IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
    Софиксо барабар с хипер мега ултра компаниите които го съставляват,като падна от 2000 на 300 влиза ли в графа балони?И колко ли хора тогава изорЕха?-Може би поне половината Тиквестор барабар с модераторите.Какво ли е чувстото на собственици на акции с 1000% обезценка?Ами тези които напазаруваха панелки хапартаменти по 1500$ а сега не могат да продадат на 600$?Както написах по долу биткойна ако се сгромоляса по нищо няма да се различава от останалите "законни" балони.Плюс това пазарът е игра с нулев краен резултат.Просто едни стават по богати други по бедни.А тук в тази тема всеки извадил по една кристална топка и хвърля боб вместо да се включи някъде и да прави мангизи.Така или иначе с или без биткойн земята ще продължи да се върти.
    е и?

    идеята на поста ми беше, че балони се случват и ще продължават да се случват, а участващите в тях ще повтарят " аа този път е различно "

    софикса 2007-ма си беше балон спор няма.
    който изкяри - изкяри.. повечето не.

    когато някой се опитваше да каже, че тия дружества не може да струват такива пари при положение, че не генерират хубави печалби и активите им не са върха... скачаха и го оплюваха.

    сега когато кажа , че не може една валута да претендира за сейв хевън или резервна (за фори и сие) валута и да по-волатилна от акциите на ОЦК...съм обаявен за назадничав...

    поздрави и успех
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
      Софиксо барабар с хипер мега ултра компаниите които го съставляват,като падна от 2000 на 300 влиза ли в графа балони?И колко ли хора тогава изорЕха?-Може би поне половината Тиквестор барабар с модераторите.Какво ли е чувстото на собственици на акции с 1000% обезценка?Ами тези които напазаруваха панелки хапартаменти по 1500$ а сега не могат да продадат на 600$?Както написах по долу биткойна ако се сгромоляса по нищо няма да се различава от останалите "законни" балони.Плюс това пазарът е игра с нулев краен резултат.Просто едни стават по богати други по бедни.А тук в тази тема всеки извадил по една кристална топка и хвърля боб вместо да се включи някъде и да прави мангизи.Така или иначе с или без биткойн земята ще продължи да се върти.
      Евалата. Много на място го ковна тоя пост. Както казах преди време и аз можеше да скърша от баницата, ама блеях по тутманиците.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от detonator Разгледай мнение
        Софиксо барабар с хипер мега ултра компаниите които го съставляват,като падна от 2000 на 300 влиза ли в графа балони?И колко ли хора тогава изорЕха?-Може би поне половината Тиквестор барабар с модераторите.Какво ли е чувстото на собственици на акции с 1000% обезценка?Ами тези които напазаруваха панелки хапартаменти по 1500$ а сега не могат да продадат на 600$?Както написах по долу биткойна ако се сгромоляса по нищо няма да се различава от останалите "законни" балони.Плюс това пазарът е игра с нулев краен резултат.Просто едни стават по богати други по бедни.А тук в тази тема всеки извадил по една кристална топка и хвърля боб вместо да се включи някъде и да прави мангизи.Така или иначе с или без биткойн земята ще продължи да се върти.
        АХАХА Много як пост Наистина Графиката на Софикс-о много прилича на тази на златото т.е на класически балон Ако вземем предвид и тнар математическа равновесна крива на ГАУС наистина , може и да видим цена на 300 $ Само дет незнам , кога ?? Т.е тайминга
        От цялата работа ще поскъпнат хАртиените пари
        ¥@K$€££¥@K Гарантирано фалит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
          графа балони.
          Софиксо барабар с хипер мега ултра компаниите които го съставляват,като падна от 2000 на 300 влиза ли в графа балони?И колко ли хора тогава изорЕха?-Може би поне половината Тиквестор барабар с модераторите.Какво ли е чувстото на собственици на акции с 1000% обезценка?Ами тези които напазаруваха панелки хапартаменти по 1500$ а сега не могат да продадат на 600$?Както написах по долу биткойна ако се сгромоляса по нищо няма да се различава от останалите "законни" балони.Плюс това пазарът е игра с нулев краен резултат.Просто едни стават по богати други по бедни.А тук в тази тема всеки извадил по една кристална топка и хвърля боб вместо да се включи някъде и да прави мангизи.Така или иначе с или без биткойн земята ще продължи да се върти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
            бертрамков, съвсем скоро, когато биткойна направи нов връх пак ще спреш да пишеш в тази тема с месеци наред!
            цената на биткойна не е свързана с мнението ми.

            написах доста в началото и после не виждам смисъл да се повтатрям...още повече, че в тия схеми времето е фактор и нещата се случват по определена рамка, та няма смисъл да се пише нон стоп.

            за мен имаме пример, който най-вероятно ще влезе в учебниците в графа балони.

            не знам докъде може да иде на горе, но знам, че ще е временно...писал съм 10 пъти защо.

            ти вместо да се чудиш - кеширай ако си още на +, защото не знам след допълванията на каква ценат ти е средната.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
              ПП въпросът е достатъчно ли им беше 200+$ и дали вече не мислят как да го погребат бързо и зрелищно.
              бертрамков, съвсем скоро, когато биткойна направи нов връх пак ще спреш да пишеш в тази тема с месеци наред!
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Абе незнам за биткойна, ама влезе ли щука в блатото, колкото и тльсти шаранчета да се пробват да я заливат с кал - тя си хапва, който си пожелае.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от dragi mi smehurko Разгледай мнение
                  Мастъре, изобщо не трябва да забраняват Интернет , ако искат да прецакат БТК, достатъчно е да се забрани търговията с БТК, на борсите и/или като разменнто средство срещу стоки и услуги. Това ще върне БТК в началото - 100 К БТК = на една -две пици и то само в случай, че се намери пицария, която да приеме БТК.

                  А тези от които зависи да се вземе такова решение имат много причини да искат да "прецакат" БТК - в противен случай трябва да са готови да се разделят с голяма част от властта си, аз мисля, че нито централните банки, нито правителствата ще са готови да се разделят тази власт.

                  Бикойна ще бъде прецакан това е ясно. Големият въпрос е кога и как. Скромното ми мнение е, че първо ще го оставят да се понадуе качествено балона и после като се спука ще държи влага на много хора и при следващата виртуална мега-яка-крито-валута хората ще си кажат " абе спомняте ли си как пешо или фори изгоря с 20К$ .. я по-добре без нас"

                  едно фиаско с биткойна колкото по зрелищно (от по-високо и по-драматично) .. толкова по-голям превантивен ефект срещу лудеене по нови валути.

                  поздрави

                  ПП въпросът е достатъчно ли им беше 200+$ и дали вече не мислят как да го погребат бързо и зрелищно.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                    ако ще гледаме графики кво ще кажеш за тази
                    Негодинк ами какво да кажем за графиката на паунд/йена и спада от 251 до 119? А какво да кажем на онези десетки БГ семейства подхлъзнати(съвсем законно) да теглят кредити в швейцарски франкове заради 2% по изгодна лихва.И след това след обезценяването на еврото се оказва,че ще трябва да връщат с 30% отгоре.Добре,че рогава се намеси швейцарската банка иначе от 1.60 отивахме на паритет.На много хора им вързаха кънките тогава и то съвсем законно.Законни пладнешки грабежи за милиарди се случват всеки божи ден по този свят,а пък вие сте тръгнали да се тревожите за биткойнчето и при положение,че не сте вложили и един лев.Поне вложете некви стинки там и разцъквайте на борсата,събирайте парите на децата,забавлявайте се - така правя аз.Пък каквото има да става не се безпокойте - ще стане.
                    Last edited by detonator; 15.04.2013, 11:00.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от T.A.D. Разгледай мнение
                      Това като звученето на басеИн и воЙн ли е?
                      Eто виждаш ли, колко са ти мътни нещата? Я ми напиши басеин и воин в множествено число?

                      В повечето руски форуми го пишат с дългото и, но там въпросът е малко политически, примерно ако се напише с украински правопис трябва да се напише биткоiн и затова си щракат направо с дългото и. Ние обаче сме страната на Кирилицата. Имаме си краткото и. Не се налага да правим компромиси. Ние, като българи, трябва да сме най-ревностните пазители на това духовно богатство. Славянските езици не са създадени за латиница. Ако не разбирате за какво иде реч, достатъчно е да прочетете някакъв текст на полски. За да изпишат щ или ш или ж или ч трябва да използват по 2-3 а понякога и 4 латински букви.

                      Наистина при откриването на темата също се колебаех, но след кратка дискусия с Оптик достигнах до същия извод. Въпросът е приключен, на бълграски се пише биткойн!
                      Last edited by Forex Master; 15.04.2013, 09:51.
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                        ок ,сравнявай тея касетки с квантовите компютри на ЦРУ и може да ти просветне нещо
                        Чак се учудвам че GPU-та могат да се купуват свободно. В ръцете на подготвени хора, това е дигитално атомно оръжие. Биткойна свърши много, много добра работа. Отвори умовете на хората. Знанието расте, не е като ризите. Ако аз имам една риза и ти я дам, аз няма да имам нищо. Но ако аз знам нещо, и науча тебе, и двамата ще имаме Нещо. Икономика на 21ви век. Вие залагате на ризите, като оядените господари от телевизора.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zal_Negodnik Разгледай мнение
                          коя е тая индустрия?
                          Погледни например ето тук ---> http://www.bitcoinmonitor.com/

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                            Според мене хората с пари са по-грамотни........
                            Вярно е, аз си Биша един минус, но с Forex Master отказвам да се съглася за правописа на е-пощата и биткоИна, не се заяждам и успех на паричковците

                            "Защото такива са правилата на българския език - системата за транслитерация не е двупосочна. Линка ти посочва прехода от кирилица към латиница, преход от латиница към кирилица няма.

                            От друга страна "биткойн" и "биткоин" на български звучат съвсем различно - сменя се мястото на ударението. И само "биткойн" съвпада с оригиналното звучене на bitcoin, в противен случай си длъжен да кажеш "биткоИн", което вече звучи като някакво химическо в-во.

                            Та, адресирането на нечия грамотност или компетентност в негативен смисъл, във всяка една среда, се прави само когато си 100% сигурен какво говориш."
                            Това като звученето на басеИн и воЙн ли е? Много съм сигурен, когато говоря и питам, малко съм прекалил с коментара под въпроса си - извинения на засегналите се и благодаря за обяснението все пак.
                            Last edited by T.A.D.; 15.04.2013, 04:59.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              За разлика от декретните пари криптовалутите нямат единствена точка на слабост. Преводът на биткойн по същество е изпращане на имейл с точно определени реквизити подписан с личния /частен/ електронен подпис на потребителя. Това става в специализирана мрежа /биткойн мрежата/, която е разпределена и действа без сървъри, които не могат да се спрат административно или с технически средства. Ето защо "забраната" върху криптовалутите може да стане само по един единствен начин - ни повече, ни по-малко като се забрани Интернет!
                              Мастъре, изобщо не трябва да забраняват Интернет , ако искат да прецакат БТК, достатъчно е да се забрани търговията с БТК, на борсите и/или като разменнто средство срещу стоки и услуги. Това ще върне БТК в началото - 100 К БТК = на една -две пици и то само в случай, че се намери пицария, която да приеме БТК.

                              А тези от които зависи да се вземе такова решение имат много причини да искат да "прецакат" БТК - в противен случай трябва да са готови да се разделят с голяма част от властта си, аз мисля, че нито централните банки, нито правителствата ще са готови да се разделят тази власт.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron
                                ако ще гледаме графики кво ще кажеш за тази

                                Коментар

                                Working...
                                X