IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нужен ли ни е Южен поток, или се вкарваме в нов проект подобен на БелеНе?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ако оставим на страна, че всеки управляващ мечтае да инвестира милиарди държавни пари в строежи, от безкористни подбуди. Цанков Камък, Белене, Южен поток и др. ,според мен този проект няма да се състои. Не съм сигурен, че ЕК ще приеме искането на руснаците за недопускане на други доставчици да транзитират газ. Иначе схемата е добра - 3 млрд. за 500 км. тръбопровод в равнината. Тройната коалиция може да щипна няколкостотин милиона през Цанков камък от сегашни приходи. Сегашните ще щипнат милиард от приходите за транзит в следващите 15 години. То и царя се канеше да подари магистралата на едни португалци и да прибере приходите за следващи десетилетия. Школата си е школа.

    Коментар


    • https://www.youtube.com/watch?v=hX--...hannel&list=UL
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
        Вчера гледах Умирай Трудно 4!
        Във филма имаше сцена, спряха тока на Ню Йорк заради кибер тероризъм, и си помислих каква глупост е централното енерго подаване...
        В новия век, всяка къща ще си произвежда топла вода и електроенергия, и няма да бъдем зависими от централизирано енерго и топлоподаване.
        Аз живей вече в бъдещето, имам малко къщичка напълно независима от енергия и вода. Сега строя и малка оранжерия в Попово, която ще ми дава ежегодишно добив на зеленчуци.
        Докторе - имаш пасив хаус ?
        Браво !

        Я дай малко подробности.
        Поназнайвам малко по материята...

        Коментар


        • Вчера гледах Умирай Трудно 4!
          Във филма имаше сцена, спряха тока на Ню Йорк заради кибер тероризъм, и си помислих каква глупост е централното енерго подаване...
          В новия век, всяка къща ще си произвежда топла вода и електроенергия, и няма да бъдем зависими от централизирано енерго и топлоподаване.
          Аз живей вече в бъдещето, имам малко къщичка напълно независима от енергия и вода. Сега строя и малка оранжерия в Попово, която ще ми дава ежегодишно добив на зеленчуци.
          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

          Коментар


          • [QUOTE=supertrader;1059348648]Европа ще ни мрази , руснаците ще ни дерат кожите .....QUOTE]

            Белким сега е различно ?
            Ма поне така ще влезем в ролята на Украйна и ще можем да шантажираме или едните или другите...според обстоятелствата.
            Стига да имаме умни политици обаче...каквито не се виждат и на далечния хоризонт

            Коментар


            • Европа ще ни мрази , руснаците ще ни дерат кожите ! Тази тръба не ни устройва никак !!!! Че и ще си платим 3 милиарда !
              Last edited by supertrader; 25.11.2012, 14:06.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Пръво - заради такива като тебе, дето викат "БелеНЕ" след 10 години ще трябва да внасяме ток от простата ориенталска Турция или да се топлим на свещи.

                Второ - това, че можело да се самозадоволяваме с точец от черни плочки, наковани по стените - е прекрасна мечта... ама за 7-8 годишно детенце.

                Трето - 3 000 000 000 зелени за България са нищо - спират се помощите на мангаляците за 18 месеца и парите са налице.

                Упс - забравих - развъждането на циганите е единственият национален приоритет, поне според бойкоборисов и останалите изроди от ГРОБ.

                Импе, бъркай в джобовете, ставай акционер и стройте каквото искате иза колкото ви стигат парите де.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                  Пръво - заради такива като тебе, дето викат "БелеНЕ" след 10 години ще трябва да внасяме ток от простата ориенталска Турция или да се топлим на свещи.

                  Второ - това, че можело да се самозадоволяваме с точец от черни плочки, наковани по стените - е прекрасна мечта... ама за 7-8 годишно детенце.

                  Трето - 3 000 000 000 зелени за България са нищо - спират се помощите на мангаляците за 18 месеца и парите са налице.

                  Упс - забравих - развъждането на циганите е единственият национален приоритет, поне според бойкоборисов и останалите изроди от ГРОБ.
                  След като Дания възнамерява до 2030г., 70% от електроенергията им да бъде произвеждана от фотоволтайка, при положение че та има 2 пъти по-малко слънце, сами си направете извода. Ние по умни и гяволи ли сме от Датчаните?
                  Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                  Коментар


                  • Черкезов, нуждата от Потоци е тъй жизнено необходима, както слънцето и въздухът за всяко живо същество!

                    Това е всеизвестен факт и ми е чудно, че има хора които още се съмняват в него.

                    Коментар


                    • Пръво - заради такива като тебе, дето викат "БелеНЕ" след 10 години ще трябва да внасяме ток от простата ориенталска Турция или да се топлим на свещи.

                      Второ - това, че можело да се самозадоволяваме с точец от черни плочки, наковани по стените - е прекрасна мечта... ама за 7-8 годишно детенце.

                      Трето - 3 000 000 000 зелени за България са нищо - спират се помощите на мангаляците за 18 месеца и парите са налице.

                      Упс - забравих - развъждането на циганите е единственият национален приоритет, поне според бойкоборисов и останалите изроди от ГРОБ.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Нужен ли ни е Южен поток, или се вкарваме в нов проект подобен на БелеНе?

                        Три милиарда долара, нямаме тези пари, ще трябва да ги вземем на заем.
                        Но, всички знаем че до 5 години слънчевата енергетика за индустриално производство ще бъде най-евтинатав света, а само след 5-8г. за всяко домокинство ще бъде най-евтино да има слънчева централка по стените на апартаментите, покривите и тн., тоест само да си произвежда електроенергията.
                        Нужен ли проект за газопровод, при положение че след 20г. никой няма да използва газ, освен братята от СССР?
                        Анализа и въпросите бяха повдигнати от Д-р Черкезов.
                        56
                        Нужен ни е, ще ни обезпечени с евтина газ от братска Русия
                        41.07%
                        23
                        Не ни е нужен, ще ни закопае отново, ще ни направи зависими от Русия
                        50.00%
                        28
                        Нямам мнение, не ми достига капацитет за анализ
                        8.93%
                        5

                        The poll is expired.

                        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.
                      Working...
                      X