IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение

    Много ми е интересно, какво ще се случи, ако някоя държава приеме биткойн за своя валута. Ето - например - Кипър? А защо не и България. Според мен, може да се окаже супер умен ход - нали навсякъде тръбим, че сме супер стабилни фискално. Какво ще се случи? - вече веднъж ни прецакаха със старите левове. Сорос си направи гаргара с валутата ни. Нема да ни е сефте волатилността и спекулациите на наш гръб.
    Аз съм с двете ръце да приемеме БТК в БГ - така ами ..., то у нас и без това, тези, които трябва да плащат данъци не плашат - с БТК ще се даде възможност и на простосмъртните хора и те да избират дали да плащат данъци или да не плащат, ще се полу4и един вид някаква справедливост. От друга страна събраните данъци се крадат на поразия, съдебната система и полицията никаква работа не вършат - на никой няма да липсват освен на самите съдии, прокърори, следователи и полицаи - по-добре, всеки да си купи една пу6ка и пищов - пу6ката ще си я държи вкъщи, да защитава къщата, а пищова ще си го взема, като излиза навън,4е пушката не е удобна за носене навън. Тогава ще има по-голям ред и справедливост отколкото сега, без да се плати и 1 лев държавна пара. От трета страна нали сме в борд - БНБ не може да пе4ата пове4е левове от коли4еството ЕУР , което има като резерв, така, 4е отка4аме лева от Германската Марка( 4рез, която е зака4ен за ЕУР) и го връзваме за БТК - 1 Лев = 1 БТК = 100 000 000 стотинки. Откъдето и да го погледне6-само ползи има.

    Оба4е остава най-трудното - ще може6 ли да убеди6 онези, които вземат решенията и другите, които са на държавната хранилка, да го направят.
    Ама им обясни, 4е плащането на данъците ще е доброволно, така, 4е вси4ки , които полу4ават заплати от държавата ще трябва да се съкратят с 80-90 % (може би и пове4е, колко пове4е - никой не знае) колкото пари доброволно се съберат и най-важното -политиците да разберат, 4е НЯМА ДА ИМА ДАНЪЦИ ЗА КРАДЕНЕ !
    Last edited by dragi mi smehurko; 07.04.2013, 22:15.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от simo.smo Разгледай мнение
      Ами доста координирано трябва да е това казване, че биткойн е незаконна - в цяла Европа трябва да го кажеш, в САЩ, в Япония и това ще върне много назад биткойн, защото там се използва в момента основно, но пак няма да я спре. Забравяш за страни като Русия, Китай, Индия, страните от Южна Америка - там ги гази много инфлацията, а и много корупция има, трудно е да им кажеш нещо и да го изпълнят .
      Във всичките тия страни и сега си има много широк черен пазар за какво ли не. Колко му е и за биткойн да има.
      Изкючително координирано ще е: дежурните заподозрени,които няма да у4астват както винаги са: Северна Корея, Иран, Куба и Венецуела, ама като разберат , 4е няма да могат да пе4атат, колкото си искат БТК , и като гарнитура данъците от задължителни могат да станат доброволни - може и те да се откажат да поддържат БТК
      Last edited by dragi mi smehurko; 07.04.2013, 08:53.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
        БТК е експериментална валута по дефиниция - .т.е. не е валута А да експериментираш не е противозаконно нали? Иначе бием спирачки на прогреса, а не сме в средновековието нали
        Опитай се да убиеш някои експериментално за да разбере6 дали е престъпление или не е. Ако експеримента ти е успе6ен 6те те съдят за убииство, ако не е за опит за убииство.
        Затова едва ли 6тв позволят на БТК за убие сега6ната система. Но БТК може да я промени колко и какви ще са промените и дали 6те ги има не го ре6аваме ние.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
          Смехурков, не си в час. Финландската ЦБ е част от Евросистемата и съответно има глас в ЕЦБ. Това разбира се не пречи въпросния господин да получи обаждане от ФЕД, но не забравяй, че централните печатари са подчинени на политиците, които пък от своя страна имат приятелчета, които ги финансират и имат какво да крият. След грандиозния скандал от последните няколко дни с офшорните зони, в които са скрити трилиони долари, може да се окаже, че същите тези хора са намерили решение на проблемите си чрез една електронна валута, която не я ловят никакви регулации
          Ти като си в час ми кажи какво зависи от "началник на отдел" в една от 17те ЦБ от Еврозоната. Поне да беше шефа на Финландската ЦБ, а този е само началник отдел, незнам колко отдела има Финландската ЦБ, както и журналиста би трябало да да го пита , дали това е официално становище на Финланската ЦБ или е ли4ното мнение на един от на4алниците на отделите и.

          Коментар


          • А защо трябва да си мислим, че биткойн може да стане незаконен(в каквото и да се изразява това). Сещам се за едни 'законни' пари по време на 'социализма'. Ваучерите на Балкатурист. Когато дойдат някакви чужденци по Черноморието им обменяха доларите и марките с едни хартийки, на които пишеше - 'Важи само в търговските обекти на Балкантурист' . Е, в тези обекти цените бяха 5 пъти по-скъпи. Един сладолед беше 50ст. срещу 10ст. нормални. И това си беше напълно законно(пак каквото и да значи това). Черният пазар процъфтяваше. Някои хора буквално само това правеха - взимаха доларите на чужденците на по-висок курс от официалния и ги светваха как да си пазаруват в нормалните магазини. Всички - доволни. Как може да накараш нещо което фактически струва повече - насила да бъде по-малко или нула. Няма такъв филм. Щом има някой, който би платил цената - очевидно това е цената на биткойн - в момента $133.89.

            Много ми е интересно, какво ще се случи, ако някоя държава приеме биткойн за своя валута. Ето - например - Кипър? А защо не и България. Според мен, може да се окаже супер умен ход - нали навсякъде тръбим, че сме супер стабилни фискално. Какво ще се случи? - вече веднъж ни прецакаха със старите левове. Сорос си направи гаргара с валутата ни. Нема да ни е сефте волатилността и спекулациите на наш гръб.
            А какво ще стане, ако Китай приеме биткойн за своя валута?
            Но аз си мисля, че ние нямаме дупе да направим това, а и сме много един срещу друг като индивиди. Виж - някоя прибалтийска държава - примерно Латвия - като нищо може да вземе такова решение и тогава ще ни увиснат ченетата. И на мене включително.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение
              Щом банките и правителствата са едно цяло (или почти едно цяло), тогава защто правителствата да позволят на БТК, да прецака банките и политиката им на "вливане на ликвидност", която водят и ФЕД и ЕЦБ (под една и друга форма) и Японската Централна банка. На мен ми се вижда много нелоги4но от една страна Централните банки да оставят БТК необезпокояван. Зна4и, Японците пе4атат и "вливат ликвидност" или както там си го нари4ат, а от друга ще оставят БТК, който 6те обезмисли цялото това упражнение, АКО полу4и широка популярност сред населението. На мен това ми се вижда противоречиво и абсурдно. Ти казва6, 4е няма как да спрат БТК. Може и да не успеят да го спрат , но според мен поне 6те се опитат да го направят. Един от на4ините е да се опитат да забранят търговията С БТК. Ти казвваш - "не се гаси това що не гасне" и ще има 4ерен пазар. Сигурно 6те има "4ерен пазар" , но обема на този 4ерен пазар ще е в пъти по-малък от един незабранен пазар. Опитай се да мисли6 с главата на 4овек, в 4ието общество има ред и законност (БГ изобщо не влиза в сметката - малка страна с още по-малка икономика) - кажат ли на бай Джон няма да пипа6 БТК, за6тото терористите, мафиози и наркотрафиканти се финансират с него, 90 % от бай Джоновците няма и да си помислят да го пипнат. Ще останат едни 10%, ако успеят да хванат наколко и ги осъдят за 3-4 месеца да копат градинки и метат улици и ги покажат по телевизията , ползвателите на БТК още повече ще оредеят ---> няма ли ползване на БТК от широк кръг от хора отива се на изходното положение - 100 К БТК = на една-две пици.

              Не твърдя че така ще се слу4и - но ми изглежда вероятно.

              БТК е гениална идея, проблема е 4е 6те разбие статуквото, ти мисли6, 4е статуквото ни6о няма да прави за да се защити, защото срещу прогреса не може да се противодейства, аз мисля, 4е статуквото (банки и правителства) ще направят ВСИЧКО възможно за да се защитят. После могат да префасонират идеята, като и махнат същността и да я поднесат на публиката отново.

              Какво ще стане - да сме живи и здрави да видим,
              Ами доста координирано трябва да е това казване, че биткойн е незаконна - в цяла Европа трябва да го кажеш, в САЩ, в Япония и това ще върне много назад биткойн, защото там се използва в момента основно, но пак няма да я спре. Забравяш за страни като Русия, Китай, Индия, страните от Южна Америка - там ги гази много инфлацията, а и много корупция има, трудно е да им кажеш нещо и да го изпълнят .
              Във всичките тия страни и сега си има много широк черен пазар за какво ли не. Колко му е и за биткойн да има.

              Коментар


              • Bitcoin Really Is an Existential Threat to the Modern Liberal State

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение
                  Според мен не е излишен - Истинския въпрос е дали БТК ще е законна валута и след една-две години..
                  БТК е експериментална валута по дефиниция - .т.е. не е валута А да експериментираш не е противозаконно нали? Иначе бием спирачки на прогреса, а не сме в средновековието нали

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение
                    Според мен не е излишен - Истинския въпрос е дали БТК ще е законна валута и след една-две години. Но на този въпрос могат да ти отговорят хората от които зависи това, а те са собствениците на ФЕД, хората в УС на ЕЦБ, УС на Японската ЦБ, и т.н. Този господин не е сред тях.
                    Не може ли да се предположи, 4е горните тарикати просто из4акват за да станат маймуните на клона пове4е и да се вдигне цената пове4е, та когато го изтръскат да боли пове4е - та на другите да им държи по-дълго мокро преди да си помислят отново за криптовалути.
                    Смехурков, не си в час. Финландската ЦБ е част от Евросистемата и съответно има глас в ЕЦБ. Това разбира се не пречи въпросния господин да получи обаждане от ФЕД, но не забравяй, че централните печатари са подчинени на политиците, които пък от своя страна имат приятелчета, които ги финансират и имат какво да крият. След грандиозния скандал от последните няколко дни с офшорните зони, в които са скрити трилиони долари, може да се окаже, че същите тези хора са намерили решение на проблемите си чрез една електронна валута, която не я ловят никакви регулации

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                      Прави впечатление, че само до преди 6-7 месеца имаше графики с предния спад в 2011 г. и от началото на историята на търговията, а сега почти всички такива са само за 1 година назад. Не знам дали е случайно или не. )
                      Те и графиките на сайта на БФБ са за една година. Патакламата 2007-2008 всякаш никога не я е имало
                      http://www.bse-sofia.bg/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
                        1.Всичко е волатилно малко или много.Зависи от актива.Злато,сребро и петрол променят цената си всеки ден.Ти като си пазуравш в е-бей всеки ден курсът на долара спрямо лева е различен.
                        Да, разбира се, че всичко е волатилно - но в това е въпроса малко или много. Долара, сребро , петрол менят цената си с стотинки или част от стотинката на ден и е лесно да се борави с тях- тоест аз ако съм търговец и ползвам долар/евро/йена ще сменям цени рядко и ще имам сигурност, че ако взема 5 евро утре ще мога да платя по веригата защото 5 евро и утре ще са 5 евро (да знам, че зад парите няма покритие и може да crash-нат в един момент, но това надали ще е от днес за утре) , а ако съм търговец и приемам биткойни - ще сменям цени всеки час едва ли не (визирам последните месеци) и нямам кой знае каква сигурност че с 5 БТК утре ще мога да платя по веригата (защото те могат и рязко да поевтинеят - от днес за утре). За да се утвърди една система не трябва ли да има предвидимост - поне on a daily basis? Долара има предвидимост малко или много on a daily basis , златото има предвидимост малко или много on a daily basis, такава обаче не виждам в БТК. Мога да си купя БТК за лична сметка - но ако имам компания да обявя цени, заплати и др приходи/разходи си е самоубийство поне на този етап. А без бизнеса само peer-to-peer не става. При торентите може защото ти консумираш съдържанието ама БТК не може да консумираш - трябва да ги обмениш или смениш за нещо в крайна сметка.

                        Тоест, с изключение на ентусиасти и компании пионери (wordpress и др), това не отказва ли по някакъв начин повечето компании от реалния свят да го приемат като разплащателно средство?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от snaky Разгледай мнение
                          Няма да сбъркате, ако прочетете тази статия :
                          http://http://www.investor.bg/web/45...itcoin,149279/



                          Коментара май е излишен в случая.
                          Според мен не е излишен - Истинския въпрос е дали БТК ще е законна валута и след една-две години. Но на този въпрос могат да ти отговорят хората от които зависи това, а те са собствениците на ФЕД, хората в УС на ЕЦБ, УС на Японската ЦБ, и т.н. Този господин не е сред тях.
                          Не може ли да се предположи, 4е горните тарикати просто из4акват за да станат маймуните на клона пове4е и да се вдигне цената пове4е, та когато го изтръскат да боли пове4е - та на другите да им държи по-дълго мокро преди да си помислят отново за криптовалути.

                          Коментар


                          • къде е най- лесно да се търгуват биткойни и лаиткоини и може ли с Мънибукър или с ПейПал да си заредя сметката с $ ? или трбвая задължително с карта или с банков трансфер

                            Коментар


                            • Няма да сбъркате, ако прочетете тази статия :
                              http://http://www.investor.bg/web/45...itcoin,149279/

                              Пайви Хейкинен, ръководител на отдел във финландската централна банка дори успокои страховете, заявявайки в предаването, че валутата не е незаконна.
                              Коментара май е излишен в случая.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Вари се боба, вече замина първата вода, скоро ще е време за джоджана и чушките
                                Накрая да не остане само миризмата на "отработен" фасул?
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X