управление”, заяви Томислав Дончев.

    „По мое време имаше много добър диалог с ВСС и съдебната система. Моето мнение винаги е било, че съдебни решения не се коментират и съм го отстоявала”, посочи Диана Ковачева.

    Няма да подкрепим нов главен съдебен инспектор, който е избран в рамките на порочна процедура,заяви Веселин Вучков от ГЕРБ.

    http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/...iat_i_poveche/

    Бившата управляваща партия - ГЕРБ, оцени огласения по-рано днес доклад на Еврокомисията по механизма за сътрудничество и проверка като критичен, прогнозира, че той ще доведе до още по-сериозно наблюдение над действията на България и призова управляващите да четат внимателно нюансите в написаното.

    "Това не е бюрократичен документ, той се чете от всички - от лидерите на държавите-членки, и тук имаме основание за притеснение. Няма как констатациите от доклада да не се трансформират в засилено внимание към България, а харченето на европейски средства ще бъде гледано под лупа", коментира в парламента депутатът и бивш министър по усвояването на еврофондовете в кабинета "Борисов" Томислав Дончев.

    И той, както и колегите му от ГЕРБ, признаха, че в документа има критични бележки, които се отнасят и до тяхното управление, но подчерта, че критиките към настоящата власт са много по-остри. По думите му по отношение на системните проблеми има влошаване и ГЕРБ трудно биха сложили себе си в позицията на невинни.

    Дончев увери, че в партията внимателно са прочели "това, което може да е препоръка по отношение на нашето управление" и не пропусна да уязви управляващите: "Няма да си позволя да напомням периоди, в които имаше надежда, че това ще е последния доклад на Европейската комисия".

    Дончев препоръча на партиите, които са на власт, да се опитат "да говорят по-малко и да четат повече доклада в неговите нюанси".

    Според бившия министър на правосъдието Диана Ковачева констатациите на Брюксел говорят за отстъпление и загуба на доверие. "Докладът е обективен, но за съжаление много по-критичен и негативен от докладите през 2013 г.", заяви Ковачева, цитирана от агенция "Фокус" (през 2013г. за България имаше само т.нар. устни доклади, които се обсъждаха в работна група към Съвета на Евросъюза и не бяха официално разпространявани - бел. ред.)

    Бившият министър подчерта, че в този доклад не се вижда "наличие на политическа воля" - фраза, която ГЕРБ винаги изтъкваше като ключова в докладите по време на управлението си и коментираше, като знак за одобрение, независимо от критиките на Комисията.

    В отговор на намерението на управляващите да съставят екшън план, за да отговорят на критиките възможно най-бързо, Диана Ковачева каза, че подобен план е съставен от кабинета "Борисов", но следващите реформи са били непоследователни.

    "Питам къде е анализът за знаковите дела, който беше готов през март миналата година. За съжаление съдебната реформа е стопирана", констатира Ковачева.
    Last edited by Стамболов; 22.01.2014, 15:33.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
      Не съм останала с такова впечатление .Ясно е заявил чрезAnton Todorov Аз съм изследовател. Нищо повече. Позиционирането не е мое амплоа. Всичко, което пиша и публикувам е в резултат на ЛИЧНАТА ми преценка какво, кога и къде да публикувам. Това ми струва огромни лични усилия, средства и ответни удари от задкулисието. Мисля да продължа да следвам принципите си.
      пп Ако го следиш той изважда на всички кирливите ризи
      Поне четири пъти (при Кулезич и при Коритаров) съм го чувал въпросния да обяснява колко му струват "проучванията" и че държи да му се плаща за изнасяните "сензации".

      А иначе т. нар. му архив не е нищо повече от изрезки от вестници, случайни снимки и публични документи от разни архиви, върху които въпросния обикновено прави свободни съчинения, е, понякога е близо до истината не мога да отрека...

      Само един пример: попаднала му на другаря Тодоров снимка на Плевнелиев пред някакво поделение и хоп: Плевнелиев е агент на ДС, щото видиш ли как иначе щял да служи там...

      А настоящата му активизация против Гоце, АБВ, а вероятно сега ще покаже и нещо за Калфин е ПОКАЗАТЕЛНА...

      Тайминга е показателен, Гоце атакува Станишльо, а получава удар от Антончо????
      Last edited by kandid; 22.01.2014, 15:45.

      Коментар


      • Отложиха Изборния кодекс заради липса на "подходящ" кворум
        Пореден скандал съпътстваше днешния работен ден на депутатите. Поводът за спора бе гласуването за Изборния кодекс, а причината - спорно решение на зам.-председателя на НС Алиосман Имамов (ДПС), който отложи гласуването на промените.

        Дискусиите около изборното законодателство отне почти целия пленарен ден на депутатите. В 13.20 ч. дебатите бяха прекратени и текстовете трябваше да бъдат гласувани. По това време обаче "Коалиция за България" даваше брифинг в кулоарите на парламента и в пленарна зала имаше повече депутати от ГЕРБ.

        "По моя преценка в залата няма нужния кворум, затова, съгласно правилника, отлагам гласуването на първа точка от днешното заседание за утре в 9 ч.", посочи Имамов.

        Въпреки "преценката" си, че в залата няма кворум, зам.-председателят на парламента не направи поименна проверка, за да събере депутатите, а продължи заседанието. От решението му стана ясно, че кворумът в залата "не е подходящ" за гласуването на Изборния кодекс, но върши работа за следващите точки.

        Дебати

        Дебатът около изборното законодателство отне почти целия работен ден на парламента.

        Бившите управляващи отправиха критики към вносителите на новия закон. Според ГЕРБ управляващите въвеждат порочната практика всяка власт да пренаписва изборните правил.

        Основният спор в дискусията обаче се разрази между ДПС и ГЕРБ и касаеше принципа на уседналост и езика в предизборните кампании.http://offnews.bg/news/%D0%9F%D0%BE%...BA_289438.html За да изрази позицията на парламентарната си група, на трибуната излезе Мустафа Карадайъ. Той обясни, че задължението предизборните агитациите да се водят само на български език нарушава европейското законодателство.

        "Ние сме държава-член на ЕС и като такава в нашите местни избори кандидати могат да са граждани от страни-членки на ЕС. По този въпрос много сериозно трябва да мислим. Безспорен е фактът, че малцинствата трябва да участват активно в изборите, да правят информиран избор и кампания на майчиния си език ", заяви Карадайъ.

        Той отново оспори принципа на уседналост, заложен в законопроекта. По думите му текстовете дават няколко различни дефиниции на термина "живял" и това създава условия за дискриминация на някои избиратели.

        От ГЕРБ възразиха категорично срещу предложенията на ДПС. Според Цвета Караянчева идеите на ДПС е опит да се върне изборният туризъм и гласовете от Турция да определят съдбата на България.

        "Съгласни ли сте, ако дойде някой у вас и премести спалнята в тоалетната, а мивката в хола и така седите четири години. Не сме в епохата на Великолепния век и тук волята на падишаха не е важна, а що се отнася до майчиния език - вие по населените места и без тва си го говорите", посочи Караянчева и допълни: Не е редно деца, които са роден в р Турция, да идват да вземат лична карта, да нямат никаква идея какво се случва в България, а вие да ги използвате за гласуване - не е честно."

        Мустафа Карадайъ от ДПС отсече, че хората, за които Караянчева говори, "не са гости на тази страна, а граждани на Република България".

        Депутатът на ДПС Янко Янков посочи, че ГЕРБ тълкуват погрешно позицията им. Според Янков партията му няма нищо против уседналостта, а иска да се противопостави на вътрешния туризъм:

        "На колко места е подменен вотът от пришълци, които идват и се регистрират. Претендираме за ония хора, които имат постоянни адреси в населените места, имат имоти, плащат данъци, искат да гласуват за кмет, на когото имат доверие, защото нямат намерение да се изселват от там.

        Вторият мит - че ДПС иска непременно да се премахне българския език като официален от предизборната агитация, това изобщо не е вярно. Ние искаме българският език да звучи като превод на хора, които искат да агитират на собствения си език."
        http://offnews.bg/news/a_8/a_291089.html?preview=ok
        Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

        Коментар


        • А ето го и доклада (радвай се Златанова):

          http://ec.europa.eu/cvm/docs/com_2014_36_en.pdf

          Само едно цитатче (за лалугери, елници и пешета, мога да предложа превод на съветски ): The result is that the SJC is today not widely regarded as an autonomous and independent authority able to effectively defend the judiciary's independence vis-à-vis the executive and parliamentary branches of government. The onus for defending the independence of the judiciary, or for scrutinising whether politically-sensitive cases are handled objectively, often seems to fall on civil society. The SJC should acknowledge this as a major priority and put in place transparent procedures for a consistent handling of issues as they arise. This also suggests the need for a more consistent policy towards the media.
          One of the main areas influencing public perceptions of law enforcement and justice is
          appointments. These have acted as a media and political focus. Concerns about important public appointments being decided in an intransparent way and involving strong economic and political interest groups was further strengthened by several high-profile appointments in the course of the past year. Concrete examples were the failed appointments to the constitutional court and the state agency for national security (SANS).
          In both cases, the candidates eventually had to withdraw, but both left a legacy of concern about how the system runs. These were only the most emblematic cases. In other cases the outcomes were less contested, but the process still left a picture of intransparent decision-shaping having more influence than formal procedures, despites the improvements in transparency. Such cases illustrate that while transparent procedures are important for the proper functioning of public institutions, formal rules are not always sufficient. In order to build trust in its institutions, Bulgaria needs to develop a track record of allowing decisions concerning appointments, including to high-level offices to be based on a real competition between candidates in accordance with the clear standards of merit and integrity underlined in past CVM reports.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kandid Разгледай мнение
            Другарят Антон Тодоров, който винаги е държал на това да му се заплаща за т. нар. "проучвания на архиви", "телевизионни изяви" и "медийни публикации", явно вече получава пейчека си от Позитано....
            Не съм останала с такова впечатление .Ясно е заявил чрезAnton Todorov Аз съм изследовател. Нищо повече. Позиционирането не е мое амплоа. Всичко, което пиша и публикувам е в резултат на ЛИЧНАТА ми преценка какво, кога и къде да публикувам. Това ми струва огромни лични усилия, средства и ответни удари от задкулисието. Мисля да продължа да следвам принципите си.
            пп Ако го следиш той изважда на всички кирливите ризи
            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

            Коментар


            • Другарят Антон Тодоров, който винаги е държал на това да му се заплаща за т. нар. "проучвания на архиви", "телевизионни изяви" и "медийни публикации", явно вече получава пейчека си от Позитано....

              Коментар



              • Малка България и Голяма Русия



                DW.de

                Една страна е толкова голяма, колкото са големи очакванията ѝ към себе си. Премиерът Орешарски трябва да е забравил тази мисъл. Иначе нямаше да твърди, че България е малка страна и затова няма как да бойкотира Олимпиадата в Сочи.

                Въпросът възникна за пореден път миналата седмица, когато премиерът беше запитан за позицията му относно Олимпийските игри, започващи на 7 февруари в руския град Сочи. Засега е известно, че поне петима лидери отказват да отидат на откриването - тези на Германия, Франция, Литва, Канада и САЩ. Причината е отказът на Русия да прилага принципите на демокрацията в управлението.

                Месеци преди да започнат Олимпийските игри Русия обяви хомосексуалността за престъпление, задължи неправителствените организации с чуждестранно финансиране да се регистрират като чуждестранни агенти, извърши повече от сто ареста на мирно протестиращи хора и забрани десетки опозиционни митинги. В опит да се представи с едно по-хуманно лице тя освободи от затвора трима от десетките политически затворници, като приложи в този акт точно толкова произвол, колкото и при осъждането им.

                Безгръбначност

                Твърдението на Орешарски, че България е малка страна и затова няма да бойкотира Олимпиадата в Сочи, има поне два превода. Първият е буквален - сегашното управление на България няма намерение да дразни Русия, като се произнася пряко или косвено за нейната политика. В тази хипотеза Орешарски казва следното: ние сме малки, а Русия е голяма; не ни стиска да се обаждаме по неин адрес.

                Вторият превод е оформен от контекста и е далеч по-сериозен - сегашното управление на България изобщо няма намерение да прави собствена политика. Не само по въпроса за Русия, а по всеки въпрос. В тази хипотеза Орешарски казва следното: ние сме малка страна, а малките страни нямат сили да правят политика; те следват тази на по-големите.

                Това е една много особена декларация за безгръбначност, която правителството превърна в може би най-повтаряната теза. За осем месеца управление то поне на три пъти обясни липсата на своя позиция с това, че малките страни не бива да имат такава. Така беше по отношение на газопровода „Южен поток“ - една крайно оспорвана инициатива на Москва, по която България с облекчение заяви, че повече няма какво да каже, защото нещата са в ръцете на Брюксел.

                Същото се случи и по отношение на Сирия. Според министър Вигенин, България не трябваше “да бърза пред вятъра“ с изработването на позиция, а трябваше първо да изчака „позицията на ЕС“. Впоследствие БСП буквално се нахвърли върху своя депутат Страхил Ангелов, който беше заминал за Сирия, за да заяви подкрепа за сирийския президент Башар Асад. БСП се разграничи от постъпката му толкова експресивно, че за малко да остави усещането, че Ангелов е някакъв нарушител.

                Уви, нищо не е успял да наруши. Нали България нямаше да бърза пред вятъра и затова няма позиция? Същинската причина за гнева на социалистите е по-скоро в това, че Ангелов изобщо е имал някаква позиция за Сирия, а не в това каква е била тази позиция. БСП не е давала основания да смятаме, че е противник на диктатора Асад, отговорен за стотици хиляди убити и милиони бежанци.

                Всъщност, най-голямата страна в света е тъкмо Русия, за чието бойкотиране става дума напоследък. През миналата седмица тази най-голяма страна публикува доклад, в който сама измерва състоянието на човешките права по света. Тази стъпка предизвика реакции на възмущение и присмех в демократичния свят. Защото за да преценяваш дали някой спазва човешките права, би следвало първо да ги спазваш ти самият. А това е дисциплина, в която Русия е на дъното. Нищо че е голяма.

                Коментар


                • Мишкуващият Гоце

                  22.01.2014
                  Автор: Антон Тодоров

                  Дяволът има много лица. Хеле пък в България. Тук се чувства като у дома си – винаги търсен, винаги приет. Няма да е преувеличено, ако кажа, че политическият екзорсизъм е едно от най-нужните неща по тези земи. Внезапното, но не неочаквано събуждане на проекта на Георги Първанов АБВ изисква отговорът на няколко въпроса - „кой“, „какво“, „кога“, „с кого“, защо“, “къде“, „как“. Нека започнем поред с отговорите.

                  АБВ е цинична, политически амбивалентна и разположенa отвъд дясното и лявото. Това творение на Гоце беше замислено като удобен и ефективен инструмент, който да позволи на Първанов да продължи да мишкува в българската политика. Същински дребен, балкански политически хитрец, копиращ несръчно цар Мидас, който превръщал според митологията всичко, до което се докоснел, в злато. Нашият Гоце има способности да превръща всичко, до което се докосне, в нещо друго.

                  Нецензурно е и затова ще го спестя. За по-бързо подсещане ще кажа, че неговият храненик Борисов навремето описа това нещо като обвито в целофан.
                  Гоце обича /и умее/ да покварява навред. Веднага давам примери. Времето е 2006 г., седмицата между първия и втория тур на президентските избори. Между първия и втория тур на изборите Надежда Михайлова каза следното в интервю за един новинарски сайт: „Георги Първанов е историческа победа на десницата"?! И допълни, че ще гласува на втория тур за Гоце. После се разбра, че е в преговори с него да бъде изпратена като представител на България в ООН. Не й се получи, затова пък Гоце ни отрови живота още пет години, а един архар си замина мърцина.
                  Ако беше само издънката с архара – с мед да го намажеш. Бившата членка на БКП и седесарска депутатка Елеонора Николова, която вече беше избрала свободата от НИС на СДС и готвеше да се парашутира в ново амплоа, каза нещо, което може да претендира за цинизъм на прехода: „Г-н Първанов фактически продължава делото на г-н Петър Стоянов".

                  Подкрепа за Първанов побързаха да заявят тогава и другите „десни“, все бивши сини от СДС и ДП - Николай Младенов, Мария Капон и Димитър Абаджиев. Защо са го направили ли? Заради същото като другите две – за да си осигурят попадане отново сред галениците на „фабриката за луксозни съдби“, каквато представлява българската политика.

                  Днес научаваме още по-любопитни факти. Преди няколко дни ПР специалистът Арман Бабикян изнесе в предаването „Гореща точка“ по ТВ 7 информация, съобщена му от Николай Младенов преди 7-8 години. Тази информация остана напълно незасечена от другите медии, видео файлът с участието на Бабикян и Методи Андреев не беше качен във видео архива на предаването, а водещата Ива Николова, която след предаването се е сетила, че Мария Капон лично й е разказвала преди години тази случка, не продължи с доразвиването на успеха, който можеше да се получи от това много важно свидетелство. Все пак става дума за нещо, което трима живи и здрави души са видели с очите си – че Гоце идва в къщата на Борисов в Банкя и двамата мишкуват и до днес.

                  Това мишкуване не оставя много възможности за нормалност в отечеството. ГЕРБ тогава ги нямаше още, но контактите на Борисов и Гоце бяха с дълга традиция. Каква е историята? Борисов кани на вечеря у дома си в Банкя Николай Младенов, Димитър Абаджиев и Мария Капон. По едно време на Борисов се обажда Първанов и не след дълго пристига в къщата в Банкя. Борисов го приема в една друга стая, говорили каквото говорили и Първанов тръгнал да си ходи. И тогава тримата гости на „антикомуниста“ Борисов дочули следната фраза, която после едно към едно преразказали на Бабикян. На вратата Първанов се обърнал към Баце и казал: И както се разбрахме – ти работиш вдясно, а аз – вляво“.

                  И тримата свидетели на тази среща и на тези думи са живи и здрави – досега никой не се сети да ги попита вярно ли е това, което са казали на Бабикян? Това не е първият случай на мръсни договаряния между т.н. „ляво“ и т.н. „дясно“. Ето какво каза друг от несменяемите храненици на фабриката за луксозни съдби – другарят Иван Йорданов Костов на 28 април 1998 г., малко преди ключовия за политическото оцеляване на Георги Първанов 43-ти конгрес на БСП, проведен на 1 и 2 май същата година : „Моят кандидат е Георги Първанов и ще работим в тази насока. От Жан Виденов и Красимир Премянов европейски лидери не става, все още имам надежда, че нашият кандидат /Георги Първанов, бел.моя/ ще спечели.“
                  „Аз мога да работя с много хора. Мога да работя с БСП. Спомнете си, че аз бях начело на управлението, когато БСП се включи в консенсуса за евроатлантическите ценности и се извърши този голям геополитически завой, страната застана силно на курса на европейско членство и на курса за членство в НАТО". Това пак е Иван Костов. Този път единадесет години по-късно - март 2009 пред НОВА, в навечерието на парламентарните избори.
                  Ето го задкулисието, ето „кой“! „Какво“, „кога“,“с кого“, „как“ са малко или много лесни за отговор – днес всичко се пази в интернет, а което го няма там, го има в моя архив.

                  По-важният въпрос обаче е „защо“. Идват важни избори и понеже Георги Първанов не успя да пребори Станишев досега, на него му е нужен допълнителен инструмент в тази война. Първанов извън БСП е нула. А един сръбски хуморист беше казал, че когато нулата се разболее от комплекс за величие, се чувства като ореол. Та и с Гоце така. Казано иначе - става дума за водеща се от две години и ескалираща безмилостна битка за оглавяването на БСП от Първанов след тези избори. Не е невъзможно - ако левите спечелят евровота през май - Станишев да отиде еврокомисар. Затова той ще направи всичко, което можете да си представите (а и това, което не можете – пак), за да запази това правителство поне до есента, за да бъде предложен за еврокомисар в нова ЕК, оглавена от Мартин Шулц. Втора причина за трескавото раздвижване покрай Гоце и компания е, че обръчът от олигарси и фирми вече се задъхва.

                  Поради двегодишното отсъствие на патрона им от висшата власт, много от тези обръчи са или пред фалит, или в силно разклатено финансово състояние. Тези обръчи и „бизнесмени“ са такива – не могат да оцелеят, ако не са подобно на плевел впити в снагата на публичните пари. Ето, един пловдивски свинар и неговият прислужник – коняр от Радомир, ги тресе треска. Затвориха телевизията, уволняват наред, започнаха да играят само на къси позиции. Днешният президент е друго недоразумение и около него също има обръчи. Те го предложиха за министър, те го тропосаха за президент заедно с румнаджиите, те днес искат да капитализират от тази комбинация. В нерадостно финансово състояние са, дължат стотици милиони и се надяват на ирландската пастирка да ги реинкарнира чрез властта.
                  И накрая, но не по важност – Гоце отиде твърде далеч в ангажирането си с московските интереси на Балканите, а чрез АЕЦ „Белене“ – и в Европа. А московците не прощават, ако вземеш от тях, а не им отговориш с дължимост. Може да им хрумне да му устроят среща с някой от бившите му съветници.
                  http://pik.bg/%D0%BC%D0%B8%D1%88%D0%...ews140121.html
                  Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                  Коментар


                  • Чрез Anton Todorov
                    Борисов - "десният"! Моля???
                    Този е най-успешния проект на българското задкулисие. Най-обезсърчаващото е, че отрови мисленето и поведението на маса нищо неподозиращи истински десни гласоподаватели. Ще си патим затова.

                    https://www.facebook.com/anton.todorov.180?fref=ts
                    Last edited by коки; 22.01.2014, 15:00.
                    Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                    Коментар


                    • И още нещо, което вероятно предизвиква доволството на Златанова и Станишовата шайка...


                      Jonathan Allen

                      Докладът на ЕК е депресиращо четиво. Няколко малки стъпки напред, големи стъпки назад ‪#‎CVM‬ ‪#‎Bulgaria‬

                      Коментар


                      • Мила БСП, ти си земен рай


                        ИВО ИНДЖЕВ
                        http://ivo.bg

                        Нямаме нужда от доклад на Европейската комисия, за да знаем от опит, че в България страх от закона имат май само онези, които не го нарушават. На останалите той служи според властовата тежест на кантара на статуквото, от тарифата, от възможностите да си платиш или от някакъв бартер на услуги.

                        И много моля, не ме карайте да давам примери, защото обратни практически няма по наистина значимите дела, за които изобщо научаваме.

                        Ето защо имам радикално еднопартийно предложение, до което стигнах след серия от нови доказателства за еднопартийния режим в България, мимикриращ днес като демокрация. Маскиран е като базата ни в Кербала, за която вече и от документи се видя 10 години по-късно (а съм го написал в книгата „Течна дружба” като заключение от пръв поглед на британския журналист Робърт Фиск!), че е практически унищожена заради престъпната небрежност и некомпетентност на онези, които е трябвало да я обезопасят срещу вражеско нападение, но са постъпили така “както са ги учили по времето на СССР” (отбелязва авторът в “Индипендънт” след лично впечатление от останките на базата).

                        Две капки преляха чашата на моето убеждение, че БСП трябва да престане да скромничи като една от партиите. Налага се да й поверим цялата власт официално, за да си управлява без лицемерие и да знаем поне кой носи отговорността.

                        Едната капка всички я забелязаха: вътрешният министър Йовчев се отчита на партийния бос Станишев в критичен момент, както при среднощния скандал със Сидеров във Варна на 6 януари. Да не би атакистът да е таен член на БСП, че шефът на МВР докладва за лошата партийна дисциплина на др. Сидеров на неговия началник по тази линия? Като се знае, че Сидеров от друго няма страх, нищо чудно така да се окаже.

                        Това е капката, която прелива чаша на моето убеждение, че само БСП може да ни „оправи”.

                        Поредно потвърждение се получи от депутата Страхил Ангелов. Ако употребя израза на Станишев ( използван от него по друг повод), Ангелов изрови земята, за да уважи с присъствието си сирийския режим и да обслужи пропагандата му. Започна да рови още през ноември миналата година, когато заплашваше да и делегация на братската „Атака”, която уж беше на ръба да литне всеки момент към Дамаск, а после сведе храброто си намерение до най-екстремното си лице на дружбата с Башар Асад, народната представителка Ташева.

                        В крайна сметка Страхил Ангелов утоли неудържимото си желание да попадне в централната емисия на сирийската държавна телевизия в компанията на самия местен диктатор. Какво чуваме обаче при завръщането му на българска земя като отношение към гостоприемния му домакин?

                        „… изводът от това, което видях е, че президентът Башар Асад трябва да се оттегли – в противен случай мир там няма да има”, каза Ангелов при пристигането си на летището в София пред НоваТВ.

                        Не е ли феноменално! Ангелов не го лови никакво друго наказание за тъпата му изява, освен партийното. Заплашиха го с нещо такова, след което любовта му към сирийския режим и лично към гостоприемния му домакин в Дамаск не просто охладня, а изтрезня още в самолета на път за родината.Направо се оказа, че е бил път до Дамаск с риск да му отнемат на връщане най-милото- партийния живот, за да затвърди за себе си подозрението какъв гадняр е всъщност сирийският кръволок.

                        Изводът за мен е, че на българска земя няма по-страшно наказание от партийното по линия на БСП.

                        Ако не вярвате, разходете се бегло из информационния поток между прелитащите отвсякъде закани за партийни наказания в БСП. Станишев плаши Първанов с ултиматум да го натири от партията, а бившият му ментор му отвръща със същото ужасяващо проклятие, което ми звучи като: „да ти изгори партийната книжка, дано”. Бррр!

                        Румен Петков, бившият кадровик на партията, вече пострада тежко, слизайки от шефския си партиен пост в Плевен. Това е нещо като смъртна присъда- вероятно много по-страшно мъчение от прогонването му от кабинета на министър на вътрешните работи заради аферата „Галеви”. Аферата с АБВ е очевидно много, много по-голямо провинение, защото е партийно, а не някаква си криминална лиготия с някакви си престъпни босове, засечени да си общуват с някакъв си вътрешен министър на някаква си държава България.

                        Вкопчването в БСП , по всичко личи, е въпрос на живот и смърт на докопалите се до този рай на кариерното и житейското благоденствие до такава степен, че в България няма нищо по-страшно от това да те прогонят от него.

                        Ето защо съм убеден, че трябва да се откажем да се съпротивяваме на реалността. Предлагам да дадем открито страната на безсрочна концесия на единствения фактор, който предизвиква респект сред потенциалните и реалните престъпници. Тук страх от Бога и закона няма, но от партийна санкция в БСП всички треперят. Което означава, че цялото пълнолетно население трябва да бъде записано в Партията, ако искаме да се въведе някакъв ред.

                        Само така ще си осигурим и достойно погребение на България в онова близко бъдеще, което все по-уверено ни предричат безмилостните данни за неизбежния летален изход на нацията. Той и сега е летателен за всички, които могат да отлетят на Запад, където гнездят прелетните българи.

                        Западняци едва ли ще дойдат на овакантените от нас места, но пък като гледам онези повече от 300 000 имота, изкупени вече от руснаци в България ( чиято скорошна смърт се обещава за зарибяване на нови руски купувачи в рекламния филм „България умира тихо”) , явно има алтернатива.

                        Кой друг, освен БСП, заслужава, преди да легне в гроба, да обслужи отново и за последно освободителите на България от българите!

                        Представям си един 370 метров паметник на благодарността за освобождението, десет пъти по-висок от сегашния в центъра на София. Стилизиран газов пламък ще грее победоносно на върха, обрамчен от тръбопроводи. В основата му с огромни букви от диаманти ще пише на руски (българският ще бъде вече забранен като архаична вехтория): „ На червивата освободителка, забогатяла от търговията с България, последна благодарност и сбогом от признателния за погребението български народ”!

                        За вечна памет военен императорски оркестър ще акомпанира в маршов аранжимент на певеца на вечната дружба Йосиф Кобзон:

                        „Моя страна, моя Болгааария”!

                        Площадът ще бъде боядисан в червено от последните отцепници от БСП, преди да бъдат положени живи в общия гроб при другарите си, загинали геройски в партийните междуособици кой да помогне пръв на освободителите.

                        Демократично избраният за 18-ти път император Владимир Владимирович ще приветства от носилката с трепереща (само от вълнение, но иначе силна) ръка, парада на победата в чест на осъществената хилядолетна мечта на Третия Рим да ни закопае и да се окопае в неговата България край проливите така, както и Третият райх не успя!



                        Коментар


                        • Британският посланник Jonathan Allen

                          Румъния определено се справя много по-добре от ‪#‎България‬. България рискува да бъде оставена настрана ако румънският напредък продължи. ‪#‎CVM‬

                          *а иначе другарката Златанова била доволна от доклада на ЕК??????

                          Коментар


                          • Еврокомисията представя мониторинговия доклад за България-хронология
                            Европейската комисия ще публикува днес докладите си по механизма за сътрудничество и проверка за България и Румъния, които следят за реформите в правосъдието и вътрешния ред. Механизмът, който беше създаден за двете страни и се прилага само за тях, ще продължи да действа поне още година.

                            Докладът е представен от говорителя на Еврокомисията Марк Грей, който отговаря за механизма от самото му създаване.

                            11.59 ч. Пресконференцията по представянето на докладите приключи, самите те обаче все още не са публикувани.

                            11.55 ч. Не търсим перфектност, подчерта Марк Грей в отговор на въпрос докога комисията ще изследва толкова дълбоко България и Румъния по отношение на правосъдието, при положение че проблеми има във всички държави. Това, което търсим, е на първо място ясен политически ангажимент за постигане на ползи за българските и румънски граждани. Нужно е солидно развитие за съдебната система и борбата срещу корупцията на всички нива.

                            За България това означава изправянето на криминални фигури пред съда. През последните седем години виждаме стъпки напред, но все пак липсва изправяне на виновниците пред съда. Механизмът ще продължи, докато държавите изпълнят ангажиментите си, но комисията няма да поставя срокове. Държавите членки изцяло подкрепят този процес, отбеляза говорителят. Той каза, че Еврокомисията е готова да съдейства по всички начини, но България и Румъния са тези, които трябва да постигнат напредъка.

                            11.49 ч. За Висшия съдебен съвет в България има подробни коментари. Важно е да отбележим, че се правят стъпки напред по въпроси като натовареността на магистратите. Това, което ще е важно, е промените да продължат през целия мандат на ВСС.

                            В България има конкретни резултати за постигнат напредък, виждаме, че законите се променят, но все още липсват конкретни данни за постигнат напредък.

                            11.46 ч. Очевидно е, че трябва да се направят повече неща в България за конфликта на интереси, има забележки към комисията. Отново ще кажа - думите са ясни сами по себе си, отбелязано е - нещата не са се придвижили напред толкова, колкото ни се е искало, каза Грей.

                            11.45 ч. Мисля, че трябва да отстъпим малко от виждането, че няма убедителни промени. Все пак за промените е необходимо време, а в случая става въпрос за много сложни въпроси. Без този механизъм нямаше да видим да се осъществят стъпки напред. Да, в докладите казваме, че понякога напредъкът не е толкова бърз, колкото ни се иска, но все пак го има. Вече има институционална рамка, която преди не съществуваше.

                            11.43 ч. Има хора и в двете държави, които са двигатели на процеса на реформи, каза той. Дали ще има реформи зависи и от двете правителства. Комисията не може да определи кога ще бъдат изпълнени реформите, отговори Грей на въпрос от румънски журналист за идеята на българския външен министър Кристиан Вигенин за преразглеждане на докладите.

                            11.41 ч. Говорителят заяви, че Еврокомисията за момента не обмисля да променя показателите, по които изготвя евродокладите. По думите му те са били обсъждани подробно с двете държави.

                            11.39 ч. Ако погледнете всеки отделен доклад, това са хиляди страница анализи, стотици различни срещи интервюта на базата на конкретните мисии. Всичко това е сведено до анализ и много ясни препоръки. Във всеки доклад пред последните седем години Еврокомисията е казала коя е програмата до следващия доклад. Не мисля, че това, което е трябвало да се направи, не е било ясно, препоръките са били кристално ясни, подчерта Грей.

                            11.37 ч. Държавите членки трябва да решат как да оценяват нашите доклади. Аз не мога да говоря от тяхно име, каза отново Грей. Процесът е комплексен. Винаги има изкушение те да се оценяват, но не Еврокомисията подхожда по този начин.

                            11.35 ч. В докладите има и политически оценки, но те са подкрепени от много солиден технически анализ, който се базира на широка база от източници, подчерта Грей в отговор на въпрос от залата. Оценката ни е обектива, това е комбинацията от политическо и техническо. Всеки отделен доклад по механизма се приема единодушно и Съвета на министрите на ЕС, припомни говорителят. България и Румъния също дават своето одобрение и са го давали досега.

                            11.30 ч. Следващата седмица се очаква Европейската комисия да представи доклади за корупцията във всички държави членки.

                            11.26 ч. В пресконференцията се включи Микеле Черконе - говорителят на Еврокомисията за вътрешните въпроси. Той за пореден път подчерта, че в законодателството на ЕС няма връзка между Шенген и механизма за сътрудничество и проверка. България и Румъния са технически готови да се присъединят към шенгенското пространство. Всякакви други критерии са несправедливи към двете държави. Ние не желаем да се прави такава връзка, все пак членките сами решават дали да дадат своето одобрение и при какви условия.

                            11.23 ч. Нека да съм ясен - комисията не оценява дали докладите са положителни, ние никога не ги оценяваме, а смятаме, че докладите сами трябва да говорят и са достатъчно красноречиви, подчерта говорителят. Ако държавите членки го направят и ги обвържат с Шенген, това е тяхно решение.

                            11.21 ч. Решението докладът да е след една година е решение на Еврокомисията от тази сутрин, отговори говорителят на въпрос. Това, което установяваме, е, че цикълът на шестмесечни доклади невинаги помага, защото води до изкушение за краткосрочни действия. Извършваха се действия около времето за докладите, припомни Грей. Комисията реши, че е по-добре да има по-дълъг срок. В крайна сметка обаче следващата комисия ще потвърди или отхвърли това решение. Ние сега само даваме препоръка, каза той.


                            11.18 ч. Това е доклад, който не е оценка на сегашното или предходното правителство. Не бихме направили оценка само на едно правителство. Надяваме се, че сегашното правителство на България ще приеме сериозно този доклад, за да се постигне напредък, подчерта Марк Грей.

                            11.16 ч. Докладът споменава случаи с подслушванията, както и с проблемите с изборните бюлетини в Костинброд, каза говорителят. Той обясни, че не се коментират конкретните казуси, защото това е традиция на комисията. Те са причина за безпокойство, но все още не са приключили и ще се следи развитието на делата по тях.

                            11.14 ч. Мониторинговият механизъм остава в сила и за България, и за Румъния поне още една година. Еврокомисията ще публикува нови доклади след около година време, като окончателното решение ще се вземе от новата комисия, съобщи Грей.

                            11.13 ч. За Румъния говорителят на Еврокомисията представя значително повече положителни оценки. Все пак той посочва загрижеността на Брюксел за независимостта на съдебната система.

                            11.12 ч. Ефективно прилагане на съдебните решения, една институция да координира случаите на корупция, да се подобрят политиките, които се занимават със съдебната система, и другите органи, които се занимават с организираната престъпност, са част от препоръките в доклада, казва Марк Грей.

                            11.10 ч. Няма изправени пред съда големи случаи на корупция и организирана престъпност, е посочено в евродоклада.

                            11.09 ч. България е направила няколко стъпки напред, има някои успешни развития в прокуратурата, Висшия съдебен съвет. Все пак остават много слаби моменти в правосъдната система.

                            Цялостният напредък все още не е достатъчен и остава несигурен, заяви той. Повтарящите се скандали, свързани например с назначения, които трябваше да бъдат прекратени по етични съображения, изплъзване от правосъдието на осъдени шефове на организираната престъпност и поредица от разкрития относно политическото влияние върху съдебната система, подкопаха общественото доверие.

                            11.07 ч. Този път Марк Грей е почти точен. Представянето на докладите започва.

                            11.05 ч. Преди да бъдат приети докладите, те се обсъждат и приемат от пълния състав на Еврокомисията, затова и в повечето случаи представянето им закъснява.

                            11.03 ч. Представянето на докладите вероятно ще започне с малко закъснение. Междувременно БНТ съобщи, че за разлика от друг път, когато документът е пращан в България около седмица преди публикуването му, за да имат възможност българските власти за реакция, този път той е бил изпратен в понеделник. Ключови институции, за които се отнася - прокуратурата и Висшият съдебен съвет, дори не са получили черновата му.

                            В черновата на текста за България Европейската комисия определя като разочароващ напредъка на страната в областта на съдебната реформа, борбата срещу организираната престъпност и корупцията. Според наблюдателите напредъкът на българските власти е ограничен и крехък, а това е придружено и от някои провали.

                            Евродокладът обхваща последната година и половина, като в него са отправени препоръки и критики, като някои от тях повтарят почти изцяло такива от лятото на 2012 г. В черновата на текста е отбелязано, че Висшият съдебен съвет е започнал да решава проблема с натовареността на съдиите, но пък има критика, че като цяло не е независим орган с достатъчно възможности да проведе реформите.
                            http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_...a/?ref=miniurl
                            Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                            Коментар


                            • Правителството току що падна. В Брюксел
                              Yeah

                              Коментар


                              • Докладът на ЕК за България:
                                Напредъкът е недостатъчен, остават проблемите с правосъдната система и назначенията

                                http://www.mediapool.bg/napredakat-e...ews215872.html

                                Напредъкът в България не "е достатъчен и остава несигурен", има много слабости по отношение на правосъдната система, назначенията, борбата срещу корупцията и организираната престъпност.

                                Това са част от заключенията в тринайсетия доклад на Европейската комисия за България и Румъния по механизма за сътрудничество и проверка, който бе представен в сряда. Пълните текстове на докладите обаче още не са публикувани официално.



                                "Повтарящите се скандали, свързани например с назначения, които трябваше да бъдат прекратени по етични съображения, изплъзване от правосъдието на осъдени ръководители на организираната престъпност и поредица от разкрития относно политическото влияние върху съдебната система подкопаха общественото доверие", се посочва в документа.



                                Отново се отбелязва, че липсват значими дела за корупция. Отразени са скандалите с подслушванията и случаят с изборните бюлетини в Костинброд, както и бягството от правосъдие на фигури от организираната престъпност.



                                Говорителят на ЕК Марк Грей каза още, че трябва да се направят още стъпки в борбата с конфликта на интереси и за подобряването на процедурите по обществените поръчки.



                                ЕК: Не търсим перфектност, а политическа решимост



                                "Не търсим постигането на перфектност, а ясна политическа решимост за последователени резултати в областта на правосъдието и борбата с корупцията на всички равнища - високи и ниски. Това означава в България уличените да бъдат изправяни пред правосъдието. Законите са налице, но все още липсата на желание за предаването на уличените на правосъдието и успешната съдебна процедура изостават от очакванията", заяви Грей.



                                Комисията приканва България да ускори напредъка си по отправените от нея препоръки във връзка с реформата на съдебната система, професионалната етика и борбата срещу корупцията и организираната престъпност.



                                "Настояваме за професионализъм и базиране на заслуги при номинациите и назначенията. Това е нещо много важно и ще продължаваме да го изискваме", каза още Грей без да коментира конкретни назначения.



                                "На моменти липсваше политическа воля"

                                ЕВРОПА ОТНОВО УВОЛНИ КРАДЛИВОТО КОМУНИСТИЧЕСКО ПРАВИТЕЛСТВО

                                ГЕЯ-БЕЯ-ЗЛОДЕЯ-ОЛИГАРСКИ-ПЕЕВСКИ


                                ОСТАВКА






                                Коментар

                                Working...
                                X