IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cycle Разгледай мнение
    Няма как нова валута да бъде успешна, когато основните и котировки и начини да си я набавиш са в... долари.

    В крайна сметка, нито в магазина можеш да платиш с биткойнове, нито чистачката ми ги приема, нито никой. Тоест, за да си набавиш таз валута трябва да си я купиш с долари и евро. А за да я използваш, пак трябва да я обърнеш в долари и евро.

    Като цяло, концепцията е такава, че разни лапнишарани да се набутат
    Не знам в магазина да може да платиш със златни монети, и евро не искат даже, виж чистачката може да ги вземе..

    Коментар


    • Няма как нова валута да бъде успешна, когато основните и котировки и начини да си я набавиш са в... долари.

      В крайна сметка, нито в магазина можеш да платиш с биткойнове, нито чистачката ми ги приема, нито никой. Тоест, за да си набавиш таз валута трябва да си я купиш с долари и евро. А за да я използваш, пак трябва да я обърнеш в долари и евро.

      Като цяло, концепцията е такава, че разни лапнишарани да се набутат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Iva Разгледай мнение
        А "рискът" от клонинги? Някой има ли опит с Litecoin?
        Повечето клонинги дадоха фира вече, остана само LTC-то. Може да се търгува основно на BTC-e. Има сериозен съпорт от майнъри, поне докато цената е над $2. От края на април вървят слухове, че ще го пуснат за търговия на Гокс, но само слухове от типа:
        "Имаме планове ...", то и аз имам планове да си купя едно Ферари.
        Last edited by X_Y; 05.06.2013, 12:39.

        Коментар


        • А "рискът" отклонинги? Някой има ли опит с Litecoin?
          Last edited by X_Y; 05.06.2013, 12:39. Причина: линк

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Miho Разгледай мнение
            Биткоина е истинско чудо, но не си правете илюзии. Системата ще се срине ако САЩ забранят сделките с Биткоин на тяхна територия.
            Не бъди толкова сигурен. Света не започва със САЩ и с тях няма да свърши.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
              за какво ти е институция или връзка?
              Как за какво бе, Жимков? Трябва да има някой да регулира, колко прави 2+2 долара. Някой път регулатора /дежурният по връзка/ ще казва, че прави 4,5 долара а някой път че прави 3,5 долара в зависимост от това, какво искат да ме накарат аз да правя. Ама ти да не си мислиш, че те го правят заради себе си?! Не. За мое добро го правят. За мен е по-добре да не знам, че 2 и 2 е 4, когато е по-добре такива като мен да си мислят, че 2 и 2 е 5. Така, щели сме да развиваме икономиката много по-бързо...
              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Само че ние не говорим за основи, а за връзки! Посочи ми някой човек, някаква организация или пък институция, която осъществява връзката на математиката с реалния свят?!
                Фори
                за какво ти е институция или връзка бе?
                Don't work hard, work smart!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                  напротив - математиката е в основата на всичко на този свят
                  Правилно, Жимков. Само на една крачка си да разбереш значението на биткойн!

                  Само че ние не говорим за основи, а за връзки! Посочи ми някой човек, някаква организация или пък институция, която осъществява връзката на математиката с реалния свят?!
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Чистата математика също няма връзка с реалния свят
                    напротив - математиката е в основата на всичко на този свят
                    Don't work hard, work smart!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jimmy Разгледай мнение
                      биткойн е база данни без връзка с реалния свят!
                      Чистата математика също няма връзка с реалния свят, но това не пречи на реалния свят да се развива според законите на математиката!
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Не зная как да добавя анкета към тази тема. Ако модераторът има време и желание нека да я добави. Примерно, в следния вид:

                        Е ли биткойн пари?

                        1. Да, биткойн е пари и следва да се регулира като пари.
                        2. Не, биткойн не е пари а стока и следва покупко-продажбата да се облага с данъци като стока.
                        3. Биткойн е едновременно и пари и стока и следва да се облага едновременно и като пари и като стока.
                        4. Не е нито стока нито пари и покупко-продажбата им не следва да се облага с никакви данъци.
                        5. Не е нито стока нито пари, но не може без данъци и затова трябва да се разработи ново данъчно законодателство за този клас блага.
                        Е, ти сам си дал отговора:
                        "Биткойн е 100% разпределена база данни ...Няма никакви връзки с реалния свят"

                        Та мисля доста добре си го определил какво е - биткойн е база данни без връзка с реалния свят!
                        Don't work hard, work smart!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Shar Разгледай мнение
                          Само за инфо, какво ги очаква "борсите" и други "пазари" които си позволяват
                          Шаро, само за инфо да напомня, че за разлика от Либърти Резърв биткойн е замислена и предназначена да оперира тъкмо в такава среда на агресивни ограничения от всевъзможни източници.

                          Биткойн е 100% разпределена база данни от 100% чиста информация. Няма никакви връзки с реалния свят освен с компютрите, които "копат" а те са милиони. Като 100% чиста информация биткойн може да бъде определена като... ВСИЧКО, не само като валута. Така например може да бъде определена като мрежа за изпращане на съобщения и общуване между потребителите. Също така може да бъде определена като общество от единомишленици и съответната религия. Забранявайки биткойн, кое правителство ще признае, че е против свободата на словото и свободата на вероизповеданието?!
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • http://www.dnevnik.bg/sviat/2013/05/...zprala_6_mlrd/

                            Само за инфо, какво ги очаква "борсите" и други "пазари" които си позволяват да приемат такива...валути ).

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                              Сигурен съм, че ще си в призовата тройка.
                              Остави го момчето.Не го човъркай излишно.Тамън беше изпаднал в ремисия последните 2-3 седмици.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty
                                Биткойна не е нито пари, нито стока, а e измамна схема и евтина уловка за лапни-шарани, и наивници. Почти всички инвестирали в биткойни вече са вътрешно и с двата крака. И като гледам накъде вървят нещата, няма изгледи да си възвърнат парите.

                                Bertram ви обясни подробно в предните си постове, каква е уловката при търговията с биткойни на борсите.

                                А който твърди, че биткойна можел да съществува без борса, само дрънка врели-некипели. Видяхме каква паника настана и какъв срив предизвика спирането за съвсем кратко време само на една от борсите.

                                Освен това в момента, биткойна е подложен на сериозен инфлационен натиск. На ден се пръкват по 3-4 нови дигитални валути и това нещо излиза извън контрол. Печатницата за крипто-валути работи на пълни обороти. Хипер-инфлацията вече удари здраво и дигиталните валути.

                                Да ги видим сега, като си нямат централна банка, която да регулира и ограничава
                                печатането, как ще се справят с този проблем...

                                Който успя да си продаде монетите преди спукването на балона - спечели. В момента да се инвестира в биткойни, или във видеокарти за копаене си е абсолютна загуба - пари хвърлени на вятъра.
                                Прости, трябва да се явиш на конкурс по простотия. Сигурен съм, че ще си в призовата тройка.

                                Няма значение колко милиона или милиарда видове цифрови валути някой може да създаде. Важното е, че биткойн е със строго определена схема на емитиране и ще бъде само 21 милиона. каква инфлация те гони и кви ЦБ-та да я регулират? на теб не са ти ясни основни положения. Нито на теб, нито на бертрамков!
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X