IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Биткойн

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Тялото Разгледай мнение
    Завел съм ги като актив. Ако се интересувах от незаконни разплащания и конспиративни теории щях да си ги кътам, но като инвеститор предпочитам да съм на светло когато данъка е 10% и да мога да реинвестирам, или пренасочвам към други проекти. Ако реша че пак ми трябват койни пак ще си купя. Колкото повече хора мислят като мен, толкова по-здраво ще се установи биткойн икономиката.
    Други с идеи за данъчната декларация?
    Ами, на счетоводителката и кажи да ги заприходи, като агънцата на актива овца
    От там нататък ми е интересно като какъв актив аджеба са заведени?

    Коментар


    • Завел съм ги като актив. Ако се интересувах от незаконни разплащания и конспиративни теории щях да си ги кътам, но като инвеститор предпочитам да съм на светло когато данъка е 10% и да мога да реинвестирам, или пренасочвам към други проекти. Ако реша че пак ми трябват койни пак ще си купя. Колкото повече хора мислят като мен, толкова по-здраво ще се установи биткойн икономиката.
      Други с идеи за данъчната декларация?

      Коментар


      • Е кога започнахте и да декларирате биткойни? Цялата тема е посветена на предимството им да са анонимни, вие гледате как да ги вкарате в данъчната декларация

        Данъчно третиране на биткойн няма, следователно няма "на светло" и "на тъмно". Това, че хардуерът е на фирмата, няма никакво значение. Просто имаш по-високи разходи за електроенергия (освен ако не си ги завел вече като някакъв актив). Вече обърнати в долари по лична сметка ги вкарай във фирмата под каквато форма искаш. Примерно като увеличение на капитала - ще е култово.

        Коментар


        • А някой дали има опит с декларирането на "изкопани" койни пред НАП?
          Мен ми се натрупаха вече някакви и мисля да обръщам в долари, а те ще влязат по фирмена сметка. Ще ми се всичко да си е на светло и да си платя данъците, но моя счетоводител така и не го измисли.
          Целия хардуер се води на фирмата ми.

          Коментар


          • Мерси за съвета, но ако ми говориш за тия usb-боклуци,

            не виждам никакъв смисъл от тях. Хаш-рейта им отново е 300, следователно за тях с пълна сила важи таблицата, която съм дал по-долу.
            Парите набити в тях ще се избият само СЛЕД 12 МЕСЕЦА(ако въобще се избият някога). Така че, купувай си ги ти! Щом като имаш излишни пари за глупости...

            В момента наливането на маса пари в чипове за копаене е безсмислена глупост. А и не е необходимо да давам толкова пари за чипове, след като през есента със 100 лева директно ще мога да си купя 200 биткойна, които някой друг услужливо ще е изкопал за мене...

            Тогава може да изпратя 100 биткойна подарък за ФорексМайстора, да се прехласва по тях...
            Last edited by Frosty; 09.06.2013, 00:38.
            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

            Коментар


            • Фростов,
              купи си 2 койна за тия пари и не се занимавай с видеокарти. Ората си направиха чипове.

              Коментар


              • FROSTY, Дори да ти беше точна информацията, а тя не е, нвестиция която се избива за 3-5 години на мен ми се струва повече от примамлива. На мен 90% от експозициите ми гонят около 10-11% на година и съм доволен. Трудно мога да си представя редовна и сигурна доходност в дългосрочен план над тези нива.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Frosty
                  Примерна инвестиция във видеокарта за 450 лева вече носи добив от около $30 на месец. Ако приспаднем разходите за ток(примерно 15 долара на месец), чистия доход остава около 15 долара.
                  Там откъдето ги четеш тези неща са с давност поне 1-2 години. В момента никой нормален човек не би инвестирал във видеокарта за да копа биткойни. В момента това се прави със специализирани чипове. Това сме го говорили поне 100 пъти в тая тема...
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    E, ако не друго поне няма да плащаме безбожните комисионни за банкови преводи и разплащания през банките. Да не говорим за други изгъзици като такса "поддръжка на сметка"...
                    Като те минат през трънския курс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                      И като почнем да менкаме биткойни за аймъни и да хеджираме през амазонкойн и ще настъпи един живот .....
                      E, ако не друго поне няма да плащаме безбожните комисионни за банкови преводи и разплащания през банките. Да не говорим за други изгъзици като такса "поддръжка на сметка"...
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        Големите акули не могат повече да се въздържат. След като преди няколко месеца Амазон обявиха че замислят Амазонкойн вчера Апъл са внесли искане за патент на Аймъни. Това ще са все валути на принципа на биткойн, но ще са частни...

                        http://www.coindesk.com/apple-to-cre...rrency-imoney/

                        Явно вървим по-бързо от очакваното към бъдеще без банки... Ще има един свят с хиляди цифрови валути на базата на критографските технологии.
                        И като почнем да менкаме биткойни за аймъни и да хеджираме през амазонкойн и ще настъпи един живот .....
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Големите акули не могат повече да се въздържат. След като преди няколко месеца Амазон обявиха че замислят Амазонкойн вчера Апъл са внесли искане за патент на Аймъни. Това ще са все валути на принципа на биткойн, но ще са частни...

                          http://www.coindesk.com/apple-to-cre...rrency-imoney/

                          Явно вървим по-бързо от очакваното към бъдеще без банки... Ще има един свят с хиляди цифрови валути на базата на критографските технологии.
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от cycle Разгледай мнение
                            Няма как нова валута да бъде успешна, когато основните и котировки и начини да си я набавиш са в... долари.

                            В крайна сметка, нито в магазина можеш да платиш с биткойнове, нито чистачката ми ги приема, нито никой. Тоест, за да си набавиш таз валута трябва да си я купиш с долари и евро. А за да я използваш, пак трябва да я обърнеш в долари и евро.

                            Като цяло, концепцията е такава, че разни лапнишарани да се набутат
                            Това с долара е егати световната конспирация. Някой е обявил, че е световна валута и си ни контролира както иска.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty
                              (Майсторе, щом твърдиш, че няма манипулация на пазара от определени хора(или по-вероятно компании), защо не дадеш някакви факти, или логическо обяснение в подкрепа на това твое твърдение??
                              Кога съм казвал, че на биткойн пазара няма манипулации?!?! Ьми ти още малко и в затвора ще ме вкараш?

                              Напротив! Винаги съм подчертавал, че в момента биткойн е Дивия Запад по време на златната треска! пълно е с изманици, манипулатори и всякакъв род престъпници и авантюристи! Това обаче не прави биткойн по-малко ценен или по-малко истински!
                              Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty
                                тук никой вече не ти вярва на голословните хвалби за биткойните.
                                Не е и нужно да му вярват.Напоследък курса се стабилизира и в момента биткойн просто работи. http://www.bitcoinmonitor.com/ И така вече мина цяла година.Но това е невъзможно да се обясни на закрепостели хорица мислещи в рамките на картината "планът Орешарски".

                                Коментар

                                Working...
                                X