IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
    Аз пък мисля, че проблема е че не можеш да си обясниш тезата
    Тезата е, че за да "копаеш" ти трябва сериозен хардуер (а в момента и специализиран), който сериозна сума пари. Понеже сложността е вече голяма, "копачите" се организират заедно в пулове, което им гарантира поня някаква полза.

    https://en.bitcoin.it/wiki/Pooled_mining

    Извод:
    От копането няма полза и във виртуалния свят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
      Майсторе, защо биткойните имат цена в долари? Доларът ли определя стойността им?

      Или биткойните определят цената на долара?
      Доларът има цена в евро, в йени, в паунди, в монголски тугрици и прочие. Ти как мислиш доларът ли определя стойноста им или те определят стойноста на долара?!... Шах и мат...
      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
        За да е половин история, биткойнс трябва да се приема от педест процента от икономически активните лица. Аз ти написах 99,99999% от случаите. Това за което ти говориш е около 0,00001%. Обикновенно за такива неща никой не говори. Приемат са за статистическа грешка.
        То през 2004-а никой не знаше какво е фейсбук...Е ти ако си продавач нали ще приемаш. Ако цената в БТК е 20% под тази в лева що някой да не се поинтересува. Особено ако става дума за дебела покупка
        I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
          Аз пък мисля, че проблема е че не можеш да си обясниш тезата
          Ти пък си като някакъв сектант с гуру Майстора.

          Утре да ти каже - самозапали се и си готов.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dddd Разгледай мнение
            След като трябва да си ги продам на някой, за да получа левове или долари, с които да си платя вафлата ТОВА НЕ СА ПАРИ.
            Така ли?!... Я пак!

            Ако имам 50 цента в джоба а продавачката ми иска 50 стинки?!... Нали ще трябва първо да ида до чейндж или банка да ги обменя! Това означава ли че долара в БГ не е пари?

            Губят ти се основни понятия като що е това нещо МЕСТНА валута! А като го научиш везим виж и що е това нещо СВЕТОВНА валута!
            Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

            Коментар


            • Майсторе, защо биткойните имат цена в долари? Доларът ли определя стойността им?

              Или биткойните определят цената на долара?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                Не мисля, че разбираш за какво иде реч.
                Аз пък мисля, че проблема е че не можеш да си обясниш тезата
                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                  дддд,

                  дай и другата половина на историята - сега си продавача, сложи цените в биткойн и кажи какво ще стане ?
                  За да е половин история, биткойнс трябва да се приема от педест процента от икономически активните лица. Аз ти написах 99,99999% от случаите. Това за което ти говориш е около 0,00001%. Обикновенно за такива неща никой не говори. Приемат са за статистическа грешка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                    Браво бе - копач с пълен джоб нъгети бил прецакан. Алооо..къде отиваш може би ?
                    Не мисля, че разбираш за какво иде реч.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                      ... ама не се подвеждай по електронни щуротийки.
                      Ха... и ти твърдиш, че си спец по компютри, база данни, крипографски ключове и прочие?!...


                      Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                      Моята професия е свързана с компютри, бази данни, криптирания с ключове и т.н.
                      И като как е свързана?!... Да не би да си чистач в специалното помещение на ДАНС?


                      Виж сега, д333 или д33333333, все тая. Звучиш ми като член на синдикатите на професионалните кочияши коментиращ първите автомобили по улиците на Париж. Обявяваш на всеослушание пред невярващата тълпа каква измама е това мръсно и шумно изобретение автомобила и как лесно му се пукат гумите за разлика от подковите на конете... Ерго съветваш публиката да продължава си ползват файтоните и да не се доверяват на разни "щуротии"...

                      Обзалагам се че не си спец по компютри и криптография!
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        А на твоята продавачка бих и отговорил - "Пено, не си ги завирай отзад ами ми ги продай на мен. Аз ще ти платя по 11 долара за всеки биткойн!"
                        След като трябва да си ги продам на някой, за да получа левове или долари, с които да си платя вафлата ТОВА НЕ СА ПАРИ. Говорим за чиста спекулация където някакви хора си търгуват нещо.

                        Коментар


                        • Понеже стана дума за "копаенето" ...
                          Attacker has a lot of computing power

                          Аn attacker that controls more than 50% of the network's computing power can, for the time that he is in control, exclude and modify the ordering of transactions. This allows him to:

                          Reverse transactions that he sends while he's in control. This has the potential to double-spend transactions that previously had already been seen in the block chain.
                          Prevent some or all transactions from gaining any confirmations
                          Prevent some or all other miners from mining any valid blocks

                          The attacker can't:

                          Reverse other people's transactions
                          Prevent transactions from being sent at all (they'll show as 0/unconfirmed)
                          Change the number of coins generated per block
                          Create coins out of thin air
                          Send coins that never belonged to him

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                            Не, не може. Всъщност "копачите" са най-прецаканите в тая система. 100%-ова е аналогията с миньорите в златните мини. Най-печените "копачи" инвестират в специализиран хардуер за "копаене" (изчисляване на SHA256 хеш). Въпросният хардуер няма никакво друго приложение, освен за "копаене" на биткойн, освен ако не го закачиш сървър, който да поддържа например 10 млн. едновремени логина.
                            'Ора 'секви ..
                            Браво бе - копач с пълен джоб нъгети бил прецакан. Алооо..къде отиваш може би ?
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Утре пада БТК-то и всички дейта сървъри са долу, следва ресет на системата и на Мастъра байтком депозита - вече в байтовото небитие

                              Като видя хората масово да продават злато за 1 и 0 изкупувам с тонове злато, щото балона ще е на път се спука
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
                                И като нарасне още изчислителната мощ на техниката, всеки ще може да си печата /копае/ хилядарки за нула време и съответно цената...
                                Не, не може. Всъщност "копачите" са най-прецаканите в тая система. 100%-ова е аналогията с миньорите в златните мини. Най-печените "копачи" инвестират в специализиран хардуер за "копаене" (изчисляване на SHA256 хеш). Въпросният хардуер няма никакво друго приложение, освен за "копаене" на биткойн, освен ако не го закачиш сървър, който да поддържа например 10 млн. едновремени логина.
                                'Ора 'секви ..

                                Коментар

                                Working...
                                X